00:00:00
25 Mar

Kosovalive360

                              

Më shumë se gjysma e kosovarëve të rinj synojnë Europën

                              

Bllokohen rrugët për ndeshjen e futbollit Kosovë-Danimarkë

                              

Haradinaj: Është koha që rendi dhe ligji të jetë më efikas

                              

Themelohet njësiti për luftimin e mashtrimeve

Të fundit

Pamjet e P30 Pro zbulojnë sekretin e kamerës me zmadhim 10x
Teknologjia
24 views
Teknologjia
24 views

Pamjet e P30 Pro zbulojnë sekretin e kamerës me zmadhim 10x

Kosovalive 360 - 25/03/2019

Së shpejti Huawei do të shpallë zyrtarisht pajisjet e reja P30 Pro dhe P30 mirëpo pamjet e tyre veçse kanë dalë. WinFuture ka zbuluar specifikat e të…

Bajram Kelmendi ishte veprimtar i lirisë dhe pavarësisë në Kosovë
Lajme
86 views
Lajme
86 views

Bajram Kelmendi ishte veprimtar i lirisë dhe pavarësisë në Kosovë

Kosovalive 360 - 25/03/2019

Kryetari i LDK-së, akademik Isa Mustafa ka përkujtuar në 20 vjetorin e vrasjes së avokatit Bajram Kelmendi dhe dy djemve të tij, Kastriotin dhe Kushtrimin, ka thënë…

Ka vdekur figura e rokut Scott Walker
Kulture
82 views
Kulture
82 views

Ka vdekur figura e rokut Scott Walker

Kosovalive 360 - 25/03/2019

Scott Walker, një nga figurat më enigmatike dhe me ndikim në historinë e rokut, ka vdekur në moshën 76 vjeçare. Ylli, këngët e të cilit përfshirë “The…

Si ta krijoni vetëbesimin e fëmijëve?
Lifestyle
77 views
Lifestyle
77 views

Si ta krijoni vetëbesimin e fëmijëve?

Kosovalive 360 - 25/03/2019

Vetëbesimi luan një rol të rëndësishëm në zhvillimin e fëmijëve të shëndetshëm. Fëmijët me vetëbesim të lartë në përgjithësi bëhen më të suksesshëm në jetë. Si prind,…

Veseli: Dhuna ndaj fëmijëve, nuk duhet toleruar asnjëherë
Lajme
84 views
Lajme
84 views

Veseli: Dhuna ndaj fëmijëve, nuk duhet toleruar asnjëherë

Kosovalive 360 - 25/03/2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se nëpërmjet mënyrës se si i trajtojmë sot fëmijët, shpërfaqet edhe vizioni ynë për të ardhmen.…

Regjistrohu për t'i marrë lajmet me email:

Nuk dërgojmë emaila të padëshiruar.

Ekonomia

Verërat e Kosovës promovohen në Panairin “ProWein 2019, Gjermani
                              
188 views
                              
188 views

Verërat e Kosovës promovohen në Panairin “ProWein 2019, Gjermani

Kosovalive 360 - 18/03/2019

Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Kapllan Halimi, së bashku me drejtorin e Departamentit të Vreshtarisë dhe Verëtarisë, Bekim Hoxha, po marrin…

Hapet panairi i punës në Gjakovë
Ekonomia
189 views
Ekonomia
189 views

Hapet panairi i punës në Gjakovë

Kosovalive 360 - 15/03/2019

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Agjencia e Punësimit e Republikës së Kosovës (APRK) me mbështetje të GIZ-it gjerman hapën sot Panairin e Punës në Gjakovë.…