00:00:00
17 Jan
Si ta riformësoni veten këtë vit
Lifestyle
144 views
Lifestyle
144 views

Si ta riformësoni veten këtë vit

Kosovalive 360 - 09/01/2019

Ja se si mund të bëni një ndryshim real në shëndetin dhe mirëqënien tuaj këtë vit: Bëhuni realist Është e rëndësishme të mos jeni shumë ambicioz dhe…

Trendet e mirëqënies që duhet t’i dini
Lifestyle
191 views
Lifestyle
191 views

Trendet e mirëqënies që duhet t’i dini

Kosovalive 360 - 18/12/2018

Ja disa nga trendet e mirëqënies që duhet t’i ndiqni. Kujdesi ndaj vetes Çfarë do të thotë kjo? Do të thotë t’i keni prioritet disa zakone të…

7 përfitimet shëndetësore të mandarinës
Lifestyle
226 views
Lifestyle
226 views

7 përfitimet shëndetësore të mandarinës

Kosovalive 360 - 05/12/2018

Këtu janë 7 përfitime shëndetësore të mandarinës: Mandarina mund të ndihmojë në përmirësimin e funksionit njohës. Disa komponente të mandarinave, të tilla si kaliumi, folati dhe antioksidantë…

Shumica e të rriturve në Angli kanë stil të pashëndetshëm jetese
Lifestyle
166 views
Lifestyle
166 views

Shumica e të rriturve në Angli kanë stil të pashëndetshëm jetese

Kosovalive 360 - 05/12/2018

Shumica dërrmuese e të rriturve në Angli janë aq të pashëndetshëm sa e vënë jetën e tyre në rrezik, tregon një anketë. Të dhënat nga Anketa e…

Çajrat më të dobishëm bimorë për shëndet
Lifestyle
213 views
Lifestyle
213 views

Çajrat më të dobishëm bimorë për shëndet

Kosovalive 360 - 30/11/2018

Përveç ujit, çaji është pija më e famshme në botë dhe është pothuajse si një ilaç në filxhan. Çajrat bimorë janë shumë të mirë për hidratim dhe…

Pijet e gazuara janë më të këqijat, mos i pini
Lifestyle
192 views
Lifestyle
192 views

Pijet e gazuara janë më të këqijat, mos i pini

Kosovalive 360 - 29/11/2018

Adhuruesit e sheqerit mund të kërkojnë të gjejnë dobitë që ushqimet e tyre të preferuara kanë si për shembull proteina tek gjalpi i kikirikut apo fibrat në…

Një pikëpamje e frikshme e anës së errët të rrjeteve sociale
Lifestyle
203 views
Lifestyle
203 views

Një pikëpamje e frikshme e anës së errët të rrjeteve sociale

Kosovalive 360 - 13/11/2018

Ta themi hapur: Rrjetet sociale janë një mjet me fuqi dhe ndikim për t’u lidhur me miq dhe vazhduar shoqërinë, për të shitur produkte, për të qëndruar…

A është gjumi i ditës i shëndetshëm?
Lifestyle
304 views
Lifestyle
304 views

A është gjumi i ditës i shëndetshëm?

Kosovalive 360 - 30/10/2018

Për shumë prej nesh, nuk është gjë e pazakonshme t'i  kemi qepallat e rënduara çdo pasdite. Por a bën të flejmë gjatë ditës? A ka ndonjë efekt të…

Përfitimet shëndetësore të Aspirinit
Lifestyle
337 views
Lifestyle
337 views

Përfitimet shëndetësore të Aspirinit

Kosovalive 360 - 22/10/2018

Shumica prej nesh, kemi marrë ndonjëherë aspirin, por a jeni ndalur të mendoheni se si kjo pullë e vockël e bardhë është efektive në uljen e dhimbjes?…

A doni një tavolinë të ngritur? Tregojani këtë studim shefit
Lifestyle
308 views
Lifestyle
308 views

A doni një tavolinë të ngritur? Tregojani këtë studim shefit

Kosovalive 360 - 17/10/2018

Tavolinat e ngritura janë bërë të famshme për shkak të aftësive të tyre për ta zvogëluar kohën sa qëndroni ulur duke përmirësuar kështu shëndetin dhe mirëqenien tuaj…