00:00:00
22 Feb
Krijuesi i ‘SpongeBob SquarePants’  vdes në moshën 57-vjeçare
Kulture
259 views
Kulture
259 views

Krijuesi i ‘SpongeBob SquarePants’ vdes në moshën 57-vjeçare

Kosovalive 360 - 29/11/2018

Krijuesi i “SpongeBob SquarePants”, Stephen Hillenburg, që solli filmin e çuditshëm vizatimor të botës detare nënujore në televizion, në botën e filmave dhe në skenë, ka vdekur…

Romani ‘Joyland’ i Stephen King do të bëhet serial
Kulture
342 views
Kulture
342 views

Romani ‘Joyland’ i Stephen King do të bëhet serial

Kosovalive 360 - 05/11/2018

Një tjetër roman i Stephen King do të bëhet projekt televiziv. Novela e quajtur Joyland, e publikuar në vitin 2013, po kthehet në serial nga Freeform. Joyland,…

5 pyetje nga sezoni i 9-të i The Walking Dead
Kulture
335 views
Kulture
335 views

5 pyetje nga sezoni i 9-të i The Walking Dead

Kosovalive 360 - 29/10/2018

Vdekja e Carl Grimes në sezonin e kaluar provoi se The Walking Dead mbetet një seri e aftë për të tronditur shikuesit ashtu siç bëri në fillimet…

Seriali horror aq i frikshëm sa njerëzve po u bie të fikët
Kulture
1672 views
Kulture
1672 views

Seriali horror aq i frikshëm sa njerëzve po u bie të fikët

Kosovalive 360 - 16/10/2018

I bazuar deri diku në romanin gotik të Shirley Jackson të vitit 1959, “The Haunting of Hill House” ka treguar sa i fuqishëm mund të jetë një…