00:00:00
24 Mar
Apple vendos  iTunes në televizorët Samsung
Teknologjia
257 views
Teknologjia
257 views

Apple vendos iTunes në televizorët Samsung

Kosovalive 360 - 07/01/2019

Televizorët Samsung të vitit 2018 dhe 2019 do të mund të kenë qasje në koleksionin tuaj të filmave dhe serive televizive në iTunes dhe t’i lëshojnë ato.…

Kimiku i Samsung Notebook 9: I bërë për profesionistë kreativë
Teknologjia
313 views
Teknologjia
313 views

Kimiku i Samsung Notebook 9: I bërë për profesionistë kreativë

Kosovalive 360 - 14/12/2018

Me laptopin e përditësuar të Notebook 9, Samsung ka si objektiv profesionistët kreativë që kërkojnë fleksibilitetin e laptopit dhe të tabletit me stilolaps pa pasur nevojë për…

Samsung e Verzion do ta prodhojnë njërin nga telefonat e parë 5G
Teknologjia
345 views
Teknologjia
345 views

Samsung e Verzion do ta prodhojnë njërin nga telefonat e parë 5G

Kosovalive 360 - 04/12/2018

Një nga telefonat e parë 5G në botë do të vijë në SHBA nga Samsung dhe Verzion. Të dy kompanitë thanë të hënën se planifikojnë ta sjellin…

Apple nuk do të publikojë iPhone të ri 5G deri më 2020
Teknologjia
293 views
Teknologjia
293 views

Apple nuk do të publikojë iPhone të ri 5G deri më 2020

Kosovalive 360 - 04/12/2018

Apple planifikon të mos publikojë ndonjë iPhone të paktën deri më 2020, i cili do të ishte telefon që mund të lidhet me gjeneratën e ardhshme të…

Samsung u kërkon falje punonjësve të sëmurë në vendin e punës
Teknologjia
326 views
Teknologjia
326 views

Samsung u kërkon falje punonjësve të sëmurë në vendin e punës

Kosovalive 360 - 25/11/2018

Samsung zyrtarisht u ka kërkuar falje punëtorëve të cilët janë sëmurë apo kanë vdekur pas punës në fabrikat e firmës. Në kërkim falje, shefi i Samsungut Kim…

Familja Galaxy S10 që do të vijë vitin e ardhshëm
Teknologjia
391 views
Teknologjia
391 views

Familja Galaxy S10 që do të vijë vitin e ardhshëm

Kosovalive 360 - 21/11/2018

Ende jemi disa muaj larg debutimit të familjes Galaxy S10, por thashethemet po rriten për atë se çka ka planifikuar Samsung. Dje, një raport nga Wall Street…

Smartfoni i palosshëm nga Samsung del në shitje në mars
Teknologjia
375 views
Teknologjia
375 views

Smartfoni i palosshëm nga Samsung del në shitje në mars

Kosovalive 360 - 13/11/2018

Samsung planifikon ta lansojë telefonin e vet të parë të palosshëm në mars, bashkë me  Galaxy S10 i cili mundësohet nga rrjeti i gjeneratës së pestë (5G)…

Lansohet telefoni i parë i palosshëm
Teknologjia
517 views
Teknologjia
517 views

Lansohet telefoni i parë i palosshëm

Kosovalive 360 - 09/11/2018

Një kompani kineze jo shumë e njohur teknologjike e ka mposhtur gjigantin e Koresë Jugore – Samsung – në lansimin e telefonit të parë të palosshëm në…

Google Pixel 3 sërish me kamerë tejet të mirë
Teknologjia
462 views
Teknologjia
462 views

Google Pixel 3 sërish me kamerë tejet të mirë

Kosovalive 360 - 05/11/2018

Pixel 3-shi është gjenerata e tretë e dizajnit nga Google, që ka për qëllim ta paraqesë pikëpamjen e kompanisë se si duhet të jetë një pajisje Android,…

Spiunët kinezë dhe rusë i përgjojnë telefonatat e Trump-it
Teknologjia
361 views
Teknologjia
361 views

Spiunët kinezë dhe rusë i përgjojnë telefonatat e Trump-it

Kosovalive 360 - 26/10/2018

Spunët kinezë dhe rusë e kanë rutinë përgjimin e bisedave personale të presidentit Trump të bëra me iPhonët e tij, një prej të cilëve nuk është ndryshe…