00:00:00
23 Mar
Një vezë then rekordin e fotografisë më të pëlqyer në Instagram
Lifestyle
292 views
Lifestyle
292 views

Një vezë then rekordin e fotografisë më të pëlqyer në Instagram

Kosovalive 360 - 15/01/2019

Mendo për fotografinë tënde të preferuar të të gjitha kohërave. A është me ngjyra, motivuese apo argëtuese? Tani mendo për një fotografi që e gjithë bota mund…

Instagrami ishte vegla më e rëndësishme ruse gjatë zgjedhjeve
Teknologjia
470 views
Teknologjia
470 views

Instagrami ishte vegla më e rëndësishme ruse gjatë zgjedhjeve

Kosovalive 360 - 20/12/2018

Sipas një raportimi nga tre grupe hulumtuesish, Agjensia Ruse e Hulumtimit në Internet (IRA) që është munduar të ndajë amerikanët përmes keqinformimit dhe përmbajtjeve me “memes” gjatë…

Instagram do t`ua përshkruajë fotografitë të verbërve
Teknologjia
386 views
Teknologjia
386 views

Instagram do t`ua përshkruajë fotografitë të verbërve

Kosovalive 360 - 29/11/2018

Instagram ka bërë të ditur se do ta zbulojë karakteristika të reja që do ta bëjnë më të lehtë përdorimin e aplikacionit nga personat me dëmtime në…

Instagram i targeton pëlqimet dhe komentet e rreme
Teknologjia
309 views
Teknologjia
309 views

Instagram i targeton pëlqimet dhe komentet e rreme

Kosovalive 360 - 20/11/2018

Platforma e shpërndarjes së fotografive Instagram ka publikuar një iniciativë të re që do t`i targetojë pëlqimet dhe komentet e rreme. Kompania thotë se kanë zhvilluar vegla…

Deri tani nuk ka pasur probleme në rrjete sociale pas zgjedhjeve
Teknologjia
557 views
Teknologjia
557 views

Deri tani nuk ka pasur probleme në rrjete sociale pas zgjedhjeve

Kosovalive 360 - 07/11/2018

Herën e fundit që SHBA-të bënë sondazhe, nuk ishte asgjë tjetër përveç një katastrofe për kopanitë më të mëdha të rrjeteve sociale. Pas shumë dëgjimesh në kongres,…

Vërshim regjistrimesh të votuesve pas postimit të Taylor Swift në Instagram
Kulture
481 views
Kulture
481 views

Vërshim regjistrimesh të votuesve pas postimit të Taylor Swift në Instagram

Kosovalive 360 - 11/10/2018

Nga Vote.org thuhet se ka pasur një lumë regjistrimesh të votuesve të ri qëkur Taylor Swift theu heshtjen e saj rreth politikës duke nxitur 112 milionë ndjekësit…

Bulizmi është shumë i përhapur në Instagram
Teknologjia
1011 views
Teknologjia
1011 views

Bulizmi është shumë i përhapur në Instagram

Kosovalive 360 - 11/10/2018

Instagram-i është njëri prej aplikacioneve më të përdorura nga adoloshentët. Sipas një studimi të fundit nga Pew Research Center, 72 përqind e adoloshentëve e përdorin platformën, e…

Adam Mosseri është shefi i ri i Instagram-it
Teknologjia
469 views
Teknologjia
469 views

Adam Mosseri është shefi i ri i Instagram-it

Kosovalive 360 - 02/10/2018

Bashkëthemeluesit e Instagram-it Mike Kreiger dhe Kevin Systrom, kanë lëshuar një komunikatë për shtyp përmes të cilës kanë njoftuar se kryetari i ri i Instagram-it do të…

Japin dorëheqje bashkëthemeluesit e Instagram-it
Teknologjia
422 views
Teknologjia
422 views

Japin dorëheqje bashkëthemeluesit e Instagram-it

Kosovalive 360 - 25/09/2018

Bashkëthemeluesit e Instagram-it Kevin Systrom dhe Mike Krieger dje dhanë dorëheqje nga kompania për shpërndarje të fotove. Lajmi së pari u raportua nga New Yourk Times dhe…

Instagram duket se po e teston një mënyrë për rishpërndarje të postimeve
Teknologjia
417 views
Teknologjia
417 views

Instagram duket se po e teston një mënyrë për rishpërndarje të postimeve

Kosovalive 360 - 24/09/2018

Pas shumë vitesh rezistence, Instagram-i duket se po e teston një mënyrë që përdoruesit t`i rishpërndajnë postimet e të tjerëve në llogarinë e tyre. Shefat e kompanisë…