00:00:00
17 Feb
BT ndalon përdorimin e pajisjeve 5G nga Huawei
Teknologjia
273 views
Teknologjia
273 views

BT ndalon përdorimin e pajisjeve 5G nga Huawei

Kosovalive 360 - 05/12/2018

BT ka thënë se nuk do t`i përdorë pajisjet e Huawei-t në zemrën e rrjetit të vet telefonik 5G kur të lansohet në Mbretërinë e Bashkuar. Firma…

iPhone 5G do të lansohet në vitin 2020
Teknologjia
380 views
Teknologjia
380 views

iPhone 5G do të lansohet në vitin 2020

Kosovalive 360 - 05/11/2018

iPhone 5G i Apple do të dalë në treg në vitin 2020, thuhet sipas disa burimeve të afërta me Apple. Apple po planifikon ta përdorë çipin modem…

Huawei Mate 20 pro nuk mund të blihet në SHBA
Teknologjia
421 views
Teknologjia
421 views

Huawei Mate 20 pro nuk mund të blihet në SHBA

Kosovalive 360 - 26/10/2018

Këso kohe vitin e kaluar kompania Huawei ishte gati ta nënshkruante një marrëveshje me AT&T por kjo e fundit u detyrua të tërhiqej nga marrëveshja dhe FBI,…

Huawei prezanton telefonin Mate 20 Pro
Teknologjia
533 views
Teknologjia
533 views

Huawei prezanton telefonin Mate 20 Pro

Kosovalive 360 - 18/10/2018

Huawei e ka zbuluar telefonin e vet të ri Mate 20 Pro, i cili kombinon parimisht çdo karakteristikë të dëshirueshme të smartfonëve modern. Sikurse LG V40, Mate…

Pse çmimet e telefonave iPhone dhe Android do të rriten edhe më shumë
Teknologjia
604 views
Teknologjia
604 views

Pse çmimet e telefonave iPhone dhe Android do të rriten edhe më shumë

KosovaLive 360 - 08/08/2018

Kohëve të fundit është bërë normale blerja e telefonave me çmim prej 1,000 dollarë. Edhe pse shumë kritikë kishin dyshuar se njerëzit do të paguanin $1,000 për…