00:00:00
16 Feb
Macaulay Culkin rikrijon skenat e Home Alone
Kulture
252 views
Kulture
252 views

Macaulay Culkin rikrijon skenat e Home Alone

Kosovalive 360 - 20/12/2018

Ylli i ‘Home Alone’ Macaulay Culkin i ka gëzuar fansat duke rikrijuar skenat nga filmi i 1990. Aktori ka postuar një video në Twitter, e cila shfaqë…

Vozitja me Waymo One – veturat e para pa shofer nga Google
Teknologjia
415 views
Teknologjia
415 views

Vozitja me Waymo One – veturat e para pa shofer nga Google

Kosovalive 360 - 07/12/2018

Waymo, dega e Alphabet që prodhon vetura që vozisin vetë e ka lansuar shërbimin autonom të palicensuar të vozitjes në periferitë e Phoenix-it të mërkurën – një…

Google dhe Amazon pritet të sjellin versionet e tyre për AirPods
Teknologjia
419 views
Teknologjia
419 views

Google dhe Amazon pritet të sjellin versionet e tyre për AirPods

Kosovalive 360 - 07/12/2018

Ka një numër alternativash të AirPods në treg  - por theksoi se analisti i Apple Ming-Chi Kuo beson se do të kemi edhe më shumë. Ai u…

Inteligjenca Artificiale ka nevojë për rregullime thonë ekspertët
Teknologjia
414 views
Teknologjia
414 views

Inteligjenca Artificiale ka nevojë për rregullime thonë ekspertët

Kosovalive 360 - 07/12/2018

Përdorimi i Inteligjencës Artificiale në zona të ndjeshme si drejtësia kriminale dhe kujdesi shëndetësor duhet të rregullohet. Kjo është një marrje nga një raport nga Instituti AI…

Google personalizon rezultatet e kërkimit edhe kur jeni offline
Teknologjia
251 views
Teknologjia
251 views

Google personalizon rezultatet e kërkimit edhe kur jeni offline

Kosovalive 360 - 05/12/2018

Sasia e personalizimit bazik në cilindo produkt masiv të softverëve të Google është e thellë, bazuar në gjithçka nga historia e kërkimit deri në vendndodhjen tuaj e…

Google do t`i ndalë reklamat për shërbimet jozyrtare Esta
Teknologjia
307 views
Teknologjia
307 views

Google do t`i ndalë reklamat për shërbimet jozyrtare Esta

Kosovalive 360 - 25/11/2018

Google thotë se do t`i ndalë reklamat për shërbimet e shtrenjta jozyrtare Esta të shfaqen në krye të rezultateve të kërkimit, tetë vite pas ankesave të para.…

Google vjen me politika të reja reklamimi para zgjedhjeve në BE
Teknologjia
280 views
Teknologjia
280 views

Google vjen me politika të reja reklamimi para zgjedhjeve në BE

Kosovalive 360 - 25/11/2018

Google tha se  do të lansojë politika të reja në Evropë për të ofruar më shumë transparencë rreth reklamave politike, para zgjedhjeve të Bashkimit Evropian në pranverë.…

Google mundëson të shihni produktet dhe çmimet e tyre në Londër
Teknologjia
258 views
Teknologjia
258 views

Google mundëson të shihni produktet dhe çmimet e tyre në Londër

Kosovalive 360 - 21/11/2018

Përpjekjeve për ta rritur numrin e njerëzve që blejnë në dyqanet Hight Street të Londrës u është dhënë një shtysë nga gjiganti i kërkimit Google. Ata janë…

Facebook, më së paku i besueshëm sipas amerikanëve
Teknologjia
331 views
Teknologjia
331 views

Facebook, më së paku i besueshëm sipas amerikanëve

Kosovalive 360 - 17/11/2018

Facebook është më së paku i besueshmi ndër të gjitha kompanitë kryesore teknologjike kur vjen fjala për ruajtjen e të dhënave të përdoruesve, sipas një sondazhi të…

Google Pixel sjell opsionin Night Sight
Teknologjia
522 views
Teknologjia
522 views

Google Pixel sjell opsionin Night Sight

Kosovalive 360 - 16/11/2018

Dy vjet më parë, lansimi i smartfonit të parë Google Pixel rriti rrënjësisht shkallën për cilësinë e imazhit që mund të presim nga kamerat e lëvizshme. Sot…