00:00:00
22 Mar
Fansat të zemëruar që është ndryshuar përfundimi i “The Notebook”
Kulture
151 views
Kulture
151 views

Fansat të zemëruar që është ndryshuar përfundimi i “The Notebook”

Kosovalive 360 - 28/02/2019

Netflix ka ndryshuar përfundimin e filmit të famshëm romantik “The Notebook” duke shkaktuar zemërim te fansat. Filmi romantik i vitit 2004 i cili bazohet në romanin e…

Rotten Tomatoes ka ndaluar vlerësimin e filmave para lansimit
Kulture
143 views
Kulture
143 views

Rotten Tomatoes ka ndaluar vlerësimin e filmave para lansimit

Kosovalive 360 - 27/02/2019

Shumë njerëz në internet kanë filluar të flasin për filmat si “The Last Jedi” the “Captain Marvel” para se t’i shohin. Kjo lloj sjelljeje është lehtësuar nga…

Bond 25: Zbulohet titulli i filmit
Kulture
181 views
Kulture
181 views

Bond 25: Zbulohet titulli i filmit

Kosovalive 360 - 22/02/2019

Bond 25 mund të shtyhet përsëri, por filmi i ardhshëm më në fund mund të ketë një titull zyrtar. Abonuesit e Production Weekly njoftuan se filmi i…

LeBron James: Xhirimet e “Space Jam  2” fillojnë këtë verë
Kulture
157 views
Kulture
157 views

LeBron James: Xhirimet e “Space Jam 2” fillojnë këtë verë

Kosovalive 360 - 21/02/2019

Vetë ylli i basketbollit, LeBron James ka konfirmuar se vazhdimi i shumëpritur i hitit klasik të vitit 1996 “Space Jam” do të fillojë xhirimet gjatë kësaj vere.…

Filmi i ri i shkurtër i Pixar do t’ju bëjë adhurues të kafshëve
Kulture
161 views
Kulture
161 views

Filmi i ri i shkurtër i Pixar do t’ju bëjë adhurues të kafshëve

Kosovalive 360 - 21/02/2019

Ata që kanë kafshë shtëpiake e dinë se ato janë si miq të ngushtë për të cilët jeni të sigurtë se nuk do t’ju braktisin kurrë dhe do…

Filmi i “Breaking Bad” është në realizim e sipër
Kulture
168 views
Kulture
168 views

Filmi i “Breaking Bad” është në realizim e sipër

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Një film me metrazh të gjatë i “Breaking Bad”, serialit të bërë hit globalisht, është në realizim e sipër. “Breaking Bad” ka të bëjë me një mësues…

Shumëllojshmëria e Hollivudit është përmirësuar
Kulture
147 views
Kulture
147 views

Shumëllojshmëria e Hollivudit është përmirësuar

Kosovalive 360 - 13/02/2019

Sipas një studimi, Hollivudi ka përmirësuar shumëllojshmërinë e vet sa i përket personazheve femra dhe njerëzve me ngjyrë në filmat e vet më të suksesshëm. Iniciativa Annenberg…

Princess Diaries 3: Anne Hathaway zbulon lajmin e madh
Kulture
175 views
Kulture
175 views

Princess Diaries 3: Anne Hathaway zbulon lajmin e madh

Kosovalive 360 - 12/02/2019

Kanë kaluar 18 vjet qëkur Amelia Mignonette Thermopolis Renaldi zbuloi se ishte trashëgimtare e Mbretërisë së largët Europiane (të imagjinuar) në filmin e parë të “Princess Diaries”.…

Lista e plotë e fituesve të Bafta 2019
Kulture
182 views
Kulture
182 views

Lista e plotë e fituesve të Bafta 2019

Kosovalive 360 - 11/02/2019

Lista e plotë e fituesve të çmimeve Bafta 2019 'The Favourite' fitoi më së shumti çmime Bafta, por ‘Roma' i fitoi çmimet më të mëdha, duke përfshirë…

Woody Allen e padit Amazon për pezullimin e filmit të tij
Kulture
172 views
Kulture
172 views

Woody Allen e padit Amazon për pezullimin e filmit të tij

Kosovalive 360 - 08/02/2019

Woody Allen ka ndërmarrë veprim ligjor kundër studios së Amazon, duke e akuzuar për prishjen e kontratës pasi refuzoi ta shfaqte filmin e tij më të fundit.…