00:00:00
22 Feb
Brit Awards: Artistet femra dominojnë në nominime
Kulture
230 views
Kulture
230 views

Brit Awards: Artistet femra dominojnë në nominime

Kosovalive 360 - 14/01/2019

Pasi fitoi çmimin “best female” vitin e kaluar, Dua Lipa kishte thënë se “Uroj të ketë më shumë gra në këto skena. Uroj që më shumë gra të fitojnë çmime…

Dua Lipa, artistja më e transmetuar në Mbretërinë e Bashkuar
Kulture
285 views
Kulture
285 views

Dua Lipa, artistja më e transmetuar në Mbretërinë e Bashkuar

Kosovalive 360 - 04/12/2018

Dua Lipa është artistja femër më e transmetuar në Mbretërinë e Bashkuar deri tani këtë vit, sipas shifrave si nga Spotify ashtu edhe nga Apple Music. Kënga…

Çmimet kryesore në MTV EMA 2018
Kulture
320 views
Kulture
320 views

Çmimet kryesore në MTV EMA 2018

Kosovalive 360 - 05/11/2018

Femrat morën në shtëpi çmimet kryesore të MTV EMA 2018, me fitoret kryesore të Camila Cabello, Nicki Minaj and Janet Jackson krah performancave të jashtëzakonshme të Bebe…

Dua Lipa cilësohet si një nga yjet më të mëdha nga BBC
Kulture
606 views
Kulture
606 views

Dua Lipa cilësohet si një nga yjet më të mëdha nga BBC

Kosovalive 360 - 05/10/2018

Këngëtarja kosovare po tregohet shumë e suksesshme në tregun botëror të muzikës. Së fundi, ajo është rradhitur në listën e BBC-së si një nga emrat më të…

Jaguar në partneritet me Dua Lipën
Kulture
501 views
Kulture
501 views

Jaguar në partneritet me Dua Lipën

Kosovalive 360 - 19/09/2018

Jaguar ka lajmëruar një partneritet mes muzikës dhe teknologjisë së bashku me këngëtaren kosovare Dua Lipa. Këngëtarja e hiteve Blow Your Mind dhe One Kiss, do bashkëpunojë…

Dua Lipa “e tmerruar” me dëbimin e fansave nga koncerti në Shanghai
Kulture
535 views
Kulture
535 views

Dua Lipa “e tmerruar” me dëbimin e fansave nga koncerti në Shanghai

Kosovalive 360 - 13/09/2018

Fansat u dëbuan sepse vallëzuan në vendet e tyre dhe valëvitën flamuj në mbështetje të të drejtave të komunitetit LGBT. Materiali i postuar në mediat sociale shfaq…

Dua së shpejti sjell albumin, tri këngë të reja pjesë e tij
Kulture
722 views
Kulture
722 views

Dua së shpejti sjell albumin, tri këngë të reja pjesë e tij

KosovaLive 360 - 04/09/2018

Këngëtarja tanimë e njohut në gjithë botën, e me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, ka njoftuar se do të lansojë albumin e saj të parë në tetor.…

Lista e plotë e të nominuarve në VMA
Kulture
365 views
Kulture
365 views

Lista e plotë e të nominuarve në VMA

KosovaLive 360 - 18/07/2018

MTV, më 20 gusht, në New York City do të mbajë ngjarjen e ndarjes së çmimeve “Video Music Awards”. Kjo ngjarje këtë vit shënon 35 vjetorin. Në…