00:00:00
17 Feb
Google lanson Emoji Minis
Teknologjia
578 views
Teknologjia
578 views

Google lanson Emoji Minis

Kosovalive 360 - 02/11/2018

Verën e kaluar, Google e ka prezantuar punën e saj në Bitmoji me lansimin e “Mini” stikerëve në aplikacionin e tastierës, Gboard, i cili i mundëson makinës…

Fëmijët nën 5 vjeç “sulmohen” nga reklamat nxitëse në aplikacione
Teknologjia
341 views
Teknologjia
341 views

Fëmijët nën 5 vjeç “sulmohen” nga reklamat nxitëse në aplikacione

Kosovalive 360 - 31/10/2018

Fëmjët nën 5 vjeç që përdorin telefona Android po sulmohen me reklama të bazuara në aplikacione të cilat shpesh janë manipulative, jo të duhura apo keqinformuese, sipas…

Infektohen kompjuterët qeveritar nga faqet pornografike
Teknologjia
353 views
Teknologjia
353 views

Infektohen kompjuterët qeveritar nga faqet pornografike

Kosovalive 360 - 31/10/2018

Shprehia e një punonjësi të Shërbimit Gjeologjik të SHBA-ve (USGS) për të shikuar pornografi çoi në infektimin e një sistemi qeveritar me virus, sipas një raporti zyrtar.…

Lansohet telefoni OnePlus 6T
Teknologjia
384 views
Teknologjia
384 views

Lansohet telefoni OnePlus 6T

Kosovalive 360 - 30/10/2018

Pas muajsh zbulimesh dhe spekulimesh, OnePlus më në fund e ka lansuar smartfonin e vet të nëntë në një ngjarje në New York. Gjërat që duhet t`i…

Xiaomi publikon Mi Mix 3
Teknologjia
440 views
Teknologjia
440 views

Xiaomi publikon Mi Mix 3

Kosovalive 360 - 26/10/2018

Xiaomi e ka publikuar Mi Mix 3, telefonin e fundit në serinë e telefonave me tërë hapësirën e ekranit të përdorshme. Është edhe një pajisje tjetër kineze…

Huawei Mate 20 pro nuk mund të blihet në SHBA
Teknologjia
421 views
Teknologjia
421 views

Huawei Mate 20 pro nuk mund të blihet në SHBA

Kosovalive 360 - 26/10/2018

Këso kohe vitin e kaluar kompania Huawei ishte gati ta nënshkruante një marrëveshje me AT&T por kjo e fundit u detyrua të tërhiqej nga marrëveshja dhe FBI,…

Spiunët kinezë dhe rusë i përgjojnë telefonatat e Trump-it
Teknologjia
334 views
Teknologjia
334 views

Spiunët kinezë dhe rusë i përgjojnë telefonatat e Trump-it

Kosovalive 360 - 26/10/2018

Spunët kinezë dhe rusë e kanë rutinë përgjimin e bisedave personale të presidentit Trump të bëra me iPhonët e tij, një prej të cilëve nuk është ndryshe…

Karakteristikat e Google Pixel 3 dhe 3XL
Teknologjia
463 views
Teknologjia
463 views

Karakteristikat e Google Pixel 3 dhe 3XL

Kosovalive 360 - 16/10/2018

Qe tri vite, telefonat Pixel e kanë shpallur veten “telefonat më të mirë Android”, por gjithmonë i kanë pasur disa mangësi. Google synon ta bëjë të njëjtën…

Lansohet Messenger Lite vetëm në Turqi
Teknologjia
447 views
Teknologjia
447 views

Lansohet Messenger Lite vetëm në Turqi

Kosovalive 360 - 11/10/2018

Disa ditë më parë, Facebook e prezantoi heshturazi verisonin “Lite” të aplikacionit të vet për pajisje iOS, por vetëm në një treg, në Turqi. Aplikacioni më herët…

Nokia 7.1 mund të porositet duke filluar nga sot
Teknologjia
612 views
Teknologjia
612 views

Nokia 7.1 mund të porositet duke filluar nga sot

Kosovalive 360 - 05/10/2018

Disa javë pas publikimit të fotografive dhe specifikave, HMD Global më në fund e ka bërë zyrtar Nokia 7.1. Nokia 7.1 ka disa ndryshime nga Nokia 7.…