00:00:00
22 Mar

Samsung pritet ta lansojë një telefon me 5G i cili paloset

Samsung tha të enjten se do të mbajë një ngjarje më 20 shkurt në San Francisko, ku pritet të zbulojë telefonin e ardhshëm të tij, Galaxy S10.

Telefoni pritet të jetë telefoni i parë i mençur i madh që mbështet rrjetet celulare 5G, standardi më i shpejtë pa tela që transportuesit po vendosin këtë vit. Një version tjetër i telefonit thuhet se ka një ekran që paloset.

Samsung njoftoi në korrik se kishte zhvilluar teknologjinë e ekranit që paloset, por që atëherë, kompania ka qenë në shënjestër për lançimin e teknologjisë në një produkt. Startup Royale lançoi telefonin mobil FlexiPai në një konferencë në Pekin në nëntor. Samsung uli udhëzimet e saj të Q4 më parë këtë javë, duke përmendur konkurrencën në tregun e telefonave të menҫur si një arsye për pritjet e munguara.

Samsung njoftohet se u tha partnerëve se telefoni i telefonit që paloset mund të lëshohet qysh në prill, megjithëse një datë dhe emër ende duhet të vendosen. Kompania po konsideron emra duke përfshirë “Fold”, “Galaxy Fold” dhe “Galaxy F”, njoftoi WSJ.

Telefoni që paloset tashmë është vonuar, pasi Samsung fillimisht tha se konsumatorët duhet të presin një lëshim në 2018. Samsung tregoi një prototip të telefonit të palosshëm në nëntor.

Ju pëlqen ky artikull? Klikoni këtu dhe na bëni like në Facebook për më shumë artikuj të tillë.