00:00:00
17 Jan

LIFESTYLE

Një trik i vërtetuar shkencërisht për të mbajtur në mend çdo gjë
Lifestyle
98 views
Lifestyle
98 views

Një trik i vërtetuar shkencërisht për të mbajtur në mend çdo gjë

Kosovalive 360 - 17/01/2019

Herën tjetër që ju duhet të mbani në mend diçka të rëndësishme si ditëlindjen e partnerit apo rezervimet e darkës që duhet të bëni, merrni një laps…

Këshilla për të evituar ngrënien e tepërt
Lifestyle
141 views
Lifestyle
141 views

Këshilla për të evituar ngrënien e tepërt

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Ndërkohë që ne të gjithë jemi të prirur ndaj dëshirës për të ngrënë shumë, ngrënia e tepërt gjatë një periudhe të gjatë mund të rrisë rrezikun e…

Kosovari i cili fitoi çmimin e Men’s Watch në Gjenevë
Lifestyle
128 views
Lifestyle
128 views

Kosovari i cili fitoi çmimin e Men’s Watch në Gjenevë

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Gjenevë- Kur ArkiviA u shpall fitues i Men’s Watch në Grand Prix d’Horlogerie de Genève në nëntor, shumica e anëtarëve të publikut dinin pak për emrin e…

Si ta largoni lodhjen gjatë dimrit
Lifestyle
138 views
Lifestyle
138 views

Si ta largoni lodhjen gjatë dimrit

Kosovalive 360 - 16/01/2019

A e keni problem të ngriheni nga shtrati? A ju duket se vazhdimisht ju hapet goja për gjumë dhe a mbështeteni në filxhanin me kafe për t’ju…

Si të zgjoheni herët nëse zakonisht rrini zgjuar natën
Lifestyle
116 views
Lifestyle
116 views

Si të zgjoheni herët nëse zakonisht rrini zgjuar natën

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Falë ritmit të qarkullimit, trupi juaj ndihet më zgjuar apo më fjetur gjatë momenteve të ndryshme të ditës. Është një fenomen natyror dhe ritmi i secilit është…

Bretkoca më e vetmuar në botë mund të ketë gjetur një partner
Lifestyle
117 views
Lifestyle
117 views

Bretkoca më e vetmuar në botë mund të ketë gjetur një partner

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Një bretkocë, i menduar si më i vetmuari në botë, mund të ketë gjetur dashurinë. Romeo është një bretkocë e ujit Sehuenca që mendohet se është i…

Fëmijët: lidhja me natyrën ulë stresin dhe depresionin
Lifestyle
140 views
Lifestyle
140 views

Fëmijët: lidhja me natyrën ulë stresin dhe depresionin

Kosovalive 360 - 15/01/2019

Stili i jetës së qytetit është kritikuar për shkak se është  një arsye e rëndësishme pse fëmijët janë të shkëputur nga natyra. Kjo ka çuar në një…

Si ta largoni të ftohurën për 24 orë
Lifestyle
126 views
Lifestyle
126 views

Si ta largoni të ftohurën për 24 orë

Kosovalive 360 - 15/01/2019

Ndiqni këto këshilla pas teshtitjes së parë dhe do të riktheheni në gjendjen e të të qënit i shëndetshëm në vetëm 24 orë: Hani vezë dhe pini…

Një vezë then rekordin e fotografisë më të pëlqyer në Instagram
Lifestyle
139 views
Lifestyle
139 views

Një vezë then rekordin e fotografisë më të pëlqyer në Instagram

Kosovalive 360 - 15/01/2019

Mendo për fotografinë tënde të preferuar të të gjitha kohërave. A është me ngjyra, motivuese apo argëtuese? Tani mendo për një fotografi që e gjithë bota mund…

Në reklamën e re, Gillette trajton “burrërinë e dëmshme”
Lifestyle
118 views
Lifestyle
118 views

Në reklamën e re, Gillette trajton “burrërinë e dëmshme”

Kosovalive 360 - 15/01/2019

Disa ditë pasi që Shoqata Psikologjike Amerikane njoftoi se “burrëria tradicionale” është “e dëmshme” për shoqërinë dhe mund të jetë shkaktar i homofobisë dhe ngacmimit seksual, marka…