00:00:00
17 Feb

Të fundit

Të fundit

“Wikigap” trajton ndërlidhjen e barazisë gjinore me paqen dhe sigurinë në botë
                              
2459 views
                              
2459 views

“Wikigap” trajton ndërlidhjen e barazisë gjinore me paqen dhe sigurinë në botë

Kosovalive 360 - 30/05/2018

UN Women në partneritet me Ambasadën Suedeze në Prishtinë dhe Kosovalive, organizuan ngjarjen “Wiki-Edit-A-Thon” (maratona e editimit në wiki) me qëllim që rritet numri i zërave të…

Kurz: Ju përkrahim në liberalizimin e vizave, të avancojmë bashkëpunimin ekonomik
                              
2431 views
                              
2431 views

Kurz: Ju përkrahim në liberalizimin e vizave, të avancojmë bashkëpunimin ekonomik

Kosovalive 360 - 29/05/2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, së bashku me zëvendëskryeministrin e parë, Behgjet Pacolli janë pritur në Bundeskanlzeramt, nga kancelari austriak, Sebastian Kurz. Në këtë takim…

Kosova është një partner i rëndësishëm për ShBA dhe NATO-n
Lajme
92 views
Lajme
92 views

Kosova është një partner i rëndësishëm për ShBA dhe NATO-n

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur një delegacion të senatorëve dhe kongresistëve amerikanë të udhëhequr nga senatori Jim Inhofe. Thaçi falënderoi senatorët dhe…

FSK parakaloi në shesh për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës
Lajme
116 views
Lajme
116 views

FSK parakaloi në shesh për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Sot në përvjetorin e 11-të të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, në sheshin "Skënderbeu" parakaluan kuadratet e Ushtrisë së Kosovës para mijërave qytetarëve dhe udhëheqësve shtetëror. Ceremonia…

Ambasadori Kosnett uron për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës
Lajme
110 views
Lajme
110 views

Ambasadori Kosnett uron për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Philip S. Kosnett ambasadori amerikan në Kosovë, ka uruar 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. "Përshëndetje! Kam nderin dhe privilegjin që shërbej si ambasador i SHBA-së gjatë…

Thaçi: Ndërtimi i ushtrisë, janë suksesi ynë i përbashkët
Lajme
122 views
Lajme
122 views

Thaçi: Ndërtimi i ushtrisë, janë suksesi ynë i përbashkët

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i është drejtuar qytetarëve para parakalimit të Ushtrisë së Kosovës për 11 Vjetorin e Pavarësisë. "Ju ushtarë të Forcës së…

Kemi pasur të drejtë më 17 shkurt 2008, të drejtë kemi edhe sot
Lajme
124 views
Lajme
124 views

Kemi pasur të drejtë më 17 shkurt 2008, të drejtë kemi edhe sot

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës ka mbajtur fjalën e tij në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës me rastin e shënimit të 11- vjetorit të Pavarësisë së…

Konsumimi i pijeve dietale me disa rreziqe për shëndetin
Lifestyle
130 views
Lifestyle
130 views

Konsumimi i pijeve dietale me disa rreziqe për shëndetin

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Konsumimi i më shumë se dy pijeve dietale për çdo ditë mund të shtojë rrezikun e sulmit në tru, sëmundjeve të zemrës dhe madje edhe vdekjes së…

Veseli: Kosova është e bekuar nga Zoti dhe miqtë e saj
Lajme
118 views
Lajme
118 views

Veseli: Kosova është e bekuar nga Zoti dhe miqtë e saj

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për shënimin e 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, tha se shteti i…

Kryesia e LDK-së bën homazhe te varri i presidentit Rugova
Lajme
134 views
Lajme
134 views

Kryesia e LDK-së bën homazhe te varri i presidentit Rugova

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Me rastin e shënimit të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, anëtarë të kryesisë së LDK-së kanë bërë homazhe te varri i Presidentit Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim…

Në Indi zbulohet një lloj i ri “misterioz” i bretkocës
Lifestyle
124 views
Lifestyle
124 views

Në Indi zbulohet një lloj i ri “misterioz” i bretkocës

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Eksploruesit indianë kanë zbuluar një lloj të ri të bretkocës në një pellg buzë rrugës. Sonali Garg, student e doktoraturës në Universitetin e Delhi dhe mbikëqyrësja e…

Falënderojmë ShBA-të që kontribuan për Pavarësinë e Kosovës
                              
131 views
                              
131 views

Falënderojmë ShBA-të që kontribuan për Pavarësinë e Kosovës

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Ai ka falënderuar miqtë në krye me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që kontribuan…

Haradinaj: Dekada e dytë e Pavarësisë, njohja reciproke e vendit
Lajme
120 views
Lajme
120 views

Haradinaj: Dekada e dytë e Pavarësisë, njohja reciproke e vendit

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Qeveria e Kosovës ka nisur aktivitetet e veta në shënim të përvjetorit të njëmbëdhjetë të Pavarësisë së Kosovës me mbledhjen e saj solemne të drejtuar nga kryeministri…

Pavarësia është kurorëzim i sakrificave dhe ideali ishte liria
Lajme
125 views
Lajme
125 views

Pavarësia është kurorëzim i sakrificave dhe ideali ishte liria

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Kryetari Mustafa, ju uron të gjithë qytetarëve 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ju uron të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës…

Dieta me pak kalori ndikon në performancën e qelizave
Lifestyle
161 views
Lifestyle
161 views

Dieta me pak kalori ndikon në performancën e qelizave

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Numri i kalorive që një person ha ndikon direkt në performancën e qelizave. Një grup studiuesish nga Universiteti i São Paulo (USP) ka treguar se ushqimet me…

Engel uron Haradinajn për 11-vjetorin e Pavarësisë
Lajme
146 views
Lajme
146 views

Engel uron Haradinajn për 11-vjetorin e Pavarësisë

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditën e dytë në kuadër të takimeve të shumta, gjatë pjesëmarrjes në Konferencën e Sigurisë, e cila punimet e…

Në prag të 11 vjetorit, mirënjohës për mbështetjen e Norvegjisë
Lajme
126 views
Lajme
126 views

Në prag të 11 vjetorit, mirënjohës për mbështetjen e Norvegjisë

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Konferencës së Sigurisë në Munih të Gjermanisë, ka zhvilluar një takim edhe me kryeministren e Norvegjisë, Erna…

Meta: Bashkëpunimi vëllazëror shembull i marrëdhënieve në rajon
Lajme
139 views
Lajme
139 views

Meta: Bashkëpunimi vëllazëror shembull i marrëdhënieve në rajon

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, përmes një letre dërguar Presidentit Thaçi, e ka uruar Kosovën për 11 Vjetorin e Pavarësisë. “Ju uroj Juve personalisht, autoriteteve…

Hanadan përçon krijimtarinë turke në Kosovë edhe jashtë kufijve
Kulture
136 views
Kulture
136 views

Hanadan përçon krijimtarinë turke në Kosovë edhe jashtë kufijve

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Fal autorit Reşit Hanadan dhe romanit të tij të shkurtër, letërsia bashkëkohore turke në Kosovë, por edhe vet Kosova u përfolën shumë sidomos viteve të fundit. Romancieri…

Mbretëresha Elizabeth II uron për 11 vjetorin e Pavarësisë
Lajme
145 views
Lajme
145 views

Mbretëresha Elizabeth II uron për 11 vjetorin e Pavarësisë

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Madhëria e saj, Mbretëresha Elizabeth II, e ka uruar presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe popullin e Kosovës për 11 Vjetorin e Pavarësisë. Në…

Nuk ka dëshmi se videolojërat e dhunshme nxisin sjellje agresive
Lifestyle
166 views
Lifestyle
166 views

Nuk ka dëshmi se videolojërat e dhunshme nxisin sjellje agresive

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Sipas hulumtuesve nga Mbretëria e Bashkuar, adoleshentët që luajnë videolojëra të dhunshme nuk janë më të prirur se miqtë e tyre të tregojnë sjellje agresive në jetën…

Çfarë të hani para një provimi
Lifestyle
152 views
Lifestyle
152 views

Çfarë të hani para një provimi

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Keni shumë presion të performoni mirë në provimet tuaja, çka mund të jetë shumë stresuese. Por pavarësisht shqetësimit dhe frikës, gjëja më e mirë që mund të…