00:00:00
17 Jan

LAJME

Mjekë nga Suedia, operojnë pacientë në QKUK
Lajme
92 views
Lajme
92 views

Mjekë nga Suedia, operojnë pacientë në QKUK

Kosovalive 360 - 17/01/2019

Një ekip mjekësor nga Suedia, i përbërë nga kirurgë plastik dhe anesteziologë, po qëndrojnë në QKUK dhe po trajtojnë pacientë, në bazë të një bashkëpunimi mes Qendrës…

Partneriteti ekonomik Kosovë-Gjermani, storie e suksesit
Lajme
102 views
Lajme
102 views

Partneriteti ekonomik Kosovë-Gjermani, storie e suksesit

Kosovalive 360 - 17/01/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në takimin 'Business talks', të organizuar nga Oda Ekonomike Gjermane në bashkëpunim me Konrad Adenauer Stiftung, ku…

Përkujtohen vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka
Lajme
86 views
Lajme
86 views

Përkujtohen vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka

Kosovalive 360 - 17/01/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i përkujton vëllezërit Gërvalla e Kadri Zekën, sot në 37 vjetorin e vrasjes. Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, u vranë…

Haradinaj bëri homazhe te Shtatorja e Skënderbeut
Lajme
88 views
Lajme
88 views

Haradinaj bëri homazhe te Shtatorja e Skënderbeut

Kosovalive 360 - 17/01/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te Shtatorja e Gjergj Kastriotit Skënderbeut, me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së tij, njëkohësisht duke…

Vazhdon presioni për pezullimin e tarifave në import
                              
213 views
                              
213 views

Vazhdon presioni për pezullimin e tarifave në import

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dje, në konferencën për shtyp pas takimit të Qeverisë së Kosovës, ka pranuar se Stejt Departamenti Amerikan ka kërkuar pezullimin e taksës…

SBASHK: Dita e tretë e grevës, unitet në sektorin e arsimit
Lajme
119 views
Lajme
119 views

SBASHK: Dita e tretë e grevës, unitet në sektorin e arsimit

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Edhe dita e tretë e grevës së përgjithshme të SBASHK-ut ka dëshmuar unitetin dhe këmbëngulësinë për realizimin e kërkesës legjitime e të arsyeshme për ngritje të koeficienteve…

Veseli pranon peticionin e qytetarëve të Mitrovicës
Lajme
112 views
Lajme
112 views

Veseli pranon peticionin e qytetarëve të Mitrovicës

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pranuar nga kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, peticionin e qytetarëve të Mitrovicës për bashkimin e…

Katër operime specifike në Klinikën e Kirurgjisë Vaskulare, QKUK
Lajme
118 views
Lajme
118 views

Katër operime specifike në Klinikën e Kirurgjisë Vaskulare, QKUK

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Për herë të parë në Kosovë, në Klinikën e Kirurgjisë Vaskulare, të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, me sukses të plotë, janë kryer 4 operime (Bypass axilo-bifemoralis).…

Haradinaj: Kërkesat e komunave në interes të zhvillimit ekonomik
Lajme
107 views
Lajme
107 views

Haradinaj: Kërkesat e komunave në interes të zhvillimit ekonomik

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me kryetarët e Komunave në kuadër të "Forumi Konsultativ Qeveri - Komuna". “Në fokus i kemi dhe kemi…

Pezullim i përkohshëm i taksës si kompromis për dialogun
Lajme
237 views
Lajme
237 views

Pezullim i përkohshëm i taksës si kompromis për dialogun

Kosovalive 360 - 15/01/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbështetje të gjerë të qytetarëve të Kosovës për vendimin lidhur me taksën 100 për qind në importin e mallrave nga Serbia…