00:00:00
22 Feb

KULTURË

Bond 25: Zbulohet titulli i filmit
Kulture
109 views
Kulture
109 views

Bond 25: Zbulohet titulli i filmit

Kosovalive 360 - 22/02/2019

Bond 25 mund të shtyhet përsëri, por filmi i ardhshëm më në fund mund të ketë një titull zyrtar. Abonuesit e Production Weekly njoftuan se filmi i…

“Twilight Zone” e Peele, shumë më e frikshme se seria origjinale
Kulture
122 views
Kulture
122 views

“Twilight Zone” e Peele, shumë më e frikshme se seria origjinale

Kosovalive 360 - 22/02/2019

I lansuar para disa javësh, ‘teaser’ i shkurtër ishte ngazëllyes por ishte thjesht një ‘teaser’. Nuk kishte pjesë nga episodet e ardhshme, vetëm 60 sekonda të Jordan…

Peter Tork, muzikanti i Monkees, vdes në moshën 77 vjeçare
Kulture
131 views
Kulture
131 views

Peter Tork, muzikanti i Monkees, vdes në moshën 77 vjeçare

Kosovalive 360 - 22/02/2019

Peter Tork, anëtar i grupit të popit të krijuar për televizion “The Monkees”, ka vdekur në moshën 77 vjeçare. “Nuk kemi fjalë tani… jemi zemërthyer nga humbja…

Ju kujtohen Banana Splits? Epo, tani ata janë vrasës
Kulture
144 views
Kulture
144 views

Ju kujtohen Banana Splits? Epo, tani ata janë vrasës

Kosovalive 360 - 21/02/2019

Makina e nostalgjisë ka kthyer fëmijërinë e njerëzve që u rritën në vitet '80 dhe '90 në biznes të madh, por dikush më i ri se kaq…

Netflix prezenton trailerin e parë për ‘The Highwaymen’
Kulture
143 views
Kulture
143 views

Netflix prezenton trailerin e parë për ‘The Highwaymen’

Kosovalive 360 - 21/02/2019

https://youtu.be/aH6vC-BBKOc Netflix ka zbuluar trailerin e parë zyrtar për ‘The Highwaymen’ një thriller i ri për policë & grabitës i bazuar në një ngjarje të vërtetë.  Dy…

Nënshkruhet rregullorja për këshillin drejtues të Muzeut
Kulture
134 views
Kulture
134 views

Nënshkruhet rregullorja për këshillin drejtues të Muzeut

Kosovalive 360 - 21/02/2019

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar Rregulloren për punën e Këshillit Drejtues të Muzeut Kombëtar të Kosovës (MKK). Rregullorja e nënshkruar nga ana…

Dua Lipa fiton çmimin për këngën më të mirë në ‘Britt Awards’
Kulture
138 views
Kulture
138 views

Dua Lipa fiton çmimin për këngën më të mirë në ‘Britt Awards’

Kosovalive 360 - 21/02/2019

Ceremonia e ndarjeve të çmimeve “Britt Awards 2019” ka përfunduar dhe nga kjo ngjarje Dua Lipa ka dalur si fituese e madhe. Bashkëpunimi i saj me Calvin…

LeBron James: Xhirimet e “Space Jam  2” fillojnë këtë verë
Kulture
133 views
Kulture
133 views

LeBron James: Xhirimet e “Space Jam 2” fillojnë këtë verë

Kosovalive 360 - 21/02/2019

Vetë ylli i basketbollit, LeBron James ka konfirmuar se vazhdimi i shumëpritur i hitit klasik të vitit 1996 “Space Jam” do të fillojë xhirimet gjatë kësaj vere.…

Filmi i ri i shkurtër i Pixar do t’ju bëjë adhurues të kafshëve
Kulture
134 views
Kulture
134 views

Filmi i ri i shkurtër i Pixar do t’ju bëjë adhurues të kafshëve

Kosovalive 360 - 21/02/2019

Ata që kanë kafshë shtëpiake e dinë se ato janë si miq të ngushtë për të cilët jeni të sigurtë se nuk do t’ju braktisin kurrë dhe do…

David Lynch do të publikojë një pjesë të humbur të ‘Blue Velvet’
Kulture
144 views
Kulture
144 views

David Lynch do të publikojë një pjesë të humbur të ‘Blue Velvet’

Kosovalive 360 - 20/02/2019

Kur “Blue Velvet” nga David Lynch më në fund t’i bashkohet radhëve të The Criterion Collection në maj, do ta bëj atë me një pjesë të veçantë…