00:00:00
17 Jan

EKONOMIA

Sektori minerar fokus mes Kosovës e Emirateve të Bashkuara Arabe
Ekonomia
124 views
Ekonomia
124 views

Sektori minerar fokus mes Kosovës e Emirateve të Bashkuara Arabe

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Një bashkëpunim në mes të Ministrive të Punëve të Jashtme të Kosovës dhe Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Odave Ekonomike të dy vendeve, solli forumin ekonomik në…

OEK memorandum bashkëpunimi me Federatën e Odave Arabe
Ekonomia
116 views
Ekonomia
116 views

OEK memorandum bashkëpunimi me Federatën e Odave Arabe

Kosovalive 360 - 16/01/2019

Oda Ekonomike e Kosovës në kuadër të Forumit Ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Emirateve të Bashkuara Arabe që po mbahet në Dubai, nënshkruan Memorandum të Bashkëpunimit me Federatën…

Hapet zyra e Doganës së Kosovës në portin e Durrësit
Ekonomia
139 views
Ekonomia
139 views

Hapet zyra e Doganës së Kosovës në portin e Durrësit

Kosovalive 360 - 15/01/2019

Ministri i Financave Bedri Hamza, së bashku me zëvendëskryeministrin e Republikës së Kosovës Fatmir Limaj dhe drejtorin e përgjithshëm të Doganës të Kosovës Bahri Berisha, kanë marrë…

Banka Botërore 60 mil.€ për bujqësi dhe zhvillim rural
Ekonomia
115 views
Ekonomia
115 views

Banka Botërore 60 mil.€ për bujqësi dhe zhvillim rural

Kosovalive 360 - 15/01/2019

Banka Botërore do të vazhdojë mbështetjen e projekteve për bujqësi dhe zhvillim në Kosovë me një fond prej mbi 60 milionë euro. Kjo mbështetje është bërë e…

Zvicra përkrah promovimin e produkteve bujqësore të Kosovës
Ekonomia
130 views
Ekonomia
130 views

Zvicra përkrah promovimin e produkteve bujqësore të Kosovës

Kosovalive 360 - 14/01/2019

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Mevludin Krasniqi, ka pritur në një takim presidentin e Dhomës së Tregtisë, Industrisë dhe Shërbimeve Zvicër –Kosovë, Stefan Sarkany, bashkë…

Japonia e interesuar të përkrahë financimin për “Kosova e Re”
                              
185 views
                              
185 views

Japonia e interesuar të përkrahë financimin për “Kosova e Re”

Kosovalive 360 - 10/01/2019

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka priti në takim delegacionin japonez nga Banka Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JBIC), në krye me drejtorin e divizionit për financim të…

MBPZhR dhe shoqata “Gen Vet” nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi
Ekonomia
172 views
Ekonomia
172 views

MBPZhR dhe shoqata “Gen Vet” nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Kosovalive 360 - 09/01/2019

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural dhe Shoqata për Përmirësimin Racor të Gjedheve "Gen Vet", kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi, përmes të cilit synohet mbështetja…

Termokos: KEDS ndërpren rrymën, pamundësohet ngrohja në qytet
Ekonomia
172 views
Ekonomia
172 views

Termokos: KEDS ndërpren rrymën, pamundësohet ngrohja në qytet

Kosovalive 360 - 07/01/2019

NP"Termokos" Sh. A, njofton opinionin e gjerë dhe konsumatorët tanë, se për shkak të ndërprerjeve të gjata dhe të paparalajmëruara të energjisë elektrike nga ana e KEDS-it,…

KEDS/KESCO ofron furnizim pa ndërprerje
Ekonomia
222 views
Ekonomia
222 views

KEDS/KESCO ofron furnizim pa ndërprerje

Kosovalive 360 - 31/12/2018

KEDS/KESCO njofton konsumatorët se është duke ofruar furnizim pa ndërperje me energji elektrike. Kërkesa është më e larta e shënuara ndonjëherë duke thyer rekorde cdo ditë, por…

OEAK: Shqetësim për ndërhyrjen e politikës në sektorin privat
Ekonomia
212 views
Ekonomia
212 views

OEAK: Shqetësim për ndërhyrjen e politikës në sektorin privat

Kosovalive 360 - 30/12/2018

Në ditët që po shënojnë fundin e vitit 2018, Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësimet e saj lidhur me nivelin e dobët të dialogut institucional dhe…