Uta ngjitet edhe në majen Cho Oyu (8,201) në Himalaje 
                              
268 views
                              
268 views

Uta ngjitet edhe në majen Cho Oyu (8,201) në Himalaje 

Kosovalive 360 - 28/09/2018

Uta Ibrahimi, alpinistja e parë dhe e deri tash e vetmja shqiptare që po ngjitet majave më të larta të botës, pas ngjitjes së më të lartë…

Premtohet ndryshimi i strategjisë për sportin me qëllim rritjen e pjesëmarrjes
Sport
226 views
Sport
226 views

Premtohet ndryshimi i strategjisë për sportin me qëllim rritjen e pjesëmarrjes

Kosovalive 360 - 26/09/2018

Në kuadër të aktiviteteve të Javës Evropiane Sportive, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së aktiviteteve të organizuara…

Sporti universitar merr mbështetje nga Federata  Evropiane e Sportit
Sport
4270 views
Sport
4270 views

Sporti universitar merr mbështetje nga Federata Evropiane e Sportit

Kosovalive 360 - 25/09/2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur në takim në kabinetin e tij Presidentin e Federatës Evropiane të Sportit Universitar, Adam Roczek Me këtë…

UEFA konfirmon se stadiumi “Fadil Vokrri” i gatshëm për ndeshje ndërkombëtare
Sport
400 views
Sport
400 views

UEFA konfirmon se stadiumi “Fadil Vokrri” i gatshëm për ndeshje ndërkombëtare

Kosovalive 360 - 30/08/2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pranuar konfirmimin nga Unioni i Federatave Evropiane të Futbollit (UEFA) konfirmimin se stadiumi "Fadil Vokrri" mund të përdoret…

Xhudistja Erza Muminovic dhe trajneri Kuka marrin shpërblime shtetërore
Sport
574 views
Sport
574 views

Xhudistja Erza Muminovic dhe trajneri Kuka marrin shpërblime shtetërore

Kosovalive 360 - 14/08/2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka ndarë sot shpërblimet shtetërore të Republikës së Kosovës për xhudisten Erza Muminovic dhe trajnerin e xhudos Driton Kuka,…

Këshilli për Parandalimin e Dhunës në Sport në fazën e marrjes së përvojave të mira nga shtetet evropiane
Sport
446 views
Sport
446 views

Këshilli për Parandalimin e Dhunës në Sport në fazën e marrjes së përvojave të mira nga shtetet evropiane

Kosovalive 360 - 10/08/2018

Këshilli Kombëtar për Parandalimin dhe Sanksionimin e Dhunës dhe Dukurive Negative në Ngjarjet Sportive ka mbajtur takimin e radhës në të cilin kanë diskutuar për hapat konkret…

IPKO bëhet sponsor gjeneral i Kombëtares së Kosovës në Futboll dhe i Super Ligës së Kosovës në Futboll
Sport
448 views
Sport
448 views

IPKO bëhet sponsor gjeneral i Kombëtares së Kosovës në Futboll dhe i Super Ligës së Kosovës në Futboll

Kosovalive 360 - 09/08/2018

Për dy vitet e ardhshme, IPKO do të jetë Sponsori Gjeneral i Kombëtares së Kosovës në Futboll dhe Super Ligës së Kosovës në Futboll, e cila do…

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe regjion
Sport
380 views
Sport
380 views

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe regjion

Kosovalive 360 - 08/08/2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, bashkë me Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli dhe Kryetarin e Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci vizituan lokacionin ku do…

Krerët institucionalë zotohen  se stadiumit “Fadil Vokrri” do t’i shtohen edhe stadiume tjera moderne
Lajme
325 views
Lajme
325 views

Krerët institucionalë zotohen se stadiumit “Fadil Vokrri” do t’i shtohen edhe stadiume tjera moderne

Kosovalive 360 - 08/08/2018

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi së bashku me Kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin vizituan Stadiumin e Prishtinës “Fadil Vokrri”, për të parë…

Synim kryesor i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë është ndryshimi i konceptit ekomomik në Kosovë
Ekonomia
368 views
Ekonomia
368 views

Synim kryesor i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë është ndryshimi i konceptit ekomomik në Kosovë

Kosovalive 360 - 07/08/2018

Ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë Besim Beqaj i shoqëruar nga kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës sot ka takuar drejtuesit e OEK-ut dhe përfaqsuesit e…