00:00:00
17 Feb
Kemi pasur të drejtë më 17 shkurt 2008, të drejtë kemi edhe sot
Lajme
123 views
Lajme
123 views

Kemi pasur të drejtë më 17 shkurt 2008, të drejtë kemi edhe sot

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës ka mbajtur fjalën e tij në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës me rastin e shënimit të 11- vjetorit të Pavarësisë së…

Veseli: Kosova është e bekuar nga Zoti dhe miqtë e saj
Lajme
117 views
Lajme
117 views

Veseli: Kosova është e bekuar nga Zoti dhe miqtë e saj

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për shënimin e 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, tha se shteti i…

Kryesia e LDK-së bën homazhe te varri i presidentit Rugova
Lajme
131 views
Lajme
131 views

Kryesia e LDK-së bën homazhe te varri i presidentit Rugova

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Me rastin e shënimit të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, anëtarë të kryesisë së LDK-së kanë bërë homazhe te varri i Presidentit Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim…

Falënderojmë ShBA-të që kontribuan për Pavarësinë e Kosovës
                              
129 views
                              
129 views

Falënderojmë ShBA-të që kontribuan për Pavarësinë e Kosovës

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Ai ka falënderuar miqtë në krye me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që kontribuan…

Haradinaj: Dekada e dytë e Pavarësisë, njohja reciproke e vendit
Lajme
120 views
Lajme
120 views

Haradinaj: Dekada e dytë e Pavarësisë, njohja reciproke e vendit

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Qeveria e Kosovës ka nisur aktivitetet e veta në shënim të përvjetorit të njëmbëdhjetë të Pavarësisë së Kosovës me mbledhjen e saj solemne të drejtuar nga kryeministri…

Pavarësia është kurorëzim i sakrificave dhe ideali ishte liria
Lajme
125 views
Lajme
125 views

Pavarësia është kurorëzim i sakrificave dhe ideali ishte liria

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Kryetari Mustafa, ju uron të gjithë qytetarëve 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ju uron të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës…

Engel uron Haradinajn për 11-vjetorin e Pavarësisë
Lajme
146 views
Lajme
146 views

Engel uron Haradinajn për 11-vjetorin e Pavarësisë

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në ditën e dytë në kuadër të takimeve të shumta, gjatë pjesëmarrjes në Konferencën e Sigurisë, e cila punimet e…

Në prag të 11 vjetorit, mirënjohës për mbështetjen e Norvegjisë
Lajme
126 views
Lajme
126 views

Në prag të 11 vjetorit, mirënjohës për mbështetjen e Norvegjisë

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Konferencës së Sigurisë në Munih të Gjermanisë, ka zhvilluar një takim edhe me kryeministren e Norvegjisë, Erna…

Meta: Bashkëpunimi vëllazëror shembull i marrëdhënieve në rajon
Lajme
139 views
Lajme
139 views

Meta: Bashkëpunimi vëllazëror shembull i marrëdhënieve në rajon

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, përmes një letre dërguar Presidentit Thaçi, e ka uruar Kosovën për 11 Vjetorin e Pavarësisë. “Ju uroj Juve personalisht, autoriteteve…

Mbretëresha Elizabeth II uron për 11 vjetorin e Pavarësisë
Lajme
145 views
Lajme
145 views

Mbretëresha Elizabeth II uron për 11 vjetorin e Pavarësisë

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Madhëria e saj, Mbretëresha Elizabeth II, e ka uruar presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe popullin e Kosovës për 11 Vjetorin e Pavarësisë. Në…