00:00:00
17 Feb
Filmi i “Breaking Bad” është në realizim e sipër
Kulture
122 views
Kulture
122 views

Filmi i “Breaking Bad” është në realizim e sipër

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Një film me metrazh të gjatë i “Breaking Bad”, serialit të bërë hit globalisht, është në realizim e sipër. “Breaking Bad” ka të bëjë me një mësues…

Del traileri i sezonës së dytë të “Killing Eve”
Kulture
121 views
Kulture
121 views

Del traileri i sezonës së dytë të “Killing Eve”

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Traileri i parë për sezonën e dytë të “Killing Eve” është lansuar. Episodet e reja do ta zgjidhin më në fund përfundimin e sezonës së parë duke e…

Ryan Adams: Shumë femra e akuzojnë për dhunë psikologjike
Kulture
149 views
Kulture
149 views

Ryan Adams: Shumë femra e akuzojnë për dhunë psikologjike

Kosovalive 360 - 14/02/2019

Shumë femra e kanë akuzuar këngëtarin dhe tekst shkruesin Ryan Adams për dhunë verbale dhe emocionale, si dhe ngacmim. Shtatë gra dhe dhjetëra të afërme të Adams…

Të famshmit kundërshtojnë ndarjen e çmimeve Oscar gjatë reklamave
Kulture
138 views
Kulture
138 views

Të famshmit kundërshtojnë ndarjen e çmimeve Oscar gjatë reklamave

Kosovalive 360 - 14/02/2019

Reagimi kundër planit të ndarjes së katër çmimeve gjatë reklamave televizive gjatë transmetimit live të Oscars ka qenë i zhurmshëm. Presidenti i Akademisë, John Bailey, kishte njoftuar…

Stadiumit “Fadil Vokrri” do t’i shtohet edhe shtatorja e tij
Kulture
145 views
Kulture
145 views

Stadiumit “Fadil Vokrri” do t’i shtohet edhe shtatorja e tij

Kosovalive 360 - 14/02/2019

Pas miratimit nga Kuvendi i Kosovës për ndërtimin e shtatorës pranë stadiumit "Fadil Vokrri" në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do…

Frozen II: Del traileri i parë
Kulture
139 views
Kulture
139 views

Frozen II: Del traileri i parë

Kosovalive 360 - 14/02/2019

https://youtu.be/RAiYwrB561g?t=106 Traileri i parë për pjesën e dytë të hitit të Walt Disney Animation Studio, i cili korri sukses të madh në vitin 2013, sapo ka dalur…

Pesë këngët më romantike
Kulture
138 views
Kulture
138 views

Pesë këngët më romantike

Kosovalive 360 - 14/02/2019

Për nder të ditës më romantike të vitit, ja disa nga këngët më të ndjera të dashurisë: “Home” Edward Sharpe and the Magnetic Zeros (2010) Kënga e…

Çmimet Lumix: Fotografi i vitit i botës së egër
Kulture
139 views
Kulture
139 views

Çmimet Lumix: Fotografi i vitit i botës së egër

Kosovalive 360 - 14/02/2019

“Lidhja e vëllezërve” e David Lloyd, një imazh prekës i një çifti luanësh, është kurorëzuar si fituesi i fotografit të vitit të botës së egër nga çmimet…

Krijuesit e Game of Thrones do të bëjnë një trilogji të Star Wars
Kulture
187 views
Kulture
187 views

Krijuesit e Game of Thrones do të bëjnë një trilogji të Star Wars

Kosovalive 360 - 13/02/2019

Pasi 'Game of Thrones' po i vjen fundi drejtuesit David Benioff dhe DB Weiss janë duke e kthyer vëmendjen e tyre tek projekti i ardhshëm i 'Star…

Reperi Sheck Wes akuzohet për përndjekje dhe dhunë në familje
Kulture
149 views
Kulture
149 views

Reperi Sheck Wes akuzohet për përndjekje dhe dhunë në familje

Kosovalive 360 - 13/02/2019

Reperi amerikan Sheck Wes është akuzuar nga ish partnerja e tij, Justine Skye, për përndjekje dhe dhunë në familje. Ai i ka mohuar akuzat. Sheck Wes, 20…