00:00:00
17 Feb
Taksat i vënë në pikëpyetje raportet me SHBA-të
                              
351 views
                              
351 views

Taksat i vënë në pikëpyetje raportet me SHBA-të

Kosovalive 360 - 13/02/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dje, është takuar, disa herë, me krerët e institucioneve të Kosovës, e tema e diskutimeve ishte mundësia e suspendimit të taksës në…

Thaçi-Kosnett: Të largohen pengesat për vazhdimin e dialogut
                              
133 views
                              
133 views

Thaçi-Kosnett: Të largohen pengesat për vazhdimin e dialogut

Kosovalive 360 - 13/02/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe ambasadori i SHBA-së, Philip S. Kosnett, në takimin e sotëm të rregullt javor kanë biseduar për tema të ndryshme…

Taksa edhe tutje pengesë për vazhdimin eventual të dialogut
                              
379 views
                              
379 views

Taksa edhe tutje pengesë për vazhdimin eventual të dialogut

Kosovalive 360 - 12/02/2019

Anulimi i vizitës së komandantit të Gardës Kombëtare të Ajovas, general majorit Timothy Orr në Kosovë, me rastin e 11 vjetorit të shpalljes së pavarësisë dhe mundësia…

Hapat e reja dhe të qarta të SHBA-ve rreth mosheqjes së taksave
                              
731 views
                              
731 views

Hapat e reja dhe të qarta të SHBA-ve rreth mosheqjes së taksave

Kosovalive 360 - 11/02/2019

Pasi Ambasada Amerikane në Prishtinë ia refuzoi vizën kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për të marrë pjesë në Lutjen e Mëngjesit, që tradiconalisht e organizon presidenti i…

SHBA-të e konsiderojnë të mundur marrëveshjen Kosovë-Serbi sivjet
                              
666 views
                              
666 views

SHBA-të e konsiderojnë të mundur marrëveshjen Kosovë-Serbi sivjet

Kosovalive 360 - 08/02/2019

Përfaqësuesi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Këshilin e Sigurimit të OKB-së, Jonathan Cohen ka deklaruar në seancën e djeshme se është e mundur që…

Në kërkim të zgjidhjes “kreative” për vazhdimin e dialogut
                              
480 views
                              
480 views

Në kërkim të zgjidhjes “kreative” për vazhdimin e dialogut

Kosovalive 360 - 07/02/2019

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar për “Zërin e Amerikës” se duhet të gjendet një zgjidhje kreative në mënyrë që të vazhdojë dialogu mes Kosovës dhe…

Kushtet po i vënë të dy palët, vazhdimi i pasigurt i dialogut
                              
850 views
                              
850 views

Kushtet po i vënë të dy palët, vazhdimi i pasigurt i dialogut

Kosovalive 360 - 06/02/2019

Krerët e ekipit kosovar për dialog me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti dje, pa paralajmërim, kanë udhëtuar për Bruksel, që me përfaqësuesit e kabinetit të Përfaqësueses…

Statuti i “Trepçës“ edhe një pengesë vazhdimit të dialogut
                              
600 views
                              
600 views

Statuti i “Trepçës“ edhe një pengesë vazhdimit të dialogut

Kosovalive 360 - 05/02/2019

Miratimi i Statutit mbi Kombinatin Metalurgjik “Trepça”, nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, duket se edhe më e ka larguar Kosovën dhe Serbinë nga Brukseli dhe dialogu,…

Pezullimi i taksës, rikonfigurimi i Qeverisë apo zgjedhjet…
                              
1051 views
                              
1051 views

Pezullimi i taksës, rikonfigurimi i Qeverisë apo zgjedhjet…

Kosovalive 360 - 04/02/2019

Analistët kosovarë konsiderojnë se me miratimin e Ligjit mbi Buxhetin për vitin 2019 nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, koalicioni qeveritar e ka shmangur rrezikun nga mbajtja…

Veseli uron nisjen e procesit mësimor, kërkon ngritjen e cilësisë
                              
155 views
                              
155 views

Veseli uron nisjen e procesit mësimor, kërkon ngritjen e cilësisë

Kosovalive 360 - 04/02/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu dhe nga deputeti i këtij qyteti, Ilmi Reçica kanë vizituar…