00:00:00
17 Feb
Dieta me pak kalori ndikon në performancën e qelizave
Lifestyle
161 views
Lifestyle
161 views

Dieta me pak kalori ndikon në performancën e qelizave

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Numri i kalorive që një person ha ndikon direkt në performancën e qelizave. Një grup studiuesish nga Universiteti i São Paulo (USP) ka treguar se ushqimet me…

Rrahjet e parregullta të zemrës: Si ta ulim rrezikun
Lifestyle
197 views
Lifestyle
197 views

Rrahjet e parregullta të zemrës: Si ta ulim rrezikun

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Problemi me ritmin e zemrës, i njohur si aritmia, do të thotë se zemra juaj është e prirur të rrahë në mënyrë të parregullt, duke shkuar shumë…

Rita Ora mes viktimave të mashtrimit
Kulture
165 views
Kulture
165 views

Rita Ora mes viktimave të mashtrimit

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Një kontabilist ka pranuar mashtrimin e klientëve të profilit të lartë, duke përfshirë yllin e popit Rita Ora-n, me rreth 3.4 milion funte. Andrew Munday, 37 vjeç,…

Truri i dikujt që zgjohet herët dhe atij që zgjohet vonë ndryshon
Lifestyle
155 views
Lifestyle
155 views

Truri i dikujt që zgjohet herët dhe atij që zgjohet vonë ndryshon

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Funksioni i trurit i personave që zgjohen vonë “bufave” dhe atyre që zgjohen herët gjatë orëve të ditës së punës është i ndryshëm, sipas një studimi. Hulumtuesit…

Facebook nën presion për t’i mbyllur grupet anti-vaksinim
Teknologjia
131 views
Teknologjia
131 views

Facebook nën presion për t’i mbyllur grupet anti-vaksinim

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Facebook është nën presion për të frenuar rritjen e grupeve për anti-vaksinim të cilët po përhapin informacione të rreme në lidhje me rreziqet e vaksinave për shpëtimin…

Andrea Levy: Autorja e ‘Small Island’ vdiq në moshën 62 vjeçare
Kulture
132 views
Kulture
132 views

Andrea Levy: Autorja e ‘Small Island’ vdiq në moshën 62 vjeçare

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Autorja britaneze Andrea Levy, romanet e vlerësuara me çmime të së cilës treguan përjetimet e britanezëve zezak në vitet pas Windrush, ka vdekur në moshën 62 vjeçare.…

Ryan Adams: Shumë femra e akuzojnë për dhunë psikologjike
Kulture
149 views
Kulture
149 views

Ryan Adams: Shumë femra e akuzojnë për dhunë psikologjike

Kosovalive 360 - 14/02/2019

Shumë femra e kanë akuzuar këngëtarin dhe tekst shkruesin Ryan Adams për dhunë verbale dhe emocionale, si dhe ngacmim. Shtatë gra dhe dhjetëra të afërme të Adams…

Për ditën e Shën Valentinit, fillo të bëhesh më i mirë me veten
Lifestyle
139 views
Lifestyle
139 views

Për ditën e Shën Valentinit, fillo të bëhesh më i mirë me veten

Kosovalive 360 - 14/02/2019

Dita e Shën Valentinit shtyn shumë nga ne të dërgojmë mesazhe dashurie tek personat më të veçantë të jetës sonë. Por, do të ishte mirë të propozojmë…

Të famshmit kundërshtojnë ndarjen e çmimeve Oscar gjatë reklamave
Kulture
138 views
Kulture
138 views

Të famshmit kundërshtojnë ndarjen e çmimeve Oscar gjatë reklamave

Kosovalive 360 - 14/02/2019

Reagimi kundër planit të ndarjes së katër çmimeve gjatë reklamave televizive gjatë transmetimit live të Oscars ka qenë i zhurmshëm. Presidenti i Akademisë, John Bailey, kishte njoftuar…

Grupi i notareve thonë se uji i ftohtë u ndihmon për menopauzë
Lifestyle
142 views
Lifestyle
142 views

Grupi i notareve thonë se uji i ftohtë u ndihmon për menopauzë

Kosovalive 360 - 14/02/2019

Një grup notaresh të cilat po zhyten në temperature të ujit deri në 6 gradë celcius kanë thënë se kjo gjë po ju ndihmon në efektet e…