00:00:00
17 Feb
Konsumimi i pijeve dietale me disa rreziqe për shëndetin
Lifestyle
130 views
Lifestyle
130 views

Konsumimi i pijeve dietale me disa rreziqe për shëndetin

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Konsumimi i më shumë se dy pijeve dietale për çdo ditë mund të shtojë rrezikun e sulmit në tru, sëmundjeve të zemrës dhe madje edhe vdekjes së…

Në Indi zbulohet një lloj i ri “misterioz” i bretkocës
Lifestyle
123 views
Lifestyle
123 views

Në Indi zbulohet një lloj i ri “misterioz” i bretkocës

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Eksploruesit indianë kanë zbuluar një lloj të ri të bretkocës në një pellg buzë rrugës. Sonali Garg, student e doktoraturës në Universitetin e Delhi dhe mbikëqyrësja e…

Nuk ka dëshmi se videolojërat e dhunshme nxisin sjellje agresive
Lifestyle
166 views
Lifestyle
166 views

Nuk ka dëshmi se videolojërat e dhunshme nxisin sjellje agresive

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Sipas hulumtuesve nga Mbretëria e Bashkuar, adoleshentët që luajnë videolojëra të dhunshme nuk janë më të prirur se miqtë e tyre të tregojnë sjellje agresive në jetën…

Çfarë të hani para një provimi
Lifestyle
152 views
Lifestyle
152 views

Çfarë të hani para një provimi

Kosovalive 360 - 16/02/2019

Keni shumë presion të performoni mirë në provimet tuaja, çka mund të jetë shumë stresuese. Por pavarësisht shqetësimit dhe frikës, gjëja më e mirë që mund të…

Google planifikon një telefon të lirë për më shumë përdorues
Teknologjia
132 views
Teknologjia
132 views

Google planifikon një telefon të lirë për më shumë përdorues

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Google planifikon të zbulojë telefonin e parë të mençur me çmim të ulët këtë vit si pjesë e një përpjekjeje për të tërhequr më shumë përdorues në…

Gratë japoneze rebelohen kundër dhurimit të çokollatave
Lifestyle
116 views
Lifestyle
116 views

Gratë japoneze rebelohen kundër dhurimit të çokollatave

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Gratë japoneze kanë filluar të rebelohen kundër traditës të dhurimit të çokollatave për kolegët e tyre në ditën e Shën Valentinit, për shkak të shpenzimeve. Tradita e…

Filmi i “Breaking Bad” është në realizim e sipër
Kulture
122 views
Kulture
122 views

Filmi i “Breaking Bad” është në realizim e sipër

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Një film me metrazh të gjatë i “Breaking Bad”, serialit të bërë hit globalisht, është në realizim e sipër. “Breaking Bad” ka të bëjë me një mësues…

Keni nevojë për ngritje humori? Kaloni 5 minuta në natyrë
Lifestyle
115 views
Lifestyle
115 views

Keni nevojë për ngritje humori? Kaloni 5 minuta në natyrë

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Hulumtuesit nga Universiteti i Rexhinës kanë zbuluar se vetëm 5 minuta në natyrë mund ta përmirësojnë shumë shpejt humorin tuaj. Hulumtuesit zbuluan se pjesëmarrësit që kaluan vetëm…

Del traileri i sezonës së dytë të “Killing Eve”
Kulture
121 views
Kulture
121 views

Del traileri i sezonës së dytë të “Killing Eve”

Kosovalive 360 - 15/02/2019

Traileri i parë për sezonën e dytë të “Killing Eve” është lansuar. Episodet e reja do ta zgjidhin më në fund përfundimin e sezonës së parë duke e…

Sonda e marsit, Opportunity është zyrtarisht e vdekur
Teknologjia
154 views
Teknologjia
154 views

Sonda e marsit, Opportunity është zyrtarisht e vdekur

Kosovalive 360 - 14/02/2019

Sonda e NASA-s, Opportunity është zyrtarisht e vdekur, ka njoftuar agjensia e hapësirës pas zhdukjes së sondës në një stuhi pluhuri në mars. Stafi i emocionuar i…