00:00:00
17 Feb
Kosova është një partner i rëndësishëm për ShBA dhe NATO-n
Lajme
92 views
Lajme
92 views

Kosova është një partner i rëndësishëm për ShBA dhe NATO-n

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur një delegacion të senatorëve dhe kongresistëve amerikanë të udhëhequr nga senatori Jim Inhofe. Thaçi falënderoi senatorët dhe…

FSK parakaloi në shesh për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës
Lajme
116 views
Lajme
116 views

FSK parakaloi në shesh për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Sot në përvjetorin e 11-të të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, në sheshin "Skënderbeu" parakaluan kuadratet e Ushtrisë së Kosovës para mijërave qytetarëve dhe udhëheqësve shtetëror. Ceremonia…

Ambasadori Kosnett uron për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës
Lajme
110 views
Lajme
110 views

Ambasadori Kosnett uron për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Philip S. Kosnett ambasadori amerikan në Kosovë, ka uruar 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. "Përshëndetje! Kam nderin dhe privilegjin që shërbej si ambasador i SHBA-së gjatë…

Thaçi: Ndërtimi i ushtrisë, janë suksesi ynë i përbashkët
Lajme
121 views
Lajme
121 views

Thaçi: Ndërtimi i ushtrisë, janë suksesi ynë i përbashkët

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i është drejtuar qytetarëve para parakalimit të Ushtrisë së Kosovës për 11 Vjetorin e Pavarësisë. "Ju ushtarë të Forcës së…

Kemi pasur të drejtë më 17 shkurt 2008, të drejtë kemi edhe sot
Lajme
123 views
Lajme
123 views

Kemi pasur të drejtë më 17 shkurt 2008, të drejtë kemi edhe sot

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës ka mbajtur fjalën e tij në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës me rastin e shënimit të 11- vjetorit të Pavarësisë së…

Veseli: Kosova është e bekuar nga Zoti dhe miqtë e saj
Lajme
117 views
Lajme
117 views

Veseli: Kosova është e bekuar nga Zoti dhe miqtë e saj

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në fjalimin e tij në seancën solemne për shënimin e 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, tha se shteti i…

Kryesia e LDK-së bën homazhe te varri i presidentit Rugova
Lajme
131 views
Lajme
131 views

Kryesia e LDK-së bën homazhe te varri i presidentit Rugova

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Me rastin e shënimit të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, anëtarë të kryesisë së LDK-së kanë bërë homazhe te varri i Presidentit Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim…

Falënderojmë ShBA-të që kontribuan për Pavarësinë e Kosovës
                              
130 views
                              
130 views

Falënderojmë ShBA-të që kontribuan për Pavarësinë e Kosovës

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar për 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Ai ka falënderuar miqtë në krye me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që kontribuan…

Haradinaj: Dekada e dytë e Pavarësisë, njohja reciproke e vendit
Lajme
120 views
Lajme
120 views

Haradinaj: Dekada e dytë e Pavarësisë, njohja reciproke e vendit

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Qeveria e Kosovës ka nisur aktivitetet e veta në shënim të përvjetorit të njëmbëdhjetë të Pavarësisë së Kosovës me mbledhjen e saj solemne të drejtuar nga kryeministri…

Pavarësia është kurorëzim i sakrificave dhe ideali ishte liria
Lajme
125 views
Lajme
125 views

Pavarësia është kurorëzim i sakrificave dhe ideali ishte liria

Kosovalive 360 - 17/02/2019

Kryetari Mustafa, ju uron të gjithë qytetarëve 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ju uron të gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës…