TEKNOLOGJI

Specifikat, dizajni, të rejat dhe çmimi për Samsung Galaxy Note 9
Teknologjia
244 views
Teknologjia
244 views

Specifikat, dizajni, të rejat dhe çmimi për Samsung Galaxy Note 9

KosovaLive 360 - 13/08/2018

Pas shumë spekulimeve ( si dhe thashethemeve) më në fund është këtu: Samsung Galaxy Note 9, telefoni më i ri nga kompania koreane. (Poashtu janë shfaqur edhe…

Samsung njofton altoparlantin Galaxy Home me ndihmësin e mençur Bixby
Teknologjia
367 views
Teknologjia
367 views

Samsung njofton altoparlantin Galaxy Home me ndihmësin e mençur Bixby

KosovaLive 360 - 10/08/2018

Samsung ka njoftuar hyrjen e saj në tregun e altoparlantëve të zgjuar me Galaxy Home. Është një altoparlant i cilësisë së lartë i cili ka për qëllim…

Qytetarët e Virxhinias Perëndimore mund të votojnë përmes telefonit në zgjedhjet afatmesme
Teknologjia
332 views
Teknologjia
332 views

Qytetarët e Virxhinias Perëndimore mund të votojnë përmes telefonit në zgjedhjet afatmesme

KosovaLive 360 - 09/08/2018

Qytetarët e Virxhinias Perëndimore që shërbejnë jashtë shtetit do të jenë të parët në vend që të hedhin fletëvotimet në zgjedhjet federale duke përdorur një aplikacion për…

Fëmijët pre e rreziqeve të internetit
                              
524 views
                              
524 views

Fëmijët pre e rreziqeve të internetit

Kosovalive 360 - 09/08/2018

Në një hulumtim të bërë nga Qenda për Studime të Avancuara FIT dhe Save the Children në vitin 2016 me 1301 fëmijë të moshës 9-15 vjeç në…

Inteligjenca Artificiale i mund njerëzit në Dota 2, përsëri
Teknologjia
267 views
Teknologjia
267 views

Inteligjenca Artificiale i mund njerëzit në Dota 2, përsëri

KosovaLive 360 - 08/08/2018

OpenAI Five, roboti i inteligjencës artificiale që më parë mundi njerëzit në lojën Dota 2, sapo ka pasur një test tjetër të "standardit" - duke luajtur me…

Pse çmimet e telefonave iPhone dhe Android do të rriten edhe më shumë
Teknologjia
196 views
Teknologjia
196 views

Pse çmimet e telefonave iPhone dhe Android do të rriten edhe më shumë

KosovaLive 360 - 08/08/2018

Kohëve të fundit është bërë normale blerja e telefonave me çmim prej 1,000 dollarë. Edhe pse shumë kritikë kishin dyshuar se njerëzit do të paguanin $1,000 për…

Kode Labs e Detroit blenë kompaninë Kosovare të teknologjisë ZAG Apps
Teknologjia
238 views
Teknologjia
238 views

Kode Labs e Detroit blenë kompaninë Kosovare të teknologjisë ZAG Apps

KosovaLive 360 - 06/08/2018

06 Gusht 2018, Prishtinë, Kosovë - KODE Labs, kompani e specializuar në IoT për ‘commercial real estate’ me bazë në Detroit, ka blerë ZAG Apps, kompani e…

Apple do t`i heqë blerjet në aplikacione nga programi iTunes Affiliate
Teknologjia
251 views
Teknologjia
251 views

Apple do t`i heqë blerjet në aplikacione nga programi iTunes Affiliate

Kosovalive 360 - 03/08/2018

Apple bëri të ditur në një email dërguar publikuesve se është duke bërë ndryshime në programin e iTunes Affiliate. Kompania thotë se duke filluar këtë vjeshtë, aplikacionet…

Samsung Galaxy S9 shitet me ritëm të ngadalshëm
Teknologjia
267 views
Teknologjia
267 views

Samsung Galaxy S9 shitet me ritëm të ngadalshëm

Kosovalive 360 - 01/08/2018

Samsungu sapo ka lansuar raportin e fitimeve për qerekun e dytë të vitit, dhe sa i përket shitjes së telefonve mobil, gjërat janë më pak se ideale.…

Samsung prodhon ekranin “e pathyeshëm” që i kalon testet e Underwrites Laboratories
Teknologjia
253 views
Teknologjia
253 views

Samsung prodhon ekranin “e pathyeshëm” që i kalon testet e Underwrites Laboratories

Kosovalive 360 - 01/08/2018

Samsung Display ka bërë të ditur se e ka bërë një ekran vërtet të “pathyeshëm”, pasi ka pranuar certifikatën nga Underwrites Laboratories (UL). Karakteristika bazë e panelit…