KosovaLive360

Sporti

image

e hënë, 21 Maj, 2018

Gashi uron KF “Drita” e Gjilanit për fitoren e titullit të kampionit

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, uron klubin futbollistik “Drita” të Gjilanit për fitoren e titullit të kampionit në Superligën e Kosovës në futboll për sezonin 2017/18. “I uroj futbollistët, stafin drejtues dhe atë teknik të klubit të Dritës për suksesin e arritur në sezonin 2017/18 të elitës së futbollit në Kosovë, sukses

e hënë, 21 Maj, 2018

Haradinaj: Medina dhe notarë tjerë na bëjnë krenarë, do ta kenë përkrahjen e parezervë të Qeverisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Komitetit Olimpik Botëror të Notit për Persona me Sindrom, Geoff Smedley, kryetarin e Klubit “Termopan” Lulzim Zhdrella, fituesen e medaljes së artë dhe argjend në

e martë, 15 Maj, 2018

MKRS: Zhvillimi i ndeshjes në stadiumin e Prishtinës, dëmton projektin dhe investimin

Pas kërkesës që ka parashtruar F.C. Prishtina dhe Komuna e Prishtinës për lejimin e zhvillimit të ndeshjes mes Prishtinës dhe klubit të futbollit Drita nga Gjilani, përfaqësues të MKRS-së, Komunës së Prishtinës, Federatës së Futbollit të Kosovës,

e enjte, 10 Maj, 2018

MKRS: Majlinda Kelmendit, mbështetje financiare në vlerë prej 12 mijë €

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me xhudisten Majlinda Kelmendi, për mbështetje financiare të sportistes në vlerë prej 12 mijë euro. Qëllimi i mbështetjes financiare të xhudistes Kelmendi bëhet për realizimin

e mërkurë, 9 Maj, 2018

Haradinaj reagon për kthimin e karateistëve kosovarë nga autoritetet serbe, Merdare

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për kthimin e karateistëve kosovarë nga autoritetet serbe në Merdare. Ai ka thënë se këtë akt ndalese të shtetit serb, të dytin më radhë, brenda një kohe të shkurtë, e

e hënë, 7 Maj, 2018

Karateisti Nishevci përkrahet nga MKRS

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim karateistin Herolind Nishevci, me ç’rast është nënshkruar një memorandum bashkëpunimi për mbështetje financiare të përgatitjes së sportistit për gara. Sipas këtij memorandumi, karateisti Nishevci

Faqe 1 nga 1790 1 2 3 4 5 6 1,790