KosovaLive360

Lajme

image

e dielë, 18 Mars, 2018

MD: Vetëvendosje përpiqet të denigrojë përpjekjet institucionale për fuqizimin e sundimit të ligjit

Ministria e Drejtësisë shprehë mos pajtimin e plotë me konstatimet e subjektit politik, Lëvizjes Vetëvendosje, të shprehura sot më 18 mars 2018 në një konferencë shtypi të thirrur nga ky subjekt. Është tërësisht e pa pranueshme tendenca që ky subjekt politik vazhdimisht përpiqet të denigrojë përpjekjet institucionale për fuqizimin e sundimit të ligjit dhe funksionimin

e shtunë, 17 Mars, 2018

Kryeministri Haradinaj: Kosova e hapur për investimet e huaja

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim përfaqësues të Kompanisë MNG Group, të kryesuar nga Mehmet Nazif Gynal, president. Gjatë takimit, kryeministri Haradinaj shpalosi punën e qeverisë në përmirësimin e ambientit të të bërit biznes dhe nxitjen e

e shtunë, 17 Mars, 2018

SHSKUK gjatë vitit 2017 ofroi 6.9 milionë shërbime shëndetësore

Në raportin e  punës për vitin 2017, të miratuar nga Bordi Drejtues i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK),  mes tjerash ceket se në kuadër të SHSKUK-së, nga muaji janar deri në fund të dhjetorit 2017,  janë ofruar 6.9

e shtunë, 17 Mars, 2018

IKSHPK: Thirrje qytetarëve të komunave për kujdes nga rriqrat

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës po përcjell në mënyrë permanente situatën epidemiologjike me Ethet Hemorragjike Krime-Kongo në të gjitha vatrat e infeksionit dhe bashkë me mjekët dhe punëtorët shëndetësor të Qendrave Kryesore të Mjekësisë Familjare

e premte, 16 Mars, 2018

IKSHP: Gripi sezonal në Kosovë ka rënë nën pragun epidemik

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike gjatë mbikëqyrjes permanente të sëmundjeve ngjitëse në Kosovë, përmes sistemit të mbikëqyrjes të situatës epidemiologjike në raportin e sotëm përmbledhës ka konstatuar rënie të rasteve të gripit sezonal nën pragun epidemik. Nga

e premte, 16 Mars, 2018

“Instant” mediat pas mjegullës së lajmeve gjysmë të vërteta dhe të rrjeshme

KosovaLive –  Dikur, me çdo 1 prill, mediat e shtypura dhe ato elektronike, në faqet e tyre apo emisionet informative, plasonin ndonjë lajm të pabesueshëm, qesharak apo të trilluar, ndaj të cilëit lexuesit apo shikuesit do të

Faqe 1 nga 4558 1 2 3 4 5 6 4,558