KosovaLive360

Kryesore

image

e premte, 20 Prill, 2018

Emërohet drejtori i ri i AKI-së, Shpend Maxhuni

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj, kanë emëruar drejtorin e ri të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). Duke u bazuar në Nenin 84 (21), në Nenin 94 (8) dhe Nenit 129 (3) të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, si dhe Nenin 5 (3 dhe 5) të

e premte, 20 Prill, 2018

FMN përgëzon Kosovën për stabilitet financiar

Ministri i Financave Bedri Hamza në kuadër të takimeve pranverore në Fondin Monetar Ndërkombëtar dhe Bankën Botërore në Vashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, u takua me zëvendësdrejtorin Menaxhues të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tao Zhang. Me

e premte, 20 Prill, 2018

Pacolli: Kosova do të jetë e pranishme në Samitin e Sofjes me dinjitetin që e meriton

Kosova dhe Bullgaria kanë nivel shumë të lartë të bashkëpunimit dypalësh, i cili duhet të intensifikohet veçanërisht në planin ekonomik”, thanë në një gjatësi vale dy ministrat e jashtëm të dy vendeve, njëherazi dhe zëvendëskryeministra, Ekaterina Zaharieva

e premte, 20 Prill, 2018

Haradinaj: Kemi ndarë 20 mil. buxhet shtesë për shëndetësinë, prapë kjo nuk është zgjidhja magjike

Është përgjegjësi e secilit prej nesh që t’i krijojmë zgjidhjet në vendin tonë, në mënyrë që të trajtohemi si duhet në vendin tonë. Kështu tha kryeministri Ramush Haradinaj, në shënimin e Ditës Botërore të Shëndetit, që u

e enjte, 19 Prill, 2018

Thaçi: Dolli për lartmadhërinë e saj, mbretëreshën Elizabeth, i dëshirojmë jetë të gjatë e shëndet

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në kremtimin e festës së ditëlindjes së Lartmadhërisë së saj, Mbretëreshës Elizabeth, të organizuar nga Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë. Thaçi ka thënë se festat

e enjte, 19 Prill, 2018

Rexhep Ismajli, anëtar i jashtëm nderi i Akademisë së Arteve dhe Shkencës të Amerikës

Akademik, Rexhep Ismajli është zgjedhur anëtar i jashtëm nderi i Akademisë së Arteve dhe të Shkencave të Amerikës (American Academy of Arts and Science) – Njoftimin e ka bërë të mërkurën kryetari i Akademisë Amerikane, Jonathan F.

Faqe 1 nga 943 1 2 3 4 5 6 943