KosovaLive360

Ekonomia

image

e premte, 16 Mars, 2018

Beqaj: Potenciali më i madh për zhvillimin ekonomik të Kosovës është rinia

Ministri i Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj po merr pjesë në takimin e nivelit të lartë të Këshillit të Biznesit Francë-Kosovë të MEDEF International që mbahet në Paris. Në fjalën e tij të mbajtur para afaristeve kosovar dhe francez, ministri Beqaj ka folur për  potencialin e Kosovës për [më shumë]

e premte, 16 Mars, 2018

Nuredin Krasniqi, u.d.i kryeshefit të Telekomit të Kosovës

Telekomi i Kosovës ka njoftuar se Nuredin Krasniqi do ta ushtrojë detyrën e kryeshefit të Telekomit të Kosovës pas skadimit të mandatit të kryeshefit të deritashëm Agron Mustafa. “Telekomi i Kosovës udhëhiqet sipas Ligjeve mbi Ndërmarrjet Publike dhe Qeverisje Korporative të Republikës së Kosovës. Mungesa e Bordit të Drejtorëve dhe së fundmi skadimi i kontratës [më shumë]

e premte, 16 Mars, 2018

Hamza: Ne jemi popull që e çmon lirinë dhe kuptojmë se garanci e lirisë është zhvillimi ekonomik

Ministri i Financave Bedri Hamza, në shoqërim të presidentit të Shtetit shkëlqesisë së tij z. Hashim Thaçi, po merr pjesë në takimin e lartë të Këshillit të Biznesit të MEDEF Internacional, i cili po mbahet në Paris të Francës. Me këtë rast, Hamza i informoi pjesëmarrësit me kushtet që ofron Kosova për investitorët e huaj, [më shumë]

e mërkurë, 14 Mars, 2018

PTK nënshkroi marrëveshje me KRU “Mitrovica”, faturat e ujit paguhen në zyrat postare

Posta e Kosovës ka nënshkruar një Marrëveshje me KRU “Mitrovica”, me të cilën në Posta do ta bëjë inkasimin e pagesave të faturave të Kompanisë Regjionale të Ujësjellësit “Mitrovica” Sh.A në sportelet e Postës së Kosovës. Kjo Marrëveshje e nënshkruar nga kryeshefi ekzekutiv i Postës, Sejdi Hoxha dhe kryeshefi ekzekutiv i Ujësjellësit, Sami Miftari, fillon [më shumë]

e martë, 13 Mars, 2018

GIZ vazhdon ta mbështes ATK-në edhe gjatë vitit 2018

Drejtori i ATK-së Sakip Imeri me bashkëpunëtorë ka mbajt takim me udhëheqësen e Projektit, Reforma në Financa Publike në Kosovë, Kadri Jogiste, si dhe përfaqësuesit nga GIZ me qëllim të diskutimit dhe bashkëpunimit mes ATK-së dhe GIZ-it gjatë vitit 2017 dhe përcaktimi i aktiviteteve të përbashkëta për vitin 2018. Imeri në këtë punëtori tha se: [më shumë]

e martë, 13 Mars, 2018

Mbahet forumi ekonomik Kosovë-Slloveni

Në praninë e zëvendëskryeministrit të parë dhe ministrit të punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, dhe homologut të tij slloven, zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Karl Erjavec, është nënshkruar sot në Prishtinë, Protokolli i sesionit të parë në kuadër të Forumit Ekonomik Kosovë-Slloveni. Me anë të këtij protokolli synohet të rritet bashkëpunimi ekonomik dhe [më shumë]

Faqe 1 nga 751 1 2 3 4 5 6 751