KosovaLive360
KosovaLive360
Besim më i lartë tek institucionet fetare sesa te ato politike
Përkujtohet Masakra e Poklekut në 15-vjetorin e saj
Ministri Agim Çeku dekorohet me medaljen “Ylli i Gjeneralit”
Tribunali është fyerje për shtetin, por votoni për të, porositi Thaçi deputetët
Deklaratën e Krasniqit policia e konsideron shumë tendencioze
MASHT angazhohet për integrim të nxënësve kroat në sistemin arsimor
Dekorohet oficeri i FSK-së, Albert Asllani
Beqiri thotë se PDK po frikësohet nga fitorja e LDK
Deputetët kërkojnë rishqyrtim të dekretit për emërimin e gjyqtarit Enver Shabanaj
Arrestohet një person për posedim të narkotikëve
Verioret presin ditën e fundit për ndryshimin e statuteve komunale
Kthehet në punë njësia B1 e TC “Kosova B”, pritet normalizim furnizimi
Kuvendi vazhdon seancën e ndërprerë
Krahu i luftës, kundër themelimit të tribunalit
“Infrakos”-i humb 4 milionë euro nga një kontratë për qira
Prokuroria heshti skandalin e 1.7 milion €
Mustafa: Programi qeverisës i LDK-së, program fitues
Vulin reagon për shënimin e 15-vjetorit të eksodit të shqiptarëve nga Kosova
LDK-ja premton bashkëpunim të përhershëm me shoqërinë civile
Kapet substancë narkotike në Aeroportin e Prishtinës
Policia e Kosovës ndihet e prekur nga deklarata e Krasniqit
Kisha në oborrin e UP-së pa leje ndërtimi
Reduktime të ashpra të energjisë elektrike
Kombi shqiptar sot është më i fortë dhe më i bashkuar, thonë Thaçi e Rama
Daka: Gjykatësi po fajësohet padrejtësisht për vdekjen e Diana Kastratit
Ahmeti i përgjigjet LDK-së, thotë “Nuk do të bëhemi pjesë e krimit”
USAID-i ishte dhe vazhdon të jetë një mik i qytetarëve të Kosovës
Llogaridhënia e gjyqtarëve dhe prokurorëve, të bëhet në mekanizma të brendshëm
Krasniqi: Disa pjestarë të policisë janë baza e krimit
FOL: Në shumë komuna as transparencë e as rregullore për transparencë
LDK: Shpend konsultoje ligjin
Në 15 vjetorin e eksodit takohen dy qeveritë shqiptare
Edhe prokurorët vendorë do të trajtojnë krimet e luftës
Paraburgim për një të pandehur për vrasje në Mitrovicë
Paraburgim për të pandehurin e ekstraduar në Pejë
Hoxhaj merr mbështetje në Romë për investimet, vizat dhe MSA-në
Cliff: Gjykata Speciale nuk po krijohet për UÇK-në
Borë pranverore në Kosovë
Shqipëria ta ndihmojë Kosovën në proceset e integrimit evropian
Grupi i grave deputete takohet me Grupin e grave asambleiste të Gjilanit
Edhe një kontribut i ICITAP-it për MPB-në e Kosovës
Për trafikantët e viktimave të Tisës, 55 vjet burg
Bashkëpunim i intensifikuar Kosovë-Shqipëri për agjendën evropiane
Mosndëshkueshmëria, stimulim për krime në Kosovë
Vulin-it edhe njëherë i ndalohet hyrja në Kosovë
Shqipëria angazhohet që Kosova të jetë pjesë e nismave rajonale
Grabovci: PDK e gatshme për zgjedhje kurdo që kërkohet
Filloi punimet konferenca “Qasja e re kurrikulare – sfidë e së ardhmes”
Në Llaushë të Podujevës përfshihet pylli nga zjarri
Një person humb jetën pas rrokullisjes së traktorit
Këtë javë pritet miratimi i statuteve të ndryshuara
Thaçi në Japoni merr titullin Doktor Nderi
Konferencë ndërkombëtare dyditore për kurrikulën shkollore
Integrimi i Kosovës në NATO s’varet nga statusi që ka Kosova në Asamblenë Parlamentare
Fillon procedura për themelimin e Gjykatës Speciale
Kurti: EULEX nuk ka qenë as i drejtë e as parimor
Pastrohet deponia e mbeturinave në lagjen “Arbëria”
Zjarrëfikësit shpëtojnë nga djegia një shtëpi
Aktgjykim shfajësues në Prizren
Mashtruesit premtojnë punë, marrin para nga viktimat
Hoxhaj në Selinë e Shenjtë kërkon njohjen nga Vatikani
AAK kërkon që Parku Gërmia të mbyllet për qarkullim të veturave
Komuna e Prishtinës me masa sigurie në Parkun e Gërmisë
Dade: Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë në rrugë të mbarë
Ministria e Shëndetësisë do ta ndihmojë Universitetin e Gjakovës
Pensionistët të përçarë rreth shfrytëzimit të objektit për pensionistët
Themelimi i FAK-ut ende peng i mosarritjes së një kompromisi
Tribunali konsiderohet padrejtësi për qytetarët e Kosovës
Parlamenti i Kosovës dhe ai Shqipërisë zhvillojnë takime të shpeshta
Me 20 euro korrupton rojen e pyllit
Shqipëria ndihmon Kosovën në reforma dhe integrim në BE
Japonia përkrah përpjekjet e Kosovës për integrime evropiane
FR i LDK-së, organizata më e fuqishme politike e të rinjve në vend
Protestë në Gërmi për ndalimin e veturave
Avni Zogiani i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje!
Miliona euro për fushatën zgjedhore
Telashet e konsumatorëve me rrymën elektrike
Përurohet kompleksi përkujtimor për të rënët e Negrocit
Nisma për Kosovën shtrihet edhe në Suharekë
AAK mbështet themelimin e Gjykatës për krime në Kosovë
Kosova ka nevojë për fabrika, e jo për motele e hotele
Serbët kërkojnë kthimin e Radovan Radic-it në Burgun e Mitrovicës
Thaçi arriti në Japoni, të hënën fillon vizitën zyrtare
Arrestohen tre persona dhe konfiskohen rreth 110 kg substancë narkotike
Blloku B1 jashtë funksioni, reduktime të ashpra të energjisë
Dekretohet gjyqtari që nuk mbrojti jetën e Diana Kastratit
Propozohet suspendimi i gjyqtarit që mbylli lëndën e 1.7 milionë eurove
Thaçi synon ekspres fushatë
Pajtohen për nivelin e zërit të ezanit dhe kambanave
Më 1 maj hyn në fuqi zbritja e pagesave për studentët
Pezullohen 10 zyrtarët e Komunës së Prishtinës
Studentët e universiteteve private do të trajtohen njëjtë si të atyre publike, thotë Thaçi
Jahjaga do t’i shkruajë letër Ashton-it për themelimin e Tribunalit
Arrestim në Veri në lidhje me vrasjen e policit Zymberi
Kurti: Paralajmërimi për Tribunalin e OKB-së “një lloj shantazhi për Kosovën”
Presidentja Jahjaga bisedon me liderët rreth Tribunalit dhe EULEX-it
Krasniqi kritikon ministrat, thotë se disa nuk meritojnë të ulën në Kuvend
Misioni i EULEX-it në Kosovë ende i nevojshëm
Kopshti i fëmijëve “Ganimet Tërbeshi” fiton donacion për ngrohje
Abit Hoxha emërohet anëtar i Komisionit të Pavarur për Media
Familjet me asistencë sociale lirohen nga pagesa e sigurimit shëndetësor
Në fushatën e parakohshme Thaçi i vetëm, por i pakontestueshëm
Bllokohet marrëveshja për kartonin e gjelbër
Studentët rrezikojnë duke pritur zbritjen e premtuar nga Thaçi
Presidentja Jahjaga fillon takimet me spektrin politik për tribunalin
Oficerët doganor kapin sasi të fishekëve
Hoxhaj e Çeku vizituan selinë e NATO-s në Bruksel
Nuk miratohet Ligji për arsimin e lartë, mungojnë deputetët
Komandanti i KFOR-it takoi shefin e Forcave të Armatosura të Serbisë
Gjykata e Apelit për 3 muaj zgjidh afro 3 mijë lëndë
LDK: Do të kursejmë 94 milionë euro në vit me prokurimin elektronik
BE-ja të shtojë angazhimet për zbatim të marrëveshjeve të dialogut Kosovë – Serbi
Bukoshi në një konferencë në Lyon të Francës
Krasniqi reagon ndaj një interviste të Nikolic-it
Transferimi i kompetencave nga EULEX në institucionet vendore, i rëndësishëm
Integrimi i MUP-it në Policinë e Kosovës shihet si shpërbërje e strukturave paralele
Vulin viziton Kosovën
Buxhetin e bëjmë ne e jo të tjerët, thotë Thaçi
Ministri Agani polemizon me deputetë për Klinikën e Kardiologjisë
Zbogar: E vërteta përtej çdo dyshimi
Beqiri: Kryeministri ka shkelur Ligjin për prokurimin publik
Turne për procesin e liberalizimit të vizave
Deputetët kërkojnë t’i hiqet çelësi Memorialit të UÇK-së
Thaçi: Themelimi i Gjykatës Speciale, padrejtësi për Kosovën
BE-ja ndërron qasje ekonomike ndaj Kosovës dhe rajonit
Kaçaniku i harruar nga Qeveria e Kosovës
Kompania serbe, çasje në serverin e ATK-së
Deputetët pritet të shqyrtojnë Ligjin për sigurim shëndetësor
Limaj: Qeveria si shoqata “Nënë Tereza”
Shënohet 15-vjetori i betejës së Koshares
Rugovasit protestojnë të enjten kundër parkut nacional
Diplomacia kulturore në Kosovë është lënë anash, vlerëson AAK
MPB: Siguria në Aeroportin e Prishtinës është në nivel të lartë
Ministri Rexhepi mori pjesë në konferencë rajonale në Opati të Kroacisë
Hyseni: Qytetarët e Kosovës meritojnë liberalizimin e vizave
Pa zbatimin e Kushtetutës, nuk mund të flitet për pavarësi të plotë
Fillon rrënimi i shtëpisë ku u varrosën shqiptarët në Rudnicë
Hakerët shqiptarë thyejnë faqen e Policisë boshnjake
Nuk ka para për mësimdhënësit e paraluftës
Hakerat sulmojnë sistemin e kamerave të Aeroportit të Prishtinës
Projekti “Të barabartë në Evropë” bashkon 36 të rinj nga Kosova dhe Suedia
Ish-rektori dhe prorektorët i morën edhe llaptopat e telefonat mobil të UP-së
Zbogar: Tribunali i pashmangshëm, më mirë të votohet
Kosova sot shënon Ditën e Kushtetutës
Shpallet aktgjykimi për një rast të shpërdorimit të pozitës zyrtare
Agani: Reforma do të jetë e dukshme gjatë shërbimeve shëndetësore tek pacientët
Bahtiri prezantoi punën 100 ditore të qeverisjes së tij
KMDLNj kërkon tribunal për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë
LDK akuzon Ahmetin për shkelje të ligjit dhe punësim në baza partiake
Berlini, adresa evropiane e Kosovës
Pesë të akuzuar në një rast të falsifikimit të parave
Romët në Kosovë ende të diskriminuar, por ka avancime
Vazhdon aksioni për lirimin e hapësirave publike
Disa studentë nuk e mirëpresin Thaçin, e quajnë “hajn e mashtrues”
OSBE përshëndet partneritetin e paralajmëruar të Kuvendit me shoqërinë civile
Studentët e Fakultetit të Edukimit në situatë të vështirë
Kosova bisedon për bashkëpunimin me Parlamentit Evropian
Shënohet Dita Ndërkombëtare e Romëve
Fillimisht vendet e rezervuara, pastaj FAK-u, thonë minoritetet
Lulëzon kontrabanda me naftën në veri
Nuk ka më ndërtime pa leje në Prishtinë
Pensione edhe për të vdekurit
Akuza të shumta për 100 ditëshin e parë të kryetarit të Ferizajt
Shumë prishtinas i ankohen Avokatit të Popullit
Në Malishevë sivjet paralajmërohet rrezik edhe më i madh nga rriqrat
PSHDK: NATO-ja është sinonim i lirisë për Kosovën
Edhe shoqëria civile rol të rëndësishëm në procesin e njohjeve
Innovation Centre Kosovo organizoi një event për dhurim vullnetar të gjakut
Tribunali për krimet e supozuara të UÇK-së nxjerr para aktit të kryer deputetët
Ahmeti nuk ka dashur të paragjykojë se a do të përballet Isa Mustafa me ligjin
Sulmi në familjen Stojanovic është akt qyqar i një individi
Prishtina krijon task force për ndërtimet pa leje
Certifikohen 33 kandidatë që dhanë provimin e Jurisprudencës
Një delegacion i FG të LDK-së në mbledhjen e Bordit të FG të EPP-së
Tentim vrasje, 4 persona të arrestuar
Shënohet Dita Botërore e Shëndetësisë në Kosovë
Presion Kuvendit për themelimin e Tribunalit
Në Prizren do të ndërtohet memoriali për dy pilotët amerikan
Hoxhaj: KFOR-i garantues i rrugës euroatlantike të Kosovës
Dy prej zyrtarëve të komunës së Prishtinës mbesin në paraburgim
Vazhdojnë “transferet” nga PDK-së në Nisma në Malishevë
Asamblistët e Vetëvendosje!-s kërkojnë masa për “çlirimin e administratës nga krimi”
Thaçi beson në fitore të sërishme dhe udhëheqje të qeverisë
Vendimi i NATO-së, hap drejt integrimit në Aleancën më të madhe të sigurisë
Sot merret një vendim për 10 zyrtarët e arrestuar të Komunës së Prishtinës
Shqiptari nga Mitrovica godet të birin me thikë
Veriorët ende pa asnjë lëvizje për ndryshim të statuteve komunale
Kosova pranohet si vëzhguese në NATO, përjashtohet Rusia
Dega e AKR-së në Malishevë i bashkohet Nismës
Nisma për Kosovën themelohet edhe në Prizren
VV në Prizren prezantoi alternativën qeverisëse
Në 15 vjetorin e masakrës përkujtohen viktimat e Rrezallës
Seideneck vlerëson arritjet e SBASHK-ut, kërkon vazhdimin e reformave
“UÇK ishte vullneti i qytetarëve, UÇK s’ka kryer krime!”
Thaçi: Ligji për Veteranët institucionalizoi vlerat e UÇK-së
Jahjaga: Gratë sollën pragmatizëm dhe përkujdesje në rindërtimin e vendit
Lobim i shtuar i Shqipërisë për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës
NATO rihap hapësirën e sipërme ajrore mbi Kosovën për fluturime të trafikut ajror civil
Xhabir Hamiti: Ideologë dhe qarqe të errëta po çorodisin fenë dhe kombin
Ahmeti: Kemi punuar shumë, por ka vend për përmirësime
Kosova dhe SHBA-të do të vazhdojnë bashkëpunimin në të gjitha fushat
Vlerësohet bashkëpunimi në mes të Kosovës dhe Zvicrës
Kosova dhe Zvicra flasin për bashkëpunimin në menaxhimin e migracionit
Kosova dhe Maqedonia me memorandum për qasje në dokumente publike
Kryeministri Thaçi jo i qartë për çështjen e Tribunalit
Krasniqi: Nuk kemi pranuar asnjë dokument zyrtar lidhur me Tribunalin
Kosova e gatshme të përballet me të kaluarën
Shënohet Dita Ndërkombëtare për Ndërgjegjësimin ndaj minave
Jahjaga pjesëmarrëse në Samitin “Gratë në botë”
Jacobson: Themeloni Tribunalin ose këtë e bën OKB-ja
Mustafa: Më dëmtoi afera me djalin
EULEX-it nuk i hiqet kompetenca ekzekutive
Miratohet Ligji për veteranët, LDK braktisi seancën
VV: Me ulje taksash pa rritje buxheti drejt shkatërrimit të UP-së
Debat i nxehtë mes deputetes Bajrami dhe kryeministrit Thaçi
Hoxhaj në Lituani, merr përkrahje për MSA-në dhe vizat
Nisi projekti i binjakëzimit kundër krimit dhe korrupsionit
Ministria e Shëndetësisë do ta mbështet veprimtarinë e shoqatës “ Klubi Dëshira”
Personat me aftësi të kufizuara pajisen me dokumente identifikimi pa taksë
Integrimi në NATO dhe BE, orientim kombëtar
LDK nuk e bojkotoi votimin për Projektligjin për zgjedhje, thotë Demolli
Ahmeti: Pothuajse i gjithë Inspektorati i Ndërtimit në paraburgim
Kryeministri Thaçi buzëqeshi te “Buzëqeshja” në Prishtinë
Miratohet në parim Projektligji për zgjedhje
Serbët në Graçanicë protestojnë kundër Projektigjit për zgjedhjet
Kosova e Tanzania vendosin marrëdhënie diplomatike
Arrestohet pretenduesi i pronësisë mbi Shpellën e Gadimes
MASHT shpreh gatishmëri për bashkëpunim me Këshillin e Evropës
Jahjaga në Forumin Ekonomik Botëror për Amerikën Latine
Arrestohen dhjetë zyrtarë komunal të Prishtinës
Projektligjet për zgjedhje dhe për veteranët e luftës para ligjvënësve
Kryeparlamentari i Shqipërisë për vizitë treditore në Kosovë
Mustafa: Kuvendi do të shpërbëhet, është pajtuar edhe Thaçi
Dhjetëra të rinj shqiptarë të lidhur me terrorizëm
Vetëvendosje! kundër themelimit të Tribunalit për krime të luftës
Shtohen veprat korruptive, vjet AKK bëri 28 kallëzime penale
MASHT angazhohet për arsim cilësor për të gjithë
Çështja e themelimit të FAK-ut në duart e Kuvendit
Përkujtohen dëshmorët e Gjakovës
Hoxhaj në Samitin BE-Afrikë, lobon për njohje te vendet afrikane
Përgjysmohet pagesa për semestër në universitetin publik
Dorëzohet në Kuvendin e Kosovës peticioni i 13.300 qytetarëve
Kosova ka numër të madh të fëmijëve të prekur nga autizmi
Tre të arrestuar nga EULEX-i për rastin “kazino”
Arrestohet një person për posedim të narkotikëve
Jahjaga shpallet qytetare nderi e Panamasë
Dita Botërore për Ndërgjegjësimin ndaj Autizmit shënohet edhe në Kosovë
Sekretari i MSH-së intervistohet nga policia
Komunat veriore nuk e heqin “Republika e Serbisë“ nga dokumentet zyrtare
Krasniqi: Tribunali për Kosovën, padrejtësi e madhe
Svarqa porositë ferizajasit që të mos shkojnë në Siri
Ahmeti: Komuna nuk ka mundësi të rris rrogat e sektorit privat
Një delegacion i Kuvendit të Kosovës po qëndron në Sofje të Bullgarisë
Kryetari i PDK-së dhe ai i Podujevës shkëmbejnë akuza për punësim
FSK dekoron gjeneralin Norbert Wagner, në përfundim të misionit të tij
Zemra rozë dhe të bardha në NEWBORN
Kërkesë qytetarëve të mos keqpërdorin ujin e pijshëm
Ekspertë nga Kosova e Shqipëria po punojnë për përafrimin e kurrikulave
Ahmeti mbjell lule në parkun e qytetit
Fillon muaji i pastrimit në Malishevë
Mitrovica e Gjakova prijnë për transparencë ndaj qytetarëve
Një kafe nga kryeministri, këmbim për një ide
Arrestohet i dyshuari për posedim të narkotikëve
Dënohet sulmi ndaj policisë në Veri
Fondi për Punësim i Thaçit, ilegal
Zyrtarë kosovar me 7 vende pune
AKP-ja vërshohet nga kërkesat e punëtorëve për kompensim
Plagosën tre policë serbë të PK-së në Zubin Potok
Vetëvendosje! propozon dy amendamente në Ligjin për veteranët e luftës
Shpendi nuk pranon shantazhet
Në Deçan është inauguruar objekti i ri i QKRC-së dhe QKRA-së
FSK nisi operacionet e deminimit për vitin 2014
Rahoveci kërkon zbardhjen e fatit të Ukshin Hotit
Fëmijët kosovar prijnë para atyre të Evropës me llogari në rrjetet sociale
Ligji për veteranët e luftës shqyrtohet të enjten nga deputetët
Mediat kosovare joaktive në pajtimin e grupeve etnike në Kosovë
Përkujtohen 106 personat e masakruar në Pastasel të Rahovecit
Thaçi e Dacic takohen në Bruksel për gjyqësinë dhe asociacionin e komunave serbe
Opinioni nuk e di pse po bëhet zhurmë për Ligjin për veteranët e luftës
Opozita kot kritikon, Thaçi kryen punën e vet
Thaçi vizitoi kompaninë “Scards” në Prishtinë
PSHDK-ja kërkon të caktohet sa më parë data e zgjedhjeve
Thaçi vizitoi dy fabrika në Suharekë
Limaj: Kosova do qeveri meritore, e jo të degraduar
Aleanca e grave deputete të Shqipërisë, homazhe te varri i Rugovës
Vulin: Themelimi i FAK-ut, provokim politik për Serbinë
Reforma ne arsim, një apo më shumë mësues nga klasa I – V
Komuna e Prishtinës dëmtohet në rastin “Sahit Shala”
Në qendër të Prishtinës shkelet këmbësori (foto)
Të hënën në Bruksel diskutohet për Veriun
Vdekje e dyshimtë në Gërdoc të Podujevës
Jep dorëheqje zv/ministri i Bujqësisë, Xhabir Morina
Thaçi porosit kryetarët e degëve të PDK-së t’i prezantojnë të arriturat
Ban Ki Moon vlerëson zhvillimet pozitive në dialogun Kosovë-Serbi
U shënua 15-vjetori i masakrës së Izbicës
Haziri: Komuna e Gjilanit në “dietë buxhetore”
Përfundoi “Java e gruas”, 100 gra të suksesshme këmbyen përvojat
Qeveria i bënë presion Kuvendit të Kosovës për Ligjin për veteranët e UÇK-së
MPB filloi lëshimin e lejeqëndrimeve për të huaj
Studentë nga vende të ndryshme të Kosovës aderojnë në AKR
Prokuroritë tregojnë rritje të efikasitetit në zgjidhjen e rasteve të korrupsionit
Kuvendi i Kosovës ndërpreu edhe vazhdimin e seancës për mungesë të kuorumit
Partia e Fortë: “Hashim mos kopjo!”
Trastat, krijimi i nxënësve gjilanas në të mirë të ambientit
Qytetarët pejan protestojnë kundër vrasjeve
Deputetët vazhdojnë seancën, pritet shqyrtimi i Projektligjit për zgjedhje
Thaçi premton rritje pagash 25 % çdo vit në mandatin e tij të tretë qeverisës
Lunacek : Gratë kosovare me hapa të mëdhenj drejtë integrimit evropian
Dështon sërish zgjedhja e Avokatit të Popullit
Kërkohet nga BE të emërojë emisar special për të pagjeturit
Fillon një projekt lidhur me përmirësimin e legjislacionit
Shtypi serb duhet të paguajë TVSH-në për të hyrë në Kosovë
Vlerësohet vendimi i Greqisë për të vu viza në pasaportat e Kosovës
Paralajmërohen protesta nëse Projektligji mbi veteranët lihet jashtë agjendës
Kultivimi i partneritetit të Qeverisë me biznesin, çelësi i suksesit për vende të reja të punës
Greqia e gatshme të lëshojë viza për kosovarët
Ligji për veteranët nuk futet në rend të ditës në Kuvendin e Kosovës
Të premten protestojnë punëtorët teknik të shkollave të Prishtinës
Deputeti Konjufca ngriti tensione në Kuvendin e Kosovës
Ministrja Çitaku kërkon përkushtim më të madh për të riatdhesuarit
Arifaj ironizon kryeministrin, viziton biznesmenët e rinj
Deputetët kërkojnë njësi speciale për rajonin e Pejës
Ferizaj: Arrestohet një i dyshuar për fajde
Rritet numri i incidenteve nëpër ambientet e xhamisë
Projektligji për zgjedhjet para deputetëve për shqyrtim të parë
Partia e Fortë rritë “pagat e të papunëve për 350%”
Shqipëria, e gatshme ta ndihmojë Kosovën në reforma dhe anëtarësim në BE
Udhëheqja e re e Prishtinës pretendon se kishte abuzime me pronat nga ish-pushteti
Krusha dhe Suhareka u dhanë lamtumirën e fundit 46 martirëve të lirisë
Objekti i gjykatës në Kaçanik u rinovua me përkrahjen e USAID-it dhe të Norvegjisë
Bashkëpunim i mirë Kosovë – Mali i Zi në fushën e sigurisë
Nënshkruhen marrëveshje për bashkëpunim policor me Malin e Zi
Projektligji për veteranët e UÇK-së, ligj i mirë për fushatë elektorale
Kuçi, Zbogar e Borchardt diskutojnë për mandatin e EULEX-it
Muja i rikthet punës në “Shtëpinë e Bardhë”
Legjislacioni i BE-së tashmë edhe në gjuhën shqipe
Të shmanget vjedhja dhe të ketë administrim në të mirë të zgjedhjeve
Limaj dhe të akuzuarit tjerë për MTPT2 deklarohen të pafajshëm
Prania e EULEX-it ndërlidhet me (mos)praninë e institucioneve të pavarura
Arrestohet një person për kontrabandim me armë
Greva e punëtorëve të aministratës së UP-së shqetëson studentët
Suhareka e Prizreni u japin sot lamtumirën e fundit 46 personave të vrarë gjatë luftës
“Java e gruas” tek ICK, “prezente” edhe Madeleine Albright
Suedia mbështet Kosovën drejt rrugës së saj për në familjen evropiane
I shtohet dënimi një të akuzuari për vrasje
Në 15-vjetorin e vrasjes përkujtohet avokati Bajram Kelmendi
Të mërkurën bëhet varrimi i 46 personave të identifikuar që ishin zhdukur gjatë luftës
Përfaqësues të FMN-së interesohen për vendimet që bartin shpenzime buxhetore
FSK-ja gëzon respekt tek popullata vendore
Mbi tetë mijë çlirimtarë të papunë jetojnë në kushte tepër të rënda
Dhuna ndaj fëmijëve, dhunë ndaj të ardhmes
LDK do zgjedhje deri 15 qershor, nuk insiston për liderin bartës të listës
QKUK përfiton një autoambulancë nga EULEX-i
Tentim vrasje në Isniq të Deçanit
EULEX arreston dy persona në veri të Mitrovicës
Kërkohet nga operatorët përmirësim në furnizimin me barna
Jahjaga kujton intervenimin shpresëdhënës të NATO-së në Kosovë
KQZ fillon asgjësimin e materialit zgjedhor të Zgjedhjeve Lokale 2013
Punohet për unifikimin e kurrikulës së arsimit Kosovë-Shqipëri
Punëtorët e administratës së UP-së edhe më tutje në grevë
Kuvendi nuk është vonuar me Ligjin për veteranët
Kërkohet nga ekzekutivi përkrahje më e madhe për fëmijët në nevojë sociale
KDI bënë thirrje të mbrohet Kuvendi i Kosovës nga degradimi i mëtutjeshëm
Projektligji për zgjedhje të enjten para deputetëve
Kuçi dhe Rexhepi në Bruksel për tranzicionin e Misionit të EULEX-it
YIHR: Kuvendi pa bazë ligjore rishpallë konkursin për Avokatin e Popullit
Thaçi sërish insiston për përshpejtim të Ligjit për veteranët e luftës
Kujtohet 15-vjetori i intervenimit të NATO-s
Do të vazhdojnë protestat kundër kryetarit të Komunës së Prizrenit
“Epopeja e Dukagjinit” shënon edhe 15-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s
Fillon “Java e gruas” dhe bashkon 100 gra të suksesshme në Prishtinë
Thaçi premton subvencione për farë për mbjella, gjedhë, pulari, vreshtat…
Ish-të burgosurit politik, burim inspirimi për liri dhe pavarësi
Vizioni Rinor i PD-së apelon për seriozitetin e krizës së ujit
Konfiskohen mbi 20 kg substancë narkotike dhe arrestohen 3 veta
Pa përkrahjen e Qeverisë decentralizimi është i dështuar
Krasniqi: Kryeministri në fushën e mashtrimeve
Limaj: Ky model i qeverisjes duhet ndryshuar
Katër nga të plagosurit me armë zjarri në Pejë janë liruar nga spitali
Nikë Gjeloshi iu bashkua Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës
Thaçi: PDK hyn në zgjedhjet nacionale pa koalicione
Dy persona të vrarë dhe 6 të plagosur në Pejë
Përmbyllet me sukses projekti për zhvillimin e rinisë në Kosovë
Kërcënohen organizatorët e protestës kundër kryetarit Muja
Ulet numri i rasteve me tuberkuloz
Ndërtimi i rrethrrotullimit në Veternik përfundon në qershor
Pesë gjeneralë të Forcave të Armatosura të Turqisë vizituan Ministrinë e FSK-së
Mustafa akuzon Thaçin se po i shfrytëzon asetet publike për fushatë
Policia e Kosovës mbetet institucioni më i besueshëm
KQZ fillon përgatitjet për zgjedhjet nacionale
Memorandum bashkëpunimi për fuqizimin e gruas në vendimmarrjen politike
Të prekurit nga sindromi Down kërkojnë trajtim të barabartë në shoqëri
Jahjaga mbështetë organizatat që merren me fëmijët me Sindromin Down
Kryeministri Thaçi ka mungesë të etikës politike, thotë LDK
Shënohet me protesta Dita e Personave me Sindromin Down
Serbët e Kosovës kundërshtojnë krahasimin në mes Krimesë dhe Luginës
Viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës kanë nevojë për përkujdesje institucionale
Hoxhaj: Forum për rritjen e investimeve japoneze në Kosovë
Konfiskohen armë dhe municione në Mazgit të Obiliqit
Thaçi premton ndihmë financiare për fëmijët e prekur nga sëmundjet malinje
Rasti Muja, 6 pranga në rrethojat e Asamblesë Komunale të Prizrenit
UN WOMEN, gatishmëri për bashkëpunim me institucionet e Kosovës
AAK e LDD vazhdojnë partneritetin edhe në zgjedhjet nacionale
Vlerësohen sukseset në reformimin e Fakultetit të Edukimit
Përcaktohet statusi i viktimave të dhunës seksuale, pa mbulueshmëri financiare
Përfundon seanca për Nazim Bllacën, vendimi pritet në ditët në vijim
Në Bruksel u diskutua për zhbërjen e strukturës ilegale Mbrojtja civile
Edhe një viktimë nga gripi i derrave
Topalli: Kryeministri po shfrytëzon buxhetin e shtetit si mjet elektoral
Administrata e UP-së hynë në ditën e dytë të grevës
Deputetët kërkojnë përgjegjësi nga Qeveria për naftën në shkolla
Tre të paraburgosur lidhur me trafikim me emigrantë
Sot pritet vendimi për Nazim Bllacën
Komisioni për Legjislacion, në mungesë kuorumi, nuk miratoi Draftligjin për reformën zgjedhore
Ligjvënësit shqyrtojnë Ligjin për statusin e viktimave të luftës
Emërohen tre anëtarë të KPM-së
Komuna e Prishtinës inicion veprimet për ndërprerjen e kontratës me HIB Petrolin
Japonia realizon disa projekte si ndihmë për Kosovën
Ahmeti: Vendimi i KRPP-së dhe AKK-së, padrejtësi ndaj higjienistëve
Shqipëria, mbështetëse e madhe në shtetndërtimin e Kosovës
Bursa për studentët kosovarë që dëshirojnë të studiojnë në Sllovaki
Enver Hasani merr pjesë në një konferencë ndërkombëtare në Grac të Austrisë
Protesta kundër Ramadan Mujës përfundon me 4 të arrestuar
Komuna e Prishtinës vazhdon rrënimin e ndërtimeve pa leje
Rikonfirmohet mbështetja e Francës për perspektivën evropiane të Kosovës
Dështon zgjedhja e anëtarit joekzekutiv të BQK-së
Shpendin nuk do ta ndalin as kërcënimet me vrasje
Cilësohet i shkëlqyeshëm bashkëpunimi Kosovë – Shqipëri
Kuvendi i Kosovës nuk arriti ta zgjedhë Avokatin e Popullit
Ministri Çeku dhe ambasadori Minxhozi rikonfirmojnë vazhdimin e bashkëpunimit
Kuvendi dhe Qeveria polemizojnë për çështjen e Fabrikës së Tubave
Arrestohet një person me 25 kg substancë narkotike
KMDLNJ: Linçim publik dhe denigrim moral i personave të privuar nga liria
Protestë gjithëpopullore në Prizren për dorëheqjen e Mujës
Deputetët pritet ta zgjedhin Avokatin e Popullit
Kosova e Serbia dakordohen për ndërtesa të IBM-së në 6 pikëkalimet kufitare
Lëndohen 7 persona në një aksident trafiku
Llapi kërkon zbardhjen e fatit të personave të zhdukur
Parlamentarët e Kosovës dhe Rumanisë këmbejnë përvojat
Sigurohen 60 bursa për studime në Universitetin e Sheffieldit
Muja ndërron mendje, pezullon postin e kryetarit
Ndërpritet kontrata me HIB Petrolin dhe paditet për mashtrim
Forcat e Armatosura të Shqipërisë do ta ndihmojnë FSK-në në çdo aspekt
Greqia është e interesuar për stabilitetin e Kosovës
Aksident i rëndë, një i vdekur dhe 4 të lënduar
Gatishmëri për të vazhduar marrëdhëniet e mira Kosovë – Shqipëri
Gjakova dhe Mitrovica shpallen zona të lira ekonomike
AAK: Pushteti në largim të mos e përdorë policinë kundër protestuesve
Jahjaga premton përkrahje për SOS-Fshatrat e Fëmijëve të Kosovës
Qeveria garantuese për zbatimin e kontratës kolektive
Ndahet nga jeta dr. Gani Demolli, themeluesi i ambulancës “Nënë Tereza”
KDI: Po ndodhin disa zhvillime negative në punën e Qeverive lokale
Personat shurdhmemec tashmë me Kod Penal në gjuhën Braill
Tre të arrestuar për kontrabandim me migrantë
Hidhet granatë dore në veri të Mitrovicës
KIPRED reagon kundër arrestimeve para protestës kundër Mujës
Tamiflu në dispozicion, mund të përdoret deri më 2015, pohon MSH
Sërish arrestohen protestuesit kundër Mujës
Konfiskohet një sasi e municionit në brezin kufitar Perëndim
Mustafa: Hashim Thaçi si babadimri
Legjislativi ekzekutivit: Mos krijo konfuzion
Kuvendi i Serbisë me dy deputetë shqiptar
Miratimi i statuteve të komunave veriore në kundërshtim me ligjin
Në Prizren paralajmërohet protestë edhe për nesër
Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë një plan bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes
Beqiri e Grabovci replikojnë për rritjen e pagave
LDK dhe AAK: Zgjedhjet serbe shkelën sovranitetin e Kosovës
Disa serbë protestuan duke bllokuar rrugën Zubin Potok – Ribariq
AAK: Siguria po përkeqësohet, tash edhe “maskat”
FDH: Pasojat e trazirave të marsit nuk janë sanuar tërësisht edhe sot
LDK në Prizren mirëpret protestat kundër Mujës
Kosova edhe me një subjekt të ri politik
Gjendet i vdekur një i ri i cili kishte dalë për peshkim
Protestë në Prizren, Mujës i bllokohet hyrja në objektin e Komunës
Paralajmërohen protesta me kërkesë dorëheqjen e kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja
Ahmeti i drejtohet Thaçit: Fotografitë tek gypat nuk mjaftojnë
Filloi mbushja e Liqenit të Badocit nga sistemi “Ibër-Lepenci”
Edita Tahiri në Tiranë me rastin e Ditës së verës
Po përfundojnë punimet që Prishtina të ngrohet me avull
Thaçi takon kryetarët e degëve të PDK-së
Ahmeti: Të zvogëlohen rrogat e posteve politike
Arrestohet një zyrtar policor në Gjilan
Shqipëria, ndër partnerët më të rëndësishëm strategjik për Kosovën
Kuvendi shtyn seancën për javën e ardhshme
Vlerësohet bashkëpunimi i Misionit të EULEX-it me IPK-në
Nuk ka rritje pagash për zyrtarët e lartë shtetëror
U mbajt Kuvendi i Përgjithshëm i Asociacionit të Komunave të Kosovës
Ish-punëtorët e Fabrikës së Tubave vazhdojnë grevën para Qeverisë
Fitohen dy konteste gjyqësore me vlerë rreth 4.5 milionë euro
Shqipëria, zë i fuqishëm për Kosovën në organizata rajonale e euro-atlantike
Prokuroria me 196 aktakuza për korrupsion
Thellohet bashkëpunimi ndërshtetëror Kosovë – Francë
Kosova e Shqipëria me konsullata të përbashkëta në Itali e Australi
Katër vjet burgim për narkodilerin
Sanksionohet bashkimi në konfliktet e armatosura jashtë territorit të Kosovës
Mirëpritet miratimi në parim i Projektligjit për veteranët e luftës
Presidentja Jahjaga priti ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Bushati
Pala serbe ndërron mendjen, ajo kosovare nuk udhëton në Rashkë
Shënohet viktima e tretë me virusin H1N1
Udhëheqësi i Zyrës së BE-së në Kosovë Zbogar vizitoi Doganën e Kosovës
Ligjvënësit pritet të shqyrtojnë Projektligjin për ndalim të bashkimit në luftëra të huaja
Miratohet në parim Projektligji për veteranët e luftës
Ramadan Muja dënohet me dy vjet burg me kusht
Kardiokirurgjia do të ndihmohet nga ekspertët italian
Vazhdon bashkëpunimi për trajtimin e fëmijëve kosovar me sëmundje të zemrës
EULEX-i dënon fuqishëm lirimin e paligjshëm të dyshuarit në Zubin Potok
Masa kufizuese për Limajn dhe të tjerët
Ambasadori i ri i Shqipërisë dorëzoi letrat kredenciale
Gatishmëri për thellimin e bashkëpunimit me Mbretërinë e Bashkuar
Edhe një viktimë nga gripi i derrave
Tahiri: Liberalizimi i vizave nuk do të ndikojë në emigrimin ilegal
Ymeri: LDK nuk është fare e ndryshme nga PDK në qeverisje
Diskutohet mundësia e anëtarësimit të Kosovës në HCCH
Fillon seanca dëgjimore për Limajn dhe të tjerët
Veshkat janë jetë, ato duhet të mbrohen
Parlamentarët: Vendimi për rritjen e pagave, i paligjshëm
Shtohen masat kundër epidemike në burgjet e Kosovës
Qeveria konfirmon përkushtimin për menaxhim të qëndrueshëm të ujërave
Suspendohet zv/komandanti i stacionit policor në Zubin Potok
Në Kosovë po shënohet Dita Botërore e Veshkës
Dy vjet burgim për Bajrush Xhemajlin
Deputetët votojnë për rekomandimet e tri debateve parlamentare
Protesta para Stacionit Policor në Zubin Potok pas arrestimit të një qytetari
Rexhepi: Vendimet për sektorin e sigurisë, në përputhje me prioritetet kombëtare
Altmann: KFOR-i duhet të mbetet ende në Kosovë
Kuçi angazhohet që të definohet Misioni i EULEX-it
Hoxhaj falënderon Laukën, mirëpret ambasadorin e ri Minxhozin
Arrestohet një i dyshuar për kontrabandim me migrantë
Nikolic kërkon që edhe serbët në veri të kenë ushtrinë e vet
Kosova tashmë me përfaqësuese në IHRC
Në institucione të sigurisë s’ka vend për ata që nuk e kaluan verifikimin
UNHCR-i po ndihmon në procesin e riatdhesimit
FR i LDK fushatë me moton “LDK me zemër”
Arkivi Shtetëror i Kosovës dhe ai Turqisë thellojnë bashkëpunimin
Thaçi: Synimi i radhës, krijimi i vendeve të punës
Kryeministri Thaçi nënshkruan vendimin për rritje të pagave
Certifikohen kadetët e FSK-së të kursit “Procedura e udhëheqjes së trupave”
Roli i shoqërisë civile në zhvillimin e vendit është i pashmangshëm
Pakistani konsiderohet një partner i rëndësishëm për Kosovën
Demonstratat e 81-ishit radhiten një vit të kthesës historike
Çdo gjykim të mbahet në territorin e Kosovës dhe sipas ligjeve të saj
Ngec zbatimi i Ligjit për të verbëritë për mungesë të udhëzimeve administrative
Diskutohet rreth progresit të Kosovës në tregti, industri, dogana e tatime
Kosovën e presin shumë sfida për fuqizimin e gruas në biznes
Dhjetë vjet burgim për shitblerjen e heroinit
Shënohen 40 raste me grip derri, dy në gjendje të rëndë
Gjykata konfirmon transferimin e Ivanovic-it
Thaçi: Ritja e pagave erdhi falë qeverisjes së mirë
Dialogu për liberalizim të vizave, prioritet i BE-së
Hoxhaj në Pakistan, për kapitull të ri bashkëpunimi pas njohjes
Musfata e Klinaku biseduan për përgatitjet për zgjedhjet e përgjithshme
Kuçi dhe Xhaferi vlerësojnë bashkëpunimin Kosovë-Maqedoni
“Gift of Life International” ndihmon mjekimin e fëmijëve me probleme të zemrës
Vendimin e kryeministrit për FAK-un opozita e konsideron elektoral
Myftiu Tërnava uron Bruçajn për zgjedhje në krye të Komunitetit Mysliman Shqiptar
Vendvotimet për zgjedhjet serbe në Kosovë, shkelje e sovranitetit
Haradinaj: Kosova ka nevojë për të ndërruar logjikën qeverisëse
Rektori kërkon që politika të qëndrojë sa më larg UP-së
Sot merret vendimi për rritje pagash për mësimdhënësit
KQZ-të e Kosovës dhe e Shqipërisë nënshkruan memorandum bashkëpunimi
Rrihet dhe plaçkitet një grua e moshuar në pjesën veriore
Dacic: Si çdo herë serbët e Kosovës do të dalin në zgjedhjet e Serbisë
PSHDK si “shtëpi e demokristianizmit” i fton bashkëmendimtarët në gjirin e saj
Shtohen rastet e fëmijëve që kërkojnë ndihmë për shërim
Kosova vendos marrëdhëniet diplomatike me Gabonin
Uji nga Ujmani brenda 10 ditësh mbërrin në Badovc, thonë zyrtarët
DnV paraqet qëndrimet dhe rekomandimet lidhur me reformën zgjedhore
Hoxhaj kërkon që Serbia të zbatojë marrëveshjet e dialogut me Kosovën
Ndërlidhja e mbështetjes së FAK-ut me kompromisin për vendet e rezervuara?
Në pikëkalimin kufitar të Vërmicës kapen para dhe armë të fshehura
Gratë janë shtylla të shoqërisë dhe familjeve tona
Thaçi lavdëron vendimet e Qeverisë para kryetarëve të degëve të PDK-së
Berlini, adresa kryesore e Kosovës evropiane
Konstatohet përparim në zbatimin e marrëveshjes për zyrat ndërlidhëse në mes të Kosovës dhe Serbisë
Shënohet përvjetori Universitetit të Gjakovës, aty janë Thaçi dhe Buja
Vendimet e institucioneve shtetërore respektohen nga faktori ndërkombëtar
Në Ditën e Mësuesit, Jahjaga vizitoi dy veteranë të arsimit
OSBE bën thirrje për më shumë poste drejtorësh për gratë
Viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës mbeten tejet të stigmatizuara
Mustafa dhe Spindelegger biseduan për bashkëpunimin e ndërsjellë partiak
SKV: Universiteti i Prishtinës ka nevojë për ndryshime rrënjësore dhe strukturore
Borchardt: Gratë duhet të fuqizohen për rolin e tyre në zhvillimin e Kosovës
Haq: Nuk i përket OKB-së të përzihet në çështjet e sigurisë në Kosovë
Mësimdhënësit kanë ndezur ndjenjën e patriotizmit dhe lirisë tek nxënësit, thotë Thaçi
Anton Berishaj u zgjodh ushtrues detyre i rektorit të UP-së
Gratë deputete premtojnë mbështetje për Klinikën Obstetrike-Gjinekologjike
Të rritet numri i grave në procesin e vendimmarrjes
Thaçi uron mësimdhënësit
Arrest shtëpiak për policët e arrestuar serb
Sakrifica e qëndresa e dëshmorëve dhe e familjes Jashari, themele të shtetit të Kosovës
Qeveria miraton nismën për ndryshimin e Kushtetutës së Kosovës
Misioni i BE-së prezantoi raportin përfundimtar të zgjedhjeve në Kosovë
Veriu kërcënon me sabotim të institucioneve ndërkombëtare
Gjykata e Apelit nxori vendim lidhur me ankesat në rastin “MTPT 1”
Zgjedhjet e fundit në Kosovë, hap i rëndësishëm drejt konsolidimit demokratik
Formimi i FAK-ut është çështje e përfunduar, thotë analisti Dimitrijevic
Çmimi vjetor “Shaban Jashari” shkon për mësuesen Beatrisa Demiri
Kryekuvendari Krasniqi uron mësuesit e Kosovës
Mungon trajtimi i duhur për viktimat e luftës
Finlanda përkrahë Kosovën në rrugën e saj drejt integrimeve
Eliot Engel: Mosanëtarësimi i Kosovës në NATO, pasiguri në rajon
Dorëzohet seria e fundit e librave të gjendjes civile
Një delegacion i LDK-së po merr pjesë në Kongresin e EPP-së
Qeveria serbe kërkon mbledhje urgjente të KS të OKB-së për FAK-un
Zhvillimi i qëndrueshëm në mediat e shkruara aspak i mjaftueshëm
Gjaku i dëshmorëve, bazament i shtetit të Kosovës
Qeveria fajtore për ngecjet në zbatueshmerinë e Ligjit për të verbërit
I vazhdohet paraburgimi Ukë Rugovës
BE-ja dhe Kosova diskutojnë për bujqësinë dhe sigurinë e ushqimit
Arrestohet një e dyshuar për keqperdorim të detyrës zyrtare në AKP
Kosova ka nevojë për gjyqtare
Ambasadorët e shteteve të Quint-it njoftohen për formimin e FAK-ut
Sali Berisha nderon sakrificën e familjes Jashari
Banorët e fshatit Karaqevë shqetësohen nga xhandarmëria serbe
Nismës për Kosovën i bashkohet edhe Iniciativa Qytetare e Malishevës
Personat me aftësi të kufizuara të pakënaqur me Projektligjin për sigurime shëndetësore
Nisin negociatat me Maqedoninë për bashkëpunim juridik në çështjet civile
Filloi nënshkrimi peticionit për rrëzimin e Qeverisë
Trajkovic: Dy ushtri shqiptare destabilizojnë rajonin
Epopeja e UÇK-së: Amaneti i dëshmorëve duhet çuar në vend
Ambasadori Lauka në takim lamtumirës me kryeparlamentarin Krasniqi
Pjesëmarrja e minoriteteve në sektorin e sigurisë në Kosovë e kënaqshme
Epopeja bëri kthesë për liri, thotë Haradinaj
Kandidati i parë për u.d rektor të UP-së publikoi punime në revista fiktive
Manifestim treditor për epopenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
Punëtorët e Fabrikës së tubave paralajmërojnë protesta
Policia thotë se ROSU nuk ka bastisur në pjesën veriore të Mitrovicës
ROSU bastisi edhe në pjesën veriore të Mitrovicës
Jahjaga priti në takim lamtumirës ambasadorin Lauka
Stafi i lartë komandues i FSK-së njoftohet për formimin e FAK-ut
Arrestohen pesë veta, dyshohet se disa janë pjesëtarë të MUP-it
MASHT organizoi konferencën për rishikimin e përbashkët vjetor në arsim
Dacic: Ushtria e Kosovës nuk guxon të jetë në veri pa leje të KFOR-it
Ditët e lavdishme të luftës çlirimtare do të kujtohen gjithnjë
IQD i bashkohet Nismës për Kosovën
Vazhdojnë rrënimet në komunën e Prishtinës
Inspektoratet në Kosovë përballen me pengesa të shumta praktike
Parlamentarët kërkojnë ligj të qartë për pjesëmarrjen në lufta të huaja
AAK tubon nënshkrime të qytetarëve për rrëzimin e Qeverisë
Policia serbe anulon vulat e aeroportit “Adem Jashari”
Zyrtarizohet Forca e Armatosur e Kosovës dhe Ministria e Mbrojtjes
FAK-u do të jetë ushtria e Kosovës
Shefi i Shtabit të Përbashkët të Forcave të Armatosura Zvicerane viziton KFOR-in
Viktima e parë nga gripi derrave në Kosovë
Këshilli i Sigurisë të Kosovës vendos për Forcat e Armatosura të Kosovës
Dënohen tre persona për incidentet rastin “Kosova 2.0”
Dy këshilltarë ligjor të Gjykatës Kushtetuese në trajnim pesëmuajsh në Strasburg
Prijësit e LDK-së dhe Nismës biseduan për zgjedhjet e përgjithshme
Dyshohet për 10 të infektuar me virusin H1N1
Haradinaj do të kërkojë ndihmën e qytetarëve për rrëzimin e Qeverisë
Kuvendi shfrytëzon buxhetin në mënyrën më të rregullt, thotë Krasniqi
Shqetëson gjendja e Urës së Tabakëve në Gjakovë
Kryeparlamentari Krasniqi dorëhiqet, nëse kërkon PDK-ja
Republika e Kosovës dënon pushtimin e territorit të Ukrainës
Gjermania, partner strategjik në rrugën evropiane të Kosovës
AAK do ta zgjidhë problemin e ujit në Prishtinë për dy javë
LDK: Skandalet në MPJ vazhdojnë ta dëmtojnë imazhin e shtetit
PDK, sipas Thaçit, synon zgjedhje të lira dhe demokratike
Konferencë shkencore për rëndësinë e menaxhimit të emergjencave
Krasniqi i gatshëm të jap dorëheqje nga posti i kryeparlamentarit
Debat publik për rivitalizimin dhe funksionimin e kompleksit Çarshia e Madhe
LB: Edita Tahiri dezinformoi Kuvendin e Kosovës dhe opinionin publik
Thaçi kërkon nga kryetarët e degëve të PDK-së mobilizim për zgjedhjet nacionale
LDK përgënjeshtron lajmin për shkarkime në Degën e Prizrenit
Të dielën aksioni për pastrimin e liqenit të Badovcit
Mustafa dhe Pacolli janë pajtuar për finalizimin e reformës zgjedhore
Nisma për Kosovën mbajti tubimin e themelimit të saj
LDK intensifikon përgatitjet për zgjedhjet nacionale
Ministri Jevtic u bëri thirrje të zhvendosurve që të kthehen në Ferizaj
Certifikohen 28 kadetë të FSK-së në kursin e avancuar për liderë luftarak
Protestë në Deçan lidhur me pronat që i pretendon manastiri i Deçanit
Kurti dhe Arifi angazhohen që për “Trepçën” të ketë ligj të veçantë
KDI: Ndikimi i politikës po e pengon funksionimin e agjencive të pavarura
Deputetët kërkojnë zbatim të ligjeve për personat me nevoja të veçanta
Gjakova shtyn vendimin për lapidar të Fadil Hoxhës
Krasniqi e Limaj sot zyrtarizojnë partinë
Zgjatet paraburgimi për Oliver Ivanovic-in
Jahjaga: Përkrahja e Britanisë së Madhe për Kosovën konsiderohet jetike
Procesin e kërkimit të të zhdukurve po e pengon politika
Marrëdhëniet Kosovë – Mali i Zi, shembull i mirë i bashkëpunimit
Qeveria e Austrisë i ka dhënë Kosovës ndihmë në të gjitha periudhat
Miratohet Plani i veprimit i MSA-së për vitin 2014
Austria partner i fuqishëm evropian i Kosovës
AAK: Krizë gjithnjë e më e thellë në shëndetësinë kosovare
Protokoll bashkëpunimi Kosovë – Kroaci në fushën e produkteve medicinale
PSPK kërkon informata lidhur me një rast të krimeve të luftës
Pejë: Gjendet një bebe e pajetë në mbeturina
Kosova dhe Mali i Zi kanë marrëdhënie të mira ndërshtetërore
Arrestohen dy persona të dyshuar për marrje të ryshfetit
Ratifikohet Marrëveshja për hua për magjistralen Prishtinë-Mitrovicë
Gjini: Do të procedojmë me mocionin për qeverinë kur t’i kemi votat
Rreth 82 mijë punëtorë do të përfitojnë nga rritja e pagave
Deputetët shqyrtojnë ratifikimin e Marrëveshjes për hua për magjistralen Prishtinë-Mitrovicë
Menaxhimi i Integruar i Kufirit po zbatohet në përputhje me standardet evropiane
Arrestohen tre zyrtarë policor me dyshimin se kanë kryer vepra penale
Komisioni për Legjislacion i jep dritën e gjelbër Projektligjit për zgjedhjet
Hoxhaj në Strasburg kërkon përkrahjen e eurodeputetëve
LDK dhe PNDSH vazhdojnë dhe thellojnë bashkëpunimin
Kërkohet ndryshim i Ligjit për personat e zhdukur gjatë luftës
Mustafa e Haradinaj bashkërenditen për zgjedhje sa më të hershme
Prishtinë: Realizohet një premtim elektoral, vendoset të shitet vetura “Audi Q7”
Asamblistët e LDK-së braktisin mbledhjen e Kuvendit Komunal të Prishtinës
AAK kërkon të testohet në praktikë Plani i reagimit të AME-s
UNICEF-i do të mbështes procesin e ri-integrimit të personave të riatdhesuar
Lëvizja FOL do të monitorojë prokurimin publik në Komunën e Prishtinës
Gjermania mbështet anëtarësimin e Kosovës në Bashkimin Evropian
Deputetet shqiptare i bashkon 8 Marsi në Kuvendin e Shqipërisë
Kosova synon anëtarësimin në Këshillin e Evropës
Për shitjen e veturës së ish-kryetarit, Isa Mustafa, vendosin asambleistët
Prof. Shkelzen Raça ndahet nga jeta
Grabitje e armatosur në Gjakovë
Të dielën aksion për pastrimin e Badovcit
Arrestohen katër persona që grabitën në “Eida Petrol”
Arrestohet pasi rrahu gruan për shkak të xhelozisë
Një muaj paraburgim për posedim të drogës
Mustafa: Do të punojmë për zgjedhje të drejta
Lufta kundër trafikimit me njerëz, kusht për liberalizimin e vizave
Gjini: Deputetët hezitojnë ta shkarkojnë veten
FOL: Liberalizimi i vizave nuk po ecën në rrugën e duhur
Nuk ka bazë për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës në mars
Viza amerikane tash procesohet brenda ditës për kosovarët
EULEX: U garantua siguria gjatë zgjedhjeve
Agani e Makolli në Stamboll në një manifestim për 6-vjetorin e pavarësisë së Kosovës
Kryeministri Thaçi në Londër për një konferencë të BERZH-it
KQZ: Deri në orën 15:00 votuan 14.39 % e zgjedhësve
Një tog i FSK-së udhëtoi për një trajnim të specializuar në Turqi
Partia e Drejtësisë për krizën e ujit përgjegjëse e bën Ministrinë e Mjedisit
Kryetari i Prishtinës dhe ai i Podujevës përplasen për ujë
Është spekulim kinse marrëveshja për bashkëqeverisje LDK – PDK
DnV: Proces përgjithësisht i qetë i votimit në Mitrovicën e Veriut
Ka filluar votimi për kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut
Mitrovica Veriore voton sot për kryetar komune
AAK: Armët ilegale në duar të qytetarëve, kërcënim për sigurinë
Kroacia premton se do të jetë zë i fuqishëm në përkrahje të Kosovës
Seminar lidhur me trafikimin me njerëz dhe procesin e pranimit në BE
Emiratet e Bashkuara Arabe interesohen për investime në QKUK
BE-ja dhe Kosova diskutojnë për fushën e komunikimeve elektronike
Sektori i sigurisë bashkërendon aktivitetet për zgjedhjet në veri të Mitrovicës
Kërkohet angazhim i OSBE-së për zgjedhjet në veri
Pritet përshpejtimi i miratimit të Projektligjit për veteranët e UÇK-së
Iniciativa konkrete për integrimin e komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian
KMDLNj vazhdon të monitorojë procesin e zgjedhjes së Avokatit të Popullit
Pllaka elektronike së shpejti me fotografi të personave të zhdukur
Thaçi: FSK do të ketë emërtim dhe organizim të ri
KDI: Policia e Kosovës mos të blejë vetura të shtrenjta
Senati i UP-së u jep besimin anëtarëve të Këshillit Drejtues
Një formulë kreative për të zhvilluar raporte mirëbesimi
Projektligji për veteranët procedohet në Kuvend
Komuna mbyll kontejnerët nëntokësorë të Isës
Arrestohen tre të dyshuar për falsifikim të dokumenteve
Historia me e re e Kosovës është e lidhur ngushtë me NATO-n
Kompania “Medica”, donacion për QKUK-në në vlerë 30 mijë €
Hapja e puseve shpresë për furnizim me ujë
Thaçi: Minatorët, pararojë në përpjekje për liri dhe pavarësi
Synohet unifikim i sistemit të drejtësisë në tërë territorin e Kosovës
Fajon: Liberalizimi i vizave varet nga përmbushja e kritereve
Eurodeputetja Fajon inkurajon për luftim të krimit të organizuar
Fajon premton mbështetje në rrugën e Kosovës drejt integrimit evropian
Rrethrrotullimi i Veternikut përfundon pas 3 muaj e gjysmë
Avokati i Limajt ende s’është në dijeni për akuzat ndaj klientit të tij
IKD shpreh shqetësim me zhvlerësimin e kritereve të Ligjit për falje
Lëndohet me mjet shpërthyes tek po ruante bagëtitë
Greqisë i duhet ende kohë për ta njohur Kosovën
Aktakuzë kundër Fatmir Limajt për krim të organizuar dhe korrupsion
Hoxhaj pranon notën verbale të njohjes nga Mbretëria e Lesotos
Shndërrimi i FSK-së në FAK, sipas Thaçit, çështje javësh
Parlamentarët ofrojnë mbështetje për procesin nëpër të cilin po kalon FSK-ja
Thaçi përsërit premtimin, rritja e pagave nga prilli
Isa Mustafa po qëndron për një vizitë zyrtare në Berlin
Presidentja Jahjaga nisi në një shkollë vizitën zyrtare në Jordani
Për mungesë të ujit shpreh shqetësim edhe Thaçi
Kuçi premton mbështetje institucionale për DML-në
Gjakova përfiton 12 mijë euro investime për paralelet parashkollore
Kërkohet të vërtetohet nëse njëri nga të burgosurit e falur është recidivist
Kuvendi i Kosovës nuk ka seancë plenare këtë javë
Grabovci e konsideron joserioz mocionin e AAK-së për rrëzimin e Qeverisë
Pensionistët jetojnë në kushte të mjerueshme
Haradinaj: Mos të humbet kohë më shumë për mbajtjen e zgjedhjeve
Bashkëpunim në monitorimin e kamerave të sigurimit në hapësirat e aeroportit
Sundimi i ligjit po fiton në peshë bashkë me reformat në drejtësi
Kërkohet ndalimi i ushtrimit të funksioneve në dy shtete
AAK nis me mbledhjen e nënshkrimeve të mocionit për rrëzimin e Qeverisë
Komiteti për Politikë dhe Financa i KK të Prishtinës akoma pa anëtarin e PDK-së
Aksident nga pakujdesia e shoferit, nuk ka të lënduar
Visar Arifaj e quan “histerike” datën e shpalljes së pavarësisë
Hoxhaj udhëton në Rumani për Samitin e SEECP
FSK së shpejti do të shndërrohet në Forcat e Armatosura
Data 17 shkurti përjetësisht në historinë e Kosovës
Udhëheqës shtetëror bëjnë homazhe në 6-vjetorin e pavarësisë së Kosovës
Mesazhe urime në 6-vjetorin e pavarësisë së Kosovës
Dita e pavarësisë së Kosovës, sot manifestimi qendror
Thaçi: Do të jem përsëri kryeministër
FSK në vizionin e AAK-së do të bëhet Ushtri e Kosovës
Konfiskohen 50 mijë € të padeklaruara në Vërmicë
Zgjedhjet e parakohshme sfiduese për KQZ-në
Shtohen mbështetësit e Thaçit e Dacic-it për çmimin Nobel
PSDHK: Modeli politik për Kosovën duhet të jetë Evropa, e jo Turqia
Hoxhaj u bën thirrje të gjitha vendeve afrikane që ta njohin Kosovën
LDK nuk ngutet me rrëzimin e Qeverisë, do zgjedhje të mira
Gatishmëri e Shqipërisë për të ndihmuar Kosovën në proceset e integrimeve evropiane
Ish-strukturat e MUP-it po integrohen në Policinë e Kosovës
Ministri Kuçi dhe ambasadori Blomeyer bisedojnë për dialogun për drejtësinë
Thaçi e Mustafa pajtohen për zgjedhjet në gjysmën e parë të vitit
Jahjagës i arrijnë urime në 6-vjetorin e pavarësisë së Kosovës
NEWBORN-i merr ngjyrat e ushtrisë
Franca vazhdon ta përkrahë Kosovën drejt integrimeve euroatlantike
Qeveria merr vendim për themelimin e Komunës së Hogoshtit
Thaçi: Dita më kulmore e përpjekjeve tona për liri dhe pavarësi, 17 shkurti
Bashkëpunim në fushën e shërbimeve shëndetësore Kosovë – Itali
Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë – Serbi ende ka shumë të panjohura
Premtohet mbështetje në vazhdimin e ndihmës juridike falas
Mocioni i votëbesimit për rrëzimin e Qeverisë javën e ardhshme, thotë Gjini
Nisin festimet e 6-vjetorit të pavarësisë së Kosovës
Ligjvënësit i dhanë dritën e gjelbër Projektligjit për sigurimin shëndetësor
Licencohen mbi 2.900 mësimdhënës të rajonit të Pejës
Dy të vdekur, tre të lënduar, në rrugën Klinë-Gjakovë
Kryeparlamentari Krasniqi në forumin “Kosova: shteti më i ri evropian” në Tiranë
Publikohet studimi mbi përmasat e dhunës në familje
Dekorohet gjenerali Timothy Orr për kontributin e tij për FSK-në
AAK-ja inicon mocion për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës
Kërkohet dinamizim që të përmbyllet procesi për liberalizim të vizave
DnV: Zgjedhjet e drejta nuk janë një mision i pamundur
“One Billion Rising” me aktivitete kundër dhunës ndaj gruas
LDK kërkon dialog përmbajtjësor me Serbinë
Ivan Radojevic dënohet me 8 vjet burgim për krime të luftës
Projektligji për skemat pensionale, pas më shumë se një vit, rikthehet për miratim
Kërkohet ndryshimi i Projektligjit për mbrojtje nga zhurma
KOSID: Projekti “Brezovica” bën degradimin e zonave të mbrojtura
Kuvendi i Kosovës lanson xhiron virtuale
Hoxhaj kërkon njohje për Kosovën nga Zambia
Komisioni i jep vizën ligjit për personat e dhunuar
U përurua Qendra e re Kombëtare e Transfuzionit të Gjakut
Studentët ftojnë partitë politike të mbajnë duart larg nga UP-ja
Grevë njëorëshe në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës
Ministri Hoxhaj vazhdon lobimin në Afrikë për njohje të Kosovës
Arrestohet një zyrtar policor, dyshohet për keqpërdorim të pozitës
MSh dhe Ankara Guven Hospital lidhin marrëveshje bashkëpunimi
Thaçi shprehet këmbëngulës për zhbërjen e strukturave ilegale
Rikonfirmohet mbështetja e Turqisë për Kosovën
Kërkohet mbrojtje institucionale e punëtorëve në procesin e privatizimit
Ligjvënësit miratuan Planin hapësinor për Parkun kombëtar “Sharri”
Kërkohet përkrahja e 5 shteteve evropiane për MSA-n dhe liberalizimin e vizave
Ahmeti kërkon nga IKSHP-ja sqarime shtesë për problemin me naftë
Lansohet platformë online për matje të performancës së institucioneve
Mimoza Kusari-Lila për katër ditë në vizitë zyrtare në Zvicër dhe Itali
Rekomandimet për UP-në marrin 53 vota, por konsiderohen të pamiratuara
KDI kundërshton mbajtjen e pozitave të dyfishta nga disa zyrtarë komunal
Mbretëria e Lesotos njeh shtetin e Kosovës
Rekomandimet nga debati parlamentar për UP-në sërish para ligjvënësve
LDK nominon Isa Mustafën kandidat për kryeminstër
KOSID kërkon mbrojtjen e shëndetit të fëmijëve nëpër shkolla
Buja bën thirrje për fillimin e mësimit në shkollat e Prishtinës
Lëvizja Vetëvendosje! përkujton Balajn dhe Xheladinin
LDK: Po manipulohet me dokumente zyrtare të Komunës së Prishtinës nga Vetëvendosje!
Dorëheqje dhanë edhe tre anëtarë të KD të UP-së
Komisioni për Legjislacion të premten mban punëtori për reformën zgjedhore
Rekomandimet për UP-në përsëri para ligjvënësve
Lëvizja “Rinia” apelon për siguri në shkolla
Prioritet nxënësve në trajtime jashtë institucioneve shëndetësore publike
Hoxhaj kërkon mbështetjen e Greqisë dhe Sllovakisë në integrimin evropian
Dorëhiqet edhe kryetari i Këshillit Drejtues të UP-së, Muharrem Nitaj
Në trup i pajetë gjendet në trotuar në Pejë
Epilepsia është më shumë se një krizë
GPS kërkon lirimin e protestuesve të arrestuar
UP mbetet edhe pa prorektorët dhe pa u.d. rektorin
PD kërkon miratimin e ligjit për gratë e dhunuara gjatë luftës
Konsull nderi i Kosovës në Lajpcig, Prof. Dr. Stefan Troebst
LDK-ja kërkon shpjegim për mbylljen e shkollave të Prishtinës
MASHT demanton Ahmetin, nuk ka rrezik nga nafta për ngrohjen e shkollave
GPS rikujton kërkesën edhe për dorëheqjen e Këshillit Drejtues të UP-së
Naser Sahiti, ushtrues detyre i rektorit të UP-së
Gashi jep dorëheqje nga posti i rektorit të UP-së
Hoxhaj: SHBA-të partner i përjetshëm i Kosovës
Ahmeti kërkon hetim për cilësinë e naftës në 43 shkolla të Prishtinës
Vizitohen të arrestuarit nga protesta e djeshme para Rektoratit të UP-së
LDK: I shkarkon RTK për shkak se i dhanë hapësirë Fatmir Limajt
AAK: Skandalet serike, dëshmi e dështimeve në sistemin arsimor
Kosova ka 6 strehimore për mbrojtjen e viktimave të dhunës dhe të trafikimit
Protesta vazhdon edhe javën e tretë, fillon të hënën në orën 12:00
Shoqëria civile arrestimin e protestuesve e konsideron akt jodemokratik
Arrestohen 33 protestues dhe lëndohen 29 policë
Mielli pasurohet me acid folik dhe hekur
EULEX-i i dorëzoi librat e gjendjes civile të Komunës së Vushtrrisë
MASHT nuk di çfarë nafte përdoret për ngrohje të shkollave
Këshilli Drejtues i UP-së nuk ndien përgjegjësi, kërkon kohë për masa
LDK: Qeveria nuk mund të mbrojë paligjshmëritë në UP
Dy të paraburgosur me dyshimin se do t’i bashkangiteshin Al-Kaidës në Siri
Policia përdori gaz lotsjellës për shpërndarjen e protestuesve
Arrestohet Ilir Deda nga policia gjatë protestave para Rektoratit
Hoxhaj kërkon mbështetjen e Kongresit dhe Senatit amerikan
Eskalon situata para Rektoratit, përleshën policia dhe protestuesit
Ndërprehet mësimi në shkollat e Prishtinës që ngrohen me naftë
Mos dorëheqja e rektorit Gashi, bllokon punën e Kuvendit
Kryetari i AAK-së, Haradinaj mori pjesë në Lutjet e Mëngjesit
Kuvendi në pauzë 30 minuta për mungesë të ministrave
Veteranët mirëpresin miratimin e ligjit për luftëtarët e UÇK-së
Edhe sot marsh protestues kundër rektorit Gashi
Kuvendi i Kosovës vazhdon sot seancën e bojkotuar mbrëmë nga pozita
Për Ukë Rugovën e shokët e tij paraburgim dhe arrest shtëpiak 30 ditësh
Vritet me thikë një nxënës në Pejë nga bashkëmoshatarët e tij
Pozita braktisi sallën, ndërpritet seanca e Kuvendit
Kerry siguron Hoxhajn për mbështetjen e SHBA-ve për Kosovën
Studentët paralajmërojnë marsh protestues edhe të premten
Thaçi e pranon se degraduesit më të mëdhenj të UP-së kanë qenë njerëz të politikës
Edhe profesorët thonë se UP-ja është kapluar nga krimi
BE-ja dhuron 2.6 milionë euro për shoqërinë civile në Kosovë
Klientelizmi dimension alternativ për qeverisje në Kosovë
Policia intervenon kundër protestuesve para Rektoratit
Protestuesit kërkojnë largimin e policisë nga Rektorati
Në parlament kërkohet dorëheqja e rektorit dhe Këshillit Drejtues të UP-së
Krasniqi: Duhet të dihet se kush vazhdon ta spiunojë Kosovën
Paraburgim për Delibasic-in
Konjufca: Për 10 shkurtin nuk pati drejtësi
Shënohet 15-vjetori i fillimit të konferencës ndërkombëtare në Rambuje
Paraburgim për një të dyshuar në një rast të shpërndarjes së drogës
Ligjvënësit debatojnë për gjendjen në UP
KFOR-i, EULEX-i dhe PK-ja mund të lavdërohen për aktivitete të përbashkëta
Kuvendi i Kosovës duhet të miratojë 71 ligje për MSA-në
KQZ do të paraqesë rekomandime për reformën zgjedhore
Qeveria miratoi projektligj për pjesëmarrje në luftërat e huaja
Studentët protestues mbështetje nga shoqëria civile dhe profesorët
Studentë dhe qytetarë protestues nga dy pikënisje tubohen para Rektoratit
Gjykata e Apelit ia konfirmon paraburgimin Oliver Ivanovic-it
Mëngjes i qetë para Rektoratit të UP
Konfirmohet arrestimi i Ukë Rugovës
Arrestohet Ukë Rugova, dyshohet për krim të organizuar
Thaçi shpreh mbështetje për rrënimin e vilave pa leje në Prevallë
Shqipëria dhe Kosova angazhohen për njësimin e kurrikulave për arsimin parauniversitar
Vlerësohet kontributi i UNDP-së i dhënë për sistemin e drejtësisë
Shpallet aktgjykimi për një rast të vrasjes
Ahmeti: Kryeministër po mbesim pa ujë
Studentët protestojnë edhe kundër protestuesve studentë
Shkollës “Halil Bajraktari” i dhurohen pajisje laboratorike nga “Ferronikeli”
MPB-ja është bërë ministri e skandaleve, vlerëson AAK-ja
Ekspertët e Komisionit të Venedikut do të rishikojnë projektligjin për liri fetare
Hetohet një rat i vdekjes së personit të zhdukur
Për gjashtë muaj 735 raste me kancer
Parlamenti Studentor thotë se protestat nuk janë të prira nga studentët
Thaçi: Nuk mund të integrohemi në NATO dhe në BE pa fqinjësi të mirë
Studentët përfundojnë protestën, paralajmërojnë vazhdimin e saj
Kuçi dhe Blomeyer diskutuan rreth transformimit të Misionit të EULEX-it
Ministri Buja raportoi para deputetëve për situatën në Universitet
Universiteti i Prishtinës është bërë fytyrë e turpit e shoqërisë kosovare
Studentët protestues hyjnë në oborrin e Rektoratit, por përleshen me policinë
Ligjvënësit të enjten debatojnë për UP-në
QKUK do të bëjë blerje emergjente të barnave dhe materialit shpenzues
Bisedohet për bashkëpunimin e deritashëm ndërmjet Kuvendit të Kosovës dhe UNDP-së
Integrimin evropian Qeveria e trajton si proces të reformave të brendshme
Studentët protestojnë përsëri, përleshen me policinë
Edhe deputetët përfshihen në skandalin me “punime shkencore”
Pacolli mbron rektorin Gashi, kritikon politikanët për tituj fiktiv
Gjendja në shëndetësinë publike përkeqësohet përditë e më shumë
Partia e Drejtësisë kundër që ezani të përfshihet në ligjin për zhurmat
PD: Hipokrizia po e degradon Universitetin e Prishtinës
Çështja e vendeve të rezervuara, të hënën në Gjykatën Kushtetuese
Tre të plagosur në Pejë në një tentim vrasje
LDK: Udhëheqja e re e Prishtinës po mashtron opinionin
Haradinaj përkrah kërkesat e pensionistëve
Parlamenti Studentor ftohet të bashkëngjitet në marshin e protestës
Synohet avancimi i të drejtave të personave me nevoja të veçanta
Thaçi e Çeku pjesëmarrës në Konferencën e Mynihut për Siguri
Certifikohen 30 pjesëtarë të FSK-së për operacione paqësore
Aktakuzë për një rast të zhvatjes dhe ushtrimit të ndikimit
Smakaj është riemëruar drejtor i përgjithshëm i AKI-së
Shpaloset në Malishevë plani për parandalimin e etheve hemorragjike
Studentët protestues për të hënën paralajmërojnë marsh proteste
LDK: Qeveria përgjegjëse për situatën në UP
Jahjaga e Thaçi pro vazhdimit të reformave të përgjithshme
Raporti për reformë zgjedhore i kalon Komisionit për Legjislacion
Kuvendi ratifikoi dy marrëveshje ndërkombëtare
Protokolli i Thaçit shkel rregullat, hyn në shesh me veturë
Nderimi i dëshmorëve, marrje e energjive të reja për punë
Kuvendi vazhdon seancën, debatohet për reformën zgjedhore
MASHT, mbaja të pamën Universitetit në krye me rektorin Gashi!
Projektligji për mbrojtje nga zhurma nxit reagimin e deputetëve të PD-së
Studentët: Protesta do të përfundojë vetëm me largimin e rektorit
BE-ja dhe Kosova mbajtën dialogun e PSA-së për Drejtësinë, Lirinë dhe Sigurinë
Lypësia po shënon rritje
Një delegacion nga SHBA për bashkëpunim kundër terrorizmit po qëndron në Kosovë
Profesionistë shëndetësor të Kosovës mund të trajnohen në Slloveni
Shtatores së Hasan Prishtinës i lidhen sytë “mos ta sheh turpin”
Studentët protestojnë, Rektorati pohon se vazhdon punën
Gjini: Nëse nuk jep dorëheqje Gashi, shkatërrohet UP-ja
Protestuesit nuk i lënë të hyjnë brenda punonjësit e Rektoratit
Deputetët do të debatojnë për reformën zgjedhore
Përfundoi qetë protesta e studentëve të UP-së
Ajova do të mbështet edhe Akademinë e Kosovës për Siguri Publike
Vlerësohet lartë bashkëpunimi ndërmjet Kuvendit dhe OSBE-së
Hoxhaj: Kosova faktor i rëndësishëm në fuqizimin e bashkëpunimit rajonal
I domosdoshëm ligji për ndjekje për pasurinë e fituar me baza të dyshimta
Ministri Buja kërkon plan konkret për tejkalimin e gjendjes në Universitet
LDK: Gjyqësori dhe institucionet e sigurisë prijnë në skandale
Marrëdhënie të shkëlqyera ndërmjet Kosovës dhe Turqisë
Organizohet punëtori për parandalimin e gripit pandemik
Fatmir Sejdiu u takua me ish-presidentin kroat, Stjepan Mesic
Gjermania përkrahë Kosovën në agjendën e saj evropiane
Protestës para Rektoratit i bashkohen edhe studentë të tjerë
Studentët bllokojnë përsëri Rektoratin
Senati i UP-së formon dy komisione, njëri për shqyrtimin e revistave të dyshimta shkencore
Të respektohet kufiri frekuencor telekomunikativ mes Kosovës e Serbisë
Mungesa e qeverisjes kualitative, një nga faktorët e migrimit ilegal
Këshilli Drejtues i UP-së i adreson 6 kërkesa menaxhmentit dhe Senatit
Policia po heton 27 studentë protestues
LDK: Në shkollat e Kosovës mungon siguria
Krasniqi reagon ndaj dhunës në protestën e studentëve
Mbretëria e Bashkuar dha ndihmë të çmuar edhe për FSK-në
Mungesa e sinqeritetit politik, shkak i ngecjes së reformës zgjedhore
Një pjesë e madhe e luftëtarëve po ballafaqohen me varfëri të skajshme
Interneti, shkelësi më i madh i të dhënave personale
Ahmeti mbështet protestën e studentëve
AAK kërkon dorëheqjen e dy ministrave për mungesë sigurie në shkolla
Vritet me thikë një nxënës i shkollës “Arkitekt Sinani” në Mitrovicë
Konfirmohet arrestimi i 25 studentëve protestues (video)
Në takimin e Asamblesë Politike të EPP-së po merr pjesë edhe Isa Mustafa
Policia përplaset me studentët, arrestohen 24 protestues
Studentët protestë para Rektoratit
Jahjaga në Honduras zhvillon takime me presidentë e ministra
Një muaj paraburgim për Oliver Ivanovic-in, i dyshuar për krime lufte
Prioritet miratimit të ligjeve që kanë të bëjnë me procesin e integrimit evropian
Prokuroria kërkon 1 deri në 8 vjet burgim për Mujën dhe pesë drejtorët tjerë
PDK-ja nuk do debat për UP-në në Kuvendin e Kosovës
Ivanovic po intervistohet nga EULEX-i
Kuvendi të enjten debaton për reformën zgjedhore
Ministria e Shëndetësisë do të merret me përkushtim me të verbët
Ftesë presidentit gjerman Joachim Gauck për ta vizituar Kosovën
Shqyrtohen mundësitë e bashkëpunimit me Indinë në fushën e shëndetësisë
Thaçi e Dacic në Bruksel do të bisedojnë për gjykatat në veri të Kosovës
Jahjaga në Honduras për pjesëmarrje në ceremoninë e inaugurimit presidencial
Zbatimi i marrëveshjes Kosovë – Serbi për energjinë duhet të avancojë
Ka përfunduar takimi i radhës për sigurimet kufitare të automjeteve Kosovë – Serbi
Luftimi i shqiptarëve në Siri për PD-në është çështje personale
Vrasje me thikë në fshatin Qyshk të Pejës
Lëvizja Vetëvendosje! kërkon që rektori i UP-së të japë dorëheqje
Policia e Kosovës apelon për shtim të përkujdesjes në trafikun rrugor
Edhe kryeministri Thaçi ngushëlloi për asamblisten Karaxhija-Gjaravina
Inspektorati Policor i Kosovës arrestoi një zyrtar policor
Asociacioni i Komunave të Kosovës ngushëllon për këshilltaren komunale
Thaçi heq dorë nga marrëveshja me partitë për vendet e rezervuara
Ndahet nga jeta asamblistja gjakovare, Gjylgjyzare Karaxhija-Xheravina
AAK: Senati i UP-së të zbardh situatën aktuale në këtë institucion
Lëvizja për Bashkim kërkon shkarkimin e rektorit Gashi
Studentët thonë se do të protestojnë deri në shkarkimin e rektorit Gashi
LDK-ja inicon debat parlamentar për UP-në
Shikoni se çka i ndodhë pilotit kur pengohet nga drita me laser (video)
Shpend Ahmeti do cilësi në shkolla
Inaugurohen zyrtarët e parë ndërlidhës policor në misionet diplomatike
Përgënjeshtrohet njohja e Kosovës nga Myanmar
Vazhdimi i vendeve të rezervuara shihet si domosdoshmëri për pakicat
Vetëvendosje! e padit Ramiz Kelmendin për “shpifje”
AAK kërkon nga Qeveria të kujdeset për qytetarët rrugëve të Evropës
Myanmar njeh shtetin e Kosovës
MSA rezultat i “zemërgjerësisë” së Qeverisë së Kosovës ndaj Serbisë, thotë opozita
Të premten protestë për shkarkimin e rektorit Gashi
Deputetët kërkuan hetim të procesit të privatizimit
Premtohet avancim i shëndetësisë në Podujevë
Ambasada britanike e gatshme të mbështet kthimin urban
Vlerësohet bashkëpunimi institucional me Misionin e OSBE-së
Organet e drejtësisë të hetojnë disa veprime në Universitetin e Prishtinës
Ministri Buja vizitoi universitetin prestigjioz “Queen Mary” në Londër
Projekt për të burgosurit në Kosovë pas lirimit nga burgu
Kosova ka nevojë për LDK-në
Politika e degradoi Universitetin e Prishtinës
Osmani: Liberalizimi i vizave, kur largohet qeverisja Thaçi
Kosova nuk ka bërë mjaft për liberalizim të vizave, thonë analistët
Kuvendi fillon sesionin pranveror me dy debate për privatizim
Migracioni, zgjedhjet në Kosovë e Bruksel, “fajtorë” për mosliberalizim të vizave
Vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj për grupin e Drenicës
Visar Arifaj bën show edhe në Asamble
LDK: Qeveria s’ka bërë asgjë për procesin e liberalizimit të vizave
UP dhe USAID shpallin programin për studime master në SHBA
Qeveria ka miratuar planet hapësinore për Mirushën dhe Kosharen
Ministri Agani vizitoi Institutin Onkologjik të Kosovës
Katër të arrestuar me dyshim për krim të organizuar
Krasniqi kërkon që Kosova të jetë vëzhguese në Asamblenë Parlamentare të OSBE-së
Gjykata Kushtetuese, autoritet përfundimtar nëse ligjet përputhen me Kushtetutën
Kosova dhe Shqipëria me Platformë të përbashkët të punësimit
Halim Halimi nga LDK-ja u zgjodh kryesues i Kuvendit Komunal të Prishtinës
Haradinaj dhe Thaçi pro bashkëpunimit më të ngjeshur në këtë vit
Dakordohen për vazhdimin e bashkëpunimit në shëndetësi
Përmbaruesit privat do të zvogëlojnë rastet e paraqitura në gjykata
Hoxhaj vlerëson kontributin e zv/ambasadores Degnan për Kosovën
Jahjaga vizitoi Institutin Wiesenthal për studime të Holokaustit
Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Austrisë për Kosovën
Fillon gjykimi në rastin e “Tokave”
Senati i UP-së i vlerëson të pabazuara ankesat për studime të doktoratës
Luan Gola nga LDK-ja u zgjodh kryesues i Kuvendit Komunal në Gjakovë
Krasniqi solidarizohet me kërkesat e punëtorëve të IGK “Ballkani”
Rugova ishte një zë i fuqishëm për liri, demokraci dhe pavarësi
Lunacek kritikoi Qeverinë për mos mbajtjen e premtimeve
Ministri Rexhepi falënderon eurodeputeten Lunacek për rezolutën në PE
Sfidë kryesore e PK-së, siguria në pjesën veriore të vendit
Një rrugëtim nga Gjilani deri në Bruksel me moton ”Edhe ne jemi Evropë”
Pikëpamje të ndryshme në një tryezë rreth procesit të dialogut Kosovë – Serbi
Ministri Buja në Londër takon homologë botëror
Nderohet ish-presidenti Rugova në 8-vjetorin e vdekjes
Ligji për kontrollin e duhanit ka gjetur zbatim
Vdekje e dyshimtë në Prizren
Lunacek porositi Ahmetin të punojë në përmirësimin e jetës
KQZ miraton planin operacional për zgjedhjet në Mitrovicë të Veriut
Lunacek: Kosova ka ende nevojë për EULEX-in
Hoxhaj paralajmëron njohjen e afërt të Togos
Krasniqi: Komisioni për verifikimin e ish-luftëtarëve të UÇK-së nuk po e kryen punën si duhet
Krasniqi skeptik për mbajtjen e zgjedhjeve në qershor
Nesër shqyrtohet vendimi për studentët e papranuar në doktoratë
Suedia do të vazhdojë të mbështesë Kosovën në shumë fusha
Zgjedhjet për kryetar në Mitrovicën e Veriut më 23 shkurt
Lunacek vlerëson rëndësinë e zgjedhjeve në tërë territorin
Lunacek viziton Kosovën pas rezolutës së Parlamentit Evropian
Kontrollohen 15 lokale në kryeqytet, arrestohen 9 persona
Operacioni policor “Cunami” në Gjakovë vë në pranga 20 persona
Ministri Buja merr pjesë në Forumin Botëror të Arsimit
Ahmeti: Neglizhenca e institucioneve po i fyen veteranët e UÇK-së
Donika Kadaj-Bujupi në Gjakovë, mbështetje për Shtëpinë e Sigurt
Vetëvendosje! hedh poshtë akuzat për kërkimin e haraçit
Veteranët e UÇK-së po shprehin indinjatë për pozitën e tyre
Brenda 24 orëve në Prishtinë qarkullojnë mbi 100 mijë vetura
Në Bruksel u bisedua për çështjen e sigurimeve kufitare të automjeteve
Monako dhe Kosova thellojnë dhe zgjerojnë bashkëpunimin
Krasniqi: Serbia ka vrarë vetë serbët e Pejës duke ua lënë shqiptarëve
Tre veta, fitues të Çmimit “Shkencëtar i vitit “
Shpresa Kastrati nuk u mbijetoi plagëve të marra natën e Vitit të Ri
Familja Hasani nga Bradashi i Podujevës kërkon drejtësi
Gjatë vitit 2013 në AKSP janë trajnuar 4.229 pjesëtarë të sigurisë publike
Ministria e Shëndetësisë dhe Fakulteti i Mjekësisë bashkë në reformën shëndetësore
Veteranët e luftës kërkojnë miratimin e Ligjit për vlerat e luftës
Tonga njeh shtetin e Kosovës
Haradinaj bëri homazhe te varret e vëllezërve Gërvalla
Hoxhaj siguron mbështetje për aplikimin në organizata ndërkombëtare
D4D: Viti do të sjell ndryshime të mëdha në skenën politike kosovare
Arrestohet pasi sulmon me thikë dy persona
Mustafa kritikon fushatën kundër Donika Gërvallës
Çitaku foli në Bruksel mbi procesin e liberalizimit të vizave
BE-ja dhe Kosova diskutojnë mbi sundimin e ligjit
Marsh proteste para institucioneve qendrore i punëtorëve të IGK “Ballkan”
LDK: Vazhdon trysnia politike mbi institucionet kulturore dhe artistët
Arrestohen 7 veta për trafikim me njerëz dhe mundësim prostitucioni
Delegacionet Kosovë–Serbi në Bruksel diskutojnë për telekomunikacionin
Vendimet e KK të Prishtinës bëhen të ditura përmes Facebook-ut
Në Ferizaj bisedohet për zbatimin e Ligjit kundër duhanit ndërtimin e spitalit të ri
AAK e gatshme për zgjedhjet e përgjithshme
Çeku dhe Strashevski dakordohen për bashkëpunim Kosovë – Maqedoni
Punëtorët e IGK “Ballkan” protestojnë para Qeverisë së Kosovës
Shefi i Misionit të OSBE-së dënon vrasjen e këshilltarit të Mitrovicës së Veriut
Më shumë se një muaj, në QKUK nuk punojnë aparatet për gastroskopi dhe koronoskopi
Në Bruksel po diskutohet rreth tranzicionit të misionit të EULEX-it
Žbogar i shokuar me vrasjen e Janićijević-it
Dënohet fuqishëm vrasja e asambleistit të Mitrovicës Veriore
Vritet para shtëpisë asamblisti Dimitrije Janićijević
Në 15-vjetorin e rënies përkujtohen viktimat e Masakrës së Reçakut
Kosova e gatshme për aplikim kredibil në Këshillin e Evropës
Nëntë të akuzuar për krim të organizuar
Suspendohen dy zyrtarë policor
Kuvendi i Kosovës do ta vazhdojë bashkëpunimin me Misionin e FMN-së
Korniza e Kurrikulës së Kosovës do të pilotohet sivjet në rreth 100 shkolla
LDK: Të hyrat nga doganat kanë rënë, Qeveria mashtron
Irlanda premton mbështetje të vazhdueshme për Kosovën
Institucionet e Kosovës i kanë borxh dëshmorëve të kombit
Kosova dhe Maqedonia ecin rrugës së anëtarësimit në BE
Presidentja Jahjaga bëri homazhe në Kompleksin Memorial në Reçak
Thaçi: Sakrifica e Reçakut, simbol i zgjimit të ndërgjegjes botërore
Qëndrimi i EULEX-it në Kosovë, në interes të vendit
Peja përkujton të premten vëllezërit Gërvalla, Kadri Zekën e Smajl Hajdarajn
KDI: Shumë qeveri lokale mbesin të mbyllura për publikun
Rikthehet Wiki Academy Kosovo me edicionin e dytë
Shënohet 15-vjetori i Masakrës së Reçakut
Hoxhaj në Irlandë kërkon përkrahje për agjendën evropiane të Kosovës
Ahmeti: Objektet pa leje do të rrënohen
IKD ka analizuar rregullimin ligjor i institutit të faljes
Kusari-Lila e shokuar me gjendjen e Muzeut Etnografik të Gjakovës
Në Bruksel bisedohet për mandatin e EULEX-it
Nisin fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”
Gjendje alarmante e furnizimit me ujë për rajonin e Prishtinës
Inspektohen punimet në ndërtimin e Pallatit të Drejtësisë
Jahjaga e Daka biseduan për shpalljen e zgjedhjeve në Komunën e Mitrovicës së Veriut
Thaçi: Marrëveshjet e dy qeverive Kosovë-Shqipëri, do të implementohen
Pritet vendimi i Jahjagës për zgjedhje të reja në Mitrovicën Veriore
Mjegulla anulon fluturimet në Aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”
Mustafa: LDK nga zgjedhjet e fundit doli më e fuqishme dhe më e konsoliduar
Enver Maloku do të kujtohet si kronisti numër një i kohës së tij
Italia do të vazhdojë ta mbështes Kosovën
Zbogar fillon takimet me kryetarët e ri të komunave
KDI: Bojkoti ikje nga përgjegjësia
Për punëtorët shëndetësor duhet të sigurohen kushte më të mira
Komuna e Gjakovës inkurajon aplikuesit për kryeshef të ngrohtores
Një operacion policor në kryeqytet vë në pranga 16 veta
Janë mbajtur seancat inauguruese të katër komunave të veriut
Operacioni i koduar me emrin “Autoriteti” vë në pranga tre të dyshuar
Homazhe për Enver Malokun, në 15-vjetorin e vrasjes
Bahtiri premton përmirësim të jetesës së mitrovicasve
Të rinjtë e së djathtës kërkojnë një Kosovë ndryshe
Dy qeveritë shqiptare, të bashkuara me një qëllim
Seanca në Prizren pritet të sjell vendime të rëndësishme për shqiptarët
Mirënjohje Shqipërisë për kontributin në kuadër të KFOR-it
Në QKUK fillon vendosja e pejsmejkerëve dhe ICD-ve për pacientë
Përvoja e Shqipërisë drejt anëtarësimit në NATO e rëndësishme për Kosovën
PSHDK apelon për kultivim të gjuhës së tolerancës
Shqipëria mbështet Kosovën dhe FSK-në drejt integrimit në NATO
Integrimi i Kosovës në strukturat euroatlantike, përparësi e institucioneve
Koordinohen për dialogun e strukturuar në fushën e sundimit të ligjit
Kosova mund të marrë përvoja të çmueshme nga Shqipëria
OAK: Bashkëpunim më i thellë, me më pak retorikë politike/patriotike Kosovë-Shqipëri
Thaçi: Takimi i Prizrenit dërgon mesazhin e rajonit pa barriera të së kaluarës
Inaugurimet e komunave veriore shtyhen për të qenë në pajtueshmëri me ligjet e Kosovës
Paqartësi rreth mbajtjes së seancës inauguruese në veri
Ndër dhimbjet e mëdha të Kosovës, Krasniqi rëndit edhe vrasjet e shqiptarëve në Siri
Lufta në Siri nuk ka të bëjë me fenë, thotë myftiu Tërnava
Gashi i quan të pabaza akuzat për keqmenaxhim në QKUK
Përurohet objekti i rinovuar i Gjykatës së Vitisë
Konfiskohen barna pa banderola, arrestohet farmacisti
“Trepça” konsiderohet motor zhvillimi për Kosovën
Thaçi rendit të arriturat e qeverisjes së tij gjashtë vjeçare
OSBE: Përparim në riintegrimin e personave të riatdhesuar
Qytetarët po e paguajnë keqmenaxhimin e KEK-ut
Arrestohen dy të dyshuar për vrasjen e 14 vjeçarit
Ahmeti paralajmëron planin për siguri më të madhe nëpër shkolla
Mustafa: Njerëzit e PDK-së kanë një hall dhe përdorin edhe rrenën
MASHT shpreh indinjatë me vrasjen e 15 vjeçarit
Haziri i bashkangjitet heqjes së barrierave metalike para institucioneve
Thaçi flet për fitoret e PDK-së, qeverisjen e tij e quan relaks në skenën politike
Nuk po mbahen premtimet për Ferizajn, vlerëson INPO
Ramadani: Krimi në Kosovë po merr përmasa shqetësuese
Edita Tahiri në Bruksel për implementimin e rezultateve të zgjedhjeve lokale
Vritet një 14 vjeçar
Shoqata “Thirrjet e nënave” kërkon që Vulin-it t’i ndalohet hyrja në Kosovë
Presidentja Jahjaga mbështet dialogun Kosovë-Serbi
Krasniqi i vendosur për formimin e partisë së re
Nis gjysmëvjetori i dytë në shkollat kosovare
Kryeministri Thaçi fton qytetarët serbë të kthehen në pronat e tyre
Një fillimviti pa ujë të mjaftueshëm
LDK është parti e hapur për të gjithë, thotë Mustafa
Vucic: Serbia nuk heq dorë nga Kosova
Hoxhaj uron homologët e Malit të Zi dhe Maqedonisë për Krishtlindjen ortodokse
Rama: Takimi i qeverive Kosovë – Shqipëri hap një faqe të re
Presidentja Jahjaga uron për Krishtlindjet ortodokse
Konstituimi i komunave në veri në përputhje me ligjet në fuqi
Haziri tubon kryetarët e komunave kufitare me Maqedoninë
Arrestohen rrëmbyesit
Policia bastisi një lokal me 800 mysafirë në Pejë
Dy të lënduar nga fishekzjarrët në Pejë
Opozita pamundësoi mbajtjen e seancës së parë të Komunës së Malishevës
Mbledhja e përbashkët e qeverive Kosovë – Shqipëri, më 11 janar
I ndalohet Vulin-it vizita në Gjakovë
Kusari-Lila kërkon nga Vulini të mos vizitojë Kosovën
Pritje të gjata në disa pikë kalimet kufitare me Serbinë
Thaçi thotë se PDK do të korrë fitore në zgjedhjet nacionale
Thaçi: Për reformën zgjedhore, duhet ndihma e Komisionit të Venedikut
Thaçi inkurajon institucionet ta përdorin e-qeverisjen
Nura thotë se akuzat ndaj tij janë të fabrikuara
Bashkëpunimi mes policive ndikon në sigurinë në të dy anët e kufirit
“Mabetex” premton zbutjen e papunësisë në Mitrovicë
Në shoqërim të policisë kryen betimin Sami Lushtaku
Lushtaku betohet sot si kryetar i Skenderajt
Incizimi i postuar në internet çon në arrestim
Dialogu Kosovë-Serbi, e arritur dhe dështim kryesor i Qeverisë
Të ndryshohen kufijtë Kosovë-Serbi
Në janar pritet takimi mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë
Sami Lushtaku nesër betohet si kryetar i Skenderajt
Për problemet e telashet QKUK fajëson buxhetin e limituar
Opozita me qëndrime të ndryshme rreth dialogut me serbët e veriut
Greqia do ta ndihmojë procesin e negociatave BE-Serbi
Fati i të zhdukurve mbetet brengë edhe në vitin 2014
Mustafa: Ndryshimet kushtetuese mund ta dërgojnë vendin në rrugë pa krye
Thaçi: 2013-ta, vit i suksesit dhe sfidave për Kosovën
Ngritet aktakuzë kundër shtatë personave në Ferizaj
Prokuroria Apelit përmbyll vitin me gjitha lëndët e kryera
Petrovic: Këtë vit fokus kishim caktimin e politikave strategjike për avancim të vetëqeverisjes lokale
Viti 2014 të jetë vit i mbarë për çdo familje, thotë kryeparlamentari Krasniqi
Matrapazë janë ata që shesin, jo që mbrojnë, thotë opozita
Është rritur besimi i qytetarëve ndaj Institucionit të Avokatit të Popullit
Jahjaga quan 2013-shin vit që i hapi shtigjet e reja
Lidhur me zgjedhjet janë ngritur 19 aktakuza kundër 32 personave
Thaçi për vizat fajëson procedurat burokratike të Brukselit
Vucic: Shteti serb ka vrarë qytetarët e vet në Kosovë
Thaçi: Kosova çmon sakrificën e ish-të burgosurve
Forumi i Rinisë i LDK-së, organizatë e fuqishme politike e të rinjve
Anëtarësimi në organizata ndërkombëtare, fokus i politikës së jashtme
LDK: Politizimi dhe ndërhyrja e Qeverisë kanë dëmtuar arsimin dhe shkencën
Thaçi: 25 korriku shënon ditën e bashkimit të territorit të Kosovës
Vazhdon integrimi i ish-pjesëtarëve të MUP-it të Serbisë në Policinë e Kosovës
Demaçi e Krasniqi do të kompensohen nga Qeveria për vitet e kaluara në burg
Nikolic pengon kandidaturën e Dacic-it për Nobel, shkaku i “amnistisë” së Thaçit
FOL çmimin për Guxim Qytetar i ndau Xhabir Hamitit dhe Visar Arifajt
Plan i Veprimit për MSA do t’i kushtojë Kosovës rreth 600 milionë euro
Në Kosovë është krijuar arkitektura e drejtësisë
Qeveria kompenson ish të burgosurit politik me 55 milionë €
Grabovci fajëson opozitën për dështimin e privatizimit të PTK-së
“Lëvizja Revolucionare për Bashkimin e Shqiptarëve” shënon 50-vjetorin e saj
Ja kush janë drejtorët e rinj të Shpend Ahmetit
Ndahet nga jeta gazetari Refik Serqa
Agani: Viti 2013 ishte vit i suksesshëm për Ministrinë e Shëndetësisë
Teodosije: Trashëgimia ortodokse serbe në Kosovë të mos tjetërsohet
Krasniqi: Vendimi për ratifikimin e marrëveshjes së 19 prillit, i ngutshëm
Jahjaga thotë se Kosova kishte një vit të suksesshëm diplomatik
Këtë vit është dyfishuar numri i personave të kthyer në Kosovë
Ahmeti prezanton drejtorët e kabinetit të tij
OJQ “Klubi Dëshira” i ndan mirënjohje Haradinajt
Konferenca e dytë e ambasadorëve të Republikës së Kosovës fillon punimet
OSBE mirëpriti shkarkimin e dy anëtarëve të Bordit të KPM-së
MSH promovoi linjën telefonike për ankesat e qytetarëve
Kërkohen masa ndëshkuese për shkelësit e Ligjit të duhanit
Opozita bojkoton seancën, s’ka privatizim të PTK-së
Gashi: Mediat kontribuese në zhvillimin e UP-së
Dacic: Vazhdimi i dialogut në interes të qytetarëve
Refuzohet kërkesa për paraburgim në rast të krimit të organizuar
Miratohet Projektligji për buxhetin 2014 pa amendamentin për PTK-në
Buja: Prokuroria të hetojë deri në fund parregullsitë në UP
Projektligji për buxhetin po diskutohet pa amendamentin për PTK-në
Osmani: Betimi i kryetarit të Graçanicës në shpërputhje me Kushtetutën
Serbia kërkon që kapitulli 35 të thjeshtëzohet
Kuvendi i Kosovës shkarkoi dy anëtarë të KPM-së
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, edhe zyrtarisht mori detyrën
Tre deputetë të rinj në Kuvendin e Kosovës
Tahiri: Kosova është kusht për Serbinë në rrugëtimin evropian
Kuvendi i Kosovës ballafaqohet me reprizë të vitit 2011
Ashton ua lë meritat e Marrëveshjes Thaçit e Dacic-it
Zgjatet afati për hyrjen në Kroaci të kosovarëve me viza Schengen
Seancën inauguruese të KK të Prishtinës do ta drejtojë Feti Mediu
Thaçi pret një debat konstruktiv në Kuvend për buxhetin e vitit 2014
Në Fakultetin e Mjekësisë u ndërpritet angazhimi 15 asistentëve
Tenton ta vras, i bie pishman dhe e bartë të plagosurin në spital
Kryetari i PSHDK-së përgëzon Ipeshkëvin e Ipeshkvisë së Kosovës
Presidentja Jahjaga mori pjesë në pritjen me rastin e Krishtlindjeve
Agjendë dinamike dhe nisma të reja bashkëpunimi Kosovë-Shqipëri
Gëzuar Krishtlindjet! – Redaksia KosovaLive360
Arrestohen 8 persona për krim të organizuar
Lutfi Haziri edhe zyrtarisht merr qeverisjen e Gjilanit
Konstituohen komunat serbe në jug, në veri jo
KDI: Kuvendi nuk duhet të marrë vendime të kundërligjshme
Bisedimet Kosovë-Serbi po shkaktojnë jostabilitet në vend, vlerëson Murati
Abdixhiku i drejtohet Thaçit: Kryeministër je nominuar për Nobel, nuk ke fituar
QKUK nderon donatorët me mirënjohje
Bisedohet për zbatimin e Ligjit për kontrollin e duhanit
MAPL: Komunat e veriut nuk janë gati për inaugurim
Dialogu Prishtinë – Beograd vazhdon më 9 janar
Ahmeti i gatshëm për bashkëpunim me secilin për zhvillimin e Prishtinës
Renovohet Klinika Kirurgjike dhe Infektive në QKUK
Mustafa: LDK po rikthehet pas një periudhe kur mori tatpjetën
Betohet kryetari i Mitrovicës, mungon ish-kryetari
Konfirmohet dënimi një vit burg për mjekun Xhavit Hajdari
“Përkorë”: Dacic nuk mund të shfajësojë Serbinë për krimet në Kosovë
Thaçi shprehet modest, thotë se nominimi për Nobel u takon qytetarëve
Hoxhaj uron delegatin Apostolik të Vatikanit për Kosovën
Takim i ri Prishtinë-Beograd, para nisjes së negociatave BE-Serbi
KQZ miratoi zëvendësimet e 5 anëtarëve të Kuvendeve Komunale
Krasniqi: Jo vetëm gruaja, por gjithë shoqëria ka nevojë për emancipim të ri
Shpend Ahmeti i gatshëm për bashkëpunim me RrGGK-në
Shqiptarët me të arritura të mëdha në dy dekadat e fundit
Austria shton numrin e ushtarëve në KFOR, falënderon Jahjaga
IAP: Komuniteti RAE më i diskriminuari në Kosovë
Kryekuvendari Krasniqi uron Ipeshkvin Imzot Dodë Gjergji
Mungesa e harmonizimit të ligjeve mundëson abuzim me pozitën zyrtare
LDK i ka dhuruar Kosovës prijës të mëdhenj
Buxheti me PTK-në në rend dite të enjten, opozita paralajmëron bojkot
Presidentja Jahjaga uron solidaritet, harmoni e mirëqenie për Krishtlindje
Për sundim të rendit dhe ligjit duhet një qeverisje me duar të pastra
LDK në 24-vjetorin e saj bën nderime te varri i Presidentit Rugova
Kryeministri Thaçi uron besimtarët për festën e Krishtlindjeve
Sali Ahmeti, ushtrues detyre i dekanit të Fakultetit të Mjekësisë
Nuk ka pritje të gjatë në Merdar, thonë zyrtarët policor
Betohen kryetarët dhe asambleistët e rinj në Gjakovë e Podujevë
Dacic: Marrëveshja e Brukselit, kthim prapa për Kosovën
Për mbulimin e skemave sociale dhe pensionale edhe mbi 3 milionë euro
Arrestohet një i dyshuar për vrasje në fshatin Smolicë
Hague: Serbia në BE, pas normalizimit me Kosovën Serbia
Kryetari i ri i Mitrovicës përsërit premtimin e mijëra vendeve të punës
Serbia pret të jetë anëtare e plotë e BE-së deri më 2020
Thaçi: Pa ndryshime kushtetuese s’ka reformë të mirëfilltë
Të rritet efikasiteti në pushtetin lokal, vlerëson KDI
Vazhdon problemi i furnizimit me ngrohje i disa pjesëve të kryeqytetit
Debat i gjatë i deputetëve për Raportin e progresit, por pa rekomandime
Përfundon intervistimi në Prokurori i kryeparlamentarit Krasniqi
Gatishmëri për bashkëpunim Kosovë – Portugali
Ligji për kontrollin e duhanit në gjykata zbatohet pjesërisht
KE: Bisedimet me Serbinë nisin më 21 janar
Gjykimet e drejta rrisin besueshmërinë në sistemin e drejtësisë
Kryeparlamentari Krasniqi po intervistohet nga Prokuroria Speciale
Dhoma Ekonomike e Grave të Kosovës – G7 bëhet me zyrë të saj
Në Universitetin e Prishtinës inaugurohen infoterminalet
Jahjaga: Multikulturalizmi në Kosovë është vlerë e shoqërisë sonë
Mungesa e debatit partiak sfidon profilizimin e subjekteve politike
Fonde shtesë 38,5 mil. € për normalizim të raporteve Kosovë-Serbi
Kosova me infrastrukturë dhe legjislacion, e gatshme për UE
Deputetët kritikojnë Qeverinë për Raportin e KE-së për progresin e Kosovës
Lushtakut i mundësohet dhënia e betimit
Universiteti i Prishtinës bllokon për verifikim 11 diploma
Rexhepi në konferencën “BE dhe Ballkani Perëndimor” për krimin e organizuar
KQZ dhe USAID do të bashkëpunojnë në fushën e zgjedhjeve
Leposaviqi dhe Zubin Potoku nga sot me drejtues legjitim
Një pjesë e madhe e Prishtinës rreth dy orë pa energji elektrike
Kosova e Turqia bashkëpunojnë në e-qeverisje dhe diplomaci digjitale
Ligjvënësit nuk miratuan Raportin e AKP-së për vitin 2012
Shpërblen nxënësit për punimet më të mira në temën e ambientit
Kuçi në forumin ndërministror, BE – Ballkani Perëndimor në Budvë
Ambasadori i Maqedonisë, Strashevski, dorëzoi letrat kredenciale
Hoxhaj: Kosova e përkushtuar për forcimin e bashkëpunimit rajonal
Serbia i afrohet BE-së duke mbajtur lidhje të ngushta me Lindjen
Kryetari i Zveçanit pret marrëdhënie konstruktive me EULEX-in
D4D: Indikatorët online rrisin transparencën institucionale
Pozita e femrave në vendimmarrje e pa kënaqshme
Universiteti i Prishtinës nuk duhet t’i trajtojë studentët si klientë
Miscevic: Data e hapjes së negociatave, fitore e madhe për Serbinë
Mediat të bëjnë më shumë për promovimin e të drejtave të fëmijëve
Deputetët shtyjnë debatin për ecuritë e negocimit të MSA-së
Selimi: Bisedimet Thaçi-Dacic i dhanë vizën Serbisë për anëtarësim në BE
Data për nisjen e dialogut Serbi-BE përcaktohet nesër
Ligjvënësit debatojnë për ecuritë në procesin e negocimit të MSA-së
KQZ certifikoi rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve në Partesh
Kërkohet që zbatimi i ligjit për të verbrit të fillojë sa më parë
Inaugurohet burgu me standardet me të larta të sigurisë
Lansohet Strategjia Kombëtare për Integrime Evropiane, kërkohet kujdes në implementimin e saj
Dy të arrestuar, konfiskim armësh, në një bastisje në Ferizaj
Vetëvendosje! kundërshton privatizimin e PTK-së përmes buxhetit
Posti i dytë paraqet konflikt interesi, ligji aktual e mundëson atë
Dhuna ndaj nxënësve, e pranishme në shumicën e shkollave
SHBA-të ndihmojnë zhvillimin e Kosovës me mbi 37.4 mil. $
Lëvizja studentore SKV kërkon hetimin e krimit të organizuar në UP
Thaçi: Zgjedhjet në veri, konfirmim i të ardhmes së përbashkët evropiane
Shkarkohet dekani i Fakultetit të Mjekësisë
AAK me akuza të shumta ndaj Ministrisë së Shëndetësisë
Kërkohet suspendimi i të implikuarve në aferën në UP
Greqia të rreshtohet me shtetet që e njohin pavarësinë e Kosovës
Zhvillimi varet nga vullneti për ta ndalur korrupsionin dhe krimin e organizuar
Përurohet burgu i sigurisë së lartë në Gërdovc të Podujevës
Thaçi e Ashton vlerësojnë të arriturat e fundit në Kosovë
BE merr vendim për hapjen e negociatave me Serbinë në janar pa përcaktuar datën
Kryeministri Thaçi uron Angela Merkel për rizgjedhje kancelare e Gjermanisë
Anëtarësimi në BE varet nga të arriturat në fushën e drejtësisë
Ahmeti u premton përkrahje invalidëve të luftës
Certifikohen 119 pjesëtarë të Task Forcës për Kërkim Shpëtim
Me ndihmën e BE-së mbyllet në Leposaviq kampi për familjet RAE
Përfaqësuesit pensionistëve kërkojnë ndihmën e Jahjagës
Qendra “Jeta-Vita”, mirënjohje për presidenten Jahjaga
Apuk përgëzohet për çmimin e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut
Kushtet në institutet e shëndetit mendor janë përmirësuar
Dacic i pasigurt për datën e nisjes së negociatave me BE-në
Hoxhaj uron homologun gjerman Steinmeier
Jahjaga mbështet Thaçin në procesin e dialogut me Serbinë
Njomza Emini, pjesë e Shkollës Kombëtare të Administratës në Francë
Kërkohet përdorimi i barabartë i gjuhës në vendet e punës
Bursa për studime jashtë vendit, 38 studentë kosovarë
Thaçi takon kryetarët e rinj të komunave
Gjermania insiston në zbatimin e plotë të Marrëveshjes së Brukselit
Goditet për vdekje këmbësori në Gjilan
Ahmeti zotohet për çerdhe publike dhe fuqizim të bashkësive lokale
Partia e Drejtësisë mohon ndarjen e saj
Universiteti Sapienza i Romës, i gatshëm ta ndihmojë UP-në
Vrasje në fshatin Smolicë të Gjakovës
Mbështetja për komunitetet minoritare sfidë për Kosovën
EULEX-i paraqet fakte e deritashme rreth varrezës masive në Rashkë
Në lokacionin e Rashkës dyshohet të jenë edhe dy varreza masive
Paralajmërohet pagesa e pensioneve të prapambetura nga Serbia
Mimoza Kusari-Lila mori detyrën e kryetares të Komunës së Gjakovës
Opozita kundërshton privatizimin e PTK-së me Ligjin e buxhetit
Ministri italian i Mbrojtjes viziton KFOR-in
Qeveria italiane do të vazhdon mbështetjen e Kosovës në proceset shtetformuese
LDK e Vetëvendosje! kundër vendeve të rezervuara për komunitete
Mediat po shpërfillin gratë
Italia mund ta ndihmojë Kosovën në integrimet euro-atlantike
Sistemi gjyqësor me sfida të shumta
Konferenca rajonale e të rinjve diskuton për fuqizimin e bashkëpunimit e të rinjve
Brukseli diskuton përparimin e raporteve Prishtinë-Beograd
Kusari-Lila nga sot kryetare e Gjakovës
Plisat: Babadimër për fëmijët me nevojë
Kandidati i Listës Srbska, fitues edhe në Partesh
Dy pikat kufitare veriore po funksionojnë normalisht
Oda e Mjekëve të Kosovës zgjodhi organet e veta
Forumi Rinor i LDK-së ngrit shqetësim për gjendjen e të rinjve me sëmundje të rënda
Kurti: Kosova në vitin 2014 do të qeveriset nga Vetëvendosje!
Rivotimi në Pasjan të Parteshit po shkon mirë
Në Partesh po rivotohet pjesërisht për kryetar të komunës
Vetëvendosje! thotë se MUP-i po legalizohet në Kosovë
Ka filluar rrënimi edhe i 27 objekteve pa leje në Prevallë
Nesër rivotohet në Partesh
Oda Amerikane mbledh fonde për fëmijë
Donacione milionëshe në shëndetësi brenda viti për QKUK-në
Korrupsioni vetëm sa po thellohet në Kosovë
Doktorata në UP, përkundër cilësisë me kosto astronomike
Fillon vjelja e taksave doganore në veri të vendit
U nda nga jeta veterani i arsimit, Prof. Tahir Berisha
Dogana zbulon një armë zjarri në Vermicë
Aktgjykimi për një rast të vrasjes
Fillon integrimi i ish-pjesëtarëve të MUP-it në Policinë e Kosovës
Serbia anulon samitin me Turqinë, shkaku i deklaratës së Erdogan-it për Kosovën
MPB ndihmon me nga 500 euro familjet e policëve të rënë në detyrë
Agani: Ligji për sigurime shëndetësore për të gjithë qytetarët
Klinika e Pediatrisë me hapësira të dekoruara për fëmijë
Kompania “NewCo Ferronikeli” shpërndau dhurata për HandiKOS-in e Drenasit
Mbrojtja e të drejtave dhe lirive, një prioritet për Kosovën
Ahmeti u premton jetë me të mirë pensionistëve
Gërmimet në Rashkë të Serbisë zbulohen eshtra dhe rroba të viktimave
Plotësohet Këshilli i Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës
Ka filluar në Bruksel takimi Thaçi – Dacic
Çeku dhe Kastrati priten në Komandën e Bashkuar të Aleancës së NATO-s, Napoli
Aktakuzë për një rast të kontrabandës me emigrantë dhe të krimit të organizuar
Hoxhaj nënshkruan memorandum bashkëpunimi me homologun nga Malta
Ngritet aktakuzë kundër 11 pjesëtarëve të Policisë së Kosovës
Ligji për auditorin rrit transparencën, thonë deputetët
Ndërroi jetë stomatologu i njohur kosovar Dr. Zef Lekaj
Arrestohen 11 persona për vepra korruptive
Procesi zgjedhor, marrë në përgjithësi, ka qenë i rregullt
Hagë: Mladic duhet të dëshmojë për Karadzic-in
Berlusconi: Arrestimi do të nxiste revolucion në Itali
Çështja ukrainase – Moska: Nuk detyrojmë askënd për asgjë
“Kosova pa korrupsion”, një nismë e të rinjve të LDK-së në Facebook
FSK-ja institucioni më i besueshëm, Qeveria më e korruptuara
Në Bruksel nesër vazhdojnë bisedimet për gjyqësorin në veri të Kosovës
Komunat marrin udhëzimet për organizmin e seancave inauguruese
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Bruksel
Komentari ligjor i Kushtetutës, lehtëson interpretimin e saj
Opozita: Fjalimi i presidentes pa përmbajtje konkrete
Tahiri: Pjesëtarët e MUP-it me histori kriminale s’do të pranohen në polici
Çeku dhe Kastrati, vizitë zyrtare në Napoli të Italisë
Kosovarët të gatshëm për ballafaqim me të kaluarën
MPB ndalon hyrjen e Vulin-it në Kosovë
Paraburgim për pesë të dyshuar në një rast të kontrabandës me emigrantë
Jahjaga alarmon për rrezikun nga përfshirja e të rinjve në luftën në Siri
Krasniqi: Ndarja prej Thaçit ishte “konceptuale”, jo për “inate”
Presidentja Jahjaga raporton para deputetëve për punën e saj
Nënshkruhet marrëveshja e parë ndërmjet Qeverisë dhe UNDP-së
Komunitetet kërkojnë vendet e rezervuara në Parlament
QKSS lanson barometrin kosovar të sigurisë
KQZ certifikoi rezultatet e raundit të dytë të zgjedhjeve
Verifikimi i pjesëmarrësve të luftës së UÇK-së fillon nga Zona e Karadakut
OBI miraton Rezolutë për Kosovën
Dy deputetë të Kosovës në takimet e radhës së komisioneve parlamentare të KE –së
Paraburgim për të dyshuarin e plaçkitjes së armatosur në Bahrein
RTS ndan Kosovën nga Serbia
MFSK dhe IKSHPK nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi
Policia nuk do të ofrojë siguri fizike për 18 institucione shtetërore
Bashkësia e komunave serbe shihet si rrezik për sovranitetin e Kosovës
Ministri Agani po merr pjesë në Seminarin Global të Salzburgut
Thaçi optimist për përmbylljen e reformës zgjedhore me kohë
Ministri gjerman i Mbrojtjes nuk takoi asnjë politikan vendor
Paralajmërohen njohje edhe nga gjashtë shtete
Ish-punëtorët e fabrikës “Ballkan” kërkojnë përmbushjen e premtimeve
Thaçi refuzon të përgjigjet nëse Skenderaj do të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme
Ban Ki-moon: Mandela bashkon liderët e botës edhe pas vdekjes
Borchardt: Kosova mbetet e përkushtuar ndaj të drejtave të njeriut
Dosjet e të zhdukurve janë në Serbi, thotë “Përkorë”
Kosova duhet të ballafaqohet me dhunën seksuale të kryer gjatë luftës
ShBA-të të angazhuara në Ukrainë
Obama përshëndetet me Raul Kastron
MSH reagon ndaj raportit të ISDY, e quan joserioz
OIAC: Shkatërimi i armëve kimike në Siri nis fillimvitin e ardhshëm
Due: Zgjedhjet e suksesshme në veri, meritë e Vulin-it
Identifikohen 40 viktima të trafikimit, arrestohen 5 persona
Hoxhaj lobon për njohje nga Bangladeshi, Togo dhe Taxhikistani
UNICEF-i ka ndihmuar shumë arsimin në Kosovë
Bllokohet puna në Rashkë, serbët nuk sjellin eskavatorët
Jahjaga: Policia, institucioni më i besueshëm në Kosovë
ISDY kërkon mbylljen e Institutit të Shëndetit Mendor në Shtime
Demaçi e quan Rugovën “një burrë i mirë, por një frikacak i madh”
Tre të dyshuar për vjedhje të rëndë arrestohen në Pejë
Arrestohet një i mitur, i dyshuar për vrasje në Suedi
Heinz: Negociatat BE-Serbi pritet të fillojnë në janar
Dorëzohen kopjet e librave amzë për Mitrovicë e Zveçan
Respektimi i të drejtave të njeriut, sfidë për Kosovën
Japonezët interesohen për mjekimin e fëmijëve nga Kosova
Dita që ngritë zërin e njeriut në jetën publike
Po krijohet presedenca ku të drejtat etnike janë mbi të drejtat universale
Kosova me kod të vetin zyrtar SWIFT
KQZ publikoi rezultatet përfundimtare
Rasti në letrën e Haradinajt po shqyrtohet, thotë Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit
Nesër në Rashkë vazhdojnë gërmimet në lokacionin e dyshuar për varrezë masive
Data e negociatave BE-Serbi varet nga dialogu Prishtinë-Beograd
Vazhdohet masa e arrestit shtëpiak për dy persona të dyshuar për frikësim të dëshmitarit
KE: Ashton në krye të një misioni evropian për dialog në Kiev
Putin mbyll Agjencinë e Lajmeve RIA Novosti
”Datagate”-Tetë gjigantë të internetit i drejtojnë një letër të hapur Presidentit Obama
Haradinaj i shkroi letër të hapur kryeprokurorit Kabashi
Protestuesit ukrainas rrëzojnë statujën e Leninit
Ambasadori Kiqmari ia dorëzoi letrat kredenciale në Australi
Hoxhaj në Samitin e OBI-t kërkon nga homologët njohje për Kosovën
FSK dhe Kosova janë një storie e mirë suksesi
Thaçi e Krasniqi ngushëlluan familjen Jakupi
Koalicioni socialist në Serbi nuk është kundër autonomisë së Vojvodinës
Liberalizimi i vizave mbetet në dorën e ekspertëve evropianë
I dyshuari për plaçkitje të armatosur në Bahrein ekstradohet në Kosovë
KDI: Qeveria, lokomotiva e kompozicionit të korrupsionit
Letërnjoftimet biometrike, një standard më shumë për liberalizim
Shpërblehen gazetarët për raportime kundër korrupsionit
Dhunën ndaj gruas mund ta luftojnë vetëm meshkujt
U nda nga jeta publicisti dhe krijuesi Ali Jakupi
Presidentja Jahjaga të enjten para deputetëve me fjalimin e saj vjetor
Lajcak: Sllovakia s’ka qasje armiqësore ndaj Kosovës
Ministri Krasniqi në Samitin e ministrave të sportit në Katar
Gjykohen 13 kriminelët serb për vrasjen e 109 shqiptarëve
Hoxhaj në takimin e Këshillit të Ministrave të Jashtëm të OBI-t
BE-së i intereson progresi i dialogut Beograd-Prishtinë, jo zgjedhjet e parakohshme
Ministri afgan i Mbrojtjes garanton nënshkrimin e marrëveshjes së sigurisë
Janukovic akuzohet për “shitje të Ukrainës” pas takimit me Putinin
Çifti presidencial amerikan do të marrë pjesë në funeralin e Mandela-s
Gjen. Farina lavdëron rrjedhën e zgjedhjeve në ndërrimin e komandës në MSU
Hoxhaj lobon njohjen me homologët e tri vendeve afrikane
Kosova ka ngecur në eksportin e produkteve vendore
Farmacistët flasin për përgjegjësitë e tyre në një simpozium ndërkombëtar
Fillon aksioni “Të bashkuar për kafshët”
Letërnjoftimet e parë biometrikë lëshohen të hënën
Shënohet Dita ndërkombëtare kundër dhunës ndaj gruas
Fushatë lobuese për njohje të Kosovës në Samitin franko-afrikan
Nënoficerë të FSK-së përfunduan kursin e avancuar për liderë “Trajno trajnerët”
Haziri kërkon që të mbizotërojë rregulli në Gjilan
Deputetët pakicë vihen në mbrojtje të komunitetit të tyre
Serbia pret fillimin e negociatave me BE-në brenda dhjetorit
Vlerësohen lartë marrëdhëniet Kosovë-Slloveni
Kastrati do ta respekton vendimin e PZAP-it
Jahjaga: Gjatë luftës në Kosovë gratë ishin shtylla e familjes
Përsëriten votimet në tri vendvotime në Komunën e Parteshit
FOL: Mbi 160 ankesa presin funksionalizimin e OSHP-së
Hoxhaj merr pjesë në samitin e paqes dhe sigurisë në Paris
Biden: Presim nga Kina masa për uljen e tensioneve në Azinë-Lindore
Rusi: Lavrov dënon “irritimin e fortë” të perëndimorëve kundrejt Ukrainës
Norvegji: Arrestohen 73 të dyshuar për përhapje fotografish pornografike me fëmijë në internet
Thaçi ngushëllon popullin jugafrikan me rastin e vdekjes së ish-presidentit Mandela
Mandela përherë do të mbetet inspirim në kërkim të lirisë dhe paqes, thotë Jahjaga
Thaçi e Dacic dakordohen për policinë, sistemi i drejtësisë mbetet për javën e ardhshme
Një ushtar i KFOR-it humb jetën, pesë lëndohen, në aksident trafiku
Deputetët shqyrtuan disa projektligje
Jahjaga kërkoi mbështetjen e Qeverisë së Holandës për procesin e liberalizimit të vizave
Thaçi kritikon Beogradin për moszbatimin e Marrëveshjes së prillit
Hoxhaj falënderon komisionarin Füle për përkrahjen e Kosovës
PZAP-i ka pranuar 51 ankesa për balotazh
QKSS publikon raport për rrezikun e pakontrolluar të mjeteve piroteknike
Ushtarët italianë janë kontribuues të rëndësishëm në KFOR
Ngritet një komision i përbashkët Kosovë – Maqedoni në sferën e mbrojtjes së mjedisit
Bisedohet për projekte konkrete shëndetësore Kosovë – Shqipëri
Miratohet projektrezoluta për nisjen e dialogut Serbi-Be
Ministri Mujota në takimin vjetor të ministrave të transportit
Jahjaga mendon se zgjedhjet kanë mundësuar integrimin e komunitetit serb
Mustafa shprehet i bindur në fitoren e LDK-së në zgjedhjet nacionale
Shërbimet sociale për persona me aftësi të kufizuara, një e drejtë e pacenueshme
Holanda dhe Kosova kanë marrëdhënie të mira
Ministri Çeku me bashkëpunëtorë viziton Turqinë
Videoja skandaloze ku ishte përfshirë LDK diskutohet edhe në Parlament
Arsimimi dhe punësimi shihen si shtylla kryesore të shoqërisë
Thaçi e Dacic takohen sot në Bruksel
Admirali Piercey shpreh kënaqësi me arritjet e deritashme të FSK-së
Aktgjykim në një rast të vrasjes dhe të vrasjes në tentativë
Në Bruksel u shënuan përparime drejt zbatimit të marrëveshjes për doganat
Serbia çon sinjal pozitiv në Bruksel para fillimit të bisedimeve për anëtarësim në BE
Refuzohet ankesa e parashtruar kundër masës së paraburgimit
Vetëvendosje! shpreh frikën nga fuqizimi serb në Kosovë
OSBE uron kryetaren e parë femër në komunë
MASHT nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me USAID-in
Shërbime shëndetësore falas për personat në strehimore
Forumi 2015: Transparenca rritet duke u bërë presion vendimmarrësve
Haradinaj kërkoi njohjen e Kosovës nga Izraeli
Mbështetje për fuqizimin ekonomik të grave të komuniteteve RAE
AAK-ja ka gabuar me disa kandidatë, thotë Haradinaj
Dačić: Bashkësia ndërkombëtare e kënaqur me qasjen e Serbisë ndaj Kosovës
Zyrtarët e informimit të policive të rajonit shkëmbejnë përvojat
Hoxhaj: Kapitull i ri i bashkëpunimit me Arabinë Saudite
Në Bruksel bisedohet për afatet të integrimit të individëve nga veriu në PK
Sejdiu u takua me ambasadorin italian, Ferrarese
Grupi parlamentar CDU/CSU përkrah Kosovën në Parlamentin Evropian
Nuk ka demokraci pa sektorin aktiv të shoqërisë civile
Rriten rastet e rrëmbimit ndërkombëtar të fëmijëve
Stavileci: PDK vazhdon të jetë forca e parë në vend
Çmimi i OKB-së për të drejtat e njeriut vjen edhe në Kosovë
Universiteti i Prishtinës synon të kapë kohën e humbur në hapësirën evropiane
BarCamp Prizren synon vetëdijesimin për punë vullnetare
ENEMO vlerëson se dita e zgjedhjeve ka qenë e qetë dhe efikase
Femrat shpëtuan procesin zgjedhor
Vulin: Asociacioni, lidhje e përhershme e serbëve të Kosovës me Serbinë
Agani: Projektligji për shërbime shëndetësore do të sigurojë shërbime kualitative
BE: Trendi pozitiv u konfirmua edhe në raundin e dytë të zgjedhjeve
Edita Tahiri sot në Bruksel, ndërsa kryeministri Thaçi në dhjetor
Qeveria e Kosovës ka miratuar katër projektligje
Thaçi: Zgjedhjet në gjithë territorin, sukses i rëndësishëm për shtetin
OKB vlerëson inkurajuese procesin zgjedhor në Kosovë
KQZ shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale 2013
Njeriu që hapi një kaptinë të re në Prishtinë
Ambasada e SHBA-ve përgëzon qytetarët për zgjedhjet
DnV: Votuan rreth 40.02% e qytetarëve
Kuvendi i Kosovës mblidhet në seancë plenare më 5 dhjetor
MAPL: Nuk ka vakuum institucional në komuna
Mustafa uroi Ahmetin për fitoren në Prishtinë
Kosova dhe Bullgaria nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi në proceset integruese
GIS drejton 9 prej 10 komunave serbe në Kosovë
Krasniqi: Qytetarët treguan qartë se janë për ndryshime
KFOR-i në mbështetje të procesit zgjedhor në Kosovë
Ministri Hoxhaj, vizitë zyrtare në Bullgari
Thaçi vlerëson lartë raundin e dytë të zgjedhjeve
Siguria gjatë raundit të dytë të zgjedhjeve është garantuar
Faktmbledhës të KE-së inspektojnë zbatimin e kritereve për liberalizim të vizave
Mimoza Kusari-Lila, femra e parë në krye të një komune në Kosovë
Shpend Ahmeti: Do të ketë festë për secilën punë të kryer
Balotazhi sjellë ndryshime në disa komuna
Isa Mustafës i ikën Prishtina nga dora
DnV: LDK fiton në 3 qendra, AKR në 2, PDK dhe LVV fituan nga 1 qendër
Vetëvendosje! shpallë fitoren në Prishtinë
AKR shpallë fitoren e kandidatit të saj në Mitrovicën jugore
Arrestohen 8 persona për manipulim të votës
Dalja e votuesve në balotazh është 40.02%
DnV: Deri në orën 16 votuan 32% e qytetarëve
PDK: Përkundër disa shkeljeve, procesi po rrjedhë pozitivisht
Prokuroria ka pranuar disa raste të keqpërdorimeve
Vetëvendosje! ankohet për parregullsi në votime në Prishtinë
Deri në orën 15, përqindja e votuesve është 27.49%
LDK pohon se vëllai i Albin Kurtit ka penguar qytetarët që të votojnë
DnV: Deri në orën 12 votuan 13% e qytetarëve
Schlumberger: Përkundër motit të keq, qytetarët vazhdojnë të votojnë
Daka: Përqindja e votuesve do të rritet në orët e pasdites
Ivanovic: Të gjithë kandidatët serbë kanë orientim Beogradin
Haradinaj i fton qytetarët ta shfrytëzojnë drejtën e votës
PDK: Policia intervenon për ta larguar një militant të LDK-së
Ivanovic: Prezenca e serbëve nga Serbia në zgjedhje, brengosëse
Një zyrtar i lartë i KKZ-së në Prizren dyshohet për manipulim me vota
Pjesëmarja më e ulët paradite; fajësohet moti i ftohtë
Jacobson: Zgjedhjet, proces i rëndësishëm për Kosovën
Pacolli: Të fitojë më i miri në Prishtinë
PDK akuzon LDK-në për shkelje në Ferizaj
Presidentja Jahjaga bën thirrje për zgjedhje demokratike
LDK pohon të ketë evidencuar një varg parregullsish
Ahmeti: Qytetarët ta bëjnë ndryshimin në Prishtinë
Thaçi: Zgjedhjet do të dërgojnë mesazhin më të mirë për Kosovën evropiane
DnV:Procesi zgjedhor fillon me disa parregullësi
Kusari-Lila: Proces i rëndësishëm për Gjakovën
Mustafa: Suksesi i zgjedhjeve, dalja në votime
Prokuroria ka pranuar dy raste për dëmtim të procesit zgjedhor
Kurti: Gara për Prishtinën më e rëndësishmja në Kosovë
Hapen të gjitha vendvotimet për balotazh
Zgjedhjet duhet të dëshmojnë se Kosova është shtet i qytetarëve të barabartë
Hoxhaj kërkon vazhdimin e përkrahjes së Turqisë për njohjen e Kosovës
Sot heshtje, nesër votohet në 25 komuna të Kosovës
Sundimi i ligjit dhe gjykatat efektive janë pjesë thelbësore të shtetit të së drejtës
Vulin sërish në Kosovë
Mustafa: “Janë çuar peshë kundër LDK-së nga frika”
Vetëvendosje! me 1 dhjetor do ta kthejë pranverën në Prishtinë
Ministri Krasniqi inkurajon bashkëpunimin e të rinjve serbë e shqiptarë
Bahtiri premton revolucion ekonomik për Mitrovicën
AAK-ja akuzon qeverisjen në Vushtrri
Vetëvendosje! kërkon nga Prokuroria ta hetojë një video
Njëmbëdhjetë vjet burgim për trafikim të drogës
Kusari-Lila vizitoi banorët e komunitetit RAE
Surdulli: Do t’ua kthejmë besimin me punë të ndershme
ENEMO do të ketë 28 vëzhgues në 14 ekipe afatshkurta të vëzhgimit
PDK-ja akuzon LDK-në për prishje të imazhit të zgjedhjeve
FSK do të ketë mbështetje në mjekësi nga Mbretëria e Bashkuar
Me ndihmën e BE-së dy komuna kanë shenjat me emra të rrugëve
Tërheqja e gjykatave serbe nga Kosova, do të thoshte njohje e pavarësisë së saj
Mustafa premton 5 mijë vende të reja në institucione parashkollore
Vetëvendosje! mobilizohet ta mbrojë ndryshimin në Prishtinë
Gjatë fushatës zgjedhore, Prokuroria ka hapur 36 raste të hetimeve
Vendosmëri që në votim të mos ndodhin manipulime e parregullsi
Fushata zgjedhore u karakterizua me fjalor të ashpër politik
Thaçi: Kosova me zgjedhjet kaloi një sprovë të rëndësishme evropiane
Policia, EULEX-i dhe KFOR-i janë përgatitur për balotazh
Gjithsej 71 vëzhgues të BE-së në ditën e zgjedhjeve
Diskutohet bashkëpunimi 101 vjeçar i Prishtinës, Shkupit dhe Tiranës
Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale – një mundësi e madhe për Kosovën
Amb. Jacobson feston Ditën e Falenderimeve me trupat në Bondsteel
Jahjaga: Festë e së ardhmes sonë, në paqe dhe harmoni dhe në fqinjësi të mirë
Nderimi në Prekaz, nderim për të gjithë heronjtë e kombit
Nëntori na e kujton sakrificën e madhe, thotë Haradinaj
Korte: Kosova në dy vitet e fundit ka shënuar përparime në rrugën evropiane
Kontributi i NATO-së është stabilitet për Kosovën dhe rajonin
Republika e Kosovës e interesuar për marrëdhënieve zyrtare me NATO-n
Nderim për njerëzit që dhanë më së shumti për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës
Thaçi: Sakrifica sublime ia solli lirinë dhe pavarësinë Kosovës
Shqiptarët shënojnë Ditën e Flamurit dhe 101-vjetorin e shtetësisë
Vetëvendosje! thotë se me 80 mijë votues do të fitonte në Prishtinë
Paraburgim për tre persona të arrestuar për frikësim të dëshmitarit
Mirović: Serbët e Kosovës të vendosin për fatin e tyre më 1 dhjetor
KIPRED: Pasuria e pajustifikueshme, dëmtuese e sundimit të ligjit
Vlerësohet rëndësia e negociatave të MSA-së për të ardhmen e Kosovës
Britania e Madhe garanton mbështetjen për Ministrinë e Mjedisit
Fushata “Voto dhe vëzhgo”, në dispozicion të qytetarëve me 1 dhjetor
Shkelja e Marrëveshjes së Brukselit do të kishte pasoja për të dy palët
Vetëvendosje! prezanton tri parimet e reformës për tatimin në pronë
Mustafa i bindur në fitoren e Imri Ahmeti në Lipjan
Një raport vë në pah rritjen e korrupsionit, pakënaqësinë në shëndetësi
FSK-ja drejt integrimit euroatlantik, thotë Jahjaga
Kryekuvendari Krasniqi bëri homazhe në Kompleksin Memorial ”Adem Jashari”
Vëzhguesit e ENEMO-s do të kenë më shumë kujdes monitorim në Gjakovë
KQZ akrediton 265 vëzhgues shtesë për votimin më 1 dhjetor
Mustafa sforcon premtimin për stadium me standarde të FIFA-së dhe pishinë olimpike
Misioni faktmbledhës i KE-së për liberalizim të vizave javën e ardhme në Kosovë
Bie interesimi i serbëve për Kosovën, tregojnë sondazhet
MMPH-ja përmbyll projektin e binjakëzimit me Francën dhe Italinë
Një perspektivë evropiane i uron Thaçi Shqipërisë në Ditën e Flamurit
Vështirësi në rrugë për shkak të borës
Beqiri: LDK-ja është para PDK-së me të paktën 7 mijë vota
Vetëvendosje! premton qeverisje të transparencës në Prishtinë
Kosova, kusht për fillimin e negociatave të Serbisë për anëtarësim në BE
Thellohet bashkëpunimi i shërbimeve sprovuese të Kosovës dhe Shqipërisë
Në parkun e lagjes “Dardania” mbëltohen 160 fidanë druri
Parlamentet e Kosovës dhe Hungarisë përmbyllin Projektin e Binjakëzimit
Korrupsioni dhe krimi i organizuar, sfidë e policisë në Ballkan
Procesi zgjedhor u karakterizua me probleme të shumta
Ambasadori jorezident i Panamasë dorëzoi letrat kredenciale
Musliu: Lugina e Preshevës të financohet nga buxheti i Kosovës
Zgjedhjet e 3 nëntorit ishin më të mira se ato të herëve të tjera
Njëzet persona të akuzuar për shkelje në zgjedhje
Lansohet “Komentari” për Ligjin e marrëdhënieve detyrimore
Mustafa prezantoi projektet infrastrukturore për mandatin e ardhshëm katërvjeçar
Programi “Horizon 2020” integron Kosovën në zonën evropiane të kërkimit
AKR: Gjakovarët duan ndryshimin dhe të ardhmen e zhvilluar
Jahjaga: Marrëveshja e Brukselit zgjidh problemet e ndërsjella
Arrestohen tre persona për frikësim të dëshmitarit
Dejanović u kërkoi serbëve pjesëmarrje të gjerë në zgjedhjet balotazhit
Gjermania vazhdon të mbështesë Kosovën me agjendën e saj evropiane
Filloi fushata “16 ditët e aktivizmit”
Ekspertë vendor dhe rajonal diskutojnë për sigurinë në Ballkan
Partitë politike të gatshme për zgjedhje, por jo pa reformë zgjedhore
Muharremaj i bindur për fitore në Therandë
Dobësimi i strukturave paralele kthen qetësinë në veri
Miratohen kërkesat për dy debate parlamentare në Kuvendin e Kosovës
Vetëvendosje! gati për llogaridhënie para qytetarëve
MPJ mirëpret marrëveshjen për programin bërthamor të Iranit
Shoqëria civile në monitorim të gjykatave
“Kryetari lexhendar”: Ndryshimi ua prish rehatinë të gjithëve!
Mustafa premton transport modern dhe efikas
Feministet e reja kërkojnë zbatimin e kuotës 30% në vendimmarrje
Nis fushata e balotazhit, në përballje 50 kandidatë
Një person gjendet i varur në litar në Bajgorë të Mitrovicës
Hoxhaj përshëndet marrëveshjen për programin bërthamor të Iranit
Vulin zhvesh petkun politik për të hyrë në Kosovë
Daçiç: Bashkësia e komunave serbe mund të financohet nga buxheti i Kosovës
Të hënën fillon fushata për balotazh
Zëvendësministri Selimi po qëndron në një vizitë në Oslo
Divorcet në ngritje, pasojë edhe e tranzicionit social
Shqipëria dhe Kosova me plan konkret për bashkëveprim në fushën e kulturës
Lypësit po vazhdojnë t’ia prishin imazhin kryeqendrës
Vulin: Prishtina po përkrahë subjektet serbe, lojale ndaj saj
PSHDK: Pa demokratizim të Kosovës nuk ka progres
Arrestohen dy persona dhe konfiskohen medikamente të kontrabanduara
Mitrovicë: Nëndega e LDK-së në Shipol në mbështetje të Bahtirit
SHBA mbështet zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit
Borchardt dhe Rama bisedojnë rreth luftimit të trafikimit
Sida ka vrarë 40 qytetarë të Kosovës
Edhe dy muaj paraburgim për “Grupin e Drenicës”
Kosova një rast unik dhe një rrëfim suksesi
Komunës së Istogut i dorëzohen librat e certifikuar të gjendjes civile
Hoxhaj kërkon përkrahjen e mëtejshme të Çekisë
Prishtinë: Në Lagjen e Muhaxhirëve filloi ndërtimi Qendrës së Mjekësisë Familjare
Kosova do të ketë koordinator kombëtar për luftimin e krimit ekonomik
Memoriali “Heroinat” në lokacionin përballë Pallatit të Rinisë në Prishtinë
Kosova dhe Tajlanda vendosin marrëdhënie diplomatike
Shpronësime shtesë në dobi të Autostradës Vërmicë-Merdar
Standarde evropiane në bashkëpunimin ndërshtetëror Kosovë – Serbi për IBM-in
Deputetët miratuan në parim Projektligjin për buxhetin për vitin 2014
Thaçi e përditëson zv/ndihmës sekretarin amerikan Yee me zhvillimet në vend
SHBA do ta shohë Kosovën dhe gjithë rajonin e Ballkanit pjesë të BE-së
Java e testimit për HIV edhe në Kosovë
Institucioni i Avokatit të Popullit për 13 vite u karakterizua me suksese e sfida
Dy pjesëtarë të Orkestrës Frymore të FSK-së dy javë kanë qëndruar në Angli
I jepet lamtumira e fundit deputetit Sokol Olldashi
Një delegacion i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për vizitë pune në Tiranë
James Rubin dekorohet me “Medaljen Presidenciale të Meritave”
Kërkohet regjim i taksave që rregullojnë aktivitetet filantropike
Krerët e institucioneve të Kosovës ngushëllojnë për vdekjen e Olldashit
Franca i kërkon Kosovës të ndalë procesin e azilkërkuesve
Selimi: Mos u befasoni nëse komunat e veriut udhëhiqen nga kriminelët
Një konferencë ndërkombëtare shënon Ditën botërore të filozofisë në Kosovë
Thaçi ngushëllon familjen e ish prokurorit Osman Kryeziu
Dy të pandehur lirohen nga akuza për keqpërdorim të detyrës zyrtare
Krerët institucional të Kosovës ngushëllojnë me rastin e vdekjes së Olldashit
Ligjvënësit shprehin dhimbje për vdekjen e deputetit Sokol Olldashit
Sot i jepet lamtumira e fundit deputetit Sokol Olldashi
Kuvendi para sfidës së re, Projektligjit për Buxhet
Certifikohen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale
Zarko Veselinovic shpallet fajtor për posedim të paligjshëm të armëve
Kosova ka mbështetjen e Francës për integrimin evropian
Në Qirez të Skenderajt u nxor një motor raketor që dyshohej se ishte bombë
Ministri Krasniqi nesër zhvillon vizitë zyrtare në Shqipëri
Hoxhaj: Kosova ka shënuar përparim në politikën e jashtme
Certifikohen 129 oficerë korrektues të Shërbimit Korrektues të Kosovës
Ramush Haradinaj u nderua me Çmimin Qytetar Nderi i Pukës
Shkojnë në rivotim edhe tri vendvotime në Zveçan
Në Prishtinë po mbahet konferencë shkencore për Luginën e Preshevës
LDK: Buxheti i varfërisë nuk siguron zhvillim ekonomik
Shënohet Dita univerzale e fëmijëve
Pushimi i lehonisë nuk po zbatohet
PDK-PSD së bashku kundër LDK-së në Lipjan
Estonia ofron përvojat e saja që Kosova të jetë pjesë e familjes evropiane
Agjencitë dhe ndërmarrjet publike kanë mungesë të pavarësisë dhe llogaridhënies
Prezantohen dy broshura për rritje të sigurisë në bashkësi
FSK-ja po merret me shkatërrimin e një bombe të madhe në Qirez të Skenderajt
PSHDK në Viti përkrah Sokol Halitin e LDK-së
Shkollimi parafillor i obligueshëm nga viti 2015
Në Bruksel mbahet takimi i radhës për zbatimin e marrëveshjes së IBM-së
Mund të ketë tërmete, por jo shkatërruese
Kryeministri merr njoftim për njohjen e Kosovës nga Facebook
James Rubin viziton Kosovën me 22 nëntor
OSBE-së hedh poshtë akuzat rreth ndërhyrjes në vullnetin e votuesve në Mitrovicën e Veriut
Akuza për shkelje të të drejtave të njeriut brenda institucionit të Avokatit të Popullit
Paraburgim për një të dyshuar
Organizohet konferencë për zhvillimin e fëmijërisë së hershme
Çmimi “Beqir Musliu” iu dha dramës “Zonja me maskë” të autorit Osman Goranci
ENEMO: Rivotimi në Mitrovicën Veriore është administruar në mënyrë efikase
KQZ vendos që në Klinë të rinumërohen 12 vendvotime
Vlerësohet lartë mbështetja e Zvicrës për sistemin e drejtësisë në Kosovë
Gjithsej 49 ankesa pakënaqësie pas zgjedhjeve
Qeveria pa numra në Kuvend, por e pacenuar thonë analistët
Franca përkrahë liberalizimin e vizave dhe rrugën evropiane të Kosovës
Sllovenia vazhdon të mbështesë Kosovën në rrugën e integrimeve evropiane
Edhe Mitrovica e veriut shkon në balotazh
Hoxhaj vlerëson kontributin e UNDP-së për Kosovën
Ministrja Çitaku dhe ministri Rexhepi udhëtuan për në Paris
Mustafa dhe Zbogar pajtohen se duhet të punohet në reformën zgjedhore
Mbahet takimi i parë i grupit punues Kosovë – Këshilli i Evropës
Kosova goditet edhe nga një termet tjetër
Kosovarët s’mund të kalojnë me pasaportë dhe targa RKS në Serbi
U mbajt protestë në përkrahje të “Grupit të Drenicës”
Mbi 170 mijë qytetarë të Kosovës jetojnë në Zvicër
Këshilli Britanik dhe HeadHunter Group, lansojnë produktin APTIS
LDK-ja e VV-ja kundër projektbuxhetit, AAK e pavendosur
Kryeministri Thaçi merr pjesë në Këshillin e Sigurimit
Ambasada e SHBA-ve e inkurajuar me zgjedhjet në Veri
Materiali i votimit sigurohet, priten rezultatet preliminare
U garantua siguria gjatë procesit të zgjedhjeve
Mbyllen zgjedhjet në Veri, kutitë zhvendosen në QNR
OSBE-së përshëndet përmbylljen e qetë të votimit në Mitrovicën e Veriut
KIP: Pa mbrojtjen e pakicave nuk ka demokraci në Kosovë
DnV: Fluksi i votuesve bie, rritet prania e forcave të sigurisë
KQZ: Deri në ora 15:00 votuan 16,39% në Veri
PK: Vjet në aksidente humbën jetën 121 persona, 8.561 u lënduan
KQZ: Procesi i votimit në Veri zhvillohet me rregull
Mungesa e parkingjeve vazhdon ta sfidojë kryeqytetin
Monitoruesit e DnV-së njoftojnë për një proces të qetë zgjedhor
Nis rivotimi në tri qendrat e Mitrovicës veriore
Arrestohet me drogë; i konfiskohen rreth 44 kg. marihuanë
Ndryshon ngjyra politike e Kosovës
Demokracia në Veprim monitoron rivotimin në veri
Ligji ka përmirësuar pozitën socio-ekonomike të të verbërve
Themelohet Task Forca për mbështetjen e institucioneve të Shërbimit Korrektues
Pengon hapjen e rrugës, arrestohet i dyshuari
Gatishmëri e EULEX-it për të siguruar proces paqësor gjatë rivotimit
Vlerësohet roli i Thesarit Amerikan në Kosovë
Shqipëria i thotë “Jo” shkatërrimit të armëve kimike Siriane
Ministrat Rasic dhe Celik dakordohen për lidhjen e marrëveshjes bilaterale
Studentët paralajmërojnë protestë në përkrahje të “Grupit të Drenicës”
Borchardt diskuton me Beogradin çështjen e sigurisë në zgjedhjet në veri
Dy të arrestuar për kontrabandim me migrantë
Daka: Keqpërdoruesit rrisin koston e zgjedhjeve
Mungesa e lirisë së lëvizjes pengon promovimin e rinisë kosovare
Forca paqeruajtëse e gatshme për ditën e rivotimit në veri
Ende s’është ndriçuar grabitja e armatosur në qendër të Prishtinës
Ligjvënësit shprehen kundër emërimeve në poste të shumëfishta
Dy të vrarë, dy të plagosur në Gjilan
Masa të forta sigurie për votimet e përsëritura në veri
KQZ: 13 kandidatë fitojnë qysh në raundin e parë
RTK pro-qeveritare, që s’e përmbush obligimin e transmetuesit publik
Shënohet Dita Kombëtare e Diabetikëve
Organizohet një performancë avokuese për fuqizimin e gruas
Arrestohet një inspektor i ATK-së për marrje ryshfeti
AKR me plane të shumta biznesi për Mitrovicën
Platforma CiviKos, për fuqizimin e shoqërisë civile në Kosovë
Janë kryer bastisje në dy lokacione në Prishtinë
Veteranët paralajmërojnë protesta në mbrojtje të vlerave të luftës
Parlamentarët miratojnë projektligjin rreth pasurisë së zyrtarëve publik
Institucionet përgatiten para vizitës së misionit vlerësues të KE
Vetëvendosje!: Mustafa injoroi për 6 vite projektet në Prishtinë
Universiteti i Pejës shënon dyvjetorin e themelimit
Përgatitje për garantimin e procesit të rregullt zgjedhor në veri
PDK akuzon LDK për skandalin e vjedhjeve të votave
Secila vajzë ta gëzojë të drejtën për shkollim dhe edukim
EULEX bastis zyrat dhe shtëpinë e Milaim Zekës
Një konferencë që synim ka vetëdijësimin për komunitetin LGBT
Ferrarese premton angazhim në mbështetje të institucioneve kosovare
Bullgari: Mbi 50 të ndaluar gjatë protestave anti-qeveritare
Akuzat për krime lufte, me ngjyrime politike, thonë deputetët
Popullariteti i Presidentit Obama shënon rënie, tregon një sondazh
Rusia dhe Serbia nënshkruajnë një marrëveshje ushtarake
Pritet funksionalizimi i Kuvendit, seanca pa pikat kontestuese për PTK-në
Shtohet numri i lëndëve gjyqësore
Aktakuzë për krime lufte
Prokuroria heton tre të dyshuar për falsifikime të votave
Kosova ka miratuar strategjinë e migrimit dhe planin e veprimit 2013-2018
Shpallet fituesi i memorialit “Heroinat”
Nderim për dëshmorët në Kompleksin Përkujtimor në Prekaz
Përkushtim në luftimin e dukurisë së trafikimit të barnave të falsifikuara
Bashkësia Islame fton kosovarët të kthehen nga Siria
Definohet se çka do të konsiderohet korrupsion i nivelit të lartë
Dy deputetë kosovarë po marrin pjesë në një takim të rrjetit të parlamentarëve
Krimi dhe korrupsioni kanë dëmtuar integritetin policor të Kosovës
Bisedimet teknike Kosovë–Serbi, temë e filmit dokumentar “Marrëveshja”
Sot do të bëhet numërimi i rreth 16.000 votave me kusht
Qeveria vendos për shpronësim të hapësirave përreth Sharrcemit
Kryeministri Thaçi pret zgjedhje të mira
Një ushtar i KFOR-it vdes në spitalin civil
Holanda dhuron pajisje të komunikimit nënujor për zhytësit e FSK-së
Në Prishtinë organizohet Forumi rajonal për feministet e reja
Raporti i Avokatit të Popullit vlerësohet i një anshëm
Hoxhaj: Gjermania partner strategjik i Kosovës
Universiteti i Prishtinës thellon bashkëpunimin me Universitetin Nigde të Turqisë
Füle shpreh mbështetjen për strategjinë kosovare për integrim evropian
Protestohet për t’i thënë jo demontimit të armëve kimike siriane në Shqipëri
Shoqëria civile duhet t’i mbikëqyrë edhe korporatat në Kosovë
Qeveria dhe Presidenca ngushëllojnë me rastin e vdekjes së Sehadete Mekulit
Kërkohet vazhdimi i bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri në fushën e gjyqësorit
Familjarët qipriotë të personave të zhdukur përballen me realitetin kosovar
Zbulohen bustet e dëshmorëve Hyzri Talla dhe Sami Plakolli
KQZ dërgon në rinumërim 62 vendvotime
Ukshin Hoti intelektual largpamës, njeri i teorisë dhe praktikës
Kosova dhe Italia pritet të nënshkruajnë disa marrëveshje bilaterale
FMN insiston që Projektligji për buxhetin e Kosovës të shqyrtohet sa më parë
Vetëvendosje! i thotë jo koalicioneve në balotazh
Mungesa e llogaridhënies së EULEX-it krijon imazh të keq për Kosovën
Shtyhet mbledhja e përbashkët e qeverive Kosovë – Shqipëri, pas reagimit të Isa Mustafës
Në Vërmicë kapen afër 7 kg narkotikë dhe mbi 600 fishekë
Caktohet një seancë e re plenare, lihen anash pikat kontestuese rreth PTK-së
Qendra Klinike nga Ausburgu ofron mbështetje dhe bashkëpunim për QKUK
Vlerësohet lartë shkëmbimi i përvojave Kosovë-Shqipëri në fushën e drejtësisë
UNDP meriton falënderim të veçantë për kontributin që ka dhënë në Kosovë
Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi me Gjermaninë në shëndetësi
PD: Nuk ka koalicione pa sigurim të respektimit të shamisë
Konfiskimi i librave shqip, akt jocivilizues dhe antievropian
Kusari-Lila: AKR prin në Gjakovë me vota për kryetar dhe asamblistë
AKR dënon ndërhyrjen policore në shkollën e Raincës të Preshevës
Me mbrojtje shëndetësore, nxënësit ndihen më të sigurt në shkolla
Diskriminimi serb në Luginën e Preshevës vazhdon me konfiskim të librave
Korrupsioni dhe krimi, pengesat kryesore për zhvillimin ekonomik
Jahjaga: Paqja ndërtohet me mirëkuptim dhe me respekt të ndërsjellë
Ridvan Dibra fiton konkursin për dramë “Katarina Josipi’
Filmi “Heshtje” i regjisorit Bekim Guri shpërblehet në Festivalin e Filmit në Francë
KQZ me plan operacional për rivotim në Mitrovicën veriore
Policia arreston dy të dyshuar për marrje të ryshfetit
Jeta në shtëpinë e të moshuarve
AAPSK bënë hapat e parë të bashkëpunimit me EUROPOL-in
Prokurorisë i janë raportuar dhjetra raste të keqpërdorimeve gjatë zgjedhjeve
Shqipëria dhe Kosova kanë vizion të njëjtë sa u përket integrimeve evropiane
Vetëvendosje! konsideron se ka pasur blerje industriale të votave
IKD vlerëson punën e Policisë dhe Prokurorisë gjatë zgjedhjeve
Ambasadorët e Quint-it të kënaqur me procesin zgjedhor
Komuna e Pejës pranon librat e certifikuara të gjendjes civile
Policia e Kosovës pati kapacitet, po jo urdhër për vendosjen e rendit në veri
Vetëvendosje! thotë se për koalicione vendos anëtarësia e saj
MPMS: Nuk i plotësuan kriteret për punësim, tentuan të vetëdigjen
AKR mbështetet nga LDK për përballje me PDK-në në Mitrovicë
Ngritet aktakuza kundër “Grupit Drenica”
KFOR-i do të jetë në shërbim të zhvillimit normal të zgjedhjeve
AAK-LDD-IQL-LDK kundër qeverisjes Buja në Lipjan
Arrestime për një rast të frikësimit dhe pengimit të provuarit
Osmani: Kandidatët e LDK-së do të fitojnë edhe pa koalicione
Ngritet aktakuzë për rastin e pasaportave
Katër kandidatë për kryetar të Odës së Mjekëve të Kosovës
Vota e serbëve do të determinojë se kush do t’i udhëheq në veri
Presidentja Jahjaga u njoftua për punën e Kryqit të Kuq të Kosovës
Çështja e PTK-së kërcënon vendin me zgjedhje të parakohshme
EULEX dhe KFOR thonë se veprimet e tyre ndalën përshkallëzimin në veri
Oficerë të FSK-së ndjekin seminarin “Forcat e armatosura në demokraci”
Hoxhaj: Synojmë anëtarësim të plotë në familjen evropiane
PTK-ja bllokon punën e Kuvendit
“Down Syndrome Kosova” përfiton 3.000 € nga kompania Buçaj
Ambasadorët e Rinj të Paqes sjellin vizionin e pajtimit në Ballkan
Këshilli Prokurorial i Kosovës aprovoi planin për luftimin e korrupsionit
TEMPUS-i përzgjedh 11 projekte të Arsimit të Lartë
PTK sërish konfronton pozitën dhe opozitën në Kuvend
Numërimi i votave rrjedh pa probleme, informon Daka
Kompletimi i Komisioni Hetimor për PTK-në, për herë të tretë para deputetëve
Diaspora, mundësi e madhe për zhvillimin e Kosovës
Përgatitet një pilot projekt për sigurinë e nxënësve në shkolla
Ministri Çeku falënderon SHBA-në për ndihmën për Kosovën dhe për FSK-në
KQZ anulon zgjedhjet në tri qendra të votimit në veri të Mitrovicës
Gjashtë të arrestuar për kontrabandim me armë
Ministri Mujota pjesëmarrës në një simpozium në Vjenë
Mustafa: LDK rikthehet si forcë kryesore politike në vend
Haradinaj i pakënaqur me rezultatet e zgjedhjeve
Kusari-Lila nuk bën koalicion me asnjë parti
Fshati Besi bëhet më Qendër të re të Mjekësisë Familjare
Rexhepi: Intervenimi në veri do ta prishte imazhin e Kosovës
Kosova dhe Zvicra bashkërisht do të luftojnë edhe krimin kibernetik
Përfaqësues të BE-së zgjedhjet i vlerësojnë hap pozitiv të demokracisë në Kosovë
Parandalohet kontrabanda me tjegulla
Ministri Ismajli mori pjesë në konferencën për energjinë në Lituani
Çeku vlerëson lart rolin e femrës në FSK
ENEMO ka publikuar deklaratën e gjetjeve dhe përfundimeve paraprake për zgjedhjet
Delegacioni i Republikës së Kosovës merr pjesë në Konferencën INSPIRE
Edita Tahiri merr pjesë në një konferencë në SHBA për fuqizimin e grave në vendimmarrje
Projekti gjermano-francez “URA 2”, përkrahë riintegrimin në Kosovë
Në Bruksel sot mbahet takimi i radhës për çështjet e doganave
Përfundon numërimi i votave në 10 komuna
Thaçi: Ata që prishën kutitë e votimit do të përballën me ligjin
Është mbyllur afati i konkursit “Skulptura në rrethrrotullime”
Zgjedhjet ishin një test për të ardhmen e Kosovës dhe qytetarët e saj
Të bëhet më shumë për integrimin e komunitetit RAE
Daka: Institucionet e sigurisë kanë dështuar në veri
Rezultatet preliminare të votimit, balotazh në 24 komuna
Pacolli: Do të angazhohemi t’i fitojmë Gjakovën dhe Mitrovicën
Ambasada e SHBA-ve e inkurajuar nga pjesëmarrja më e lartë në zgjedhje
Kuçi dhe Holub vlerësojnë fillimin e negociatave për MSA-në dhe procesin zgjedhor
Gjilani, Suhareka dhe Malisheva e kanë të sigurt balotazhin
Kryekuvendari Krasniqi dënon aktet e dhunës në veri të Mitrovicës
Vetëvendosje! e kënaqur me mbrojtjen e votës por jo me rezultatin
DnV: Me përjashtim veriut procesi zgjedhor i rregullt
Zannier e ka dënuar fuqishëm dhunën në Mitrovicën e veriut
Tahiri heq dorë nga kandidimi për Prishtinën
Seanca plenare e 17 tetorit vazhdon më 7 nëntor
Çitaku: Qeveria e Kosovës do të mbështet shqiptarët e Luginës së Preshevës
Hasani shpreh mirënjohje për mbështetjen e Gjykatës Kushtetuese
Thaçi vlerëson se zgjedhjet legjitimuan shtetin e Kosovës edhe në veri
Kabashi: Gjatë zgjedhjeve 31 persona të ndaluar
U mbuluan mbi 30 hektarë të deponisë së hirit të TC “Kosova A”
KFOR-i intervenon pas ngjarjeve në Mitrovicë
Mbështetja e NATO-s për institucionet e sigurisë e Kosovës
Ministrja Çitaku viziton për herë të parë Preshevën
Shumica e komunave në balotazh
PSSP Zarif: Sulmet kundër vendvotimeve në veri, krejtësisht të mjerueshme
LDK tha se do te shkojë në balotazh në Prishtinë
KQZ: Zgjedhje të suksesshme; pjesëmarrja 45.79%
Luma: AAK, fituesja më e madhe e zgjedhjeve
DnV nesër do të dalë me rezultatet preliminare
OSBE pranon se është detyruar të tërhiqen nga vendvotimet në veri
Jahjaga përgëzon qytetarët për zgjedhjet, dënon aktet e dhunës
Stavileci: PDK prin edhe në tri komuna tjera
Arrestohen 31 persona për parregullsi në zgjedhje
Vetëvendosje! i beson fitores me rritjen e elektoratit në Prishtinë
Partia e Fortë shpall e feston “fitore preliminare të pakontestueshme”
Maskat djegin kutitë e votimit në veri, ikin 40 ndërkombëtarë
Mbyllen tri qendra në veri të Mitrovicës
Mbi 5 mijë qytetarë raportuan parregullsi përmes SMS
Arrestohen 21 persona për parregullsi në zgjedhje
Partia e Fortë raporton për “praninë e të ndjerëve” në listat votuese
KQZ: Ngritet përqindja e pjesëmarrjes në zgjedhje rreth 32%
Përleshen qytetarët në Suhodoll
Për parregullsi në zgjedhje – 19 persona të arrestuar
DnV: Mbi 100 raste parregullsie në vendvotime
Arrestohen 16 persona për parregullsi në zgjedhje
KQZ: Rënie e interesimit të qytetarëve për të votuar
Sejdiu bënë thirrje të respektohet ligji
Qytetarët po raportojnë për parregullsitë në “Voto dhe vëzhgo”
Pacolli shpreson shumë që këto zgjedhje do të kalojnë në frymën demokratike
Lipjan: Drejtori u bën presion qytetarëve ta votojnë PDK-në
Deri në ora 11:00, pjesëmarrja e qytetarëve 12.03 për qind
Arifaj: Zgjedhjet në Kosovë të jenë shembull botëror i demokracisë
AAK-ja demanton se janë arrestuar katër komisionarë të saj
Dega e PDK-së në Malishevë ankohet për një sulm fizik ndaj një aktivisti të saj
Kurti: Zgjedhjet të rëndësishme për shtetndërtimin e Kosovës
Tahiri: Votim i rëndësishëm për katër vitet e ardhshme
DnV: Procesi zgjedhor në Kosovë filloi me disa parregullsi
LDK raporton parregullsi në disa qytete
Voton kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj
Ahmeti i sigurt se vota do të sjellë ndryshime në Prishtinë
Votoi kreu i LDK-së dhe ftoi qytetarët të dalin në votime
Jahjaga: Zgjedhjet janë test i pjekurisë tonë politike
Kryeministri Thaçi i sheh këto zgjedhje si test evropian për Kosovën
Çeku: Zhvillimi i suksesshëm i zgjedhjeve, fitore për gjithë Kosovën
Hapen të gjitha qendrat e votimit, në tërë territorin e Kosovës
Sot mbahen zgjedhjet lokale
Polici jashtë detyrës e vrau Bekim Birinxhikun pas një mosmarrëveshjeje
OVL e UÇK-së dënon ashpër vrasjen e veteranit të luftës Bekim Birinxhiku
Demokracia në Veprim dënon ashpër vrasjen në Skënderaj
Vritet Bekim Birinxhiku, anëtar i listës së AAK-së për Skënderaj
Kryetarja e KQZ-së bënë thirrje të mos përsëriten manipulimet
KQZ hapi Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve të Votimit
Angazhimi i shoqërisë civile në procesin e zgjedhjeve është i tejet i rëndësishëm
Jahjaga: Vota e qytetarëve është e paprekshme, e pashkelshme dhe e lirë
OSBE dënon sulmin fizik ndaj kandidatit për kryetar të Mitrovicës së Veriut
Zyrtarë të lartë të BE-së ftojnë për zgjedhje të qeta, të lira e demokratike
Vëzhguesit e BE-së do të mbulojnë të gjitha komunat e Kosovës
Vetëvendosje! e bindur se do të fitojë në Prishtinë
LDK e bindur për vazhdimin e udhëheqjes së kryeqytetit
Jahjaga priti shefin e misionit të vëzhguesve të BE-së për zgjedhjet
KQZ hap Qendrën mediale për zgjedhjet e 3 nëntorit
Ftohen qytetarët të dalin në zgjedhje
Bahtiri: Trepça është e popullit, nuk lejojmë të privatizohet
Ambasadori Sabri Kiçmari merr detyrën në Australi
Vetëvendosje!: Zyrtarët serb goditen sovranitetin e Kosovës
Pesëdhjetë prokurorë të shtetit do të kujdestarojnë në ditën e zgjedhjeve
Përurohet shkolla e mesme profesionale në Klinë
Mustafa: Llapjanët të fortë dhe pathyeshëm në rrugëtimin e demokracisë
Lëvizja për Bashkim kërkon votën e ndryshimeve
Thaçi kërkon votim masiv në Skenderaj
Jahjaga njoftohet për mbarëvajtjen e takimit të parë të negociatave për MSA-në
Rikonfirmohet mbështetja e SHBA-ve për proceset në Kosovë
Marrëveshje për furnizim të rregullt me energji gjatë zgjedhjeve
AAK-ja përmbyll fushatën në Prishtinë
Gruaja në polici ka ndryshuar perceptimin e qasjes së qytetarëve në siguri
Westerwelle: Zgjedhjet kriter matës i zhvillimit demokratik
ENEMO me 34 vëzhgues do të vëzhgojë votimin dhe numërimin e votave
KMDLNj: Liderët partiak, përgjegjës për zgjedhje të drejta
Sot përfundon fushata zgjedhore, Kosova më shumë votues sesa banorë
Thaçi tejkalon zgjedhjet lokale, bënë fushatë për zgjedhjet e ardhshme
BE dhe SHBA-të bëjnë apel për zgjedhje pa dhunë, frikësim apo presion
Çeku merr mbështetjen e komunitetit turk
Imzot Dodë Gjergji: Pjesëmarrja e përgjegjshme, detyrë qytetare dhe obligim moral
Thaçi premton dyfishimin e investimeve në Drenas
OSBE fton Beogradin e Prishtinën të sigurojnë mbarëvajtje të zgjedhjeve në Kosovë
Kastrati merr mbështetje nga bizneset dhe mësimdhënësit e Mitrovicës
Tërnava rizgjidhet kryetar i BIK-ut
Prokuroritë kanë pranuar 16 lëndë që lidhen me veprat penale rreth votimit
LDK: Edhe Dragashi është Kosovë
Partia e Fortë përmbyll fushatën zgjedhore pikërisht në ditën e Hallowen
Krasniqi dhe Kukan presin zgjedhje demokratike dhe pa ndonjë eksces
Sejdiu: Zejtarët, identiteti i Prishtinës
Lekaj synon mandatin e tretë për të parin e Gjakovës
Zëvendësministri i Jashtëm, Petrit Selimi, në takimin ministror të Grupit të Vishegradit
Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Gjermanisë
Delegacioni i Parlamentit Evropian njoftohet për procesin zgjedhor
Kërcënohet me armë ekipi i PDK-së në “Kodër të Trimave”‏
Pushojnë hetimet kundër ministrit serb Aleksandar Vulin
Ashton ua përcjellë mesazhin të gjithëve, që të marrin pjesë në zgjedhje
UNDP: Migrimi kontribuues i barazisë gjinore dhe përfshirjes sociale
Fonde shtesë të BE-së në mbështetje të normalizimit të raporteve Kosovë-Serbisë
Pas 3 nëntorit, Prishtina pret ta shtrijë pushtetin edhe në veri
Tri vjet burgim në një rast të kontrabandës me imigrantë
Vetëvendosje! zotohet që t’ua kthejë qytetarëve Prizrenin
LDK-ja e bindur për fitore pa balotazh në Viti
Thaçi: Premtimin e sotëm do ta bëjmë vendim nesër
Eurodeputetët njoftohen për situatën e sigurisë në Kosovë
Presidentja Jahjaga në Londër takon shumë burrështetas
Thaçi thërret vitiasit të vazhdojnë me qeverisjen e PDK-së
AKR-ja e bindur për fitore në Gjilan
Drejtësia vazhdon të konsolidohet nën tehun e presioneve
Partia e Fortë gjen formulën se si do ta ushtrojë pushtetin
Beqiri thotë se zanati i vetëm i Thaçit është mashtrimi i qytetarëve
AAK-ja përmbylli fushatën në Pejë
Mustafa: Reforma zgjedhore duhet të përfundojë
Mustafa e Veliu synojnë ndërtimin e një tregu të standardeve evropiane
Çeku: Epilogu i fushatës do të jetë fitorja e PDK-së
Sejdiu premton mbështetje për sportin në kryeqytet
Veteranët e UÇK-së meritojnë trajtim më të mirë
Gjenerimi i energjisë implikon një sërë faktorësh që kërkojnë zgjidhje
Hoxhaj: Synojmë rikthimin e plotë në Evropë
Konfiskohen 80 mijë euro, arrestohen dy persona
Murati: Do ta zgjidhim çështjen e Pallatit të Rinisë dhe Sportit
Jacobson i fton qytetarët që t’i raportojnë keqpërdorimet gjatë zgjedhjeve
Paraburgim për tre të dyshuar
GDK mbështet kandidaturat e femrave
Pacolli: Llapjanët duhet ta ndryshojnë qeverisjen e cila i ka ngulfatur
PDK u kërkon drenicasve të dalin masivisht në zgjedhje
Projekti i riciklimit mbledh më shumë se 10.000 copë bateri
Prishtinës do t’i shtohen edhe 3.000 fidanë druri
Vetëvendosje! thotë që pushteti në ikje kopjon dhe shpifë
Delegacioni i Kosovës diskuton rreth zgjedhjeve në Bruksel
Ftesë për zgjedhje të lira e demokratike dhe për më shumë vota për gratë
Universiteti i Prishtinës ndihmon Akademinë e Kosovës për Siguri Publike
Vetëvendosje! së bashku me qytetarët do ta ndryshojë Vitinë
Sejdiu me plane të shumta për turizmin dhe sportin
Agjencia e Kosovës për Forenzikë shënoi 10-vjetorin e themelimit
Tahiri me oferta të shumta për lagjen e Veternikut
KQZ kërkon nga OSBE raport urgjent për procesin zgjedhor në veri
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Italisë në integrimet evropiane
LDK: Qeveria në kohë fushate ndan afër 4 mil euro për komunat e PDK-së
Çeku i bindur në fitore, me padurim pret 4 nëntorin
S’ka një datë për plotësiminin e kritereve për liberalizim të vizave
Jahjaga: Kosova e vendosur të mbrojë traditën e multikulturalizmit dhe tolerancës fetare
Hapja e negociatave për MSA shënon fazën e re të marrëdhënies me BE-në
Veteranët e UÇK-së dënojnë sulmin ndaj ish-komandantit të tyre
Thaçi: Negociatat për MSA edhe një ditë historike për Kosovën
PDK fushatën e partive tjera e quan luftë për vend të dytë
Hamiti: LDK e kërkon votën e atyre që e njohin shtetin e Kosovës
Muja viziton Kishën katolike në Prizren
Sipas IFIMES gara për Prishtinën ndërmjet LDK-së dhe Vetëvendosje!-s
Sejdiu, takim me qytetarët në sheshin “Zahir Pajaziti”
Policia arreston kirurgun për marrje të ryshfetit
Tahiri premtoi përkrahje për promovimin e rinisë prishtinase
Pesë ditë për shpalosjen e programin të Vetëvendosje!-s për Prishtinën
IFIMES: Qeveria Thaçi ka dështuar në fushat kryesore
Lavdërohet Lushtaku, besohet në votën e Skenderajt për PDK-në
Kadaj-Bujupi: Bizneset në Istog meritojnë më shumë
Jahjaga: MSA është hap konkret drejt realizimit të perspektivës evropiane
Hoxhaj: PDK do ta shpie Kosovën në BE
BE nis negociatat për Marrëveshje Stabilizim-Asociimi me Kosovën
Partia e Fortë promovoi këngën “Do të bëhemi milionerë”
Thaçi: Vërshimin e PDK-së nuk mund ta ndal askush
Kosova duhet ta bind BE-në se meriton integrimin evropian
Tahiri: Platforma jonë për arsim paraqet edukim cilësor
Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” në pullë postare
Dogana parandalon disa raste tentim kontrabandimi
Jep dorëheqje drejtori i Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës
Mustafa: Haki Rugova nuk do të jetë kryetari i vetëm në Dukagjin nga LDK
Hoxhaj: Finlanda, partnere evropiane e Kosovës
Projekt për riciklim të baterive në shkollat e Prishtinës dhe të Fushë-Kosovës
Çeku “dorë më dorë” edhe pas zgjedhjeve
Hoxhaj kërkon ndërrimin e qeverisjes në Therandë
Osmani: Nuk ka fuqi më të madhe se fuqia e votës
Deputetja Alma Lama iu bashkua LDK-së
Kurti: Vetëvendosje! është alternativa e vetme për Prizrenin
Kosova vendos marrëdhëniet diplomatike me Republikën e Ishujve Marshall
Arrestohen dy të dyshuar se mbanin fara të bimës narkotike
Kryetari Lexhendar i Partisë së Fortë ekspozon pikturën në vlerë 1 miliard euro
AKR-ja premton investime të mëdha në Mitrovicë
AAK-ja përmbyll fushatën zgjedhore në Ferizaj
LDK synon ta shndërrojë Prishtinën në qytet të gjelbër
U ndërsen qenin, arrestohet kërcënuesi
LDK nuk do të lejoj ndërhyrjen e politikës në biznes
Pacolli: AKR, e vetmja parti që realizon premtimet
RDK e Prizrenit hap tendë tek Shatërvani
Kurti: Vetëvendosje! fiton në Prishtinë nëse mbi 50% dalin në zgjedhje
LDK kërkon t’i thuhet jo qeverisjes së keqe në Drenas
Zgjedhjet do të monitorohen edhe nga Institucioni i Avokatit të Popullit
PDK: Prishtinasit po i japin mbështetje ndryshimit‏
Vetëvendosje! premton zyrë të efiçiencës së energjisë në Prishtinë
Tahiri mbështet bizneset e zejtarisë
Agim Aliu kërkon votën në vendlindjen e ish-kryetarit Xhemajli
Mustafa: Qeveria aktuale ka harruar jugun e Mitrovicës
Tahiri me zgjidhje konkrete për lagjen Kalabria
PDK përmbyllë agjendën zgjedhore për 14 bashkësitë lokale në Klinë
Kërkohen monitorimi i rreptë dhe gjobat ndaj shkelësve të Ligjit mbi Kontrollin e Duhanit
PDK synon t’i jap fund ngecjes së zhvillimit ekonomik në Deçan
Mustafa: Bileta falas për pensionistë dhe invalidë të luftës
Prishtina e Beogradi po i kryejnë detyrat që i kanë marrë përsipër rreth zgjedhjeve
Vetëvendosje! hapi zyrën e saj në lagjen “Dardania” të Prishtinës
Partia e Fortë vendosë taksë 8% për korrupsion
Vetëvendosje! angazhohet që t’i kthejë popullit pasurinë e paligjshme
Sejdiu premtoi zgjidhje për mbeturinat e kryeqytetit
Qendra kulturore për diasporën merr aprovimin e Qeverisë
Luftimi i përbashkët i kontrabandës me migrantë
Kosova i fillon negociatat për MSA të hënën
Hoxhaj shpreh besimin për njohjen e shpejt nga Bahama
Gjermania mbështet Kosovën në demokratizim dhe rrugën evropiane
Kuçi dhe Thors diskutuan për liritë dhe të drejtat e komuniteteve pakicë
Instituti i ndërmjetësimit po përmirësohet dita-ditës në Kosovë
Beyan: Kosova e Serbia të bashkëpunojnë për të zhvendosurit brenda vitit
Veseli: Zgjedhjet, test i demokracisë për Kosovën
Tahiri: Hajvalia, hapësirë për rekreacion dhe sport
Gjykata e Apelit konfirmon një vendim për vrasje
Vetëvendosje! bashkë me qytetarët do ta ndryshojë Prishtinën
Aleksandar Vulin hetohet për kalim ilegal të kufirit Kosovë – Serbi
Thaçi thotë se Çeku do ta ndërtojë Prishtinën e re
Prishtina subvencionon “Termokosin” me 500 mijë €
Promovohet “libri i thënieve” i Kryetarit Lexhendar
Vetëvendosje!:Terminali i ri i ANP-së është ndërtim ilegal
Dhurohen nga “Ferronikeli” pajisje laboratorike për shkollën“Fehmi Lladrovci” të Drenasit
Hoxhaj falënderon ambasadorin Menzies për përkrahjen e Kosovës
Në QKUK 250 pacientëve u vendosen proteza të syrit
PDK u premton llapjanëve realizimin e projekteve të ngecura për 14 vjet
Austria do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën në përmbushjen e reformave të parapara
Arrestohet pasi në veturë i gjejnë mbi 6 kg. marihuanë
Komunat e reja rrezikojnë të falimentojnë
Arrestohen 8 persona për drogë dhe 7 për trafikim me emigrantë
Qytetarët e lagjes “Kalabria” kanë shpëtuar nga kundërmimi i ujërave të zeza
Mustafa: Kundërshtarët po i frikësohen fuqisë së LDK-së
KQZ shpjegon procedurat e votimit në zgjedhjet e 3 nëntorit
Ministri Buja në një konferencë për strategji, kërkim dhe inovacion në Zagreb
Kadaj-Bujupi fton istogasit të bashkohen për fitore
Ahmeti i Vetëvendosje!-s zotohet për barazi sociale
Rektori rendit ndryshimet dhe të arriturat e UP-së
Tahiri: Komuna tash sa vjet dështon në planifikim e si rrjedhojë planifikon dështimin
Kusari Lila takon gjakovarët e Prishtinës
Presidentja me fuqi monarku, konsideron lideri i Partisë së Drejtësisë
LDK thotë se Thaçi e keqpërdori vizitën e kryeministrit turk për fushatën zgjedhore
IPK rekomandoi suspendimin për tre zyrtarë policorë
U përurua shkolla e re në Siqevë të Klinës
AAK: Shtimja e degraduar nga qeverisja aktuale
Çeku mbështetë idetë kreative në biznes‏
Holanda mbështet perspektivën evropiane të Kosovës
Ministri Ismajli merr pjesë në takimin e Këshillit Ministror të TKE-së
Hoxhaj kërkon nga bashkëfshatarët e tij ta votojnë PDK-në
Presidentja Jahjaga filloi vizitën zyrtare në Gjermani
Vetëvendosje! me rininë do ta bëjë ndryshimin në Prishtinë
Shoqata e Miqësisë Kosovë-Rumani takon shefin e ri të Zyrës Ndërlidhëse të Rumanisë
PDK premton rregullimin e rrugës së dëmtuar nga punimet në autostradë
Nis ndërtimi i 50 banesave për rastet sociale
Tahiri: Është urgjente vendosja e sigurisë në blloqet banesore
Mustafa premton shtim të numrit të punëtorëve shëndetësorë
Një person u shpall fajtor për vrasje
LDK ushtron përsëri ankesë në PZAP kundër kryeministrit Thaçi
OSBE vlerëson programin për mësimin e gjuhëve të komuniteteve
Strategjia kombëtare, hap i parë drejt ballafaqimit me të kaluarën
Partia e Drejtësisë i kërkon presidentes Jahjaga të mos tejkalojë kompetencat kushtetuese
MASHT do të shton përkujdesjen për personat e verbër
Hoxhaj kërkon njohjen nga Singapori
Kosova dhe Franca do të thellojnë bashkëpunimin kulturor
Veteranët e UÇK-së në mbështetje të PDK-së në Viti
Mustafa në Gjilan premton arsimimin pa pagesë të vajzave
Kosova dërgon ambasadorë të rinj në Suedi dhe Kroaci
Vetëvendosje! thotë se policia e ka rrahur kandidatin e saj në Therandë
AKR-ja fton Mustafën që të përballet me qytetarët
PDK: Të vazhdohet qeverisja e suksesshme në Skenderaj
Legjendari premton 62 mijë vende pune në Prishtinë
Gati gjysma e banorëve në Veri thonë se s’do të dalin në zgjedhje
Policia e Kosovës dhe ajo e EULEX-it kryen bastisje të përbashkëta
Dogana zbulon sasi të fishekëve në rajonin e Vitomiricës
Mustafa: Aleanca e LDK-së me qytetarët e Kamenicës do të vazhdojë
Ambasadorja Jacobson interesohet për punët e Ministrisë së Infrastrukturës
AAK beson në vizionin për ndryshimin në Prishtinë
Sejdiu shpalos programin me qytetarë në Twitter
Raporti për të drejtat e fëmijëve procedohet për shqyrtim në Kuvendin e Kosovës
Ftohen qytetarët të jenë vëzhgues të zgjedhjeve
Kurteshi u premton studentëve dyfishim të bursave në Gjilan
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Çekisë në proceset integruese
Qeveria italiane përkrah Kosovën në rrugën drejt integrimit evropian
Tahiri premton shërbime shëndetësore në çdo pjesë të Prishtinës
Kuvendi i Kosovës nuk do të tubohet para 3 nëntorit
Japonia do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën
Një sondazh i UNDP hedh dritë në perceptimet rreth zgjedhjeve në Veri
Celina i jep përkrahje kandidaturës së Idriz Vehapit
Vetëvendosje! do t’u japë prioritet grupeve të rrezikuara në Prishtinë
Tahiri: Tregu i Gjelbër do të transformohet në qendër të tregtisë dhe afarizmit
Ministri Gashi kërkon që UNMIK-u të heq dorë nga qasja destruktive ndaj Kosovës
PDK-së i shtohen edhe 100 anëtarë të rinj
Thaçi u jep garanci projekteve të Çekut për Prishtinën‏
Ambasadori i Japonisë, Taketoshi dorëzon letrat kredenciale
Fshatrat e Prizrenit, sipas Thaçit, u ngjajnë atyre evropiane
Shpallen dhe certifikohen rezultatet e votimit për Kuvendin e Odës së Mjekëve të Kosovës
Kompensimi nga kriminelët, e drejtë e viktimave të tyre
Fushata zgjedhore, para qytetarëve po bëhen premtime joreale
Filloi “Java e albanologjisë”
Mustafa premton stadium me standarde të FIFA-s dhe pishinë olimpike
Kryesia e Kuvendit të Kosovës, pa vendim për seancën plenare të radhës
Të rinjtë e KQVR-së përfaqësojnë Kosovën në Beograd
OEK-u mbështet Korab Sejdiun e AKR-së
Edita Tahiri qëndroi për vizitë zyrtare në Gjermani
Në Bruksel u mbajt raundi i radhës i bisedimeve teknike për Zgjedhjet
AAK dënon sulmin e bilbordëve në Gjilan
Vetëvendosje!: Kryeministri Thaçi ia hapi derën Dacic-it që të vijë në Kosovë
Festivali “CulturesScapes” hapet me përformim edhe të korit nga Gjakova
Pa Mitrovicën e bashkuar nuk ka Trepçë, thotë Vetëvendosje!
Garë e fortë e PDK-së dhe LDK-së për Podujevën
PDK e Podujevës premton stadium në Dumnicë dhe park biznesi në Shtedim
Pyetësorit të PDK-së i përgjigjen 2.724 familje prishtinase
Komuna e Prishtinës për 3 vjet ka lëshuar 660 mijë dokumente të gjendjes civile
Përleshje me sëpatë, dy të lënduar
PDK premton investime në Malishevë jashtë buxhetit komunal
Partia e Fortë hulumton preferencat e votuesve jo të gjallë
Gjakovës nuk i mungojnë planet urbane, por zbatimi i tyre
Artan Hajrullahu fiton çmimin “Artisti i së nesërmes”
Gjashtë persona rrahin tre zyrtarë policorë
Gazetari i KosovaLive360 në mesin e të shpërblyerve për shkrimet mbi varfërinë
Thaçi i bindur në fitoren e PDK-së në Kaçanik, qysh në raundin e parë
Mustafa premton 12 muaj pushim të lehonisë
Këshilli Prokurorial i Kosovës do të trajtojë me prioritet veprat që lidhen me korrupsionin
Partia e Fortë Prishtinën do ta bëjë me kërcimore olimpike për sportet dimërore
Tahiri: Objektet e trashëgimisë do të trajtohen si identitet kulturor
Vetëvendosje!: Raporti i Progresit, përsëritje e dështimit shtetëror
Thaçi në Viti, i bindur për fitoren e Arifit
Sejdiu i premtoi siguri të plotë banorëve të lagjes “Arbëria”
OSBE-së dënon frikësimin e të kandiduarve në zgjedhje
Kandidatët për Prishtinën shpalosin programin për kulturën
PDK kërkon votën në vendlindjen e kryeministrit Thaçi
Žbogar inkurajon të rinjtë që të jenë aktiv në komunitetin e tyre
Veseli i siguron Malishevës përkrahjen e Qeverisë
Çeku premton falje të borxheve dhe ulje të taksave‏
Përurohet sheshi “Zahir Pajaziti” në kryeqytet
Qeveria e Kosovës ka miratuar Strategjinë shtetërore për migrimin
Kryeministri Thaçi pro vizitës së homologut të tij nga Serbia
Ministri Kuçi diskuton Raportin e Progresit me stafin e Ministrisë së Drejtësisë
PDK viziton fshatin më të ndotur në Kosovë, nuk flet gjë për ambientin
Dërgohen mbi 100 mijë libra dhe revista për nxënësit mërgimtarë
Përmbyllet fushata kombëtare kundër trafikimit “Hapi sytë”
Vetëvendosje! do t’ua kthejë transportin publik qytetarëve të Prishtinës
Ambasadori Ukelli i dorëzoi letrat kredenciale presidentit të Hungarisë
Aktgjykimi për një rast të terrorizmit
Mustafa: Në urban në vend të autobusëve tren dhe tramvaj
Bashota zgjeron aktivitetin në fshatrat e Klinës
Çeku premton se nuk do t’i largojë nga puna shërbyesit civil
KDI: Shumica parlamentare po e rrezikon funksionalitetin e Kuvendit
Vetëvendosje! do ta ndalë burimin e korrupsionit në Istog
Kuçi: Malisheva do të ketë mbështetje direkte nga Qeveria
Tahiri: Administrata Publike, motor i zhvillimit të Prishtinës
Sejdiu: Komuna do të jetë krahu i djathtë i personave me aftësi të kufizuara
Cliff: Manipulimi i zgjedhjeve ndërpret automatikisht procesin e MSA
Ahmeti zotohet për një komunë të hapur në Prishtinë
Përkrahje mekanizmave që shërbejnë për krijimin e një ambienti të sigurt
Kuçi beson që Kosova e ka noterinë më të mirë në rajon
Partia e Fortë vendos aromatizues në kontejnerë
Raporti i Progresit për Kosovën u dorëzohet partive opozitare
Prishtina pro bashkëpunimit dhe binjakëzimit me qytetet italiane
Kryetarit të Nëndegës së LDK-së në Gllogovc të Lipjanit i hapin varrin në oborr
Po përzgjidhen kosovarët që do të jenë përfitues të bursës së Bundestagut gjerman
Agani: Do të depolitizohet profesioni i mjekut
Vetëvendosje! organizohet në çdo lagje për ndryshimin e Prishtinës
Kuvendi ndërpret punimet në mungesë kuorumi, pozita nuk mori pjesë në seancë
Fillon hulumtimi i lokacionit në Rudnicë
Opozita thotë se Raporti i Progresit evidenton një sërë ngecjesh; pozita sërish mungon
Kuvendi sot pritet ta kompletojë Komisionin Hetimor për privatizimin e PTK-së
PDK në bashkëpunim me pakicat bëhet më e sigurt në fitoren e saj në Prizren
Thaçi i bindur për fitoren pa balotazh të PDK-së në Mitrovicë
Çabra simbolika dhe realiteti më i mirë i Kosovës, thotë Mustafa
Negociatat për MSA fillojnë më 28 tetor
MSH insiston se barnat për të cilat hidhen dyshime janë cilësore
Hoxhaj uron Bushatin për rekomandimin e statusit të vendit kandidat
Žbogar: Kosova duhet të përqendrohet në çështjet ekonomike
Thaçi falënderon Komisionin Evropian për Raportin e Progresit
Raporti i Progresit për Kosovën i dorëzohet edhe kryeparlamentarit Krasniqi
Për katër vjet, 83 milionë euro investime në Skenderaj
Mustafa shpreson se Drenasi kësaj radhe nuk do të ballafaqohet me abuzim të votës
Nenad Rikalo emërohet anëtar i KQZ-së
Partia e Fortë do ta bëjë kafenenë institucion që do të mbrohet me ligj
Vetëvendosje! gati t’i heq rriqrat politik dhe natyror në Malishevë
Begzad Sinani synon rikthimin e Dardanës nën qeverisjen e PDK-së
Universiteti i Prishtinës bashkëpunon me London School of Economics
AKR edhe një herë kritikon mediat për mos prezencë në aktivitetet e tyre
Kosova duhet të punojë më shumë për zhdukjen e varfërisë
Vetëvendosje kërkon të ndalohet vizita e zyrtarëve të Serbisë në Kosovë
Presidentja Jahjaga pranoi nga Zbogar Raportin e Progresit 2013 për Kosovën
PDK në Skenderaj kërkon votën fshat më fshat
Kosova ka arritur progres në përgatitjen për negociata për MSA
Çeku thotë se epilogu i fushatës zgjedhore do të jetë në favorin e tij
Gërxhaliu i OEK-ut i jep përkrahje Tahirit të AAK-së
LDK thotë se çështjet që i adresojnë po i konfirmon edhe Banka Botërore
ME FAT KURBAN BAJRAMI! të gjithë besimtarëve islam
Milionat që po premtohen nuk i ndajnë individët, por Kuvendi i Republikës
Kreu i PDK-së në përkrahje të Ramadan Mujës
Aktivistë të IQM-së rikthehen në PDK
Tahiri prezantoi planin për Mirëqenien Sociale
Vetëvendosje zotohet t’ia kthejë nderin Lipjanit
Thaçi i entuziazmuar për fitoren e PDK-së në Malishevë
Bashota kërkon votën nëpër fshatrat e Klinës
Ahmeti premton shëndetësi të shëndoshë për Prishtinën
Jahjaga: Misioni ndërkombëtar në Kosovë ka siguruar institucione të qëndrueshme
Mustafa: Ekonomia e Deçanit do të lidhet me Shqipërinë, Plavën dhe Gucinë
Partia e Fortë “shpëton mediat me financa dhe parandalon censurën”
Gatishmëri për thellim të bashkëpunimit ndërparlamentar Kosovë – Itali
Gjenden mbetje mortore në afërsi të Deçanit
Nëndega e PDK-së në Dragobil nuk është shuar
Katër dënime mandatore për mosrespektim të Ligjit të duhanit
Komisioni hetimor për PTK-në, pritet të votohet të enjten
PDK merr mbështetje në nëntë fshatra të Deçanit
Mbi 180 pacientë brenda dite kërkojnë ndihmë në Institutin e Onkologjisë
Rektori Gashi dhe prorektorja Tahiri për vizitë pune në Britani të Madhe
“NewCo Ferronikeli” ndihmon me pako ushqimore për festen e Bajramit
Hoxhaj uron ministrat e jashtëm të vendeve myslimane
LDK ushtron ankesë në PZAP kundër kryeministrit Thaçi
Kontrabandonin dele për kurban, ndalohen dy të dyshuar
Myftiu Tërnava: Festa e Bajramit rast për bashkim e solidaritet
Krerët partiak e institucional urojnë besimtarët myslimanë
Kryeministri Thaçi uron besimtarët me rastin e festës së Kurban Bajramit
Shitja e kurbaneve bëhet vetëm në tregun e kafshëve
Presidenti Obama uroi presidenten Jahjaga me rastin e Kurban Bajramit
Sejdiu vizitoi lagjet ”Bregu i Diellit” dhe “Mati 1”
Tahiri prezantoi kontratën e tij për ndryshim në lagjen “Dardania” të kryeqytetit
Kusari-Lila premton se Gjakovën do ta bëjë zonë ekonomike
PDK zgjerohet me intelektual, premton projekte në fshatra të Malisheës
Vrasje e dyfishtë në Pejë
PDK premton 120 milionë euro investime në Gjilan
Thaçi pohon se Hasi ka ndryshuar 99% fal qeverisjes së PDK-së
Çeku: Dardanisë do t’ia kthejmë identitetin
Vetëvendosje! zotohet se do ta sjellë ndryshimin edhe në Pejë
Mustafa në Malishevë premton qeverisje me perspektiv zhvillimore
Buja do ta bëjë Lipjanin me muze
PDK shpreson në votën e elektoratit të Graçanicës
Partia e Fortë shpalos programin për Muzeun e Historive Fiktive
Fillon punën Shkolla Plus për fëmijë me inteligjencë të jashtëzakonshme
Tahiri prezanton programin për Parkun e Gërmisë
Shpërndahen në terren 20 vëzhgues afatgjatë të BE-së
Jahjaga inkurajon femrat për luftë kundër kancerit të gjirit
Liderët e subjekteve politike po i lënë nën hije garuesit për kryetarë komunash
Çeku: Arena sportive do të ndërtohet në formën e plisit‏
Kundërkandidatët e Mustafës angazhohen largimin e “së keqes” nga Prishtinën
Kandidati i PDK-së për Podujevën viziton Lagjen e Dëshmorëve
U nda nga jeta ish-deputeti Ramadan Kelmendi
Partia e Fortë premton të sjellë “Formula 1 në Kosovë”
PDK thotë se nuk ka koalicion me AAK-në në Viti
Dhuna dhe shantazhi janë karakteristikë e IQM-së, thotë PDK
IQM: PDK po e ndjen humbjen, prandaj bën presion
Tahiri prezanton projektin për platonë “Adem Jashari”
Mustafa premton hapësirë të çerdheve publike për 5 mijë fëmijë
Vetëvendosje! gati ta festojë ndryshimin e madh me 3 nëntor
Ramë Vataj merr përkrahjen e qytetarëve të Leshanit në Therandë
Festa e Bajramit të Vogël, të martën më 15 tetor
Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Katarit
Njëzet vëzhgues të BE-së për zgjedhjet nisen në komuna më 12 tetor
Çeku: Do ta kthej prestigjin e sportit në Prishtinë
Thaçi njoftohet me ambasadorët e Italisë dhe Sllovenisë
Jahjaga përcjellë ambasadorin e Kosovës në Hungari, Sami Ukelli
Mustafa shpenzoi për katër vite 1.74 milion euro për ashensor
Thaçi: Fushata zgjedhore, test evropian për Kosovën
Të dyshuarve për vjedhje të armatosura ju caktua masa e paraburgimit
Thaçi: Ferizajn do ta bëjmë me universitet dhe autostradë
AAK në Viti garanton program të qartë qeverisës
PDK premton 22 milionë euro investime në Shtime
Istogu, krenaria e LDK-së, thotë Mustafa
Tahiri premton projekte kapitale për Prishtinën
Çabra e mobilizuar për fitoren e PDK-së
Vetëvendosje! gati t’i hap arkivat e korrupsionit në Deçan
PDK: Ka ardhur koha për fitore edhe në Han të Elezit
Mustafa kërkon vota në Obiliq
Ahmeti premton çerdhe publike me standarde evropiane
Festivali “CultureScapes” tubon edhe shumë artistë të Kosovës
Çeku kërkon përfillje të kritereve në ndërtimet e reja
Në Kosovë shënohet Dita botërore e shëndetit mendor
Teuta Sahatqija mori pjesë në konferencën “Lidershipi i grave në politikë”
Jahjaga: FSK-ja është dëshmia më e mirë e bashkëpunimit dhe përkrahjes
Oda e Noterëve e Kosovës anëtarësohet në Unionin Ndërkombëtar të Noterëve
Rigjykim në një rast të krimeve të luftës
Policia e Kosovës shkatërroi 1.315 armë të vogla dhe të lehta
LDK akuzon PDK-në për dëmtim flamujsh dhe frikësim të qytetarëve
Mustafa premton nënkalim që lidh rrugën “Rexhep Luci” me “Qamil Hoxha”
Ballafaqimi me të kaluarën për perspektivën e Kosovës evropiane
Kërkohet që siguria në rrugë të jetë lëndë mësimore
Çeku: Prishtina nuk ka probleme të pazgjidhshme
Komuna e Prishtinës subvencionon “Termokosin” me 500 mijë €
Hoxhaj mirënjohje Ganës për njohjen e Kosovës
Mitrovica ka nevojë për ndryshime, thotë Mustafa
Mustafa: Programi i LDK-së është program i rinisë dhe i zhvillimit
Thaçi: Ndryshimin në Istog do ta sjell PDK-ja
Kandidati i AAK-së në Gjilan zhvilloi takim me 100 qytetarë
Latifi premton për rahovecasit vepra edhe më të mëdha
Thaçi kërkon fitoren e Bashotës në Klinë pa balotazh
Podujevë: Vetëvendosje! premton ndaljen e hajnisë
Lulzim Rafuna merr postin e drejtorit të Doganës së Kosovës
Vetëvendosje! prezanton zgjidhjet për Prishtinën
Krijohet Udhëzuesi i Kodit të Mediave të Shkruara për gazetarinë e shkruar dhe online
Policia e Kosovës shkatërron 1.315 armë të lehta
Murati premton hapjen e zyrës për veteranët e luftës
Milan Zdravkovic emërohet ministër pa portofol
U funksionalizua Qendra për Monitorimin e Nyjeve Semaforike
Çeku u krijon lehtësira investitorëve në Prishtinë
Besnik Tahiri viziton bizneset e vogla hoteliere të Prishtinës
Mustafa premton hapësira dhe politika të favorshme për gratë në biznes
Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë inkurajon gratë që të votojnë
Ambasadorja Mimoza Ahmetaj merr rrugë për Bruksel
Partia e Fortë “krijon infrastrukturën” për tenderët e parë
Hoxhaj fton investitorët gjermanë të investojnë në Kosovë
Ambasadori i Ganës, Ibrahim Abass, dorëzoi letrat kredenciale
Një tryezë adreson braktisjen e shkollave nga nxënësit e komunitetit RAE
Çitaku: Kosova do të prodhojë argumente të mjaftueshme për anëtarësim në BE
Presidentja Jahjaga priti përfaqësues të biznesit gjerman
Arrestohen tre persona për grabitje me armë në Bahrejn
Çeku iu premton kushte më të mira bashkësive fetare në Prishtinë
Podujevë: LDK e sigurt për fitoren në Llap
Hoxhaj priti një delegacion të Qendrës Evropiane për Paqe dhe Zhvillim
Çeku kërkon votën e protestantëve në Prishtinë
Vetëvendosje! premton ndaljen e ndërtimeve pa leje në Prishtinë
Italia partner evropian i Kosovës
Dhuna në familje ka shënuar ngritje në Kosovë
Thaçi thërret të votohet Lushtaku që mbahet në burgun e Dubravës
Ministri Agani takon organizatorët e Simpoziumit të dytë satelitor në mjekësi
Kërkohet të bëhet kategorizimi i objekteve për legalizim
UNOPS-i po ndihmon Burgun e Sigurisë së Lartë, i cili pritet të inaugurohet sivjet
Mustafa: Papunësia dhe zhvillimi ekonomik problem për vendin
Integrimi rajonal në Bashkimin Evropian, interes i përbashkët
Partia e Fortë do t’i reduktojë drejtoritë nga 11 në tri
Tahiri vizitoi qendrën mediko-psikoterapike “Labyrinthi”
AAK në Deçan premton projekte dhe vende të reja pune
Mustafa prezanton projekte milionëshe për Prishtinën
“ENEMO” fillon me vëzhgimin e zgjedhjeve lokale
FSK-ja e gatshme të marrë pjesë edhe në misione ndërkombëtare
PDK kërkon edhe një mandat në Skenderaj
LDK fton qytetarët të dalin në votime që të mos keqpërdoret vota e tyre
Çeku premton përfundimin e rrethrrotullimit të Prishtinës në Lakrishtë
Falënderohet Bullgaria për përkrahjen e Kosovës në integrimet evropiane
Specializantët do të paguhen sipas anekskontratave me Ministrinë e Shëndetësisë
Arrestohen dy persona për ‘detyrim’ dhe ‘mashtrim’
Kusari-Lila solidarizohet me karrocierin, bart vetë karrocën
Pacolli dhe Sejdiu bën homazhe te varri i presidentit Rugova
Rruga e integrimeve evropiane nuk ka asnjë alternativë tjetër
Vetëvendosje! synon ta bëjë Prishtinën metropol kulturor
PDK u premton llapjanëve hapjen e katër degëve universitare
AAK-ja në Suharekë zotohet për punë edhe më të mëdha
Negociatat për MSA-në fillojnë në vjeshtë
AAK synon transport urban gjithëpërfshirës për kryeqytetin
Mbi 300 të rinj i bashkohen LDK-së në Podujevë
Vetëvendosje! me vizionin e mirëqenies do ta ndryshojë Drenasin
I vazhdohet paraburgimi Naser Kelmendit
Djegia e kurorave të tre dëshmorëve të demokracisë – akt i shëmtuar
LDK zotohet për kujdes ndaj personave me aftësi të kufizuar
Çeku i premton mbështetje Shoqatës së Autizmit
Mustafa premton shkollë profesionale gjermane në Prishtinë
DAAD ofron bursa për studime dhe qëndrime kërkimore në Gjermani
Kilaj premton rreth dy milionë investime në bujqësinë e Malishevës
Ambasadori italian, Andreas Ferrarese, dorëzoi letrat kredenciale
Simpoziumi i Dytë Satelitor filloi punimet në Prishtinë
PDK premton ujësjellës e kanalizim në fshatrat e Skenderajt
Partia e Fortë prezantoi projektin për Shtëpinë Luksoze
I inskenonte gruas takim, i detyronte viktimat të paguanin para
Pal Lekaj synon mandatin e tretë si kryetar i Gjakovës
AAK premton që secila familje e Prizrenit të ketë nga një anëtar të punësuar
Klina dhe Drenasi meritojnë të qeverisen nga partia e Rugovës
Thaçi e sheh Kamenicën si bastion të PDK-së
Ministri Buja takon ministrin japonez të Arsimit
Nga 3 mijë euro gjobë për pesë subjekte që shkelën Ligjin antiduhan
Mustafa i bindur se do të fitojë pa balotazh në Prishtinë
PD: Qeverisja aktuale ka ngulfatur jetën e qytetarëve pejanë
Fusin ilegalisht bagëtitë në Kosovë, të dyshuarit ikin në Maqedoni
LDK-ja do ta konservojë Prishtinën e vjetër
Kryeparlamentari Krasniqi në një konferencë të Ballkanit Perëndimor
Jetesa në kryeqytet edhe nën gërmadha
Vitisë i premtohet nga LDK-ja hapja e një pike kufitare me Maqedoninë
AAK-ja e Dardanës hyn në zgjedhje e bindur për fitore
Klina mund të zhvillohet shumë me minierat, që tani nuk funksionojnë
LDK në Deçan e bindur në rrugëtimin drejt fitores
AAK-ja ka planin konkret se si duhet të zhvillohet Gjilani
Mijëra drunj dhe miliona investime në gjelbërim, premton LDK në Prishtinë
Hoxhaj: Bashkëpunimi rajonal kyç për Ballkanin
Grafitet përçojnë mesazhe të ndryshme në fasadat e kryeqytetit
Fushata “Hapi sytë” kulmon me një koncert të madh humanitar në Prishtinë
Ministri Buja merr pjesë në Forumin për Shkencë në Japoni
U kishte borxh 500 euro, ia marrin kamionin
LDK premton ndërtimin e rrugës Dragash-Tetovë
Haradinaj: Kemi njeriun e duhur për kryetar të Kastriotit
LDK në Prizren, s’kërkon votën për pushtet, por për fuqizim të qytetarit
Arrin nota verbale nga El Salvadori
Korab Sejdiu: Prishtina, motivi im i pandryshueshëm
Çeku premton se do ta kthejë besimin në shëndetësi
LDK: Tregu ilegal i barnave po lulëzon çdo ditë e më shumë
ICITAP-i amerikan trajnoi 17 zyrtarë të IPK-së
Haradinaj beson në fitoren e Pejës
Realizohen mbi 50 operacione në kuadër të Javës së shëndetësisë Kosovë-Turqi
LDK premton ndërtimin e një stadiumi dhe pishinë olimpike
Mbarëvajtja e zgjedhjeve do t’u hapë rrugë integrimeve evropiane
Gjykata Supreme do të rrisë transparencën dhe qasjen për publikun
Zgjedhjet e lira janë shëndet i demokracisë
Lufta kundër korrupsionit, prioritet për institucionet
Misioni i BE-së për vëzhgimin e zgjedhjeve merr mbështetje nga e para e vendit
Presidentja Jahjaga pranon se Këshilli i saj Kundër Korrupsionit po sfidohet nga korrupsioni
Thaçi: Vjeshta është vendimtare për liberalizim të vizave dhe MSA-në
LDK synon sot komunat e nesër Kosovën
Vetëvendosje! premton ndryshimin e jetës në Prishtinë
Lëvizja për Bashkim synon t’u japë jetë komunave
Konstituimi i komisionit hetimor për PTK-në shtyhet
Presidentja Jahjaga uroi presidentin e Gjermanisë, Joachim Gauck
AAK-ja ofron fitoren mbi lodhjen nga e keqja
Hoxhaj uron Westerwellen në përvjetorin e bashkimit të Gjermanisë
BE-ja përuron në Pejë ndërtesën e regjistrimit civil
GAP: Mungesa e ujit të pijes, problemi kryesor në Kosovë
Ministri Makolli, vizitë zyrtare në Australi
Presidentja Jahjaga përcjellë ambasadoren Dobruna për në Holandë
QKSS: Gratë përfaqësimin me të lartë e kanë në Policinë e Kosovës
KQZ fton subjektet politike t’u përmbahen parimeve zgjedhore
Mungesa e pozitës pamundëson formimin e komisionit hetimor për privatizimin e PTK-së
Fillon fushata zgjedhore, partitë shpalosin platformat e tyre
Mustafa e hap fushatën i bindur në fitoren e thellë të LKD-së
Gjashtëmbëdhjetë projekte tjera pjesë të “Kosova e Bukur” u finalizuan gjatë shtatorit
Akademia turke e Drejtësisë mbështet sistemin kosovarë të drejtësisë
Ambasadorët: Nuk do të përzihemi në rezultatet zgjedhore
Prokurorët kanë instrumente më të forta ligjore për luftim të krimit
Haradinaj thotë se AAK-ja është e gatshme për zgjedhje
Beqiri dhe Grabovci flasin për seancën e jashtëzakonshme parlamentare
Organizimi i brendshëm në MZHE i kushton buxhetit 400 mijë euro
Kusari-Lila shprehet e bindur për fitore në Gjakovë
Finlanda e Kosova nënshkruan marrëveshje për bashkëpunim policor
Demokracia në Veprim do t’i publikojë rezultatet zgjedhore vetëm në 8 komuna
Kusari-Lila lirohet nga postet në Qeveri për hir të zgjedhjeve
Prokuroritë e dy shteteve shqiptare thellojnë bashkëpunimin
Kuvendi trason rrugën për anëtarësimin e Kosovës në BZHKE
Ambasadori i Suedisë, Mats Staffansson, dorëzoi letrat kredenciale
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Suedisë për proceset integruese
Thaçi thërret për fushatë zgjedhore korrekte
Paralajmërohet komision hetimor parlamentar për privatizimin e PTK-së
Kuvendi vazhdon me seancën e papërfunduar, pa PTK-në në rend të ditës
Përfundoi në Bruksel takimi Kosovë – Serbi mbi zgjedhjet lokale
Riinvest: ASK-ja keqllogaritë shkallën e papunësisë
Ministri Hoxhaj drekë pune për delegacionin e Parlamentit të Sllovakisë
Lëvizjet studentore u paraprinë ngjarjeve të mëdha në Kosovë
Instituti GAP publikoi raportet për komunat e rajonit të Pejës
UP-ja lanson “wireless”-in në gjithë kampusin universitar
Qytetarët e zhgënjyer me zgjedhjet, partitë e painteresuara për reformë
Serbia duhet ta kthejë thesarin arkeologjik të Kosovës
Fakulteti i Edukimit shihet si qenësor për të ardhmen arsimore
Shtatoret e njerëzve të kombit, Prishtinës i japin pamje më madhështore
Në Bruksel po bisedohet për zgjedhjet, doganat dhe lëvizjen e lirë
D4D: Reforma zgjedhore ka mbetur në pikën zero
Kosova ka çfarë të mësojë nga përvoja sllovake drejt integrimit evropian
Një 18 vjeçar arrestohet për grabitje
LDK: Qeveria zvogëlon papunësinë, largon nga evidenca të papunët
Një 51 vjeçar nxirret pa shenja jeta nga hendeku 5 metërsh
Të ushqyerit me gji, mënyra më e mirë për t’i uruar mirëseardhje foshnjave
Petrit Selimi ftohet në Vatikan nga “Shën Egjidio”
Avokati i Popullit kërkon më shumë përkujdesje për të moshuarit
Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Zvicrës për Kosovën
Thaçi uron studentët dhe profesorët, me rastin e fillimit të vitit të ri akademik
Viti i ri akademik nis sot edhe me tri universitete publike të reja
Kosovën dhe Maqedoninë i lidhin synimet e përbashkëta
Miratohet plani rregullues urban për lagjen “Prishtina e Re”
Komuna fajëson kompaninë “Redoni” për shembjen e rrugës në lagjen Arbëria
QKUK përkujton dr. Shpëtim Robajn
Hoxhaj kërkon njohjen nga Maroku
AKK po merr pjesë në Asamblenë e përgjithshme të “Eurogeographics”
Shembet rruga ende e painauguruar në lagjen Arbëria
Udhëtoi grupi i parë i kosovarëve për haxhin e sivjetshëm
Fëmijët në Kosovë abuzohen në mungesë të ligjit
Java e të ushqyerit me qumësht të gjirit fillon nesër
Krasniqi: Procesi i privatizimit të PTK-së, i paligjshëm
Reduktimet e shpeshta të ujit, shqetësojnë banorët e Ferizajt
Qeveria do të ndihmojë luftën kundër trafikimit me qenie njerëzore
Shtie nga oborri i shtëpisë, vret viktimën në rrugë
Jahjaga priti ambasadorin e Kosovës në Slloveni, Nexhmi Rexhepi
OBI përsërit apelin për njohjen e Kosovës nga vendet anëtare
Paga minimale është më shumë lëmoshë se pagë, thonë qytetarët
Prishtina nuk fitohet me pamflete të njohura për sistemet totalitare
Ramush Haradinaj u kthye nga vizita zyrtare tetëditore në SHBA
Përmbaruesit privat, zgjidhje për numrin e madh të lëndëve në gjykata
Java e Shëndetësisë solli në Prishtinë 22 ekspertë mjekësor nga Turqia
Java e Shëndetësisë Kosovë – Turqi fillon nesër
LDK: Ndryshimi për Kosovën të fillojë nga Mitrovica
Në QKUK u krye ndërhyrja e parë nga kardiokirurgjia e fëmijëve
Ministri Hoxhaj takoi homologët nga Kongo, Armenia e Gjeorgjia
Ende ka probleme në procesin e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës
Kosova dhe Turqia pritet të rritin bashkëpunimin edhe në kinematografi
Sigurojnë mbijetesën nga gjurmimi në kontejnerë bërlloku
Prishtina i kthehet normalitetit, nga kaosi automobilistik, vetëm në fundjavë
Kosova synon relacione kontraktuale me NATO-n
MSH premton shërbime shëndetësore për komunitetin RAE
Arrestohet polici Taku, shkaktar i aksidentit në Peran
Transparenca është një nga parimet kryesore të qeverisjes së mirë
Vetëvendosje! zotohet se do ta depolitizojë arsimin
I vazhdohet paraburgimi Zarko Veselinovic-it
KDI: Prokurimi publik mbetet i korruptuar në Kosovë
Ministri Buja priti në takim studentët përfitues të bursave të Sheffield-it
Çeku përgënjeshtron presidentin serb
Prishtina nderoi njeriun që e krijoi idenë e pavarësisë së Kosovës
PDK dhe Çeku dalin me pyetësor për mendimet e prishtinasve
Vlerësimi korrekt, komponent që ndikon në rezultatin e nxënies së mësimit
Në rrugën e integrimit në BE, Kosova pret ndihmën e Danimarkës
Deri në 27,500 € shpërblim për informata lidhur me vrasjen e pjesëtarit të EULEX-it
Don Lush Gjergji promovon “Dashuria që nuk vdes – Të mëdhenjtë e shekullit XX”
Kosova promotore e paqes dhe stabilitetit në Ballkan, thotë Jahjaga
Edhe Tajlanda njeh pavarësinë e Kosovës
Ashton e bindur se misioni i BE-së do të kontribuojë në përmirësimin e zgjedhjeve
Tahiri: Serbia të mos e zvarritë procesin e implementimit të marrëveshjeve
Kuvendi, me një sërë vërejtjesh, miraton Ligjin për investime të huaja
Deputetët nga Danimarka interesohen për realitetin në Kosovë
Danimarka do të vazhdojë të përkrahë Kosovën
Konfiskohen tri armë pa leje, arrestohen dy të dyshuar
PSHDK: Rruga e vetme për të ardhmen e Kosovës është BE-ja
Kuvendi nuk arriti të zgjedh as anëtarin joekzekutiv të BQK-së
Hoxhaj merr premtime për njohje nga Botsuana dhe Sudani i Jugut
Letonia përkrah MFSK-në në procesin e rishikimit strategjik të Sektorit të Sigurisë
KQZ miraton rolin e lehtësuesit të OSBE-së në veri
Deputetët dështojnë të zgjedhin një anëtar të KPM-së
Polica apelon për informacion rreth vrasjes së pjesëtarit të EULEX-it
Kuvendi mblidhet në një seancë 2 në 1, pa pikën për privatizim të PTK-së
Libia e Grenada shtojnë në 103 numrin e vendeve që njohin Kosovën
Grenada bëhet shteti i 102-të që e njeh Kosovën
Shqyrtohen mundësitë e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Holandës
SHBA mbështet Kosovën,Thaçi falënderon presidentin Obama
U arrestuan dy të dyshuar për dhunim si krim lufte
Përurohet objekti i ri i gjimnazit “Zenel Hajdini” në Gjilan
Doganierit lituanez të EULEX-it i jepet lamtumira e fundit
Ngritët aktakuza për një rast për krime të luftës
Shtatorja e Rugovës të premten vendoset në shesh
Fondacioni “Project–Hope” vazhdon të ndihmojë shëndetësinë kosovare
Kanë nisur në Bruksel bisedimet për drejtësi dhe siguri
Caktimi i pensioneve për kategoritë e dala nga lufta i lihet Qeverisë
Instituti GAP ka publikuar raportet për komuna Gjakovë dhe Junik
KDI kërkon zgjidhje për preokupimet e qytetarëve të rajonit të Prizrenit
Shërbimi Korrektues dhe Shërbimi Sprovues shndërrohen në agjenci të pavarura
Fushata e parakohshme zgjedhore shqetëson AKR-në
Hoxhaj merr përkrahje për njohje të reja
Presidentja Jahjaga priti një delegacion nga Parlamenti Evropian
Prodhon pije në shtëpi, arrestohet i dyshuari
KQZ pranon 39.940 aplikacione me postë për votuesit jashtë Kosovës
Kosova po forcon partneritetin me BE-në
Kuvendi Komunal i Prishtinës miratoi Planin Zhvillimor Urban
Polemika rreth aplikimit të votuesve jashtë vendit ndërprenë mbledhjen e KQZ-së
Ministri Hoxhaj vazhdon takimet me burrështetas në Nju Jork
Instituti GAP prezantoi raportet për Mitrovicën, Vushtrrinë dhe Skenderajn
Punësimi sezonal në vendet e BE-së nuk ka rezultuar premtues
Turqia mbështet përfshirjen e Kosovës në projektin e TAP
PF-ja inauguron sheshin “Zahir Pajaziti”
Lënë LDD-në, i bashkohen AKR-së
Nxënësit e Prishtinës trajnohen për rregullat e komunikacionit rrugor
Rezistenca antibiotike kërkon qasje shkencore
Žbogar: Vdekja e pjesëtarit të EULEX-it duhet t’i bashkojë shqiptarët dhe serbët, veriun dhe jugun
Presidentja Jahjaga e uroi kancelaren Angela Merkel
Njëqind vëzhgues nga BE-ja monitorojnë zgjedhjet e nëntorit
IPK përkrahet edhe me një trajnim të radhës nga ICITAP-i amerikan
Formohet Zyra Kombëtare për Koordinim të Luftimit të Krimeve Ekonomike
Vetëvendosje! akuzon KQZ-në se po pranon aplikacione të paligjshme të serbëve
Policit Taku i vazhdohet masa e suspendimit nga puna
Arrestohen dy të dyshuar për posedim të substancave narkotike
Pa pikën për privatizim të PTK-së deputetët do të tubohen më 26 shtator
EBA përkrah procesin e njohjeve të Kosovës nga vendet arabe
Policia ka rol të veçantë në zgjedhje
Arsimimi i policisë në gjithë Ballkanin, imperativ i kohës
Kryeministri Thaçi uron kancelaren gjermane, Angela Merkel
Jahjaga: Qytetet e ndara janë përkujtues të një të kaluare të hidhur
Grabiten rojet e pompës së derivateve, arrestohet njëri prej grabitësve
Garda e nderit të EULEX-i rreshtohet pranë Audrius Šenavičius-it
Në Therandë themelohet nëndega e 10-të e PD-së
AKR dhe LDK fërkohen ndërmjet veti shkaku i Jupollit
Çeku: Jam personi unifikues, jo i ndarjes në mëhalla
EULEX-i shpreh falënderim për mbështetjen
Aleanca Kosova e Re me logo të re
Edhe dy nëndegë të reja të PD-së në Vushtrri
Të dielën pa rrymë lagjet në qendër të Prishtinës
Kryeministri Thaçi udhëtoi për në Nju Jork
Zyrtarë të lartë të Kosovës u nënshkruan në librin e zisë për pjesëtarin e EULEX-it
Bashkëpunimi i mirë me UNDP-në do të vazhdojë edhe në të ardhmen
Arrestohet punonjësi i një banke në Mitrovicë
Shprehje solidariteti me personelin e EULEX-it pas vdekjes së kolegut të tyre
EULEX-i e përkujton kolegun e rënë
Artistët interesohen për memorialin “Heroinat”
Caktohet garantues për kredi pa dijeninë e tij, arrestohet bankieri
Propozohet formimi i 16 grupeve të miqësisë me shtete të veçanta
Senatoret francezë vëzhgojnë situatën në Kosovë tashmë një kohë të gjatë
Instituti GAP ka evidencuar 46 probleme në 7 komuna të Anamoravës
Kuçi: Çështja e privatizimit të PTK-së është në duart e Kuvendit
Robert Lehrbaumer mban koncert me Orkestrën Simfonike në Prishtinë
Ndërtimi i paqes është rrugë e paalternativë
KFOR e dënon incidentin në veri, thotë se vazhdon ta kryejë misionin
AKK pajis gjashtë komuna me GPS bashkëkohorë
Koha në vijim vlerësohet vendimtare për procesin e liberalizimit të vizave
Franca mbështet Kosovën në rrugën e saj drejt BE-së
Kuvendi i Kosovës me dy seanca të papërfunduara
OSBE dënon sulmin vdekjeprurës ndaj personelit të EULEX-it
PSHDK kërkon të mos politizohet arsimi
Žbogar dhe Borchardt sulmin ndaj pjesëtarit të EULEX-it e quajnë sulm ndaj BE-së
Presidentja Jahjaga vizitoi pjesëtarin e plagosur të EULEX-it
Kryekuvendari Krasniqi dënon sulmin ndaj pjesëtarëve të EULEX-it
Prania ndërkombëtare në Kosovë dënon sulmin ndaj EULEX-it
Punëtorët e Fabrikës së Tubave në protestë, kërkojnë parat e tyre
Komandanti i KFOR-it dënon incidentin në Zveçan
Partitë politike dhe liderët e tyre dënojnë sulmin në Zveçan
Mungesa e kuorumit sërish bllokon Kuvendin
Hoxhaj ngushëllon homologun lituanez Linkevičius
UNDP-ja i ka realizuar projekte me prioritetet për institucionet e Kosovës
AAK: Nuk e kemi ndërmend t’ia bëjmë kuorumin Qeverisë
LDK: Rrëzimi i qeverisë, objektiv i punës sonë
Jahjaga: Sulmi ndaj EULEX-it është sulm ndaj vlerave të shtetit të Kosovës
Thaçi dënon ashpër sulmin e armatosur kundër pjesëtarëve të EULEX-it
Vritet një polic i EULEX-it në veri
Kuvendi i Kosovës mban dy seanca, një të re dhe një të papërfunduar
Hoxhaj: Zgjedhjet e 3 nëntorit, etapë e re për Kosovën
Pacientët në trajtim shëndetësor do të kenë mundësi të votojnë
Presidentja Jahjaga dekretoi Ligjin për amnistinë
Një delegacion i profesorëve universitarë nga Gjermania po qëndron në Kosovë
Kosova dhe Italia kanë marrëdhënie të mira
Një libër mbi organizatat ekstremiste serbe në Kosovë
Falë një donacioni austriak në QKUK realizohen dy implante kokleare
Kosova,lidere në rajon në luftimin e trafikimit me njerëz
Organet e drejtësisë të gatshme për bashkëpunim gjatë zgjedhjeve
KDI: Qarkoret buxhetore nuk respektohen nga kuvendet e komunave
Pensionistët e pakënaqur me të ardhurat, protestojnë sërish
Të burgosurve iu mundësohet votimi
Ngritet aktakuzë për një rast të kontrabandës me drogë
Tetëmbëdhjetë milionë euro borxhet ndaj kompanisë “Pastrimi”
Italia mbështet perspektivën euro-atlantike të Kosovës
Vetëvendosje! premton furnizim të mirë me ujë në Prishtinë
Thaçi përshëndet lirimin e Limajt dhe bashkëluftëtarëve të tij
MPJ përkrah raportin e misionit inspektues të OKB-së në Siri
Arsimimi cilësor është çështje kyçe për zhvillimin ekonomik
Limaj dhe bashkëluftëtarët e tij shpallen të pafajshëm
Kryeministri Thaçi ngushëlloi presidentin Obama
Në Klinë do të ndërtohet një objekt banimi për familjet e dëshmorëve
Rishikimi i sektorit të sigurisë, proces i varur nga politika
MSh dhe Genzyme mbështesin pacientët me sëmundje të rallë
Jahjaga: Kosova dëshiron që sa më shpejt të bëhet anëtare e BE-së
Deçan: Gruaja vret burrin
Me mbështetjen e BE-së u themelua Instituti i Psikiatrisë Mjeko-Ligjore të Kosovës
Kosova shembull se si kultivohet bashkëjetesa fetare dhe kulturore
Sot vendimi për “Kleçkën”
Thaçi kërkon përmbushjen e obligimeve që dalin nga procesi i negocimit të MSA
Një person u shpall fajtor për një rast lidhur me drogë
Thaçi kërkon pëmbushjen e obligimeve që dalin nga procesi i negocimit të MSA
Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Italisë për Kosovën
Gjermanët e bëjnë me inventar shkollën “Selami Hallaqi” të Gjilanit
EULEX-i i dhuron automjete Policisë së Kosovës në veri
Presidentja Jahjaga uroi kryeministrin Rama
Politikanët shfrytëzojnë rrjetet sociale për t’u promovuar
Seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës, më 19 shtator
Tahiri: Zgjedhjet do t’i kontribuojnë vendosjes së demokracisë, ligjit dhe normalitetit në Veri
Thaçi uron Ramën për kabinetin e tij qeveritar
U publikuan rezultatet e provimit të maturës
Parlamenti i Kosovës ka probleme të theksuara të funksionimit normal
Certifikohen përmbaruesit e parë privat
Anëtarësimi i Kosovës në OGP, i rëndësishëm
Të rinjtë kosovarë perspektivën e tyre e shohin në Evropë
Synohet që të gjitha institucionet të jenë transparente
KQZ certifikoi edhe 15 subjekte politike për zgjedhjet e 3 nëntorit
Thaçi: Vizioni ynë për Prizrenin europian po realizohen
Kandidatët konkurrent japin alternativat e tyre për drejtimin e Prishtinës
Banorët e barakave në kampusin e Universitetit Publik, nën mëshirën e fatit
Me deratizim u shpallet luftë brejtësve në kryeqytet
Behgjet Pacolli rizgjedhet në krye të Aleancës Kosova e Re
Pjesëtarët e FSK-së dhe të Policisë nuk paguajnë për udhëtim
KLSH dhe SHKCAK nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi
Ka hyrë në garë për ta ndryshuar Prishtinën
Thaçi: E kemi mbështetur Luginën e Preshevës në Bruksel
Certifikohen trajnerë për teknikat e hetimit financiar
MPMS dhe FMN diskutuan për Ligjin e pensioneve
OSBE dënon sulmin ndaj anëtarëve të familjes së Oliver Ivanovic-it
Kosova mund të mësojë nga reformat që i ka bërë Shqipëria
Krasniqi: Qasja në informata mbetet sfidë në Kosovë
Krijohen parakushte për thellim të bashkëpunimit në të gjitha fushat
Rama: Të bashkuar do të udhëtojmë drejt BE-së
Pezullohet leja për ndërtimin e xhamisë në lagjen Kalabria të Prishtinës
Nxënësit dhe studentët prizrenas trajnohen për aktivizëm
Bashkërisht për zbardhjen e fatit të personave të zhdukur
Ish-presidenti Sejdiu u takua me deputetin gjerman Münchow
Kosova dhe Shqipëria me qeverisje të koordinuara
PSHDK kërkon që lufta kundër korrupsionit të shkojë deri në fund
Edi Rama, bashkë me kabinetin e tij qeveritar, qëndron sot në Kosovë
Seanca e parë plenare e sesionit vjeshtor të Kuvendit të Kosovës ndërpreu punimet
Partitë politike mendojnë që lista “Srbija” nuk duhet të certifikohet
Verdikt për fajësi në një gjykim për krime lufte
Deputeti Hydajet Hyseni, në disa komisione të Këshillit të Evropës
PDK rikonfirmon përkrahjen për Shukri Bujën
Vetëvendosje! do të përkujdeset për prodhuesit vendorë
Lansohet fushata për promovimin e të drejtave gjuhësore në Kosovë
Kuvendi me shumë vërejtje miratoi raportin për Shërbimin Civil
Pensionistët kërcënojnë me greva nëse nuk zgjidhet statusi i tyre
Kontributi i Italisë vazhdon të jetë i rëndësishëm në rrugëtimin e Kosovës drejt BE-së
Kompromiset e Qeverisë së Kosovës në kuadër të negociatave nuk kanë të ndalur
Arrestohet i dyshuari i tetë për keqpërdorim të pozitës zyrtare
Kuvendi i Kosovës tubohet sot në seancën e parë plenare të sesionit vjeshtor
Vendimi për rastin “Kleçka”, më 17 shtator
Universiteti i Prishtinës dhe ai i Sofjes pritet të intensifikojnë bashkëpunimin
Gjermania vlerësohet si partner strategjik i Kosovës
Buxheti zvarritë Ligjin për skemat pensionale të financuara nga shteti
Rasti “Kleçka”: Përmbyll fjalën e tij të fundit i pandehuri Fatmir Limaj
Motivohen votuesit e rinj që të marrin pjesë në zgjedhje
Vetëvendosje! do të angazhohet që Prishtina të jetë komunë e hapur
Ish-kryetari i PDK-së, zyrtarisht kandidat i AAK-së për Lipjan
Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarit e importit të produkteve mjekësore
Kosova vazhdon të mbështes luftën kundër terrorizmit, thotë Thaçi në përvjetorin e 11 shtatorit
“Kosova e bukur”, inauguron një projekt në Vushtrri dhe një në Graçanicë
Vetura përfshihet nga zjarri, lëndohet vozitësi
Pesë persona, dy prej tyre pjesëtarë të PK, arrestohen në Ferizaj
Jahjaga: Të mos cenohet liria e lëvizjes së njerëzve dhe mallrave
Pahor: Marrëveshja Kosovë-Serbi, arritje mbresëlënëse e mençurisë dhe guximit
KFOR-i përmirëson lirinë e lëvizjes në Zubin Potok
Ambasadorët e vendeve të Quint-it, të kënaqur me progresin që po arrihet në Kosovë
Fjala e Fatmir Limajt pason atë të mbrojtësve në rastin “Kleçka”
Marrëdhëniet Kosovë-Belgjikë vlerësohen të mira
Ofrohet mbështetje në luftë kundër krimit ekonomik
Arrestohen shatë të dyshuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare
UP pranon edhe 10.108 studentë të tjerë
Lëvizja për Bashkim kundërshton marrëveshjen për telekomunikacionin
Kryeministri Thaçi priti kampionen e botës në xhudo Majlinda Kelmendin
Shoqëria civile vlerëson se Kosovës ende i duhet emigrimi i ligjshëm
Fatmir Limaj deklarohet para gjyqit të mërkurën
Familjarët e të zhdukurve kundër mbylljes së zyrës së ICMP-së
Kosova të mos anashkalojë nismat rajonale për Brukselin
Giffoni: Kosova do të ketë vazhdimisht përkrahjen e Italisë
Avokatët kërkojnë nga trupi gjykues të mos ia jep besimin dëshmisë së Zogajt
Arrestohet kryeshefi i AKPM-së dhe një zyrtar tjetër
I prenë stomakun me sharrë të druve, vdes viktima
KQZ certifikoi 26 subjekte garuese për zgjedhjet e 3 nëntorit
UP merr si model universitetet amerikane dhe evropiane
Haradinaj i pakënaqur me dialogun Kosovë-Serbi
Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Norvegjisë për Kosovën
Sllovenia mbështet Kosovën në rrugën e integrimit në BE
Kosova përshihet në programet e Korpusit Amerikan të Paqes
Fitim Selimi, kandidat i AAK-së për Lipjan
Kryengritja e vitit 1913 në pulla postare
AKSP nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Finlandën dhe Estoninë
Në Vushtrri u përurua objekti i ri i gjimnazit “Eqrem Çabej”
Jasmina Vasic, zëvendësministre e FSK-së
AAK rininë e konsideron energji të vendit
Maloku: Presidentja Jahjaga shkeli Kushtetutën
Kompania “Pastrimi” heq përgjegjësinë për bllokimin e rrugëve
Rrjeti i Grupeve të Grave shpreh shqetësim lidhur me punësimin e kosovarëve në Qatar
Institucioni i Avokatit të Popullit në objekt privat dhe të papërshtatshëm për palët
Kryetari i PDK-së së Lipjanit, Fitim Selimi, vetinëntëmbëdhjeti, ka dhënë dorëheqje
Ministri Mujota po merr pjesë në një forum ndërkombëtar në Turqi
QKUK vend ku shkon për t’u shëruar e sëmurësh më shumë, thonë pacientët
Jahjaga: Një dhimbje që s’do të harrohet kurrë, të shndërrohet në kërkim të paqes
Të verbërit përballen me paragjykime gjatë synimit për punësim
Hoxhaj vlerëson përkrahjen e EBA-së për Kosovën
Deputetët që e miratuan Kushtetutën e Kaçanikut meritojnë nderimin e përhershëm
Ka përfunduar edhe dita e dytë e testit të maturës 2013
AAK përkrah çdo biznes që krijon vende të reja pune
Kushtetuta e Kaçanikut, guxim dhe akt trimërie i përfaqësuesve të popullit
Jahjaga: Fuqizimi i gruas është thelbësor për arritjen e ndryshimeve shoqërore
Kundërshtoi heqjen e logos nga fletëvotimet, u shkarkua nga KQZ-ja
Tahiri: Janë shënuar përparime në zbatimin e marrëveshjes së IBM-it
Aktakuzë gjyqtares Elmaze Fazliu për keqpërdorim të detyrës zyrtare
Vetëvendosje!: Gjykata Kushtetuese po ndikohet nga politika
U përurua objekti i ri i Shkollës Fillore në fshatin Barilevë
MASHT i konsideron të paqëndrueshme akuzat e AAK-së për arsimin
Në procesin e integrimit evropian, Kosova gëzon përkrahjen kroate
LDK mori pjesë në takimin e Asamblesë Politike të EPP-së në Bruksel
Konfiskohen 130 kg marihuanë, 7 të arrestuar
Gjenerali italian Salvatore Farina merr komandën e KFOR-it
Aktivitet që sensibilizon fëmijët për të pasur libra të veçantë
Kosova po ndërton raporte të mira me shtetet e rajonit
Yoga në Gërmi për të ndihmuar Down Syndrom Kosova
Hoxhaj kërkon njohjen e Kosovës nga Vatikani
Qeveria: E mbështesim çdo vendim të KQZ-së
Në ikje nga policia, hedhin 29 pako marihuanë
Josipovic: Politika e Kroacisë është anëtarësimi i rajonit në BE
Prishtinasit do të kenë mundësinë të zgjedhin ndërmjet dhjetë kandidatëve
INPO kërkon që shtatorja e Anton Çettës të vendoset para Ministrisë së Kulturës
Dy femra arrestohen për prostitucion, policia konfiskon 4.5 kg kokainë
Në Bruksel diskutohet Draftraporti i Progresit 2013
Bibliotekat komunale pasurohen me rreth 5 mijë libra
Vetëvendosje! shpalos programin për trafikun urban të Prishtinës
BE dhe UNICEF vazhdojnë të mbështesin drejtësinë për të miturit në Kosovë
Bashkëpunim me ekspertë italianë për luftimin e kancerit në Kosovë
Meshë solemne për 10-vjetorin e lumturimit të Nënë Terezës
Serbët e veriut, megjithatë, aplikojnë të ndarë për zgjedhje
Krasniqi nuk komenton listën e përbashkët të serbëve “Srbija”
Ambasadori slloven dorëzoi letrat kredenciale
Mustafa përuron punimet e kontejnerëve nëntokësor
Çmohen marrëdhëniet bilaterale Kosovë-Slloveni
Vendet e QUINT-it përshëndesin fleksibilitetin e institucioneve rreth zgjedhjeve
Njëqind e pesë subjekte kanë aplikuar në KQZ
Mustafa fton kundërkandidatët për një garë korrekte për Prishtinën
Prokurori thotë se ka prova të mjaftueshme për dënim në rastin “Kleçka”
Koordinohen për vlerësimin e funksionimit të sistemit të ristrukturuar të drejtësisë penale
“Edikti i Milanos- Konstantini i Madh”, pjesë e identitetit evropian të Kosovës
Arrestohen 5 persona për kontrabandim me migrantë
LDK sërish me Isa Mustafën për Prishtinën
PD emëron edhe pesë kandidatë për kryetarë komunash
Aleanca për Prishtinën prezantoi listën me 56 kandidatët e saj
Ngritet aktakuzë për rastin Kosovo 2.0
Fillon raundi i radhës për implementimin e marrëveshjes së IBM-it dhe Doganave
Jahjaga: Roli i KFOR-it për paqen, i pazëvendësueshëm
Prokurori përmend listën e dëshmitarëve që kërkoi Limaj, dhe ndryshimin e dëshmive
Gjonbalaj kërkon nga Ati i Shenjtë bekimin dhe njohjen e Kosovës si shtet
Radikalizmi nuk çon domosdo në terrorizëm, thuhet në një seminar
Partia e Fortë pretendon Prishtinën
Sot fjala e fundit e Salustros për “Kleçkën”
Agim Çeku, kandidat i PDK-së për Prishtinë
Rruga për BE kërkon reforma strukturale, thotë Repentin
Repentin: Heqja e logos, për interesat e qytetarëve
Kushtetuesja hedhë poshtë kërkesën e Vetëvendosjes !
Partitë rivale në Prishtinë mohojnë se presin emërimet e kundër-kandidatëve
Dy zyrtarë komunal arrestohen për keqpërdorim të detyrës
Për certifikim në KQZ kanë aplikuar 38 subjekte politike dhe iniciativa qytetare
Thaçi: Kosova mbetet unike për të ardhmen evropiane
Limaj dhe të akuzuarit e tjerë lirohen nga paraburgimi
Niveli i sigurisë në ANP “Adem Jashari” do të ngritet
Presidentja Jahjaga priti shkrimtarin e shquar shqiptar, Ismail Kadare
Gjithsej 808 libra amzë kthehen nga Serbia në Novobërdë e Ferizaj
Mbështetet legjislacioni për menaxhimin e pasurisë së konfiskuar
Qytetarët përfitojnë nga bashkëpunimi Kosovë- Mali i Zi
Inaugurohet Instituti për Gjuhë dhe Kulturë Italiane në UP
OSBE organizon seminar në Prishtinë mbi parandalimin e ekstremizmit dhe radikalizmit
IKD reagon ndaj shkeljeve etike dhe profesionale të gjyqtarëve e prokurrëve
Tenton të zgjidhë mosmarrëveshjen me armë, një i plagosur
Ambasada e SHBA-ve përshëndet vendimin e KQZ-së për dukjen e fletëvotimit
Fletëvotimi në zgjedhjet lokale do të këtë logon e KQZ-së
Mandati i EULEX-it, sistemi unik i gjyqësisë diskutohet në Bruksel
Thaçi: “Epopeja e Vërrinit”, model unikat i sakrificës për liri
KQZ-ja shtyn mbledhjen për afat të pacaktuar
Marihuana në oborr të shkollës, arrestohet një i dyshuar
Filloi viti i ri shkollor, 22 shkolla jo të gatshme për mësim
Hapet konkursi për pranimin e studentëve, të UP-së në Qendrën e Studentëve
Të mërkurën fjala përfundimtare për “Kleçkën”
Ipeshkvia e Kosovës shënon 10-vjetorin e lumturimit të Nënë Terezës
QKUK me ultrazë për fshikëzën e urinës
Ekspertët italianë ndihmojnë ngritjen e kapaciteteve në luftë kundër kancerit
Kosova bëhet me portal digjital për diplomaci
PDK: Kredibiliteti i zgjedhjeve varet nga pjesëmarrja e të gjitha komuniteve
Jahjaga inkurajon KQZ-në të gjejë një zgjidhje që respekton kushtetutshmërinë
Dita e diel i takon bastoreve në Prishtinë
Valon Murati kandidat i LB-së për kryetar të Prishtinës
Ministri Buja uron vitin e ri shkollor
Do të vazhdojmë të investojmë në edukim, zotohet Thaçi
Thaçi lavdon krerët e Vitisë për të arriturat
Shpend Ahmeti, kandidat i Vetëvendosjes për Prishtinën
Tirana dhe Prishtina si dy kryeqendendra duhet të jenë promotor të vlerave
MPJ thirrje ndërkombëtarëve për zbardhjen e fatit të të pagjeturve
Mustafa: Sheshi “Dr. Ibrahim Rugova”shpreh ndryshimet që po bëhen në pamjen e Prishtinës
Përmbaruesit privat të rëndësishëm në zvogëlimin e lëndëve nëpër gjykata
Mbyllet sezoni në Liqenin e Gërmisë
Dhuna në familje po shënon rënie në nivel vendi
Arrestohen të dyshuarit për “detyrim” dhe “mashtrim’
Familjarët serb dhe shqiptarë dërgojnë letër të përbashkët për të zhdukurit
Rreth 400 mijë nxënës do të fillojnë vitin shkollor më 2 shtator
Zgjidhja e çështjes së të pagjeturve do të lehtësojë dhimbjet e mbi 1.700 familjeve
Variacioni i temave karakterizoi Seminarin e sapo përfunduar të Gjuhës
Thaçi beson se marrëveshja për energjinë dhe telekomin do të arrihet më 8 shtator
Qeveria do ta respektojë plotësisht marrëveshjen për zgjedhjet në veri
Pllaka elektronike me emra dhe fotografi të të zhdukurve vendoset në shesh
FDH kërkon përkushtim më të madh i autoriteteve në zbardhjen e fatit të të zhdukurve
EULEX zotohet në angazhimin për zbardhjen e fatit të të zhdukurve
Shënohet 30 Gushti – Dita Ndërkombëtare e të Zhdukurve
Zhvillimi ekonomik duhet të mbështetet në punën shkencore të akademive
Iniciativë për parandalimin/luftimin e abuzimeve të mundshme gjatë zgjedhjeve
Krasniqi mori pjesë në inaugurimin e memorialit të martirëve në Çabrat
Hoxhaj kërkon ndryshimin e 1244 dhe anëtarësim në OKB
Partitë dalin me kandidatët e tyre për qeverisjen e kryeqytetit javën që vjen
PD prezanton tre kandidatët e parë, proklamon moral me platformën qeverisëse
Përkundër ujitjes, parqet në Prishtinë po thahen
Haradinaj: Kosova ka mundur t’i paraprijë përgatitjes së fletëvotimeve
AAK në Istog organizon aksion për dhurimin e gjakut
KFOR-i aksidenton veturën civile, katër të lënduar
Islam Sllamniku, kandidat i AAK-së për Lipjan
Vlerësohen marrëdhëniet e mira ndërmjet Kosovës dhe Suedisë
Zgjatet paraburgimi për Zarko Veselinovic
Arrestohen tre të dyshuar për posedim narkotikësh
Kontrolli i Serbisë, mungesa e planit qeveritar, e mbajnë të brishtë Veriun
Kosova synon të jetë pjesë e Partneritetit për Qeverisje të Hapur
I marrin dhjetë mijë euro me detyrim, arrestohen dy të dyshuar
Komuna e Prishtinës premton që hapësirat publike do t’u kthehen qytetarëve
Vetëvendosje! i beson Ylber Islamit në Fushë Kosovë
Rreth 11 mijë nxënës do t’i nënshtrohen provimit të maturës në afatin e dytë
Mungesa e çerdheve, problem qenësor në kryeqytet
Haradinaj: Çështja e logos, kompetencë e KQZ-së
Selman Sylejmani, kandidat i AAK-së për Shtërpcë
Tri tentim vrasje, dy të plagosur
Hoxhaj: Panamaja, portë për Amerikën Latine
Prishtina e ngulfatur nga mbeturinat
Vitisë i kthehen Librat e gjendjes civile dhe fetare
Dy të vdekur dhe tre të lënduar në një aksident trafiku
Vetëvendosje! kandidon me Ardian Selishtën në Dardanë
Çeku merr pjesë në një konferencë rajonale për siguri
HANDIKOS themelon dy qendra sociale për shërbime në komunitet
Maloku: Nuk do të ketë simbole shtetërore në fletëvotime
Kusari-Lila kandidate e AKR-së për Gjakovën
Ipeshkëvia insiston në pronësinë e pjesës së gjelbëruar përreth Katedralës
Mustafa flet mbi përvojat e Prishtinës në një tubim të qyteteve në Ankara
Një aksion derë-më-derë për gjendjen sociale dhe rrezikun e migrimit
Hoxhaj nis vizitën në Panama të Amerikës Latine
Arrestohet një femër për marrje ryshfeti në një proces tenderimi
BIK apelon që mos t’i përzihen në punët e tyre
Komuna e Prishtinës aprovon Planin Zhvillimor dhe Strategjinë e Zhvillimit lokal
Mbi 124 punkte shëndetësore joaktive në mungesë të mjekëve
Buja: Kërkesat e SBAShK-ut janë të arsyeshme
Kamenicës i kthehen Librat e gjendjes civile
Jahjaga: Roli i AKI-së qenësor për të ardhmen e Kosovës
Mbahet mbledhja e KQZ-së me polemika në mes të anëtarëve të saj
Situatë e qetë por me incidente në veri
Ramabaja: Prishtina është shndërruar në peng të grupeve të interesit
Thaçi: Qeveria nuk merret me çështjen e logos në fletëvotimeve
Vdekje e dyshimtë në parkun e Prishtinës
Ndërtimi i objektit të ri të Komunës së Vushtrrisë vazhdon vitin e ardhshëm
Alban Krasniqi, kandidat i Vëtëvendosjes!-s për kryetar të Malishevës
Kandidatja e AAK-së paraqet synimet për zhvillimin e turizmit malor në Istog
Ahmet Ajeti emërohet atashe i FSK-së në Bruksel
Hoti zbulon në “Facebook” shtatoren e Ibrahim Rugovës
Ligji për skemat pensionale gati një vit shëtit nëpër komisione
Marrëveshje bashkëpunimi midis UP-së dhe “Adnan Menderes Universitesi” të Turqisë
Kriza e sistemit të vlerave ndërlidhet me shkurorëzimet në rritje
IKP: UNMIK-u ka humbur legjitimitetin pas pavarësisë së Kosovës
Tatuazhet po shndërrohen në trend e modë për të rinjtë
Degradimi i Prishtinës nuk mund të fshihet me plane të çastit
Prostitucion me të mitura, arrestohen dy të dyshuar
Armët pa leje vazhdojnë të sfidojnë sigurinë e ta ulin imazhin
Hoxhaj kërkon një vendim afirmativ të Sllovakisë për Kosovën
Profesori zihet në flagrancë duke marrë ryshfet
Arrestohet për marrje ryshfeti
Një e treta e aksidenteve janë shkaktuar nga kamionët
Edhe dy muaj burgim për “Grupin e Drenicës”
Novobërdali përgëzoi të verbërit për zbatimin e Ligjit
Katër persona vihen nën pranga për kontrabandim të emigrantëve
Mësimi në shkollat fillore të Gjilanit fillon më 2 shtator
Tahiri shpreh ambicien për udhëheqje si një lider profesional
Presidentja Jahjaga emëroi Adnan Rrustemin anëtar të KQZ-së
Kërcënon përmes telefonit, e arreston policia
OSBE-ja e gatshme për rol mbështetës në zgjedhje
Hoxhaj: Pjesëmarrja e gjerë, parakusht për zgjedhje të suksesshme
PSHDK: Nënë Terezë duhet të jetë simboli i unitetit dhe jo i dallimeve shqiptare
Përcaktohen pikat për kontejnerët nëntokësor dhe mbjelljen e 3.000 fidanëve në Prishtinë
Prokurori i EULEX-it i zhgënjyer me vendimin për kontrabandë me emigrantë
Dhjetë vjet burgim për kontrabandë me emigrantë
Mustafa kërkon angazhim më të madh në rreth-rrotullimin e Veternikut
Çitaku: Reforma zgjedhore sfidë për negociatat e MSA-së
S’ka rëndësi sa kohë merr për t’u ndërtuar, Katedralja Nëna Terezë do jetë aty për shumë vjet
Thaçi kërkon nga KQZ ta respektojë kushtetutën
Aparaturat e radioterapisë rikthehen në funksion të plotë
Hamiti vendimin e BIK-ut e konsideron një puç të pa precedencë
Në shtator mbahet konferenca Software Freedom Kosova
Sulmohet taksisti, rrëmbehet pasagjerja
Krasniqi i Vetëvendosjes! bëhet shkas për ndërprerjen e mbledhjes së KQZ-së
Në BIK ka nisur diferencimi, vlerëson KMDLNJ
Një zyrtar komunal në Prizren arrestohet për shpërdorim të pozitës
Premtohen projekte të rëndësishme për mirëqenien e qytetarëve
Kryeparlamentari Krasniqi çmon lartë mbështetjen e parlamentarëve britanikë
Kandidati i AAK-së, Tahiri: Plani aktual për Prishtinën, joserioz e i papranueshëm
Isa Mustafa flet për vizionin për Prishtinën metropolitane
Presidentja dhe ministri i bashkangjiten vjeljes së manaferave
Dega e PDK-së në Malishevë mohon se ka ndarje pas largimit të të pakënaqurve
Bashkësia Islame e Kosovës shkarkon Xhabir Hamitin
Kuvendi i BIK-ut ndërpret punimet, Hamiti kundër ndryshimit të Kushtetutës
Salustro kërkon vazhdim të paraburgimit për “Grupin e Drenicës”
Arrin në 10 numri i viktimave nga ethet hemorragjike
Familjarët e të zhdukurve do t’i drejtohen Këshillit të Sigurimit
Nesër nis faza përmbyllëse e dezinsektimit të Prishtinës
Vazhdon rregullimi i shtratit të lumit Klina në Skenderaj
KQZ-ja e varur nga proceset politike, thotë Vetëvendosje!
Maltretime të shumta të bashkatdhetarëve nga neglizhenca e Qeverisë Thaçi, thotë LDK
LDK në Klinë reagon ndaj zhvendosjes së shtatores së Nënë Terezë
OBSH vlerëson progresin e arritur në shëndetin mendor të Kosovës
Doganierët zbulojnë një revole dhe plumba në Aeroportin e Prishtinës
Haradinaj dhe kryeministri Berisha u zotuan për bashkëpunim të mëtejmë
Ambasadorja Ozan konfirmon përkrahjen e mëtutjeshme të Turqisë
Segmenti 7, 8 dhe 9 i Autostradës nuk e shkarkon Prishtinën
Kompania gjermane “Giesecke & Devrient” do të prodhojë letërnjoftimet biometrike
Ramush Haradinaj shpallet “Qytetar Nderi” i Shëngjinit
YAHR: Pas tre muajsh, Komuna e Lipjanit vendos shenjat e vëzhgimit me kamerë
Austriakët do të vazhdojnë ta përkrahin Kosovën
PSHDK: Loja me shtatoren e “Nënës Terezë” në Klinë, akt i ekstremistëve radikal
Konfiskohen dy revole gjatë një ahengu familjarë
“Ec ma ndryshe” vlerëson se Komuna e Prizrenit çdo vit abuzon me buxhetin
“HandiKos” përkrah të moshuarit dhe personat me aftësi të kufizuar
Noteria, lehtësim i shërbimeve për qytetarët
Presidentja Jahjaga përshëndet hapjen e festivalit “DokuFest”
Ligji për shtetësi diskriminon popullatën shqiptare
Shtatoret në kryeqytet nuk e kanë përkujdesjen e duhur
Javën e ardhshme mbahet Panairi i librit “Prizreni 2013”
Task Forca Kundër Piraterisë konfiskon materialet e para pirate
Rreth 50% e librave të regjistrave civil i janë kthyer Kosovës nga Serbia
Arrestohet për kontrabandë me migrantë
Plani zhvillimor i Prishtinës 2013-2022 shkon në Kuvend për miratim
Fillon ndërtimi i shkollës së re të muzikës “Prenk Jakova”
Përjashtohen nga puna dy hetues të Inspektoratit Policor të Kosovës
Autostrada nuk është për vallëzim
Sigurohen mjete për renovimin e Shtëpisë së Kulturës në Perlepnicë
Projekti i USAID-it dhuron pajisje për disa OJQ në Kosovë
Certifikohen kadetë të FSK-së dhe të SHBA-së pas një trajnimi trejavor
Mustafa: LDK nuk jep premtime të kota
Familjes 15 anëtarëshe mërgimtarët i blenë truallin, komuna i ndërton shtëpinë
Haradinaj nderon ushtarët e KFOR-it që kanë humbur jetën në Kosovë
PSHDK shprehet kundër veshjeve fetare në shkolla
Një i mitur plagosi rëndë shokun e tij
Gjetjet arkeologjike në Dresnik të Klinës, zbulimi më i veçantë
Bashkëpunimi në mes të gazetarëve dhe gjykatave, ende s’është në nivelin e duhur
Mbi 5 milionë euro janë shpenzuar për ndërtimin e Katedrales
Hoxhaj: Zgjedhjet e 3 nëntorit, sipas ligjeve të Kosovës
Ndërtimi i një jete të re me gjak, kripë, zemër…e mjaltë
Punimet në autostradë shtuan aksidentet në aksin rrugor Prishtinë – F.Kosovë
Shmanguni pritjeve, shfrytëzoni pikëkalimet Mutivodë dhe Muçibabë
Arrestohen 41 persona në 24 orët e fundit
Prokurimi në Ministrinë e Shëndetësisë është keqmenaxhuar
“Belle Air” duhet të paguajë për dëmet e shkaktuara pasagjerëve
Hoxhaj: Zgjedhjet e 3 nëntorit, vendimtare për integrimin e serbëve të veriut
Ministria e Shëndetësisë financon specializimin e 305 mjekëve
Beogradi po bëhet partner i institucioneve të Kosovës, e cila po lëshon pe
Arrestohen pesë persona të dyshuar për prostitucion
Veprat penale të përsonave madhor, në rritje
Treni godet një veturë në Zahaq të Pejës
PDK: Komuna e Prishtinës pa strategji për turizëm
Gjermania mbetet e përkushtuar për të ndihmuar Kosovën
Luftë e pakompromis dhe e vazhdueshme kundër piraterisë dhe falsifikimit
Ndalohet kontrabandisti i bagëtive, konfiskohet malli
PDK në Skenderaj mobilizohet për zgjedhjet e 3 nëntorit
Kosova e Gjermania synojnë forcimin e bashkëpunimit në fushën e sigurisë
Katër të lënduar në një aksident komunikacioni në Novosellë të Pejës
MSH nënshkruan Memorandum bashkëpunimi me Handicap -Kosova
Mjekët dhe nënat shpresojnë që kujdesi mjekësor ndaj foshnjave të përmirësohet
FSK ndërton rrugën që lidh pesë fshatra
Ramadan Muja deklaron edhe në gjykim se ndihet i pafajshëm
Shefi i Misionit u takua me komandantin rajonal në veri
Zgjedhjet në përputhje me ligjet e shtetit të Kosovës
Faruk Mujka, kandidat i Vetëvendosje!-s për Mitrovicë
Katedralja “Nënë Tereza”, simbolika evropiane e Kosovës
Mustafa: Reforma zgjedhore nuk është peng e koordinimit të faktorit politik
Inaugurohet ambulanca e re në Barilevë
Nuk është aksidentuar asnjë nga truprojat e kryeministrit
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Gjermanisë për proceset integruese
Aeroporti i Prishtinës kundërshton vlerësimin ekspertëve për shpronësimin e tokave
Me 30 shtator pritet të shuhen të gjitha strukturat paralele në veri
Një program hap vende pune për të rriturit me sindromin Down
Themelohet dega e PSHDK-së në Rugovë të Pejës
Në Ditën Botërore të Rinisë, Prishtina bëhet me Qendër Rinore
Vetëvendosje! në Shtërpcë garon me Ali Halimin
Arrestohet grabitësi i postës kryesore në Fushë Kosovë
FSK po zhvillohet sipas kritereve të NATO-s
Dorëzohen kopjet e librave amzë të Kamenicës dhe Vitisë
Podujevë: Dënohen sulmet ndaj rojeve të pyjeve
“Ditët verore poetike – Prishtina 2013” më 16-18 gusht
LDK në fillim të shtatorit del me kandidatin për Prishtinën
Krasniqi ngushëllon familjen e ish-deputetit Jusuf Sutaj
Rinia motor i zhvillimit të vendit
Konfiskohen 234 mijë € të falsifikuara, arrestohet një shtetase e BeH
Çitaku: Në vjeshtë nisin negociatat për MSA-në
Thaçi u dërgon mesazh përgjegjësve për negocimin e MSA dhe liberalizimin e vizave
Situatë e qetë por e paqëndrueshme në veri
Për disa të rinj kosovar, kthimi është rrugëtim më i gjatë seç kanë pritur
Pikënisja e Vetëvendosjes! nuk është fragmenti, por tërësia
Kryeministri Thaçi nuk i kursen premtimet për ferizajasit
Thaçi: Implementimi i marrëveshjes është sfida jonë kryesore
Dita Ndërkombëtare e Rinisë shënohet me një konferencë në Prishtinë
Komunitet pakicë diskriminohen pozitivisht në Fushë-Kosovë
Viktima e aksidentit mbartte armë pa leje
Dëmtohet pllaka e Ambasadës së Kosovës në Suedi, reagon MPJ
Besnik Tahiri, në kuadër të fushatës, po i njeh lagjet e Prishtinës
Mustafa takohet me bashkatdhetarët, thotë se LDK do ta fitojë Malishevën
Kryeministri Thaçi vazhdon premtimet, kësaj radhe në Mamushë
Ministri Makolli në manifestimin “Takim me diasporën” në Medvegjë
Qeveria dëmton bujqit, sipas LDK-së, sikur breshëri i mëhershëm
Qytetarët e Prishtinës interesohen për një rrugë e ata të Bërnicës për kanalizim
KDI: Kuvendarët e Malishevës vetëm 43 pyetje në drejtim të ekzekutivit
KQZ-ja, sipas Lëvizjes për Bashkim, vazhdon me shkelje
LDK: Qytetarët emigrojnë se nuk ka zhvillim ekonomik dhe shtet ligjor
Ndërtimet e betonit ua vjedhin ajrin e pastër prishtinasve
Vetëvendosje!: Qeveria e Kosovës nënshkruan marrëveshje në dëm të qytetarëve
Humbet jetën fëmija 6 vjeç
ME FAT BAJRAMI I MADH të gjithë besimtarëve myslimanë!
Thaçi: Po vazhdon procesi i implementimit të marrëveshjes Kosovë – Serbi
Përurohen gjashtë shtëpi të reja në Kroin e Vitakut
Në Dubravë të Ferizajt vihet gurthemeli i 44 shtëpive
Konfiskohen barna të dyshuara me prejardhje nga Serbia
Librat e gjendjes civile i kthehen Podujevës e Gjilanit
Vazhdon mbështetja për AAPSK-në
Ipeshkvia e Kosovës ua uron Bajramin besimtarëve myslimanë
Profesioni mjekësor merr fatin në duar më 17 tetor 2013
Myftiu Tërnava uron dhe fton për forcim të dashurisë njerëzore
Ministri Hoxhaj uron homologët e vendeve myslimane për Bajram
Kosova e Serbia bisedojnë për ndërtimin e objekteve të IBM-së në 6 pikëkalimet kufitare
Një i vdekur, tre të lënduar në aksidentin afër Klinës
S’ka renovim të rrugës F. Kosovë-Prishtinë deri në vjeshtë
Presidentja Jahjaga uroi besimtarët për festën e Bajramit
LDK e VV “rahat” me sondazhin e Index Kosova, të tjerët kundërshtojnë
Administrata komunale e Skenderajt, sportel të veçantë për bashkatdhetarët
Presidenti Obama uroi presidenten Jahjaga për Bajram
Një delegacion nga Amerika synon të sjellë në Kosovë meditimin transcendental
Thaçi përgëzon myftiun Tërnava dhe besimtarët për Bajram
Debat publik 60-ditor për Brezovicën
Devolli Group ndërtoi katër shtëpi në Pejë për familje në nevojë
PSHDK kërkon trajtim më serioz për diasporën
Administratës së UP-së u premtohet nivelizimi i pagave
Dita e Bajramit të enjten, më 8 gusht
AAK-së i bashkangjiten dhjetë ekspertë të rinj
Strehimorja e re e kafshëve krijon një të ardhme më të mirë për qentë dhe macet endacake
Kryekuvendari Krasniqi uron besimtarët për festën e Bajramit
Kuçi shpreh gatishmëri për të vazhduar bashkëpunimin me EULEX-in
Demokracia, multietniciteti dhe sekularizmi, shtylla të shtetit të Kosovës
Migrimi mund ta parandalojë liberalizimin e vizave për Kosovën
KDI: Për 6 muaj në KK të Prizrenit janë ngritur gjithsej 276 çështje
Gjykatat synojnë të jenë një model për ndalimin e pirjes së duhanit
Vlerësohet dhe konfirmohet përkrahja e Austrisë për Kosovën
Policia parandaloi mbajtjen e një gare të rrezikshme me automjete në autostradë
Rinovohen dy shkolla në Komunën e Fushë-Kosovës
Shkrimtarët mërgimtarë promovojnë veprat e tyre në Kosovë
Vetëvendosje! vë në lojë Qeverinë, ofron 230 mijë vendeve të punës
Kalaja e Pogragjës pret ndërtimin e një ure që e lidh me rrugën
Ndihmohen 600 familje me pako ushqimore në Mitrovicë
PTK harmonizon thirrjet nga telefonia fikse në VALA dhe anasjelltas
Në Rugovë u mbajtën lojërat tradicionale “Rugova 2013”
Incidentet e fundit në veri nuk ndikojnë në sigurinë e përgjithshme
Aksidentohen bashkëshortët, vdes burri
Nis programi inovativ veror për fenë dhe politikën e jashtme
Arrestohet një femër trafikante me njerëz
AAK alarmon për shtim të numrit të aksidenteve në komunikacion
Nga Ferizaj vjen nisma për një ditë që do të quhet “Dita e leximit”
SKV: Provimi pranues i studentëve në UP, provim i pabarazisë
Partitë politike të disponuara për kthimin e institucioneve legale në veri
Shqetëson numri i aksidenteve fatale në komunikacion
Vetëm gjatë korrikut arrestohen 598 të dyshuar për vepra të ndryshme penale
Besnik Tahiri, fton prishtinasit të bëhet “Aleat për Mirëqenie”
Ministri Buja nuk ka faqe personale në Facebook
Pusetat e hapura rrezikojnë jetën e qytetarëve në kryeqytet
KDI: Kuvendi i Kosovës ka deficit të kulturës politike dhe parlamentare
Mërgimtarët mund t’i përdorin edhe dy pikëkalime kufitare me Serbinë
Arrestohet një i dyshuar për marrje ryshfeti
Bastisen disa lokacione për dyshim smangie nga tatimi
Nesër nis fushata “Ndërtojmë korridorin e gjelbër”
Rrjetet sociale, pasioni që ua merr gjumin të rinjve
Ndryshimi dhe hartimi i planeve zhvillimore urbane i ka procedurat e njëjta
Mustafa thotë se po e “ruan vetën për të gjitha”
Banorët e fshatrave të prekura jetojnë në ankth nga rriqrat
Festivali “DokuFest” shpalli programet speciale
I mituri vjedh rrethojën e shkollës
Beogradi me zgjedhjet në Kosovë tenton forcimin politik të serbëve
Prishtina e Beogradi diskutojnë mbi planin e integrimit të komunitetit serb nga Veriu
Qeveria përgënjeshtron se ka një listë të personave për t’i arrestuar
Ambasadorja Jacobson vizitoi regjimentin e Doktrinës dhe Stërvitjes të FSK-së
Dega së LDD-së në Suedi ka kaluar në LDK
BE dhuron pajisje për sektorin kibernetik të Policisë së Kosovës
Lëvizja për Bashkim procedon në Kuvend ligj kundër ndotjes së Obiliqit
Projektligji për buxhet dërgohet në Gjykatën Kushtetuese
Tre persona kanë humbur jetën në një aksident trafiku
Gjermania shihet si partner strategjik i Kosovës
AAK kërkon sistem unik zgjedhor për gjithë Kosovën
Përgatitet një marrëveshje bashkëpunimi Kosovë – Bullgari në fushën e shëndetësisë
INPO vlerëson se Kuvendi i Ferizajt kishte mungesë vizioni në gjashtëmujor
Universiteti i Prishtinës thellon bashkëpunimin me Këshillin Britanik
Fillon me 13 gusht gjykimi kundër Ramadan Mujës
UNICEF-i thërret për veprime më urgjente për luftimin e dhunës ndaj fëmijëve
Një person shpallet fajtor për vrasje
Komuna e Prishtinës nuk i ka ndarë Katedrales hapësirën e bizneseve
Petrovic: Zgjedhjet në veri të vendit kanë rëndësi historike për demokracinë
Forumi i Rinisë i LDK-së u pranua anëtar i plotë i EDS-së
Hoxhaj kërkon vazhdimin e përkrahjes nga Franca
Ipeshkëvia e Kosovës kërkon ndihmën e Jahjagës në kontestin me pronën kadastrale të Katedrales
PDK: Fletëvotimet, çështje teknike, prioritet procesi
Në Prizren kërkohet të implementohet Planit për integrimin e komunitetit RAE
Përurohen salla e mediave dhe ajo e kurorëzimit në Mitrovicë
Një muaj paraburgim për Zarko Veselinovic-in
AAK: Nuk ka reformë në shëndetësi, pa sigurimeve shëndetësore
Kuvendi përfundoi sesionin pranveror me miratim të një mori ligjesh
Serbia mbetet adresa e vetme për të zhdukurit në Kosovë
LDK-ja publikon emrat e kandidatëve për 11 kryetarë komunash
Deputetët kërkojnë kthimin e Fondit Pensional nga Sebia
Pas katër episodeve përfundoi seanca plenare e 25 korrikut
Kosova nënshkruan marrëveshje për bashkëpunim policor me Hungarinë
Seanca e fundit plenare e sesionit pranveror, pas episodit IV të një seance të papërfunduar
Më shumë këshilltarë policor të EULEX-it në veri
Arrestohet një i dyshuar për kontrabandim të produkteve medicinale
Kërkohet përkrahja e Norvegjisë për proceset integruese të Kosovës
Ulqini nikoqir i Seminarit për mësimin plotësues në diasporë
Për piratët nuk priten ditë të mira pas 15 gushtit
Femra e përfaqësuar, jo vetëm kur e kërkon kuota
Interesim për zgjedhjet lokale dhe mënyrën e votimit nga diaspora
Kërkohet njohja e stazhit për të larguarit me dhunë nga puna
Diskriminimi në Kosovë fare pak raportohet
Oficerë të lartë amerikanë vizitojnë FSK-në
Mali i Zi hapi ambasadën në Kosovë
QKUK përfiton donacion nga një familje vullnetmirë
Haradinaj: Roli i OSBE-së në zgjedhje lehtësues
Meshkujt pëlqejnë “Golfin”, femrat “Mercedesin”
Vetura e EULEX-it sulmohet me gurë nga një grup në Zveçan
Dy të arrestuar lidhur me tentim-vrasje në Mitrovicë
Në Bruksel diskutohet progresi i arritur në procesin e liberalizimit të vizave
Kosova është e interesuar për fuqizim të marrëdhënieve bilaterale me Çekinë
Këshilli ndërministror kundër etheve hemorragjike mban takimin e parë
Konfirmohet aktakuza ndaj Limajt në rastin e MTI-së
Prend Buzhala, kandidat i PSHDK-së për kryetar të Klinës
Vetëvendosje! garon në komunat serbe për ta ndryshuar realitetin
Kosova goditet nga vala e nxehtë
Komuna e Deçanit binjakëzohet me Komunën e Plavës
Sërish për mungesë kuorumi shtyhet vazhdimi i seancës plenare
Strukturat ilegale sfidojnë Marrëveshjen e Brukselit
Projektligji për naftën i kthehet Qeverisë
Synohet kthimi i komuniteteve minoritare nga Maqedonia e Mali i Zi
Kuvendi në pushim pas dy seancave të kësaj jave
Përvjetori i Srebrenicës godet edhe shumëkë në Kosovë
Kryeministri Thaçi vizitoi Komunën e Klinës dhe projektet infrastrukturore
Plumbi qorr godet veturën, nuk ka të lënduar
Qëndrimi i gjatë në internet shformon personalitetin e fëmijëve
Auto-taksitë legal ankohen në ata ilegal, që nuk kanë të ndalur
Publikimi i emrave të personave të arrestuar u ndalohet mediave, por jo policisë
Tahiri: Dardania pikënisja e vizionit për një Prishtinë Ndryshe
Diplomacia e Kosovës nuk ka resurse t’iu përballojë kërkesave shtetërore
Formohet këshill ndërministror për luftimin e etheve hemorragjike
Kosova është në rrugën e duhur drejt BE-së
Vihet gurthemeli i objektit të Fakultetit të Bujqësisë dhe Veterinarisë
Kryeministri Thaçi vlerësoi lartë kontributin e Lituanisë për Kosovën
Gjyqësori ka nevojë për përforcime me kuadro të reja
Qeveria e Kosovës do të nis punën për mbylljen e mandatit të EULEX-it
Liberalizimi i vizave është në duart e Kosovës
Thaçi: OSBE do të ketë rolin ndihmës gjatë zgjedhjeve në veri
Ankesat e konsumatorëve të energjisë elektrike meritojnë vëmendje më të madhe
Mbështetje e fuqishme e Lituanisë për agjendën integruese evropiane të Kosovës
LDK braktisë sallën, kërkon largimin e Projektligjit për naftën
Zbogar: Duhet siguruar pakthyeshmërinë e partneritetit BE-Kosovë
Kryeministri Thaçi ngushëllon homologun e tij spanjoll pas fatkeqësisë hekurudhore
PSHDK-ja kundërshton themelimin e komunave të reja sipas interesave politike të ditës
Demarkacioni i kufirit me Malin e Zi brenda këtij viti
Enver Zymberi cilësohet hero i sovranitetit të Kosovës
Amb. Blomeyer: Rruga evropiane e Kosovës duhet të vazhdojë
Merren përvojat e Kroacisë gjatë procesit të integrimit evropian
Ligji për amnisti nuk ka hyrë dhe nuk mund të hyjë në fuqi deri në vendimin e Kushtetueses
Kuvendi miraton rezolutën për EULEX-in
Haradinaj kujton 25 korrikun, admiron vepren e Zymberit
Presidentja Jahjaga po merr pjesë në Samitin e Bërdos në Slloveni
Gjithëpërfshirje, cilësi, depolitizim – objektiv i AAK-së në arsim
QKUK-ja goditet edhe me shkurtim buxhetor
Ministri i Brendshëm pret qytetarët që i kanë ikur nga vendi
Kanadaja shihet partner strategjik i Kosovës në fushën e sigurisë
Parlamentarët para një debati të kontestuar
Presidentja Jahjaga priti ambasadorin Valdet Sadiku
Ndalohet hyrja e barnave pa udhëzues në gjuhët zyrtare
EULEX-i e përgëzon Policinë e Kosovës lidhur me arrestimet e fundit
Kosova ka krijuar kushte sipas standardeve ndërkombëtare për trajtim të azilkërkuesve
Çeku: Ende është herët të thuhet se a do të quhet FSK-ja ushtri
Pushimi i lehonisë po e redukton punësimin e femrave
Gratë dhe fëmijët kosovarë trafikohen lirshëm në Evropë
Ministrja Çitaku dhe ambasadori Cliff biseduan për fillimin e negocimit të MSA-së
Instituti GAP vlerëson se mungon baza ligjore për krijimin e komunave të reja
Të enjten kthehen nga Hungaria 110 azilkërkues kosovarë
Kosova dhe Kroacia nënshkruan marrëveshjen për ripranim
Çitaku: Franca nuk pranon azilkërkues nga Kosova
Publikohen në një përmbledhje aktet ligjore për qasje në dokumente publike
Arrestohen tetë persona që dyshohen për trafikim të emigrantëve
Përurohet objekti i ri i Komunës së Graçanicës
Organizohet debati publik për projektplanin rregullues “Prishtina e Re”
Bashkëpunimi ndërkufitar shpejton integrimin e Kosovës në BE
LDK: Gjendja në shëndetësi vazhdon të mbetet kaotike
Me ekspertë të Bankës Botërore diskutohet për Ligjin e sigurimeve shëndetësore
Isa Mustafa uroi kryetarin e ri të PD-së, Lulzim Basha
Një përmbledhje legjislacioni sqaron qasjen në dokumente zyrtare
Lëvizja Popullore e Kosovës i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje!
Konsumatorët e KEK-ut, sipas tarifave aktuale, nuk e dinë për çka paguajnë
AAK: Qeveria e Thaçit punon me rregullore të UNMIK-ut, në stilin “qeveri sallamadi”
Homazh në 13-vjetorin e vrasjes së Shaban Manajt
MPJ po ndjek zhvillimet në Hungari lidhur me azilkërkuesit kosovarë
Gatishmëri për thellimin e marrëdhënieve Kosovë – Maqedoni
Suspendohet një zyrtar i Shërbimit Sprovues të Kosovës
LDK: Qeveria keqpërdorë një milion euro në emër të fondit për kuadro
Komisioni për hartimin e Kushtetutës fiton çmimin “Heroi Sali Çekaj”
BE mundëson ndërtesën e re komunale në Graçanicë
AKK: Subvencionimi i nëpunësve civil është konflikt interesi
Projektligji për mbrojtjen e burimeve të gazetarisë miratohet nga KIE
Komisioni Parlamentar për Legjislacion miraton në parim disa projektligje
Hoxhaj: Vendimi i GJND-së vulosi shtetësinë e Kosovës
Jahjaga shpreh besimin në dorën e fuqishme të ligjit
Vetëvendosje! kërkon seancë të jashtëzakonshme për ikjen e të rinjve
Kuvendi cakton, LDK kundërshton, debatin për EULEX-in
Njëvjetori i vdekjes së poetit Ali Podrimja u shënua edhe në Lodeve të Francës
Prokuroria serbe pretendon se ka ndihmuar EULEX-in në rastin “Klecka”
Universiteti Veror Ndërkombëtar i Prishtinës hapi zyrtarisht punimet
Albin Kurti angazhohet për një Republikë të Tretë të Kosovës
Hoxhaj uron homologun Reynders në Ditën Kombëtare të Belgjikës
Kosova, sipas Thaçit, është duke u bërë hambar për rajonin me grurë
Thaçi: Beteja e Rahovecit, faqe e ndritur e historisë
Mitrovicë: U përuruan dy shtëpi në Kroin e Vitakut
Universiteti Veror Ndërkombëtar i Prishtinës nis punën javën e ardhshme
Zgjedhjet në Kosovë, veriu ende konsiderohet sfidë për institucionet
Ministri Krasniqi merr pjesë në Festivalin e Filmit në Pulë
Suspendohen dy hetues të Inspektoratit Policor të Kosovës
Bllaca dënohet me 4,5 vjet burg për vrasjen e Kllokoqit
Deputetët diskutuan për faturat e fryra të KEK-ut në janar
Ligji për Amnisti dërgohet në Gjykatën Kushtetuese
Takim lamtumirës i shefit të divizionit për zgjedhje në OSBE
Jahjaga: Do t’i marrë parasysh shqetësimet e shoqërisë civile
Një njësi e re e mjekimit intensiv në QKUK ka përkrahjen nga Turqia
Ndalja e të rinjve jashtë vendit bëhet me punësim, thotë Haradinaj
Një projektligj nuk merr votat e nevojshme dhe një i kthehet Qeverisë
FOL: Transparencë me qasje kufizuese në institucione qendrore, lokale dhe ndërmarrje publike
Kosova po bëhet me infrastrukturën më moderne në Ballkan
Peticioni me 12.764 nënshkrime për Ligjin për amnisti i adresohet presidentes Jahjaga
Komisioni Parlamentar për Buxhet dhe Financa përkrahu tri projektligje
Kuvendi i Kosovës po shton numrin e seancave të ndërprera për mungesë kuorumi
Kosova i ka tre faktorë kyç që e afrojnë me BE-në, u tha Füle deputetëve
Schlumberger dhe Mustafa biseduan për zgjedhjet e 3 nëntorit
Füle: MSA-ja kërcim i madh i Kosovës drejtë BE-së
Vizioni i PSHDK-së është Kosova evropiane
Kosova dhe Shqipëria model bashkëpunimi kulturor
Kadetët e gjeneratës së 45-të vizituan IPK-në
Konfirmohet vazhdimi i mbështetjes së Luksemburgut për Kosovën
U asgjësuan 7.090 fidanë në Kamenicë dhe Ferizaj
Turqia e gatshme që të përkrah shëndetësinë e Kosovës
Salustro kërkon ekspertizë të re për gjendjen mendore të dëshmitarit “X”
Luksemburgu ka ndihmuar shumë Kosovën
Deputetët miratuan në parim pakon e ligjeve për liberalizimin e vizave
Zërat për të drejtat e homoseksualëve heshtin nga frika dhe mospajtimi
Gjermania, pikë referimi sa i përket zhvillimit të arsimit
OSBE do të ketë rol lehtësues në zgjedhjet në veri, jo organizues
Ish-presidenti Sejdiu takoi Petersen-in
Haradinaj: OSBE-ja, jo vetëm monitoruese e zgjedhjeve
Kosova do të përfitojë nga sistemi i drejtësisë sllovene
Sllovenia dhe Kosova shkëmbejnë përvojat në sistemin e drejtësisë
Konjufca: Qeveria po krijon komuna që të mbetet në pushtet
Kuçi kërkoi angazhimin e OSBE-së për zgjedhjet në veri
LB: PDK e LDK po tallen me Prishtinën
Kadetët e AKSP-së vizitojnë sot Inspektoratin Policor të Kosovës
Me procedurë të shpejtuar para deputetëve pakoja e ligjeve për liberalizim të vizave
Komisionari evropian, Štefan Füle, qëndron sot për vizitë në Kosovë
Merren në pyetje të dyshuarit “Grupi i Drenicës”, mohojnë akuzat për krime lufte
Doli nga shtypi numri i ri i periodikut “Kosovo’s New Diplomat”
Mbikëqyrja e komunave nga shoqëria civile përmirëson shërbimin publik
USAID lanson edicionin e 16-të Indeksit të Qëndrueshmërisë
Thaçi: Do të largohen edhe dy barrikadat e fundit në veri
Ambasadori i Luksemburgut, Leon Delvoux, dorëzoi letrat kredenciale
AAK me alternativë për vetëpunësimin e rinisë në Kosovë
Shkelje në procedurat e furnizimit të institucioneve të sigurisë
Maqedonia dhe Kosova do të bashkëpunojnë në rrugën drejt integrimeve evropiane
Kisha protestante në kërkim të një vendstrehimi të përhershëm
Thaçi e Petersen bisedojnë për zhvillimet aktuale politike
Gjakovë: Një muaj shqyrtim publik për planin rregullues “Çarshia e vogël”
Nuk do të mungojë përkrahja e mëtutjeshme e Luksemburgut për Kosovën
Haradinaj dhe Karajanov pro bashkëpunimit Kosovë – Maqedoni
Burgu i Sigurisë së Lartë pritet të jetë gati sipas afatit të paraparë
Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Japonisë për Kosovën
Gjykata për krime lufte, veprim i vonuar
Ministria e Kulturës blen 4.480 kopje librash nga botuesit vendor
Fondi Ndërkombëtar i Vishegradit promovohet edhe në Kosovë
Në Kleçkë janë gjetur 7 mbetje mortore
Arrestohen dy hajdutë, dëmtuan hekurudhat 24 mijë euro
Rinovimi i klasave në Lismir ndritë të ardhmen
Bashkimi Evropian mbështet sistemin e unifikuar të adresave në Kosovë
Petersen vlerëson të arriturat e FSK-së
Ndërroi jetë Fazli Kajtazi
Licencohet deponia e parë e mbeturinave në Zveçan
Rritet numri i azilkërkuesve nga Kosova në vendet e BE-së
OVL UÇK: EULEX ka degraduar në misionin e tij
MPB dhe EULEX, marrëveshje bashkëpunimi për luftimin e krimit
Grupet punuese Kosovë – Serbi, rinisin sot një raund bisedimesh në Bruksel
Limaj me 9 ish-bashkëluftëtarët e tij, prapë në arrest shtëpiak
Vendimi për Bllacën më 19 korrik
Petersen: Kosova ka shënuar përparime në të gjitha fushat
Premtohet përkrahje për OJQ “Lady” dhe “Besa Consulting”
Ministri Kuçi priti në takim lamtumirës ambasadorin Karajanov
Kryetari Veliu kërkoi masa për mbrojtjen e rojeve të pyjeve
Jahjaga dhe Daka bisedojnë për zgjedhjet lokale
Ambasadorja e Malajzisë dorëzoi letrat kredenciale
FSK po ec në drejtim të duhur, nuk ka vend për shqetësim
Hartohet strategjia për diasporën dhe mërgatën
Füle raporton të enjten në Kuvend
Personat me aftësi të kufizuara ndihen të diskriminuar
Në Prishtinë po vazhdon trajnimi i Akademisë Rajonale për Gratë Liberale
Hoxhaj uron Malin e Zi për ditën e shtetësisë
Haziri akuzon Thaçin se po e terrorizon Gjilanin me premtime
Femrat diskriminohen nga meshkujt në trashëgimi
Besueshmëria e raporteve financiare të partive politike ka notë të dobët
Takohen Jahjaga, Thaçi dhe Kuçi
PSHDK: Braktisja e Kosovës, pasojë e politikave jo evropiane
Mustafa dhe Gass diskutojnë për situatën në vend
Jahjaga: Kosova është faktor paqeje dhe stabiliteti
Ligjvënësit shqyrtuan disa raporte dhe projektligje
Synohet ngritja e shërbimeve shëndetësore në burgje
Sonte fillojnë aktivitetet “Vera në Prishtinë”
Nënshkruhet marrëveshja për asistencë SHBA – Kosovë
D4D: Duhen kritere të qarta për krijimin e komunave të reja
Žbogar: “Të vendoset për të ardhmen me ekuilibër më të madh gjinor”
Afati i fundit për certifikimin e partive politike është 4 shtatori
KMDLNJ: Me polici nuk parandalohet ikja nga Kosova
Miratohet edhe në shqyrtimin e dytë Projektligji për amnisti
Procesi i ripranimit nga Gjermania, sipas dinamikës së paraparë
Lirohen dy viktima të trafikimit, arrestohen tetë të dyshuar
Prezantohen të gjeturat e inspektimit në burgjet e Kosovës
Vetëvendosje! mbetet e vetmuar në kundërshtim të Projektligjit për amnisti
Komisioni për Legjislacion kalon Projektligjin për amnisti pa asnjë amendament
Arrestohet një person për shmangie të tatimit prej 200 mijë eurosh
Shoqëria civile protestoi kundër miratimit të Projektligjit për amnisti
Roli i qytetarëve në vendimmarrje ndihmon identifikimin e nevojave të tyre
Deputetët miratuan në parim Projektligjin për amnisti
Ikja e të rinjve nga Kosova nuk ndalet me polici
Thaçi: Qeveria është e përgatitur që të fillojë sa më shpejt negocimin e MSA-së
Projektligji për amnisti përsëri para deputetëve, proteston shoqëria civile
Strategjia për integrimin e komunitetit RAE është plotësuar 72%
Çitaku: Migrimi mund të pengojë procesin për liberalizim të vizave
Vitin e kaluar në Kosovë kanë vdekur 7.829 persona, prej tyre 315 foshnje
Testin e maturës e kaluan 81.72 % të maturantëve të Pejës
Buja përmbyllë me rezultate dhe sfida gjashtëmujorin e parë të 2013-tës
Jahjaga dhe Ashton theksojnë rëndësinë e zbatimit të marrëveshjes
Udhëheqësia aktuale e Prishtinës shkaktare për humbje të donacioneve
Baronesha Ashton kërkon miratimin e Ligjit për amnisti
Në Gjilan fillon punimet një shkollë verore ndërkombëtare
Kosova mund të mësojë shumë nga zgjedhjet e fundit në Shqipëri
BE dhe SHBA-të theksojnë rendësinë e e miratimit të Projektligjit për Amnisti
Qeveritarët vlerësojnë arritjen e kapaciteteve të plota operacionale të FSK-së
Përshëndetet vlerësimi pozitiv i NATO-s për FSK-në
Qeveria miraton pakon e projektligjeve që dalin nga procesi i liberalizimit të vizave
Vend kalime shtesë gjatë sezonit të verës
Kroacia mbështet anëtarësimin e AGJK-së në Eurogeosurvey
Brenda 6 muajve në QKUK braktisën 20 fëmijë
QKUK-ja nuk mirëpriti një donacion simbolik të të rinjve të LDK-së
Agani kërkon mbështetjen e Zyrës së BE-së për reformat shëndetësore
Projektligji për deputetët do të procedohet brenda pak kohësh në Kuvend
IKD: Projektligji i rishikuar për amnisti përmban dështimet e njëjta
Gjyqësori, sektori më i korruptuar në Kosovë
FDH e quan poshtërues dëmshpërblimin e Serbisë për tre shqiptarë të torturuar
Turqia e interesuar për bashkëpunimin në fushën e shëndetësisë
Jahjaga e Thaçi urojnë me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit
Të zgjidhet çështja e pensioneve të punëtorëve shqiptarë në Zvicër
Eqrem Kryeziu, kandidat i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit
Komisioni për Legjislacion i dha përsëri dritën e gjelbër Projektligjit për amnisti
Bisedohet me Slloveninë për sigurimet sociale dhe pensionale
Një delegacion i Partive Popullore Evropiane vizitoi LDK-në
Haradinaj i quan palaço zërat për shkarkimin e sekretarit të tij
Hoxhaj kërkon mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar
Haradinaj të rinjve: Pritni edhe një vjet, mos e lëshoni vendin
Në brezin kufitar në Mirofc, sipas PK-së, u plagosën 6 persona
PSHDK-ja feston 23-vjetorin e themelimit
Peticion kundër miratimit të Projektligjit për amnisti
Gra udhëheqëse nga Beogradi e Prishtina bashkëpunojnë për fuqizimin e grave
Projektligji për amnisti, përsëri në Kuvend të enjten
Kosova i ka dhënë përparësi investimit në fëmijë dhe në gra
Myftiu Tërnava: Ramazani, muaj i solidaritetit e mirëkuptimit
Thaçi dhe Dacic në Bruksel diskutojnë për telekomin dhe energjinë
Punët rreth rrotullimit bllokojnë trafikun nga Veterniku
Krerët komunal të Prishtinës diskutojnë buxhetin 2014 me qytetarët
Nënshkruhet marrëveshja Partneriteti për Shtetet Simotra Kosovë-Iowa
Kryeministri Thaçi e Guvernatori Branstad diskutojnë bashkëpunimin Kosovë-Iowa
Zgjedhjet në Shqipëri, për shumëkë, mund të jenë mostër për Kosovën
Mustafa: LDK-ja po përgatitet për fitore!
Ramazani fillon më 9 korrik 2013
Ajova e SHBA-s shton gamën e bashkëpunimit me Kosovën
AAK synon t’i fitojë zgjedhjet e vetme pa koalicion parazgjedhor
Narkomania që nis si lojë e rrezikshme për jetën
Bregdeti shqiptar më i preferuari për kosovarët
Kosova dhe Ajova dakordohen për bashkëpunim në fushën e kulturës
Çelaj: Ndërrimi i pushtetit, i shëndetshëm
Ministri Hoxhaj merr mbështetjen e Italisë dhe Hungarisë
Negociatat për MSA e afrojnë Kosovën te anëtarësimi në BE, thotë Reeker
Qeveria riprocedoi Projektligjin për amnisti në Kuvendin e Kosovës
KIPRED vlerëson se ka çalime në zbatimin e marrëveshjeve Kosovë-Serbi
Žbogar angazhohet për një ligj të drejtë e transparent të amnistisë
Ajova dhe Kosova forcojnë bashkëpunimin në fushën e arsimit
Në Skenderaj vihet gurthemeli i Gjimnazit “Hamëz Jashari”
Zonat e rrezikuara mjedisore të marrin trajtim të veçantë
Diskutohet pakoja ligjore e procesit të liberalizimit të vizave
Prizren: KDI kërkon mobilizim kundër etheve hemorragjike
Komisioni për Integrime Evropiane kaloi në parim dy projektligje
Reeker thekson rëndësinë e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi
Nuk miratohet, në parim, Projektligji për amnisti
RDK shënon 237-vjetorin e pavarësisë së SHBA-ve
Lirohen nga arresti shtëpiak Limaj dhe 9 bashkëluftëtarët e tij
Shoqëria civile me letër të hapur kundër Ligjit për amnisti
Ndërpritet greva e të dënuarve në Burgun e Dubravës
Grupi punues Kosovë – Serbi përafron qëndrimet për zgjedhjet lokale
Tri kompani në garë për letërnjoftime elektronike
Pejë: Dy persona të vrarë, vrasësi dyshohet se u vetëvra
Mustafa nderohet me titullin “Kryetari më i mirë i komunës”
Presidentja Jahjaga uroi presidentin Obama
Dyshohet edhe për një varrezë masive në Petrovo Sello
Hoxhaj uron sekretarin Kerry në përvjetorin e pavarësisë së SHBA-ve
Ratifikimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi mohon vlerat e vendit, thotë Vetëvendosje!
Protestohet kundër miratimit të Projektligjit për amnisti
LDK konsideron se e ka radhën për kthim në pushtet
Kosova organizon maratonë në përvjetorin e pavarësisë së Amerikës
Reeker fillon një vizitë zyrtare treditore në Kosovë
Projektligji për amnisti para deputetëve, kundërshtohet nga shoqëria civile
Bllaca pranon fajësinë, vendimi mund të merret me 15 korrik
Komuna e Shtërpcës shembull për pjesëmarrje në zgjedhje
Jordania dhe Kosova vlerësojnë se kanë mundësi të shumta të bashkëpunimit
Vetëvendosje! thotë se incidentit me ambasadoren amerikane i është dhënë kontekst irreal
Rasmussen: NATO-ja është e gatshme të mbrojë progresin e arritur
Kryeministri Thaçi përgëzon presidentin e SHBA-ve, Barack Obama
Përparime të bisedimeve për energjinë në Bruksel
Qeveria përvetëson 3 milionë euro dividendë nga KOST-i
Formohet komisioni për ndryshimin e ligjit për klasifikimin e informatave
PDK: Komuna e Prishtinës ka mungesë lidershipi
Thaçi: Kosova po futet në binarë të sigurt për të ardhmen evropiane
Korrupsioni, policia dhe gjyqësori, sfidat e shtetndërtimit të Kosovës
Rasti “Kleçka” pritet të përfundojë në shtator
Spahiu i dorëzoi letrat kredenciale presidentit pakistanez, Zardari
Prezantohet Kodi unik i ndërtimit i Republikës së Kosovës
EULEX-i ka dështuar të shtrijë autoritetin e tij në veri
Shpallet zyrtarisht data e zgjedhjeve lokale në Kosovë
Jahjaga: Dy korriku, hap themeltar në procesin e pavarësimit
Carl Bildt: Marrëveshja me Serbinë arritje shumë e madhe
Kreu i NATO-s viziton Kosovën
Thaçi: 2 korriku 1990, ndër ngjarjet më të rëndësishme politike në Kosovë
Katër persona e pranojnë fajësinë për një rast të kontrabandës me emigrantë
U vu gurëthemeli i depos për eksploziv
Kryeparlamentari Krasniqi viziton Jordaninë
Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendimin e paraditës e ndryshon pasdite
Van Rompuy: Kosova ka ndërmarrë një hap të madh në rrugën e saj drejt BE-së
Jepet viza e parë e Republikës së Kosovës
Dorëzohen kopjet e librave amzë të Gjilanit
Në qendrat korrektuese nuk ka torturë klasike, por ka papastërti
Kërkohen 300 mijë euro për luftimin e rriqrave
Projektligji për amnistinë procedohet në Kuvend
Krasniqi uron homologun kroat, Leko për anëtarësimin në BE
Pacolli: AKR ka qenë gjithnjë parti e të rinjve
Nominohet grupi i parë i kandidatëve të LDK-së për kryetarë komunash
BIRN-i ka ngritur padi ndaj Zyrës së kryeministrit për mostransparencë
LDK: Pushteti në Mitrovicë jeton në luks, e populli në varfëri
Thaçi merr pjesë në ceremoninë e shënimit të hyrjes së Kroacisë në BE
Liqeni i Batllavës, një vendi i përshtatshëm për relaksim
Qytetarët prishtinas, të interesuar se çfarë po ndodh me Ligjin për Prishtinën
Ata që punën e krahut e kanë mbijetesë
Ndihmohet Malisheva për ballafaqim me ethet hemorragjike
Bisedimet për zbatimin e marrëveshjes për normalizim vazhdojnë javën tjetër në Bruksel
Qeveria mirëpret vendimin e Këshillit Evropian për nisjen e negociatave për MSA
Žbogar mirëpret hapjen e negociatave për MSA me Kosovën
Westerwelle i uron Hoxhajt hapjen e negociatave për MSA-në
Rexhepi: Numri i dënimeve alternative është në rritje
Vidovdani tubon numër më të vogël të serbëve në Gazimestan
Kosova pa bazë ligjore për mbrojtjen e burimeve të gazetarisë
U mbajt testi i arritshmërisë, ministri Buja lavdëron organizimin
Dy organizata nga Kosova, fituesve të Shpërblimit të Fondacioni ERSTE
Jahjaga u nënshkrua në librin e zisë për ish-kryeministrin e Hungarisë, Gyula Horn
Pacolli shpenzon 460 euro sandviçë për policinë
Kosova ka ambientin më të sigurt në rajon
Thaçi: Berisha lider historik i demokracisë dhe sfidave shqiptare
Sot mbahet testi i arritshmërisë për klasat e nënta
Ministri Buja priti bordet themeluese të tri universiteteve të reja
Qeveria dënon veprimet e aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje!
Holanda do ta mbështesë fuqishëm Kosovën në të gjitha aspiratat e saj
Kuvendi i Kosovës ratifikon marrëveshjen me Serbinë
Arrestohen 68 aktivistë të Vetëvendosje!-s, 17 policë të lënduar
Arrestohen dy të dyshuar për rastin e Palush Sokolit
Ambasada e SHBA-ve gjykon pengimin që iu bë ambasadores Jacobson
Vetëvendosje! pengon procedurën e votimit, sërish ndërpritet seanca
Thaçi fton delegatët ta votojnë ratifikimin e marrëveshjes me Serbinë
Debate me tone të ashpra në prag të ratifikimit të marrëveshjes
Tre zyrtarë policor lëndohen në konfrontim me protestuesit
Füle: Hyrja e Kroacisë në BE, sinjal për tërë rajonin
Vetëvendosje! gjuan me gurë dhe ngjyra kundër marrëveshjes
Në pritje të kuorumit, ndërpritet seanca e Kuvendit
Vetëvendosje! ka tentuar ta pengojë hyrjen e deputetëve në Kuvend
Kuvendi sot shqyrton Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes Kosovë-Serbi
Republika e Egjiptit njeh Kosovën shtet të pavarur e sovran
Në Bruksel diskutohet për zgjedhjet në Kosovë
Sllovenia partner rajonal dhe evropian i Kosovës
Lodrat e fëmijëve në treg, pa etiketa sigurie në gjuhën shqipe
Thaçi i sigurt se Parlamenti do ta ratifikojë marrëveshjen me Serbinë
MPB diskuton mbi zhvillimin e Strategjisë për riintegrim
Vjosa Osmani në takimet e grupit të EPP-së në Këshillin e Evropës
Isa Mustafa takon krijuesit e rinj
PDK akuzon Komunën e Prishtinës për shërbimet publike
Ministri Hoxhaj u takua me delegatin Apostolik të Vatikanit për Kosovën
Agani: Nuk ka vend për panik, por për seriozitet
Punëtori dyditore për Planin Zhvillimor të Fakultetit të Edukimit
Jo kritika, por keqsjellja e kryeminstrit e shtyu Pecin të dorëhiqet
Kosova ka Strategji kombëtare dhe Plan nacional kundër drogës
Ministri Hoxhaj vizitë zyrtare në Slloveni
Nenad Djuric, ud drejtor i Drejtorisë Rajonale Mitrovicë – Veri
Prishtina ndërton edhe 50 banesa për kategoritë e dala nga lufta
Universiteti Amerikan i Tiranës ofron nga dy bursa për tri vjet për nxënësit prishtinas
Çitaku: Kosova e gatshme për nisje të negociatave për MSA
Qeveria ka miratuar Projektligjin për amnistinë
Bukoshi rikthehet në Qeveri
Studiuesi japonez Kanamori i përkushtuar në mbështetjen e Kosovës
Thaçi e pranon se data e zgjedhjeve është rezultat i kompromisit
Odat profesionale mjekësore i kontribuojnë shëndetit publik
Datën e zgjedhjeve në Kosovë e caktoi Dacic e jo Jahjaga, thotë Vetëvendosje!
Përcaktohet taksa e vizave kosovare për shtetasit e huaj
Drejtorët e arsimit përfitojnë nga programi i trajnimit të BE-së
LDK: Zgjedhjet me 3 nëntor, dyshim paraprak për manipulim
Vetëvendosje!: “Ministër jeni vonuar, shitni xhipat”
Nisin punimet në Parkun e Taukbahçes, ku do të punohet 4 muaj
KMDLNJ reagon për pasojat nga pickimi i rriqrave
Pikë e re kufitare me Maqedoninë, Bellanoc- Stançiç
Agjencisë për Menaxhim të Komplekseve Memoriale i duhen profesionistë
Ratifikimi i marrëveshjes me Serbinë më 27 qershor
Ethet hemorragjike po marrin përmasat e epidemisë
Shërbyesit civil janë shtylla e zhvillimit të demokracisë
U publikuan rezultatet e Provimit të Maturës të afatit të qershorit
Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar jep 3 mijë € për blerjen e mamografit mobil
Dy të plagosur, theren me thikë
Kallash në veturë, arrestohen tre persona
AAK: Vazhdon rritja e strukturës dhe forcimi i Aleancës për Prishtinën
Lëvizja Bashkim: Bëjeni Shqipërinë demokratike!
Varfëria, arsyeja kyçe që shkakton braktisen e shkollës dhe punën e detyruar të fëmijëve
Presidentja Jahjaga pranoi draftin e Strategjisë kombëtare për integrim evropian
Lemoshëkërkuesit, pasqyra e dhembjes që nis në mëngjes dhe përfundon në mbrëmje
Certifikohen 81 kandidatë në fushën e mbrojtjes nga zjarri
“Islamic Relief” ndihmon shëndetësinë e Kosovës me 270 mijë dollarë
Projekt për ndërtimin e “Fshatit spitalor” në Kosovë
Në vapë fontana “shndërrohet në pishinë”
Zbatimi i Ligjit për duhanin, një storie suksesi në Kosovë
Selimi: Ish-pjesëtarë e strukturave paralele në PK rrezikojnë sigurinë kombëtare
QMF e Prishtinës në shërbim edhe të 40% të popullsisë së Kosovës
Vdes pacienti i katërt nga ethet hemorragjike
Lista esenciale e barnave nuk përmbush as 40 % të nevojave të pacientëve
Komisioni Parlamentar për Siguri i kërkon MPB-së detaje për ekstremizmin
Mustafa takoi zëvendëskancelarin austriak, Michael Spindelegger
OKB bën thirrje për legjislacion solid për të zhvendosurit
Projekt që gratë e dhunuara të dalin nga izolimi i viktimës në shoqëri
Çmohet përkrahja sllovene për proceset integruese kosovare
Thellohet miqësia Kosovë-Rumani
Përditësohet lista e zyrtarëve me diferencë të pasurisë mes vitesh
Toleranca dhe mirëkuptimi janë vlera të shoqërisë në Kosovë
Bie numri i pacientëve që trajtohen jashtë vendit
Kërkohet prania e biznesit kanadez në vendin tonë
Kërkohen edhe dy muaj paraburgim për “Grupin Drenica”
Gjen. Halbauer: Barrikadat në veri, çështje politike
UNHCR mbështet gjetjen e zgjidhjeve të qëndrueshme për të zhvendosurit
MPB: Po bëhet punë e mirë në identifikimin e trafikantëve dhe viktimave të tyre
Nesër fillon faza e parë e dezinsektimit hapësinor në kryeqytet
Vidhet hekuri në Sitnicë, komunarët mitrovicas kërkojnë ndihmën e policisë
PSHDK: Figurat kombëtare të mbrohen me ligj
Në Parlament shprehet shqetësimi me raportin e Freedom House
Mblidhet Kuvendi, paqartësi rreth ratifikimit të marrëveshjes me Serbinë
OSBE trajnon 170 oficerë të policisë për objektet kulturore e fetare
Në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi
Arrestohet një kontrabandues armësh
Edhe dy muaj arrest shtëpiak për ish-komandant Çeliku-n
Protestojnë edhe studentët kundër ratifikimit të marrëveshjes
AAK-ja ka plan për luftimin e dukurive negative
PDK: Shëndetësia në Prishtinë nuk është në nivelin e duhur
Qeveria aktuale e Kosovës e ka degraduar nivelin e demokracisë
Austria i jep mbështetje të plotë Kosovës në të gjitha proceset
Podujevë: Humb jetën një fëmijë në aksident trafiku
Bonino: Italia do ta përkrahë Kosovën
Nga Kanadaje premtohet mbështetje për Kosovën
Kosova dhe Italia me marrëveshje për luftim të kriminalitetit transnacional
Vlerësohet lart bashkëpunimi ndërshtetëror Kosovë – Itali
Prezantohet Strategjia për Integrime Evropiane
Ambasadorët Hill dhe Petritsch nderohen me çmimin “Dr. Honoris Causa”
Hoxhaj vlerëson përkrahjen e Irlandës për perspektivën evropiane të Kosovës
Kuçi merr çmimin e Justinianit për avancimin e sistemit të drejtësisë
Vetëvendosje! i vë flakën marrëveshjes Kosovë – Serbi
Ministri Makolli në një konferencë ministrore për diasporën në Paris
Paralajmërohet fillimi i ndërtimit të Spitalit të Ferizajt
Vetëvendosje! sonte mban aksion protestues në 28 komuna, kundërshton ratifikimin e marrëveshjes
Qeveria zvicerane mbështet përpjekjet e Kosovës për liberalizim të vizave
Thaçi: Kosova mirëpret investimet ekonomike të Kuvajtit
Kosova, faktor i paqes dhe stabilitetit në rajon
Lirinë e Kosovës e kanë sjellë luftëtaret e lirisë
Norvegjia ndihmon sektorin e drejtësisë në Kosovë
Hoxhaj: Kosova, eksportuese e sigurisë në rajon
Arrestohet një i dyshuar për tentim vrasje
Promovohet një monografi për historikun tragjik të RTP-së
Ngec zbatimi i ligjeve për Hoçën e Madhe dhe QH të Prizrenit
Kosovës i takon kodi shtetëror telefonik nga ana e ITU-së
Tolaj shpallet fajtor për shmangie të tatimit dhe akuza të tjera
Gjykata nuk mund t’ua mohojë të drejtën deputetëve për të mos votuar
Kuçi: Qeveria e përkushtuar në reformimin e administratës publike
FSK synon të behët prodhuese e sigurisë e jo konsumuese e saj
Hoxhaj merr pjesë në takimin ministror të Kartës së Adriatikut
Projektligji për ratifikimin e Marrëveshjes Kosovë–Serbi shqyrtohet të enjten
Liqeni i Batllavës deri në fund të vitit me gjashtë plazhe
Vetëvendosje! kritikon shkurtimin e buxhetit për shëndetësinë e Drenasit
Licencohen 10 ndërmjetësues nga rajoni i Mitrovicës
Vetëvendosje!: Komisioni për Legjislacion e shkeli Kushtetutën dhe sovranitetin e Kosovës
Kushtetuta e Kosovës ka gjuhën më të mirë në rajon
Miratohet në parim Projektligji për ndërtesat në bashkëpronësi
Ambasadori i Kuvajtit dorëzoi letrat kredenciale
Komisioni për Legjislacion i jep vizën Projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes me Serbinë
Hoxhaj priti ambasadorin jorezident të Afganistanit në Kosovë
Thaçi uron për komunikimin diplomatik Kosovë–Serbi
Projektligji për ratifikim të marrëveshjes ende është në komisione
FOL: Vetëm 36 % e zyrtarëve publik kanë raportuar korrupsionin
Luftëtarët e UÇK-së thonë se prokurori Salustro po fabrikon dëshmitarë të rrejshëm
Vizitë e fëmijëve të SOS Fshatrave tek “Devolli Corporation”
Jahjaga: Misioni i ambasadorit Lulzim Peci në Beograd e ka një rëndësi të veçantë
Në Vermicë fillon punën një qendër për koordinim dhe bashkëpunim policor
Përkujtohen në 14-vjetorin e rënies 4 martirët e Lagjes Mat
Në Kosovë u mbajt edhe pjesa e dytë e provimit të maturës
Fillon fushata kundër piraterisë dhe falsifikimit
Kosova kërkon rezolutë të re të OKB-së që përfundon mandatin e UNMIK-ut
Maturantët sprovojnë sot njohuritë në pjesën e dytë të testit të maturës
Arrestohet një i dyshuar për shmangie nga tatimi
Një ish-gjyqtar dhe një ish-avokat dënohen për korrupsion
Kosova e di pse do marrëdhënie të veçanta me Maqedoninë
Aktivizmi qytetar mbetet i ultë në Kosovë
Haradinaj i shqetësuar për mosfillim të zbatimit të marrëveshjes
Inspektorati policor keqpërdor buxhetin
Jahjaga diskuton procesin e zgjedhjeve me Žbogar-in
Haradinaj dhuroi gjak në Ditën Botërore të dhurimit të gjakut
KE diskuton me autoritetet kosovare për ekonomi, statistikë dhe kontroll financiar
Fëmijët shfrytëzohen për punë të rënda që nuk janë në përputhje me moshën e tyre
Vlerësohet puna e Institucionit të Avokatit të Popullit
Kuvendi nuk arriti të zgjedh anëtarin për Komisionin e Pavarur për Media
Deputetët kërkojnë zvogëlimin e taksave të sigurimit të automjeteve
KDI kërkon qasje në tenderët milionëshe të Ministrisë së Shëndetësisë
Shtëpi për banorët e Lagjes së Kuvajtit
PDK: Qarkullimi me vetura i pamundur në Prishtinë
Viktimat e dhunuara gjatë luftës, me anë të ligjit do të përfitojnë dinjitet
Vetëvendosje!: Për 8 vite ndryshuam politikëbërjen në Kosovë
Arrestohen dy persona për narkotikë në Mitrovicë
Shembet dheu, evakuohen banorë dhe mbetet pa ujë gati gjysma e kryeqytetit
Delegacioni i Komisionit Evropian të mërkurën në Mitrovicë, do t’i vizitojnë të rikthyerit
“Kosova do të mbetet përjetësisht në NATO”
Marrëveshje e kënaqshme me FMN-në
Vetëvendosje! përdhos flamurin shtetëror, ngrit atë kombëtar

Prishtina, 17 January 2014  - The leader of the Democratic League of Kosovo, Isa Mustafa, has come out in defense of Jusuf Gërvalla daughter, Donika, who in the show “Rubicon” at KohaVision, addressed accusation against the Kosovo Government, the Alliance for the Future of Kosovo and the Self-Determination Movement.

Mustafa said that this media campaign against her is unacceptable.

He in his profile on the social network Facebook wrote that democracy allows people to express their opinion and expression of someone often not liked by all; some attacked, and some others rightly oppose.

Të Rekomanduara