KosovaLive360

Xhudistja e Kosovës, Majlinda Kelmendi u bë kampione e Evropës në Kampionatin Evropian në Varshavë të Polonisë.

Në finale të kategorisë deri në 52 kilogramë, Kelmendi mposhti rusen Alesya Kuznetsova.

Ajo ka fituar më parë edhe dy herë titullin e më të mirës në Evropë, dy herë kampione e botës dhe kampione olimpike.

Të Rekomanduara