LIFESTYLE

Momenti dramatik kur një ajsberg masiv shkëputet nga një akullnajë
Lifestyle
248 views
Lifestyle
248 views

Momenti dramatik kur një ajsberg masiv shkëputet nga një akullnajë

KosovaLive 360 - 17/07/2018

https://www.youtube.com/watch?v=-6dy90FKPkY Shkencëtarët nga Universiteti i Nju Jorkut kapën një video të mrekullueshme të një ajsbergu prej 6437 metrave (4 milje) që u shkëput nga Akullnaja e Helheim…

Nga Instagram në drejtor të imazhit për Drake
Lifestyle
217 views
Lifestyle
217 views

Nga Instagram në drejtor të imazhit për Drake

KosovaLive 360 - 16/07/2018

Mellany Sanchez, një 26 vjeçare e lindur në Brooklyn, ishte drejtor kreativ i Kith para se të bëhej drejtor i imazhit të Drake. Zonja Sanchez fillimisht bëri…

NASA mund të ketë shkatërruar aksidentalisht dëshmi të jetës në Mars 40 vjet më parë
Lifestyle
266 views
Lifestyle
266 views

NASA mund të ketë shkatërruar aksidentalisht dëshmi të jetës në Mars 40 vjet më parë

KosovaLive 360 - 16/07/2018

Foto nga: NASA/JPL-Caltech Në qershor, NASA njoftoi se mund të ketë zbuluar “blloqet e ndërtimit” për jetën në Mars nëpërmjet një studimi të botuar në Journal of Geophysical…

Pesë këshilla për të kursyer kur rezervoni dhomën e ardhshme
Lifestyle
259 views
Lifestyle
259 views

Pesë këshilla për të kursyer kur rezervoni dhomën e ardhshme

KosovaLive 360 - 12/07/2018

Këto këshilla të thjeshta do të sigurojnë që të fitoni përvojën më të mirë në hotel për buxhetin tuaj, pavarësisht se çfarë buxheti mund të keni.  …

7% e zvarranikëve të Australisë përballen me zhdukje
Lifestyle
298 views
Lifestyle
298 views

7% e zvarranikëve të Australisë përballen me zhdukje

KosovaLive 360 - 11/07/2018

Bashkimi Ndërkombëtar për Ruajtjen e Natyrës (IUCN) publikoi përditësimin e tij të fundit në Listën e Kuqe, një analizë e llojeve të kërcënuara rreth globit dhe një…

Pipat plastikë nuk janë të dëmshëm vetëm për ambientin, por edhe për trupin tuaj
Lifestyle
279 views
Lifestyle
279 views

Pipat plastikë nuk janë të dëmshëm vetëm për ambientin, por edhe për trupin tuaj

KosovaLive 360 - 10/07/2018

Vetëm disa vite më parë, sa herë që keni marë një pije të ftohtë me vete, automatikisht  keni marë edhe një pip, dhe me shumë gjasë nuk…

Si të dini nëse stresi shkakton humbje të peshës
Lifestyle
343 views
Lifestyle
343 views

Si të dini nëse stresi shkakton humbje të peshës

KosovaLive 360 - 09/07/2018

Dhe çfarë duhet të bëni për këtë, sipas ekspertëve. “Kur unë isha 22 vjeçe, babai im humbi betejën e tij ndaj kancerit. Une isha e sapo diplomuar…

Dieta mediterane, dieta më e shëndetshme
Lifestyle
533 views
Lifestyle
533 views

Dieta mediterane, dieta më e shëndetshme

Kosovalive 360 - 18/06/2018

Sipas shumë studimeve, dieta e mediteranit është dieta më e shëndetshme. Ekspertët vazhdimisht na këshillojnë të hamë mjaftueshëm vaj ulliri, ushqime bimore, peshk dhe venë. Të ushqyerit…

Kjo maskë me gurë nefriti për sy është mënyra më luksoze për eliminimin e qeskave nën sy
Lifestyle
444 views
Lifestyle
444 views

Kjo maskë me gurë nefriti për sy është mënyra më luksoze për eliminimin e qeskave nën sy

Kosovalive 360 - 14/06/2018

Thuhet se punët e mëdha shihen - dhe askund jo aq dukshëm se sa pas një gjumi të mirë të natës. Nëse keni pushuar tetë orë të…

Udhëzuesi i super-ushqimeve për kujdes të lëkurës për tonin më të shëndetshëm
Lifestyle
400 views
Lifestyle
400 views

Udhëzuesi i super-ushqimeve për kujdes të lëkurës për tonin më të shëndetshëm

Kosovalive 360 - 14/06/2018

Keni provuar një numër të pafundmë produktesh natyrale në kërkimin tuaj (dukshëm të pafund) për një lëkurë me shkëlqim dhe të shëndetshme, por a e dini se…