LAJME

Haradinaj: Kosova e interesuar për bashkëpunimin me Australinë, në fushën e zhvillimit ekonomik
Lajme
203 views
Lajme
203 views

Haradinaj: Kosova e interesuar për bashkëpunimin me Australinë, në fushën e zhvillimit ekonomik

Kosovalive 360 - 19/07/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim kryetarin e Subkomitetit për Politikë të Jashtme në Parlamentin e Australisë, Chris Crewther, me të cilin…

Liza në “Botën e Diasporës”
                              
217 views
                              
217 views

Liza në “Botën e Diasporës”

Kosovalive 360 - 19/07/2018

Mbiemri vullnetar rrjedhë nga emri vullnet, që tregon për një person që ka vullnet për të dhënë a për të bërë diçka me dëshirë. Kjo vlerë e…

Presidenti Thaçi: Sot filloi shembja e murit të fundit të izolimit
                              
210 views
                              
210 views

Presidenti Thaçi: Sot filloi shembja e murit të fundit të izolimit

Kosovalive 360 - 18/07/2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi bashkë me kryeparlamentarin Kadri Veseli, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrat Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi janë takuar me…

Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave
                              
178 views
                              
178 views

Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave

Kosovalive 360 - 18/07/2018

Pas konferencës për shtyp nga komisioneri Evropian për Migracionin, Çështje të Brendshme dhe Shtetësinë, Dimitris Avramopolus dhe presidentit Hashim Thaçi është deklaruar se Kosova përmbush krieteret për…

Haradinaj mirëpret rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave nga KE
Lajme
242 views
Lajme
242 views

Haradinaj mirëpret rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave nga KE

Kosovalive 360 - 18/07/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mirëpret rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës nga Komisioni Evropian dhe vlerëson se kjo…

Pritet lajmi i shumëpritur, që Kosova ka përmbushur kushtet për liberalizimin e vizave
                              
190 views
                              
190 views

Pritet lajmi i shumëpritur, që Kosova ka përmbushur kushtet për liberalizimin e vizave

Kosovalive 360 - 18/07/2018

Në Bruksel, kanë udhëtuar kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli, zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli e zëvendëskryeministri Dardan Gashi, ku pritet të jepet lajmi që…

Mustafa ngushëllon familjen Agani
Lajme
200 views
Lajme
200 views

Mustafa ngushëllon familjen Agani

Kosovalive 360 - 18/07/2018

Me rastin e vdekjes së Sadije Agani, bashkëshortes së dëshmorit të kombit, Akademik Fehmi Agani, kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa, përmes një telegrami, ka ngushëlluar Familjen…

Kosova do të bëhet me status të anëtarit asociues në Organizatën e Frankofonisë
                              
147 views
                              
147 views

Kosova do të bëhet me status të anëtarit asociues në Organizatën e Frankofonisë

Kosovalive 360 - 17/07/2018

Në takimin e Komitetit ad hoc për anëtarësime pranë Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë, të mbajtur në Paris, është arritur konsensusi për të rekomanduar avancimin e statusit të…

Haradinaj kërkon nga MPB përshpejtimin e procedurave në vendkalimet Merdare dhe Dheu i Bardhë
Lajme
183 views
Lajme
183 views

Haradinaj kërkon nga MPB përshpejtimin e procedurave në vendkalimet Merdare dhe Dheu i Bardhë

Kosovalive 360 - 17/07/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, përshpejtimin e procedurave në vendkalimet Merdare dhe te Dheu i…

FSK pajiset me automjete taktike amerikane “Hamvi”
Lajme
245 views
Lajme
245 views

FSK pajiset me automjete taktike amerikane “Hamvi”

Kosovalive 360 - 17/07/2018

Në Ministrinë për Forcën e Sigurisë së Kosovës, në një ceremoni rasti, kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ambasadori i SHBA-ve, Greg Delawie nënshkruan aktin…