NASA zbulon diçka të re për vrimat e zeza
Teknologjia
225 views
Teknologjia
225 views

NASA zbulon diçka të re për vrimat e zeza

Kosovalive 360 - 19/10/2018

Nuk ka shumë gjëra që janë më misterioze sesa një vrimë e zezë. Vrimat e zeza të vërteta janë intriguese dhe definitivisht ia vlen të eksplorohen. Deri…

Huawei prezanton telefonin Mate 20 Pro
Teknologjia
224 views
Teknologjia
224 views

Huawei prezanton telefonin Mate 20 Pro

Kosovalive 360 - 18/10/2018

Huawei e ka zbuluar telefonin e vet të ri Mate 20 Pro, i cili kombinon parimisht çdo karakteristikë të dëshirueshme të smartfonëve modern. Sikurse LG V40, Mate…

Karakteristikat e Microsoft Surface Pro 6
Teknologjia
192 views
Teknologjia
192 views

Karakteristikat e Microsoft Surface Pro 6

Kosovalive 360 - 18/10/2018

Surface Pro 6 i Microsoft-it është tableti hibid ideal. Është një pajisje e cila mund t`i hapë të gjitha aplikacionet Windows që ju nevojiten, dhe bashkë me…

Kindle Paperwhite i ri nga Amazon del në shitje më 7 shtator
Teknologjia
247 views
Teknologjia
247 views

Kindle Paperwhite i ri nga Amazon del në shitje më 7 shtator

Kosovalive 360 - 17/10/2018

KindlePaperwhite i ri përditësuar i Amazonit (me ekran me ndriçim sikur faqet e librit), që fillon me çmim prej 129 dollarë i plotëson të gjitha kërkesat e…

Policëve u kërkohet “të mos i shikojnë” telefonat e të dyshuarve
Teknologjia
202 views
Teknologjia
202 views

Policëve u kërkohet “të mos i shikojnë” telefonat e të dyshuarve

Kosovalive 360 - 17/10/2018

Kur Apple po vazhdon t`i përditësojë telefonat e saj me karakteristika të reja të sigurisë, policia dhe hetuesit tjerë vazhdimisht po përpiqen ta zënë hapin, duke u…

Karakteristikat e Google Pixel 3 dhe 3XL
Teknologjia
196 views
Teknologjia
196 views

Karakteristikat e Google Pixel 3 dhe 3XL

Kosovalive 360 - 16/10/2018

Qe tri vite, telefonat Pixel e kanë shpallur veten “telefonat më të mirë Android”, por gjithmonë i kanë pasur disa mangësi. Google synon ta bëjë të njëjtën…

Vdiq bashkëthemeluesi i Microsoft-it Paul Allen
Teknologjia
226 views
Teknologjia
226 views

Vdiq bashkëthemeluesi i Microsoft-it Paul Allen

Kosovalive 360 - 16/10/2018

Bashkëthemeluesi i Microsoft-it Paul Allen vdiq dje në mbrëmje nga komplikimet e kancerit të nyjeve limfatike. Vulcan Inc. e Allen-it njoftoi se ai vdiq në Seattle në…

Lansohet telefoni Razer 2
Teknologjia
213 views
Teknologjia
213 views

Lansohet telefoni Razer 2

Kosovalive 360 - 16/10/2018

Nga dukja përpara, telefoni i ri është identik me të vjetrin. E ka të njëjtin ekran 5.72 inç IGZO LCD, me rezolucion 2560x1440 dhe variabël deri në…

Aeroporti i Heathrow-it është dënuar me 120,000 dollarë për dështime në mbrojtjen e të dhënave
Teknologjia
297 views
Teknologjia
297 views

Aeroporti i Heathrow-it është dënuar me 120,000 dollarë për dështime në mbrojtjen e të dhënave

Kosovalive 360 - 14/10/2018

Aeroporti i Heatrhow-it është dënuar me 120,000 dollarë nga Zyra e Komisionerit për Informim (ZKI) për dështime “serioze” në mbrojtjen e të dhënave. Kjo erdhi pasi që…

Microsoft pauzon përditësimin e Windows 10 për muajin tetor
Teknologjia
260 views
Teknologjia
260 views

Microsoft pauzon përditësimin e Windows 10 për muajin tetor

Kosovalive 360 - 13/10/2018

Microsoft e ka pauzuar përditësimin e tetorit të sistemit operativ Windows 10 pas raportimeve se disa përdoruesve u janë zhdukur dokumentet sapo e kanë instaluar atë. Në…