Do të krijohet task forcë për pastrimin e Kosovës, thotë Haradinaj
Lajme
188 views
Lajme
188 views

Do të krijohet task forcë për pastrimin e Kosovës, thotë Haradinaj

Kosovalive 360 - 23/07/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim pune me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ministrin e Punëve të Brendshme, Bejtush…

Haradinaj: Kosova dhe Maqedonia po tregojnë marrëdhënie të mira ndërfqinjësore
Lajme
258 views
Lajme
258 views

Haradinaj: Kosova dhe Maqedonia po tregojnë marrëdhënie të mira ndërfqinjësore

Kosovalive 360 - 20/07/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikola Dimitrov. Haradinaj tha se Kosova dhe Maqedonia kanë marrëdhënie…

Institucionet e sundimit të ligjit dhënë kontribut në plotësimin e kritereve për liberalizimin e vizave
Lajme
254 views
Lajme
254 views

Institucionet e sundimit të ligjit dhënë kontribut në plotësimin e kritereve për liberalizimin e vizave

Kosovalive 360 - 19/07/2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur përfaqësuesit e institucioneve të sundimit të ligjit në Kosovë, të cilët i ka falënderuar për kontributin e dhënë…

Evropa ka çliruar qytetarët e vet, ne jemi evropianë, thotë Haradinaj
Lajme
240 views
Lajme
240 views

Evropa ka çliruar qytetarët e vet, ne jemi evropianë, thotë Haradinaj

Kosovalive 360 - 19/07/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim një grup prej 64 studentë, nga 31 shtete të ndryshme të botës, pjesëmarrës të Akademisë Verore Ndërkombëtare…

Haradinaj: Kosova e interesuar për bashkëpunimin me Australinë, në fushën e zhvillimit ekonomik
Lajme
241 views
Lajme
241 views

Haradinaj: Kosova e interesuar për bashkëpunimin me Australinë, në fushën e zhvillimit ekonomik

Kosovalive 360 - 19/07/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim kryetarin e Subkomitetit për Politikë të Jashtme në Parlamentin e Australisë, Chris Crewther, me të cilin…

Liza në “Botën e Diasporës”
                              
820 views
                              
820 views

Liza në “Botën e Diasporës”

Kosovalive 360 - 19/07/2018

Mbiemri vullnetar rrjedhë nga emri vullnet, që tregon për një person që ka vullnet për të dhënë a për të bërë diçka me dëshirë. Kjo vlerë e…

Presidenti Thaçi: Sot filloi shembja e murit të fundit të izolimit
                              
274 views
                              
274 views

Presidenti Thaçi: Sot filloi shembja e murit të fundit të izolimit

Kosovalive 360 - 18/07/2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi bashkë me kryeparlamentarin Kadri Veseli, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe zëvendëskryeministrat Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi janë takuar me…

Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave
                              
261 views
                              
261 views

Kosova ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave

Kosovalive 360 - 18/07/2018

Pas konferencës për shtyp nga komisioneri Evropian për Migracionin, Çështje të Brendshme dhe Shtetësinë, Dimitris Avramopolus dhe presidentit Hashim Thaçi është deklaruar se Kosova përmbush krieteret për…

Haradinaj mirëpret rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave nga KE
Lajme
262 views
Lajme
262 views

Haradinaj mirëpret rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave nga KE

Kosovalive 360 - 18/07/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mirëpret rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës nga Komisioni Evropian dhe vlerëson se kjo…

Pritet lajmi i shumëpritur, që Kosova ka përmbushur kushtet për liberalizimin e vizave
                              
221 views
                              
221 views

Pritet lajmi i shumëpritur, që Kosova ka përmbushur kushtet për liberalizimin e vizave

Kosovalive 360 - 18/07/2018

Në Bruksel, kanë udhëtuar kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli, zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli e zëvendëskryeministri Dardan Gashi, ku pritet të jepet lajmi që…