Eskorta e presidentit Thaçi përfshihet në aksident zingjiror
Lajme
90 views
Lajme
90 views

Eskorta e presidentit Thaçi përfshihet në aksident zingjiror

Kosovalive 360 - 23/07/2018

Eskorta e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është përfshirë në një aksident zingjiror të komunikacionit në Komoran të Drenasit. Në këtë aksident, përveç dëmeve materiale, askush nuk…

Pacolli pret Haradinajn, vlerësohet puna në diplomacinë e Kosovës
Lajme
121 views
Lajme
121 views

Pacolli pret Haradinajn, vlerësohet puna në diplomacinë e Kosovës

Kosovalive 360 - 23/07/2018

Zëvendës-kryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim kryeministrin Ramush Haradinaj, me të cilin kanë diskutuar…

Hoxha: IPA 2017, pjesa e parë ka vlerë mbi 49 milionë euro
Lajme
116 views
Lajme
116 views

Hoxha: IPA 2017, pjesa e parë ka vlerë mbi 49 milionë euro

Kosovalive 360 - 23/07/2018

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka prezantuar para Komisionit parlamentar për Integrim, projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes financiare IPA 2017, pjesa e parë ndërmjet Kosovës dhe…

Veseli: Konsensusi politik për dialogun për hir të sakrificës dhe gjeneratave të reja
Lajme
151 views
Lajme
151 views

Veseli: Konsensusi politik për dialogun për hir të sakrificës dhe gjeneratave të reja

Kosovalive 360 - 23/07/2018

Kryetari i Kuvendi të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka zhvilluar një takim me përfaqësues të subjekteve politike parlamentare, në funksion të arritjes së konsensusit lidhur me…

Do të krijohet task forcë për pastrimin e Kosovës, thotë Haradinaj
Lajme
189 views
Lajme
189 views

Do të krijohet task forcë për pastrimin e Kosovës, thotë Haradinaj

Kosovalive 360 - 23/07/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim pune me ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ministrin e Punëve të Brendshme, Bejtush…

Haradinaj: Kosova dhe Maqedonia po tregojnë marrëdhënie të mira ndërfqinjësore
Lajme
258 views
Lajme
258 views

Haradinaj: Kosova dhe Maqedonia po tregojnë marrëdhënie të mira ndërfqinjësore

Kosovalive 360 - 20/07/2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikola Dimitrov. Haradinaj tha se Kosova dhe Maqedonia kanë marrëdhënie…

Banka Botërore ndan 20 mil.€ për projektin e ekonomisë digjitale në Kosovë
Ekonomia
301 views
Ekonomia
301 views

Banka Botërore ndan 20 mil.€ për projektin e ekonomisë digjitale në Kosovë

Kosovalive 360 - 20/07/2018

Ministri i Financave, Bedri Hamza dhe menaxheri i Bankës Botërore për Kosovën, Marco Mantovanelli, kanë nënshkruar Marrëveshjen për financimin e projektit të Ekonomisë Digjitale në Kosovë që…

MBPZhR fillon ekzekutimin e subvencioneve në vlerë, 12.6 mil.€
Ekonomia
345 views
Ekonomia
345 views

MBPZhR fillon ekzekutimin e subvencioneve në vlerë, 12.6 mil.€

Kosovalive 360 - 20/07/2018

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, përmes Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, ka filluar ekzekutimin e pagesave direkte për përfituesit në kuadër të Programit të Pagesave…

Festivali Ndërkombëtar i Animacionit  ‘Anibar’, rreth Kosovës
Kulture
235 views
Kulture
235 views

Festivali Ndërkombëtar i Animacionit ‘Anibar’, rreth Kosovës

Kosovalive 360 - 20/07/2018

Festivali Ndërkombëtar i Animacionit "Anibar" prej datës 19 korrik ka filluar turin e saj në Kosovë, i cili synon informimim e publikut të gjerë lidhur me temën,…

Institucionet e sundimit të ligjit dhënë kontribut në plotësimin e kritereve për liberalizimin e vizave
Lajme
254 views
Lajme
254 views

Institucionet e sundimit të ligjit dhënë kontribut në plotësimin e kritereve për liberalizimin e vizave

Kosovalive 360 - 19/07/2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur përfaqësuesit e institucioneve të sundimit të ligjit në Kosovë, të cilët i ka falënderuar për kontributin e dhënë…